loading...
« Strona główna

2017.12.10 - II Niedziela Adwentu

Św. Jan Chrzciciel to jedna z najważniejszych postaci biblijnych w czasie Adwentu. Wypełnił on bardzo szczególną misję przygotowania Izraela na pierwsze przyjście Syna Bożego na ziemię. Dzisiaj natomiast jego słowa pobudzają nas do czujności w oczekiwaniu na pełne objawienie królestwa Bożego podczas powtórnego przyjścia Pana. Wezwanie do nawrócenia nie ma w nas budzić lęku – Bóg nie jest tyranem, który chciałby nam w czymś zagrozić lub pozbawić życiowych radości. Przeciwnie, dzisiejsze słowo objawia Boga jako Tego, który jest łagodnym pasterzem owiec i którego przyjście niesie pocieszenie udręczonym. Nawrócenie oznacza przygotowanie na przyjęcie w swoim sercu Boga, który wyzwala nas od wszelkiego fałszu i leczy z wewnętrznego rozdarcia, będącego następstwem grzechu.

 

RORATY

 • w dni powszednie o godz. 6.00.
 • Roraty dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00.

 

II NIEDZIELA ADWENTU - 10 GRUDNIA 2016.  DZIEŃ MODLITWY I POMOCY MATERIALNEJ KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE

 

WIGILIA DLA CAŁEGO MIASTA
W dniu 23 grudnia o godzinie 11.00 razem z władzami miasta zapraszamy na wspólną wigilię wszystkich mieszkańców miasta. Wigilię rozpoczniemy przed naszym kościołem otwarciem żywej szopki i  przekazaniem przez harcerzy światła betlejemskiego. W to późne popołudnie na pewno nie zabraknie modlitwy, życzeń,  łamania się opłatkiem i wspólnego śpiewania kolęd.

 

NABOZEŃSTWO POKUTNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

 • Nabożeństwo i spowiedź dla dzieci  z klas IV i V szkoły podstawowej w poniedziałek 18 grudnia w godz. od 16.00 do 18.00.
 • Nabożeństwo i spowiedź dla uczniów z klas VI i VII szkoły podstawowej we wtorek  19 grudnia w godz. od 16.00 do 18.00.

 

KONFERENCJA  I SPOWIEDŹ DLA II i III klas GIMNAZJUM

 • Konferencja i spowiedź dla młodzieży gimnazjalnej - klasy II we wtorek 19 grudnia o godz. 18.00. (proszę o zabranie indeksów)
 • Konferencja i spowiedź dla młodzieży gimnazjalnej klas III we wtorek 19 grudnia o godz. 19.00 (proszę o zabranie indeksów)

 

ŻYWA SZOPKA
Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w tworzenie  Żywej Szopki. Potrzebujemy osób, które przebiorą się za Maryję, Józefa i trzech króli w dniach: 25-26 grudnia w godz. 8.30 - 19.00. Bardzo mile widziane młode małżeństwa (z małym dzieckiem) oraz młodzież. Chętne osoby prosimy o zgłaszanie się do ks. Mateusza (tel. 797891557). Stroje dla „aktorów” będą przygotowane.

 

KOLĘDOWANIE PRZY SZOPCE
Wszystkich którzy lubią grać i śpiewać kolędy zapraszamy do kolędowania przy szopce. Zapraszamy wszelkie zespoły, wszelkie grupy muzyczne do uwielbiania nowonarodzonego śpiewem. Wszystkich którzy w dniach 25-26 grudnia chcieli by sami, z zespołem, rodzinnie zagrać przy szopce o kontakt z ks. Bogumiłem, aby ustalić dzień i godzinę.

 

WIGILIA DLA CAŁEGO MIASTA
W dniu 23 grudnia o godzinie 11.00 razem z władzami miasta zapraszamy na wspólną wigilię wszystkich mieszkańców miasta. Wigilię rozpoczniemy przed naszym kościołem otwarciem żywej szopki i  przekazaniem przez harcerzy światła betlejemskiego. W to późne popołudnie na pewno nie zabraknie modlitwy, życzeń,  łamania się opłatkiem i wspólnego śpiewania kolęd. Jeśli ktoś chce to może też przynieść coś na stół wigilijny (najlepiej ciasto).

 

WIGILIA LSO
W sobotę 23 grudnia zapraszamy wszystkich kandydatów, ministrantów i lektorów razem z rodzicami na wigilię Liturgicznej Służby Ołtarza. Spotkanie opłatkowe rozpocznie się po Mszy św. wieczornej na auli św. Wojciech w Domu Parafialnym. Tradycyjnie prosimy, aby każdy przygotował coś do zjedzenia na stół wigilijny.

 

DUSZPASTERSTWO MŁODZIEŻY - WIGILIA
Duszpasterstwo młodzieży zaprasza młodzież na spotkanie opłatkowe dnia 22 grudnia (piątek). Jest to okazja, aby przy wspólnym stole, wśród śpiewu kolęd dobrze przygotować się do zbliżającej się Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Spotykamy się o godz. 19.00 w salce młodzieży w Domu Parafialnym.

 

OPŁATEK WIGILIJNY
W kiosku parafialnym można zaopatrzyć się w opłatek. Zabierając ten opłatek do naszych domów, a potem łamiąc się nim przy wigilijnym stole, wyrażamy naszą łączność z tym Kościołem i z całą wspólnotą parafialną.

 

BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU
Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem miłości, pokoju i nadziei, i już  tradycyjnie stawiane jest na wigilijnym stole. Głęboką wymowę ( otwartości na drugiego człowieka i obecności samego Boga) ma odpalenie od tego światła świecy, którą w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy rozprowadza Caritas.

Do naszego kościoła Betlejemskie Światło Pokoju zostanie wniesione 23 grudnia w czasie wspólnej wigilii. Światło Betlejemskie będzie można zabierać do domów w wigilię do godz. 16.00

 

MODLITWA O POKÓJ
25 grudnia o godz.15.00 spotkamy się przy Żywej Szopce, aby naszą obecnością i modlitwą  zamanifestować pragnienie pokoju w naszych domach w naszym mieście, ojczyźnie i na całym świecie… Obecność zapowiedziały także władze naszego miasta

 

KARTKI ŚWIĄTECZNE
W najbliższą niedzielę po Mszach św. nasi ministranci będą rozprowadzać ręcznie wykonane kartki na Boże Narodzenie. Składane ofiary przeznaczone są na potrzeby Liturgicznej Służby Ołtarza.

 

WIARA I ŚWIATŁO
Msza święta dla Wspólnoty: sobotę 16 grudnia o godz. 16.00. Wigilia dla członków Wspólnoty będzie miała miejsce 10 grudnia o godz. 15.30 w sali Domu Rybaka.

 

WIGILIA DLA SAMOTNYCH I UBOGICH
Wigilia dla ubogich i samotnych będzie miała miejsce 19 grudnia o godz. 12.00 w restauracji Pomorzanka.

 

ODNOWIENIE  PRZYRZECZEŃ MAŁŻEŃSKICH
31 grudnia  o godz. 12.30 odprawimy Mszę św. w intencji Rodzin naszej parafii w czasie której będzie możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy małżeństwa szczęśliwe, by podziękowały Bogu za radość trwałego związku, zapraszamy małżeństwa zagrożone, by się oddały w opiekę Świętej Rodzinie, zapraszamy także osoby porzucone, ale wierne przysiędze małżeńskiej, by nabrały sił do bohaterskiego świadectwa życia.

 

PARAFIALNE KINO NA FALI

 • Repertuar: 16 grudzień sobota g.18.00;  Maryja z Nazaretu ( 2012, 3 godz. 20 min.) Opowiada dzieje Maryi z Nazaretu oraz świętej rodziny. reżyseria: Giacomo Campiotti

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

 • Biuro Caritas czynne w każdy wtorek od godz. 15.00 do 17.00.

W czasie trwania wtorkowego dyżuru zapraszamy na warsztaty.

 • Pracownia Miłosierdzia czynna od poniedziałku do piątku od g.09.00 do g.13.00 
 •  Jadłodajnia  Św. O. Pio czynna  od poniedziałku do piątku
  • g.12.00 - wydawanie posiłku rodzinom
  • g.12.30 - korzystanie z posiłku na miejscu.
 •  Do jadłodajni i biura Caritas można odnosić tutki miłosierdzia.
 • W przyszłą sobotę 16.12 przed południem wolontariusze Młodzieżowego Zespołu Caritas odwiedzą chorych z życzeniami.
 • We wtorek 12 grudnia w godzinach 10.00 - 12.00 i 15.00 - 17.00 w biurze Caritas będą wydawane paczki świąteczne dla osób potrzebujących, korzystających z naszej pomocy. 
 • Wszystkich, którzy potrzebują wsparcia lub tych, o których wiemy, że potrzebują wsparcia prosimy zgłaszać w biurze Caritas (wtorek  godz.15-17)  lub u s. Ady.

 

I KOMUNIA
17 grudnia o godz. 15.00 poświęcimy łańcuszki i medaliki. Tego dnia specjalnie dla dzieci odprawimy dodatkową Mszę św., (łańcuszki  i medaliki indywidualnie zakupują rodzice)

 

ADORACJA NAJŚW. SAKRAMENTU
Tworzymy Honorową Straż  Najświętszego Sakramentu. Osoby, które podjęłyby się Straży Honorowej, zobowiązują się do podarowania tygodniowo godziny swojego czasu Panu Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło modlitwy (Zapisy w biurze i zakrystii.)

 

KAPLICA ŚW. JANA PAWŁA II
Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od 14.00 do 18.00;

godz. 15.00 – Koronka do B. Miłosierdzia.

 

CHRZEST ŚWIĘTY
Do wspólnoty kościoła została włączona:

 • Jagoda Anna Glembin.

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tygodnia, życzymy obfitości Bożych łask dla owocnego przeżywania tajemnicy adwentowego oczekiwania

 

Władysławowo, 10.12.2017                                                                                                   Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie

6:00  i 17:00

Niedziela i święta

6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 18:00

Spowiedź

 W czasie każdej Mszy Świętej

Inicjatywy