dodano: 2018-05-12 14:13:07 edycja: 2018-05-19 14:38:36 autor: 39 odsłon: 3276

2018.05.13 - VII Niedziela Wielkanocna - Wniebowstąpienie Pańskie

On sam jest niebem. W Ewangeliach opowiadających o Wniebowstąpieniu Jezusa nie widać cienia smutku. Uczniowie nie płaczą, nie protestują, nie użalają się nad sobą, że już więcej nie zobaczą Mistrza i Nauczyciela. Może się to wydać trochę dziwne. Przecież pożegnania zwykle bywają trudne, zwłaszcza gdy odchodzi ktoś, kogo kochamy. Tymczasem Jezus, choć wstępuje do Ojca, jednocześnie pozostaje obecny ze swoim Kościołem, współdziała ze swoimi uczniami i wskazuje prawdziwy kierunek naszego życia.

 

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA
Dzisiaj przeżywamy Uroczystość I Komunii Świętej 131 dzieci z naszej parafii .Jako wspólnota parafialna, jesteśmy teraz zobowiązani do modlitwy za dzieci komunijne.  Prośmy aby  Pan Bóg nieustannie przebywał w ich sercach.

 

ROCZNICA PIERWSZEJ KOMUNII ŚW.
Msza św. rocznicowa dla dzieci z kl. IV szkoły podstawowej które w minionym roku przystąpiły po raz pierwszy do komunii św. odbędzie się 20 maja o godz. 12.30. Spowiedź dla tych dzieci w piątek, 18 maja o godz. 16.00. Po spowiedzi o godz. 16.45 będzie miała miejsce w kościele krótka próba dla dzieci,

 

NABOŻEŃSTWA MAJOWE
|Nabożeństwa majowe – we wszystkie dni maja o godz. 17.30; dla dzieci – wtorki i czwartki o godz. 16.45;
Czuwanie majówkowe dla młodzieży przy ognisku w soboty o godz. 19.00. Zachęcamy do rodzinnego odmawiania Litanii Loretańskiej w domach.

 

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE niedziela 13 maja

 

APELE MARYJNE
Zachęcamy aby w maju spotykać się przy krzyżach i figurach na odmawianiu litanii i na apelach Maryjnych o godz. 21.00. W tym księża odwiedzą modlących się: 

PIELGRZYMKA DO SWARZEWA
Wszystkich mieszkańców Władysławowa zapraszamy na wspólną Pieszą Parafialną Pielgrzymkę  do Swarzewa, pod hasłem "Wracajmy do źródła…" Pielgrzymka będzie miała miejsce 19 maja. 
W tym roku wyjście o godz. 10.00. Msza św. w Swarzewie o godz. 12.00. 
Po Mszy św. wspólne grillowanie nad zatoką. O kiełbasę na ognisko i chleb zatroszczy się Rada Parafialna. Prosimy zabrać ze sobą picie.

 

PIELGRZYMKA DO WEJHEROWA
Pragniemy zaprosić do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium w Wejherowie, która odbędzie się 26-27 maja. Wyjście z kościoła o godz. 5.00, drogą nad zatoką idziemy do Swarzewa, a następny przystanek przy kościele świętej Faustyny w Pucku. Powrót z Wejherowa tradycyjnie autobusem o godz. 14.00. Wyjazd w niedzielę do Wejherowa z parkingu przy kościele o godz. 8.00. Powrót pieszy z Wejherowa wieczorem.

 

ŚWIĘCENIA PREZBITERATU
22 maja JE ks. bp  Zdzisław Fortuniak w Archikatedrze Poznańskiej udzieli święceń diakonom Towarzystwa Chrystusowego. Każdy neoprezbiter odprawi 15 zbiorowych Mszy św. w intencjach, które można przesłać na adres zamieszczony na folderach wyłożonych na stoliku pod chórem, bądź do 22 maja złożyć w zakrystii lub biurze parafialnym. 

 

CZUWANIE PRZED ZESŁANIEM DUCHA ŚWIĘTEGO W NASZYM KOŚCIELE
Zbliża się dzień Zesłaniem Ducha Świętego. W rytmie roku liturgicznego jest to jedna z największych uroczystości. Przyjście Ducha Świętego napełnia Kościół nową mocą, daje siły do działania, pogłębienia wiary i rozwoju. Taką bowiem rolę w Bożym planie zbawienia odgrywa Zesłanie Ducha Świętego.
Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, i tych którzy pragną doświadczyć mocy Ducha Świętego na czuwanie modlitewne, które rozpoczniemy w sobotę 19 maja 2016r. o godz. 21.00.
W programie m.in.:

 

FESTYN PARAFIALNY
Na zakończenie roku formacyjnego planujemy w niedzielę 10 czerwca  Festyn Parafialny.
Najważniejsze cele festynu to budowanie wspólnoty parafialnej i pogłębianie więzi międzyludzkich. Drugi to pokazanie, że można bawić się bez używek. Festyn rozpocznie się ok. 14.00, a zakończy finałem loterii fantowej ok 18.00.
Zwracam się z prośbą o współtworzenie tego wydarzenia. Każde zaangażowanie bardzo mile widziane. Zapraszamy chętnych do  współorganizacji festynu. Czekamy na pomysły. Prosimy o składanie przeróżnych przedmiotów do loterii fantowej,  a rzeźbiarzy, malarzy i innych artystów prosimy o tworzenie dzieł na aukcje. Jeśli ktoś ma pomysł związany z występem na scenie to prosimy o przekazanie takiej informacji. Mamy także nadzieję, że wiele parafianek upiecze ciasto na festyn.

 

WYJAZD NA LEDNICĘ
W dniu 2 czerwca 2018 na polach lednickich odbywa się XXII czuwanie młodzieży Lednica 2000. Nasz parafia organizuje wyjazd na to spotkanie. Koszt wyjazdu 90 zł. Ilość miejsc ograniczona. Młodzież niepełnoletnia musi przedstawić pisemną zgodę rodziców. Zapisy z wpłatą całości kwoty u ks. Mateusza. Wyjazd z parkingu kościelnego zaplanowany jest na godz. 4.00.

 

MŁODZIEŻ KL III GIMNAZIUM
Spotkanie dla młodzieży z klas III gimnazjum we wtorki o godz. 19.00

 

NAUKI PRZEDŚLUBNE
Spotkania od poniedziałku do soboty w dniach 18-23 czerwca o godz. 19.00. 

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM
11 i 25 maja o g. 19.00 w salce na plebani.

 

PARAFIALNY MŁODZIEŻOWY KLUB SPORTOWY
Bardzo udany występ zanotował zawodnik naszego Klubu PMKS Rybak Władysławowo,
Albert Ruta, który startował  w ostatnią niedzielę na Mistrzostwach Europy Juniorów do 18 latw trójboju siłowym, które odbyły się w Pilznie w Czechach. Ten niespełna 16 letni chłopak zdobył tytuł  v-ce Mistrza Europy, uzyskując wynik 595,0 kg w trójboju  /210,0 przysiady, 165,0 wyciskanie sztangi i 220,0martwy ciąg/, bijąc przy okazji kilka rekordów Polski w tym w samym wyciskaniu leżąc aż o 22,5 kg.
Gratulujemy Alberowi Ruta miejsca i uzyskanych wyników a trenerowi Augustynowi Hadas mimo wielu trudności, tak dobrego przygotowania wychowanka do tych zawodów.

 

ZMARLI
W minionym tygodniu do wieczności odeszła:

 

CHRZEST ŚWIĘTY
Do wspólnoty kościoła została włączona:

 

CARITAS (wejście od ul. Świerkowej)

 

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, w szczególności Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzę obfitości Bożych łask płynących przez przyczynę Maryi, której w tym miesiącu w sposób szczególny cześć oddajemy.

 

 

Władysławowo, 13.05.2018                                                                                           Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz


12 maja 2018r. 19 maja 2018r. 39 3276