dodano: 2018-03-11 04:51:12 edycja: 2018-03-17 09:56:32 autor: 39 odsłon: 1199

2018.03.11 - IV Niedziela Wielkiego Postu

Ukryta wiara Dramatycznie brzmią słowa Jezusa: „Kto nie wierzy, już został osądzony” (J 3, 18). Czy to oznacza, że ktoś deklarujący się jako niewierzący nie powinien liczyć na Boże miłosierdzie? Czy musimy pogodzić się z tym, że ktoś z naszych przyjaciół, rodziców, dzieci nie znajdzie po śmierci miejsca w królestwie Bożym? Mądry poeta ks. Jan Twardowski zalecał, by wsłuchać się w słowa modlitwy eucharystycznej. Kapłan prosi Boga podczas Mszy św.: „Pamiętaj, Panie, o tych, których wiarę jedynie Ty znałeś”. To znaczy, że powinniśmy mieć nadzieję, iż jest wiara w sercu człowieka, którą zna Bóg, choć my dostrzec jej nie umiemy.

Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu, zwana niedzielą radości - Laetare (od pierwszych słów łacińskiej antyfony na wejście).

Kościół, Nowe Jeruzalem, cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii, którymi obdarza swe dzieci. W tradycji rzymskiej jest to "niedziela róż", ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Ojciec św. poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła. Stąd w liturgii różowy kolor szat. W dniu dzisiejszym wolno było ozdobić ołtarz kwiatami i używać instrumentów muzycznych podczas liturgii.

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ
Zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej w naszym kościele w piątek, o godz. 19.00.

NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI
Nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15.

DROGA KRZYŻOWA
Droga Krzyżowa w naszym kościele odbywa się od poniedziałku do piątku o godz. 17.30 oraz w każdy piątek:

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA Z JASTRZĘBIEJ GÓRY DO HELU
Zapraszamy do udziału w Trzeciej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej z Jastrzębiej Góry do Helu (23/24 marca 2018). Wyjście z Jastrzębiej Góry po Mszy św. o 20.00.

Zapisy oraz szczegółowe informacje:
http://www.EDK.popiasku.pl/ oraz  http://www.EDK.org.pl/

REKOLEKCJE DLA ZESPOŁU SZKÓŁ NR 1
Rekolekcje dla Gimnazjum i Technikum zaplanowano na 26-28.03.2018

MARSZ DLA JEZUSA
Każdego roku w Niedzielę Palmową ulicami naszego miasta przechodzi kolorowy korowód. Marsz dla Jezusa już na stałe wpisał się w wiosenny krajobraz naszej parafii i stał się doniosłym wydarzeniem rozpoczynającym obchody Wielkiego Tygodnia w naszej parafii. Uczestnicy marszu spotykają się 25 marca o godz. 12.00 przy Domu Rybaka. Msza święta dla rodzin z dziećmi rozpocznie się w kościele o godz. 12.30

ŚPIEWY NA TRIDUUM PASCHALNE
Wszystkich którzy chcą włączyć się w  przygotowanie śpiewów na Triduum Paschalne  zapraszamy na próby scholii w każdy czwartek o godz. 19.00 do domu parafialnego.

LITURGIE WIELKIEGO TYGODNIA
Wszystkich chcących w sposób czynny zaangażować się w liturgię wielkiego tygodnia poprzez śpiewy lub czytania mszalne prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.

OFIARY NA KWIATY DO BOŻEGO GROBU
Do skarbony pod chórem za ławkami można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

WYPOMINKI
Różaniec z wypominkami odmawiamy w każdą niedzielę o  godz. 9.00.

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

SAKRAMENT BIERZMOWANIA

OAZA DZIECI BOŻYCH
Najbliższe spotkanie „Oazy Dzieci Bożych” odbędzie się czwartek o g. 16.00 w salce dzieci znajdującej się w Domu Parafialnym.

PALMY WIELKANOCNE - LSO
Liturgiczna Służba Ołtarza zarówno dzisiaj jak i w przyszłą niedziele rozprowadza przed kościołem palmy na Niedzielę Palmową. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na potrzeby LSO. W ciągu tygodnia palmy będą dostępne w kiosku parafialnym. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.

Katecheza chrzcielna 23.03 o g. 19.00 w salce na plebani.

WIARA I ŚWIATŁO
Droga Krzyżowa dla członków wspólnoty 17 marca o godz. 15.00 w koło kościoła.

DUSZPASTERSTWO DZIECI
17 marca (sobota) zapraszamy dzieci z klas 4-7 na skupienie wielkopostne. Skupienie odbędzie się w Domu parafialnym od godz.10:30 do godz.15:15 a w nim: integracyjna, Katecheza, spotkanie ze Słowem Bożym, warsztaty artystyczne, poczęstunek-czyli coś na ząb :), śpiew, Adoracja – Droga krzyżowa. Skupienie zakończymy Koronką o godz.15:00

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

IMIENINY KSIĘŻY EDWARDA I JÓZEFA
W najbliższym czasie swoje imieniny obchodzą ks. Józef i ks. Edward w intencji solenizantów modlić się będziemy w niedzielę 18 marca w czasie Mszy św. o godz. 9.30.

REKRUTACJA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I KLAS I
Rekrutacja
do oddziałów przedszkolnych i klas I na rok szkolny 2018/2019 w Szkole Podstawowej nr 2 i nr 3 we Władysławowie rozpocznie się 5  marca 2018 r. i będzie trwała do 21 marca  2018 r. Zapisy w sekretariacie.

W minionym tygodniu do wieczności odeszła:

Wieczny odpoczynek racz…

Wszystkim solenizantom, jubilatom oraz gościom życzymy obfitości Bożych darów i dobrego przeżywania tajemnic Wielkiego Postu

Władysławowo,11.03.2018                                                                                          Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

11 marca 17 marca 39 1199