loading...
« Strona główna

2018.11.25 - UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

Podczas przesłuchania Piłat zapytał oskarżonego Jezusa, czy jest królem żydowskim. On nie zaprzeczył, ale natychmiast wyjaśnił, w czym leży istota Jego panowania, łączącego królowanie z prawdą. Jezus wypełnił swoją misję, dając świadectwo prawdzie. Odpowiadając Piłatowi, zaznaczył, że królestwa Bożego nie można utożsamiać z władzą polityczną. Inaczej mówiąc, Chrystus Król nie ma nic wspólnego z władcami tego świata. Panowanie Jezusa ma źródło w woli Ojca Niebieskiego. Zatem nie do nas należy obwoływanie Jezusa królem. On króluje z woli Ojca, a nie kogokolwiek z nas. Tym, co do nas należy, jest uznanie boskiego panowania Jezusa w naszych sercach. Przyjąć Chrystusa jako króla to pozwolić się prowadzić Duchowi Świętemu, uznać pierwszeństwo Boga we własnym życiu, budować Jego królestwo przez miłość i nawrócenie.

ADWENT

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy okres Adwentu, który ma nas przygotować na przyjście Chrystusa. Msza święta roratnia, czyli Msza święta o Najświętszej Maryi Pannie w naszym kościele odprawiana będzie codziennie (za wyjątkiem niedziel) o godz. 6.00. Roraty dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00. Wszystkie odważne dzieci zapraszamy także na godz. 6.00. Na roraty przychodzimy z lampionami lub świecami.

 

RÓŻANIEC ZA ZMARŁYCH

25 listopada o g.15.00 – Różaniec na cmentarzu komunalnym.

 

WYPOMINKI

Jest to szczególna forma modlitwy błagalnej za zmarłych, polegająca na wyczytywaniu ich imion. Za zmarłych w listopadzie modlimy się modlitwą różańcową w dni powszednie o godz. 16.30 w niedzielę o godz. 9.00.

 

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA (01.12)

Msza św. o Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 9.30. Po Mszy św. Nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej. Spotkanie ADŚ w kaplicy Św. Jana Pawła II w Domu Parafialnym.

 

ŻYWY RÓŻANIEC

Spotkanie połączone ze zmianą tajemnic dla Żywego Różańca w niedzielę 2 grudnia o godz. 15.00.  Nabożeństwu powadzi II Róża Sióstr (tajemnice bolesne)

Intencje dla żywego różańca

Intencja ewangelizacyjna: Aby osoby zaangażowane w posługę przekazu wiary potrafiły znaleźć język właściwy dla dzisiejszych czasów, w dialogu z kulturami.

Intencja parafialna: O dobrą spowiedź przedświąteczną dla dzieci i młodzieży z naszej parafii oraz o dobre przygotowanie się do świąt Bożego Narodzenia dla całej naszej wspólnoty parafialnej.

MODLITWA RÓŻAŃCOWA DZIECI

Jak w każdą pierwszą niedziele miesiąca o godz. 10:30 zapraszamy wszystkie dzieci z Rodzicami do modlitwy różańcowej. Przynieś różaniec i dołącz do nas. Zapraszają dzieci  + Schola „Dzieci Maryi”

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

  • 2 grudnia o godz. 11.45 - Spotkanie dla dzieci i rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św.

         Spotkanie w auli Domu parafialnego.

  • 16 grudnia o godz. 15.00 poświęcimy łańcuszki i medaliki. Tego dnia specjalnie dla dzieci odprawimy dodatkową Mszę św.,       (łańcuszki  i medaliki indywidualnie zakupują rodzice)

 

KANDYDACI DO BIERZMOWANIA

W tym roku dodatkowe spotkania przewidziane są dla młodzieży klas III gimnazjum we wtorki o godz. 19.00.

 

OAZA DZIECI BOŻYCH

Najbliższe spotkanie „Oazy Dzieci Bożych” odbędzie się we czwartek 29 listopada o g. 16.00 w salce dzieci znajdującej się w Domu Parafialnym im. Jana Pawła II.

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM

Katecheza chrzcielna w piątek  07 i 21 grudnia o godz. 19.00 w salce na plebani.

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

  • JADŁODAJNIA  św. o. Pio czynna  od poniedziałku do piątku

godz.12.00 - wydawanie posiłku rodzinom

godz. 12.30 korzystanie z posiłku na miejscu.

Z posiłku mogą skorzystać wszystkie osoby ubogie, znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej, lub nie zdolne do samodzielnego przygotowywania sobie jedzenia. Zarówno z pracowni, jak i jadłodajni mogą korzystać wyłącznie osoby trzeźwe, nie będące pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

  • Przy Caritas działa PRACOWNIA Miłosierdzia św. O. Pio  dla osób samotnych, ubogich i wszystkich, którzy chcą zamienić nudę i samotność na wspólną pracę, rozmowy i spotkania. Pracownia jest czynna od poniedziałku do piątku w g. 09.00 - 13.00.
  • W poniedziałek 26 listopada po wieczornej Mszy Św. ok. godz. 17.30 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.
  • 29.11(czwartek) na godz. 16.00 zapraszamy na BAL ANDRZEJKOWY starszych, chorych, emerytów, rencistów oraz wolontariuszy  CARITAS. Przewidziana dobra zabawa i poczęstunek.

 

LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA

Zbiórka dla lektorów o godz. 9.00; dla ministrantów o godz. 9.30. Zapraszamy także chętnych chłopców do wstąpienia w szeregi LSO. Spotkanie dla kandydatów na ministrantów o g. 9.30. Spotkania odbywają się w kościele.

ZDJĘCIA Z ZIEMI ŚWIĘTEJ

W związku z ogromną ilością zgromadzonych zdjęć z Ziemi Świętej wszystkich zainteresowanych pragniemy poinformować, że zdjęcia można skopiować na przenośny dysk lub pendrive o dużej pojemności. Nośniki pamięci na które zgramy zdjęcia najlepiej dostarczyć do biura parafialnego.

 

IMIENINY KS. ANDRZEJA

W intencji solenizanta modlić się będziemy podczas wieczornej Mszy św. w piątek 30 listopada o godz. 17.00.

 

PRACE KTÓRE CHCEMY PODJĄĆ W NASZYM KOŚCIELE

Pod koniec stycznia chcemy w naszym kościele rozpocząć następujące inwestycje które zostały zaplanowane razem z Radą parafialną oraz po uzyskaniu zgody Wojewódzkiego konserwatora Zabytków.

1. Demontaż starych ławek.

2. Uzupełnienie posadzki pod istniejącymi ławkami płytami ze złomu marmurowego i granitowego. Płyty 50x50 cm zostaną wykonane   na wzór istniejących płyt znajdujących się na posadzce kościoła.

3. Montaż nowych ławek. Nowe ławki zostaną       wykonane z jasnego jesionu będą bardziej ergonomiczne i nie będą  co do wyglądu      będą zbliżone do obecnego kształtu. Zaplanowano podział na cztery rzędy ławek   według rysunku umieszczonego z tyłu         kościoła.

Koszt metra bieżącego ławki wynosi 1200 złotych. W najbliższym czasie planujemy wycenić każdą ławkę oddzielnie. Liczymy też na to, że wiele ławek będzie sponsorowane przez naszych parafian.

Pragnę poinformować, iż wakacyjna akcja rozprowadzania kropielnic przyniosła dochód prawie 40 tysięcy złotych.

 

FORUM EWANGELIZACYJNE

W Gdańsku  po raz kolejny w dniach  1-2 grudnia 2018 odbędzie się  Forum Ewangelizacyjne

Podstawowe Informacje

Miejsce: Hala Widowiskowo-Sportowa AWFiS, ul. Kazimierza Górskiego 1, Gdańsk
koszt uczestnictwa w forum:

bez wyżywienia 85,00 zł/os.

z wyżywieniem 120,00 zł/os.

Zapisy: Wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej gdanskieforum.odnowa.org

Goście Forum: Marcin Zieliński, Mocni W Duchu, O. Paweł Sawiak SJ

 

 Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata, Który objawia nam tajemnicę Miłości zawierzamy wszystkich Drogich Parafian, Gości, Solenizantów i Jubilatów tygodnia życząc wszystkim obfitości Bożej łaski

 

Władysławowo, 25.11.2018                                                                                           Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie

6:30, 7:00  i 18:00

Niedziela i święta

6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 18:00

Spowiedź

 W czasie każdej Mszy Świętej

Inicjatywy