dodano: 2017-10-07 21:04:35 edycja: 2018-01-13 12:45:21 autor: 39 odsłon: 1108

2017.10.08 - XXVII Niedziela w ciągu roku

„Idźmy naprzód z nadzieją!”  – pod takim hasłem obchodzimy dziś XVII Dzień Papieski. Szczególnie widocznym znakiem tego święta jest przykościelna i publiczna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Jednak obchodom tego Dnia towarzyszyć będą również liczne wydarzenia duchowe oraz kulturalne chociażby takie jak bieg papieski, czy festyn parafialny.

KAPLICA W DOMU PARAFIALNYM
W domu parafialnym powstała kaplica w której będzie na stałe przechowywany Najświętszy Sakrament. Kaplica została erygowana przez Księdza Arcybiskupa pod wezwaniem św. Jana Pawła II. Uroczyste otwarcie i kaplicy w dniu 8 października po Mszy św. o godz. 9.30.
Poświęcenia kaplicy dokonamy w najbliższym czasie podczas wizyty ks. Biskupa w naszym kościele.

W kaplicy codziennie o godz. 15.00 będzie odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do zakończenia wieczornej Mszy świętej. Wszystkich parafian zapraszamy i zachęcamy do korzystania z tego miejsca.

 

PAPIESKI  FESTYN  RODZIINNY U MATKI BOŻEJ WNIEBOWZIĘTEJZ OKAZJI DNIA PAPIESKIEGO
08.10.2017, godz. 14:00-18:00

 

XIV Bieg im. JANA PAWŁA II
Dzisiaj odbywa się Półmaraton o Memoriał św. Jana Pawła II.

 

NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE

Tych wszystkich, którym trudniej jest dotrzeć do naszej świątyni, prosimy i zachęcamy do tego, aby w tym miesiącu wspólnie odmawiali różaniec w domach.

 

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE
Nabożeństwo Fatimskie ma charakter ekspiacyjny i obejmują głównie wspólne odmawianie różańca. Jest to odpowiedź na dwa wezwania Maryi: do modlitwy oraz do czynienia pokuty za grzeszników.

Program najbliższego nabożeństwa:

 

RÓŻANIEC W INTENCJACH POWOŁAŃ
W każdy czwartek zapraszamy na godz. 17.30 na różaniec w intencjach powołanych z naszej wspólnoty parafialnej oraz w intencjach nowych dobrych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych z naszej wspólnoty parafialnej.

 

OAZA DZIECI BOŻYCH
Zapraszamy wszystkie dzieci z klas 0 – VI na spotkania oazowe, które odbywają się w czwartki o godz. 16.00 w salce domu parafialnego.
Najbliższe odbędzie się 12 października, zabieramy ze sobą dziesiątek różańca.

 

SCHOLKA DZIECIĘCA
Najbliższe spotkanie scholki dziecięcej w sobotę o godz. 11.00 w domu parafialnym. Zapraszamy wszystkie dzieci, które lubią śpiewać, tańczyć, jeździć na rowerze ;),
Będziemy wspólne chwalić Pana Boga pomnażając swoje bezcenne  talenty.

 

CHÓR PARAFIALNY
Chór parafialny rozpoczął swoje próby. Wszystkich chętnych zarówno mężczyzn jak i kobiety do śpiewania w chórze zapraszamy na próby we wtorki i czwartki na godz. 19.00 do domu parafialnego.

 

OBYWATELSKA INICJATYWA USTAWODAWCZA ZATRZYMAJ ABORCJĘ
Dziś odbywa się akcja zbierania podpisów w sprawie poparcia ustawy o zmianie warunków dopuszczalności przerywania ciąży. Biskupi Polscy polecają modlitwie tę inicjatywę i popierają zbieranie podpisów. Nie chcą, aby w Polsce poczęte dzieci były zabijane z powodów eugenicznych, czyli z powodu choroby. Proszą, by takie dzieci otoczyć miłością, troską, a ich rodziny opieką. Przy wyjściu z kościoła członkowie wspólnoty …… zbierają podpisy pod tym obywatelskim projektem ustawy. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL.
Podpisy będą zbierano podczas festynu na placu przy kościele.

 

JASNOGÓRSKA NOC CZUWANIA
W nocy 20/21 października w Częstochowie odbędzie się̨ czuwanie w intencji Polonii i jej duszpasterzy. Ruszamy 20 października z placu kościelnego; zbiórka o godz. 7.00.  Koszt: 90 zł. Szczegóły na plakatach. Zapisy z wpłatą w zakrystii lub u ks. Mateusza   

 

PRZYGOTOWANIA DO  BIERZMOWANIA
Spotkanie organizacyjne dla kandydatów do Bierzmowania z kl. II i III gimnazjum z wszystkich szkół oraz ich rodziców będzie miało miejsce 15 października (nowy termin) po Mszy św. o godz. 9.30.

 

SPOTKANIA DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA
W tym roku dodatkowe spotkania przewidziane są dla młodzieży klas III gimnazjum we wtorki o godz. 19.00. Termin pierwszego spotkania 10 października.

 

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA
Sakrament małżeństwa zawali:

 

CHRZEST ŚWIĘTY
Do wspólnoty kościoła została włączona:

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM
Katecheza chrzcielna w piątek 20 października o godz. 19.00 w salce na plebani.

 

ZMARLI
W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

 

NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY
Ważne intencje wypisujemy na karteczkach i składamy do skrzynki przy  obrazie Matki Bożej NP. Na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy zapraszamy w środy przed Msza świętą wieczorną o godz. 16.45.

 

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA
Zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia w każdy piątek po Mszy świętej wieczornej. Intencje do Koronki wypisujemy na karteczkach i składamy do skrzynki przy  obrazie Jezusa Miłosiernego

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)
Biuro Caritas czynne:

 

Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Różańcowej

 

Władysławowo, 08.10.2017                                                                                           Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz


07 października 2017r. 13 stycznia 39 1108