loading...
« Strona główna

2020.07.19 - XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Bóg jest dobry i daje tylko dobro. Jezus mówi nam dziś, że u fundamentów każdej działalności Boga jest dobro. Zło przychodzi później i nie pochodzi od Niego. Często i my, podobnie jak słudzy gospodarza, pytamy: „Boże, dlaczego chwast? Kto to uczynił? Co teraz?”. Zło nami wstrząsa. Jezus nie chce, abyśmy kontemplowali zło, koncentrowali się na nim. Pan pragnie, abyśmy pielęgnowali dobro, sami stając się ziarnem dobra dla innych.

POSŁUGA W NASZYM KOŚCIELE

  • Msze św. w niedziele: godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 14.00, 18.00, 19.30, 21.00.
  • Msze św. w dni powszednie: godz. 6.30, 7.00, 9.00 i 19.00.
  • Od poniedziałku do soboty o godz. 20.30 różaniec w intencji bezpiecznego sezonu wakacyjnego w naszym mieście po modlitwie różańcowej Apel Jasnogórski.
  • Od poniedziałku do soboty od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej
  • We wszystkie dni powszednie wakacji Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 19.00.

 

UWAGA

  • Uczestnicy nabożeństw mają obowiązek zakrywania ust i nosa.
  • Przystępując do komunii prosimy, aby najpierw podchodzili przyjmujący komunię na rękę. Po zakończeniu udzielania komunii w tej        formie, jest udzielana komunia bezpośrednio do ust. Proszę o zachowywanie bezpiecznej odległości. Przyjmującym na rękę   przypominamy o spożywaniu komunii w obecności księdza.
  • Nadal nie korzystamy z wody święconej w kropielnicach.

 

PISMO ŚWIĘTE

W wakacje w naszej Parafii będziemy starać się pochylać nad jednym z elementów mających wpływ na nasze życie duchowe. Chcemy zwracać uwagę na refleksje nad Pismem Świętym i Jego obecnością w naszym życiu. Proponujemy naszym wczasowiczom, aby tegoroczną pamiątką pobytu w naszym kościele stało się Pismo Święte które rozprowadzamy przed kościołem i w kiosku parafialnym.

 

PRZY KOŚCIELE ZAPRASZAMY  W WSZYSTKICH TURYSTÓW W NASTĘPUJĄCE MIEJSCA:

Sala Pamięci Świętego Jana Pawła II. Jest to miejsce, w którym utrwalamy w naszej pamięci sylwetkę niezwykłego Świętego - Wielkiego Polaka. Mieści się ona w Domu Parafialnym.  Wejście przez kiosk parafialny. Obok kościoła znajduje się także ławeczka Świętego Jana Pawła II.

 

STREFA MOCY – WŁADYSŁAWOWO

W dniach 27-28 lipca organizujemy dzieło ewangelizacyjno - uwielbieniowe o nazwie Strefa Mocy.

Strefa Mocy to radosne i pełne pasji rekolekcje, uwielbienie, świadectwa ludzi, którzy doświadczyli Boga Żywego. Poprzez otwartą plenerową formułę, chcemy dotrzeć do osób „zaginionych”, które przez historię życia straciły relacje z Bogiem i Kościołem, do wszystkich tych, którzy nie znają jeszcze żywego Boga. Ekipa Strefy Mocy to wspólnota ponad 30 osób różnych stanów, talentów, profesji i pasji, oddanych Panu Bogu. Dwa tiry sprzętu, scenografia, animacje, grafiki, rekwizyty – wszystko to na chwałę Pana!

19.00 – Msza Święta; Od 19.30 do 22.00 – konferencje, modlitwa o uzdrowienie, świadectwa, uwielbienie, możliwość skorzystania z sakramentu pokuty oraz modlitwy wstawienniczej.

MODLITWA WIELBIENIA

W czasie wakacji zapraszamy do naszego kościoła na modlitwę wielbienia. Modlitwę wielbienia prowadzić będzie wspólnota „Jemu Chwała” z Władysławowa. Najbliższe modlitewne spotkanie będzie miało miejsce:  w środę 22.07o godz. 19.00.

 

76 ROCZNICA POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

We czwartek  1 sierpnia, przypada 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godz. 19.00 będziemy modlić się w intencji uczestników powstania. W ten sposób uczcimy pamięć poległych i pomordowanych powstańców i mieszkańców stolicy.

 

LETNIE KONCERTY ORGANOWE

Z przykrością informujemy, iż w tym roku w związku z pandemią w lipcu nie będą organizowane koncerty organowe.

 

RADIO MARYJA I TELEWIZJA TRWAM W NASZYM KOŚCIELE

W środku wakacji gdzie nasze miasto staje się „stolicą lata” w poniedziałek 3 sierpnia w naszym kościele od godz. 17.30 odbywać się będą spotkania Rodziny Radia Maryja oraz transmisje: Mszy Świętej w TV Trwam i  Radio Maryja oraz Rozmów Niedokończonych. Tematem audycji: Będzie radosne dzielenie się chrystusowców misją pracy pośród Polaków na całym świecie.

W rozmowie wezmą udział Chrystusowcy z całego świata. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i słuchania.

 

KIOSK PARAFIALNY i SALA PAPIESKA – w dni powszednie od 12.00 do 19.00; w niedzielę od 9.30 do 14.00; oraz od 17.00 do 19.30

 

NABOŻEŃSTWO WYPOMINEK- w każdą niedzielę o godz. 9.00

 

NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY- w każdą środę o godz. o godz. 18.45

 

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA- W kościele w piątki po Mszy św. o godz. 19.00

 

BIURO PARAFIALNE

poniedziałek, środa, piątek; godz. 9:30 – 11:00; 16.00-17.00; w poniedziałek w biurze przyjmuje Proboszcz

 

SPOWIEDŹ

Podczas każdej Mszy św. oraz od poniedziałku do soboty od godz. 17.00 do 19.00.

 

MSZE ŚW. W NASZYM KOŚCIELE

niedziela - g. 6.30, 8:00, 9:30, 11.00, 12.30, 14.00, 18.00; 19.30, 21.00; dni powszednie o godz. 6.30, 7.00, 9.00 19.00

 

NUMER KONTA PARAFII: 38 83480003 0000 0000 5467 0001

 

Trwa czas wakacji i urlopów. Dla jednych to czas odpoczynku, dla drugich wzmożonej pracy. Wszystkim Parafianom i wszystkim wypoczywającym w naszym mieście życzę dobrej pogody, regeneracji sił zarówno fizycznych jak i duchowych, zachwytu nad pięknem przyrody i budujących spotkań z ludźmi. Matka  Boża niech Wam daje radość z posługi wobec wypoczywających, turystom zaś niech  wyprasza łaskę bezpiecznego i skutecznego wypoczynku!

 

Władysławowo, 19.07.2020                                                                                                                Ks. Marek Jarząbek SChr

 

                                                                                                                                                                                            proboszcz