loading...
« Strona główna

2020.01.05 - II NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU

Od Prawa do Ducha
Mojżesz jako przyjaciel Boga wyprowadził Jego lud z niewoli egipskiej i przekazał mu Prawo – Boży dar wskazujący drogę do wewnętrznej wolności. Jednak grzeszny człowiek nie był w stanie dążyć ku wolności tylko przez wsparcie pochodzące z zewnątrz, z mądrości Dekalogu. Dlatego Jezus, Syn Boży, przyniósł nam inne prawo, prawo łaski, prawo miłości. Nie wypisane na kamiennych tablicach, lecz wyryte w sercach ludzkich przez Ducha Świętego, który jest dany każdemu, kto uwierzy i przyjmie chrzest. Łaska płynąca z daru wcielenia i odkupienia jest wsparciem wewnętrznym działającym w głębi duszy każdego człowieka. Dlatego ma moc przemieniania i prowadzenia do pełni wolności dzieci Bożych, wolności od grzechu i zła.

ORSZAK TRZECH KRÓLI

W uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia, przez Władysławowo przejdzie Orszak Trzech Króli. Jest to uliczne przedstawienie z udziałem wiernych zawierające elementy dawnych misteriów Bożego Narodzenia. W trakcie barwnego przemarszu, który rozpocznie się o godz. 12.00 przy Ratuszu, a zakończy Mszą św. w kościele, rozbrzmiewać będzie radosny śpiew kolęd.

 

OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

W poniedziałek 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – święto Trzech Króli. Po Mszach św. poświęcimy kredę i kadzidło. Przypominam iż jest to święto nakazane. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na misje.

 

ŻYWA SZOPKA

Zapraszamy do odwiedzania Żywej Szopki w dniu 6 stycznia w godz. od 11.00 do 15.00.

 

ŻYWY RÓŻANIEC

5 stycznia o godz. 14.00 odbędzie się Msza święta w intencji: „O łaskę nieba dla wszystkich zmarłych członków Żywego Różańca oraz o błogosławieństwo dla członków Żywego Różańca, którzy obecnie tworzą tę wspólnotę i ich rodzin”. Bezpośrednio po Mszy św. rozpocznie się modlitwa różańcowa którą poprowadzi prowadzi XVIII Róża Żywego Różańca (taj. światła)

 

Intencja ewangelizacyjna- Szerzenie pokoju na świecie:  Módlmy się, aby chrześcijanie, ci, którzy wyznają inne religie, i ludzie dobrej woli szerzyli pokój i sprawiedliwość na świecie.

 

intencja parafialna: Aby Bóg dał nowe powołania z naszej wspólnoty parafialnej.

Aby bezproblemowo przebiegały prace inwestycyjne w naszym kościele.

Aby tegoroczna kolęda kapłanów przyniosła owoce duchowe dla naszej parafii.

 

PRZYGOTOWANIA DO  BIERZMOWANIA

Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z III gimnazjum odbywać się będą dopiero w lutym

 

NAUKI PRZEDŚLUBNE

Tych, którzy zamierzają wstąpić w sakramentalny związek małżeński  zapraszamy do uczestniczenia w kursie przedmałżeńskim. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek  27 stycznia o godz. 19:00 w auli w domu parafialnym. Nauki odbywać się będą przez cały tydzień o godz. 19.00.

 

PRACE KTÓRE CHCEMY PODJĄĆ W NASZYM KOŚCIELE

Bardzo serdecznie dziękuję tym wszystkim którzy w bieżącym roku wspierali remonty i modernizację naszego kościoła. Dziękuję za wszystkie złożone ofiary.

Pod koniec stycznia chcemy w naszym kościele rozpocząć prace związane z całkowitą wymianą posadzki i innych elementów kamiennych w prezbiterium (bez zmiany ich kształtów) liczymy na to, że tak jak było w przypadku ławek tak i teraz, potrzeba ta znajdzie zrozumienie i wielu ofiarodawców. Ofiary można przekazywać na konto parafii: 38 83480003 0000 0000 5467 0001

 

WIARA I ŚWIATŁO - Msza dla wspólnoty: 12 styczeń godz. 15.00.

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odszedł: Tadeusz Glembin, ur. 1935, zam. ul. Droga Chłapowska.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

  • W czwartek 9 stycznia zapraszamy wszystkich emerytów, rencistów, samotnych i chorych na wspólne spotkanie Opłatkowe i kolędowanie.          Rozpoczniemy wspólnym kolędowaniem o godz. 9.30 w Pracowni Miłosierdzia.
  • Zebranie PZC wyjątkowo odbędzie się w  najbliższy czwartek 9 stycznia o godz. 18.00.
  • Parafialny Zespół Caritas wraz z wolontariuszami i podopiecznymi „Pracowni Miłosierdzia” zapraszają dzieci z kl. od IV do VIII na zimowisko,     które odbędzie się w dniach  13 – 17stycznia (pierwszy tydzień ferii) w godzinach od 9.00 – 13.00. Gwarantujemy dobrą zabawę, wspólną             modlitwę, warsztaty: Kulinarne, taneczne, plastyczne rozgrywki tenisa stołowego. Zapewniamy pyszne śniadanko, obiad oraz deser. Więcej   informacji na ulotkach, które znajdują się z tyłu kościoła. Zapisy w Caritasie lub u s. Moniki Jurewicz Mchr. (tel. 695-818-226). Ilość miejsc             ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do 10 stycznia.
  • Jadłodajnia "Św. O. Pio" czynna od poniedziałku do piątku. Posiłki wydajemy o godz. 12.30.

BIURO PARAFIALNE

W czasie kolędy biuro czynne tylko przed południem.

 

SPOWIEDŹ

Ze względu na kolędę  podczas Mszy św.  wieczorem nie ma spowiedzi. Spowiedź 30 minut przed Mszą św. wieczorną.

 

Wszystkim drogim parafianom, gościom, oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych płynących z głębi serca Bożej Dzieciny.

 

 

Władysławowo, 05.01.2019                                                                                                                Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz