loading...
« Strona główna

2018.01.14 - II Niedziela w ciągu roku

Potrzeba miłości. Żeby poznać Jezusa, trzeba Go pokochać. Nie wystarczy wziąć do ręki jedną z wielu biografii Mistrza z Nazaretu. Na niewiele się zda przeczytanie wszystkich czterech Ewangelii. To za mało, by Go prawdziwie poznać. Do tego potrzebna jest miłość, która otwiera na spotkanie z Bogiem. Podobnie nie wolno głosić prawdy o Nim w oderwaniu od miłości. Jak zauważa jeden ze współczesnych teologów, nawet nie wypadałoby Go głosić innym ludziom, gdybyśmy Go nie kochali. Czy nie dlatego niektórzy nie umieją mówić o Nim nawet swoim dzieciom?

DUSZPASTERSTWO DZIECI
Kolędowanie:

 • We wtorek Dzieci z Podwórkowego Koła Różańcowego razem z s. Anną i rodzicami wyruszą kolędować po domach w okolicy Alei Gwiazd Sportu (min. ulica Obrońców Helu, Spokojna Brzozowa).Wyruszymy o godz. 16:00  Chcemy w ten sposób poczuć ducha kolędników misyjnych. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na szczytny cel.
 • W środę Szkolne Koło Caritasu ze Szkoły Podstawowej nr 3 wraz z katechetami będą kolędować po domach przy ulicy Długiej, Ogrodowej, Zuchów i Harcerskiej. Wyruszymy  o godz. 16:00 i będziemy kolędować aż starczy nam sił. Chcemy wspomóc finansowo jedną z rodzin ucznia naszej szkoły. Za każde dobro, otwarte serca i drzwi do wspólnego kolędowania z nami serdeczne Bóg zapłać.
 • Schola „Dzieci Maryi”: W każdą sobotę od 10:30-12:00 zapraszamy dzieci, które lubią śpiewać, grać na instrumentach i radośnie spędzać czas.

 

NAUKI PRZEDŚLUBNE
Tych, którzy zamierzają wstąpić w sakramentalny związek małżeński  zapraszamy do uczestniczenia w kursie przedmałżeńskim. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek  19 lutego o godz. 19:00 w auli w domu parafialnym. Nauki odbywać się będą przez cały tydzień o godz. 19.00.

 

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ
W terminie
: 14-21.10. 2018 planujemy parafialną pielgrzymkę do Ziemi świętej. Cena około 3500 Pln +100 Euro. Szczegółowy plan wyłożony na stoliku pod chórem. Zapisy u ks. Proboszcza.

 

PRZYGOTOWANIA DO  BIERZMOWANIA
Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z III gimnazjum odbywać się będą po feriach zimowych.

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM
Katecheza chrzcielna w styczniu tylko w piątek 26.01 o g. 19.00 w salce na plebani.

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

 • 21 stycznia o godz. 15.00 - Msza św. z  odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych (Dzieci przynoszą ze   sobą świece chrzcielne);

 

CARITAS (wejście od ul. Świerkowej)

 • Biuro Caritas czynne w każdy wtorek od godz. 15.00 do 17.00.
 • Przy naszej jadłodajni działa pracownia warsztatowa św. O. Pio  dla osób samotnych, ubogich, bezdomnych i wszystkich, którzy chcą zamienić nudę i samotność na wspólną pracę, rozmowy i spotkania. Pracownia czynna od poniedziałku do piątku w g. 09.00 - 13.00.
 • Jadłodajnia  Św. O. Pio czynna  od poniedziałku do piątku:
  • g.12.00 - wydawanie posiłku rodzinom 
  • g.12.30 - korzystanie z posiłku na miejscu.
 • Spotkanie Młodzieżowego Zespołu Caritas  w sobotę 13 stycznia o godz. 15.00 w naszej jadłodajni parafialnej.

 

RUCH DOMOWEGO KOŚCIOŁA
Ruch Domowego Kościoła, zwany także Oazą Rodzin, skupia małżeństwa (rodziny) chcące pogłębić swoja wiarę i osobiste relacje małżonków i ich dzieci z Bogiem. Pogłębianiu tych relacji służą regularne comiesięczne spotkania kręgów złożonych z kilku rodzin. Na spotkaniach tych rozważane jest Słowo Boże a także Dokumenty Kościoła. Częścią spotkań jest także wspólna modlitwa, dzielenie się problemami i doświadczeniem duchowego wzrostu. Opiekę duchową nad kręgami sprawuje kapłan. Obecnie jesteśmy na etapie tworzenia nowego kręgu, do którego nadal poszukujemy paru małżeństw. Dlatego też wszystkich zainteresowanych bardzo serdecznie zapraszamy do naszej wspólnoty Kościoła Domowego we Władysławowie i prosimy o kontakt z Księdzem Proboszczem.

 

CHRZEST ŚWIĘTY
Do wspólnoty kościoła został włączony:

 • Bartosz Andrzej Budzisz

 

ZMARLI
W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

 • † Teresa Dettlaff, ur. 1949, zam. ul. Droga Chłapowska;

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

 

KAPLICA ŚW. JANA PAWŁA II
Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od 14.00 do 18.00; godz. 15.00 – Koronka do B. Miłosierdzia

 

SPOWIEDŹ
Rano podczas każdej Mszy św.. Wieczorem ze względu na kolędę  półgodziny przed Mszą św.  wieczorną.

 

BIURO PARAFIALNE
poniedziałek, środa, piątek  godz. 9:30 – 11:00

W czasie kolędy biuro czynne tylko przed południem

                                                                                                                                                                 

WSZYSTKIM DROGIM PARAFIANOM, GOŚCIOM, ORAZ JUBILATOM TEGO TYGODNIA ŻYCZYMY WIELU ŁASK BOŻYCH.

 

Władysławowo, 14.01.2018                                                                                      Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie

6:30, 7:00  i 18:00

Niedziela i święta

6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 18:00

Spowiedź

 W czasie każdej Mszy Świętej

Inicjatywy