dodano: 2018-02-03 08:24:33 edycja: 2018-02-11 09:53:04 autor: 39 odsłon: 2456

2018.02.04 - V Niedziela w ciągu roku

Przynosili do Niego wszystkich chorych” (Mk 1, 32). Pomóc chorym znaleźć Jezusa – to bez wątpienia zadanie, jakie stoi przed nami. Dołożyć starań, by osoba chora lub starsza mogła wziąć udział w niedzielnej Mszy św., wyspowiadać się. Może tęskni za Jezusem, bo już tak dawno nie była w swoim kościele, a nie ma śmiałości poprosić, by ktoś ją zawiózł? Nie jesteśmy w stanie przywrócić nikomu zdrowia – to może tylko Bóg. Możemy jednak mieć udział w uzdrawiającym działaniu Chrystusa, pomagając spotkać się z Nim osobom chorym lub starszym, jakie znamy.

Zakończyliśmy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Bardzo dziękujemy Wszystkim wiernym z naszej wspólnoty parafialnej, których odwiedziliśmy w ramach wizyty duszpasterskiej, dziękujemy za gościnę i życzliwe przyjęcie.
W wielu miejscach słyszeliśmy wiele pozytywnych słów na temat naszej parafii i pracy duszpasterzy, co bardzo nas cieszy.
Mamy świadomość że w czasie kolędy nie zawsze mogliśmy poświęcić odpowiednią ilość czasu – dlatego przepraszamy. Ale też jest możliwość by przez cały rok przyjść do kapłana by porozmawiać o sowich troskach.
Za życzliwą atmosferę spotkań, za rozmowy, jak również za składane ofiary – Bóg zapłać.
W naszej ocenie wizyta duszpasterska była owocna i mamy nadzieję iż przyniesie ożywienie życia religijnego w całej naszej wspólnocie  parafialnej.

 

ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO
11 lutego przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Tego dnia obchodzić będziemy XXV Światowy Dzień Chorego.
Msza św. dla chorych i ich opiekunów połączona z  namaszczeniem w ramach święta Najświętszej M. P. z Lourdes będzie miała miejsce 11 lutego (niedziela)  o godz. 9.30. Zwracam się z prośbą aby pomóc wszystkim chorym dotrzeć do kościoła na tę Eucharystię.

 

NAMASZCZENIE CHORYCH
Ludzie nieraz pytają: kiedy wezwać księdza do chorego z „ostatnim namaszczeniem”? Niekiedy decydują się na to, kiedy nie ma już kontaktu z chorym i kapłan faktycznie przychodzi za późno. A przecież wcale nie musi tak być. Dlaczego nie wezwaliście mnie wcześniej? Niejeden kapłan zadaje takie właśnie pytanie rodzinie już zmarłego chorego. – No, bo to przecież ma być ostatnie namaszczenie. Takie na śmierć, więc czekaliśmy do ostatniej chwili – odpowiadają najczęściej. Nic bardziej mylnego. Sakrament namaszczenia chorych jest sakramentem żywych. Kościół naucza, że jest to sakrament umocnienia i uzdrowienia. Jest on potrzebny nie tylko chorym, ale również ich bliskim we wspólnym przeżywaniu prawdy, że człowiek powołany jest do wspólnoty z Bogiem w wieczności.
Przed wizytą księdza przychodzącego z posługą sakramentu namaszczenia chorych trzeba przygotować: stolik z krzyżem i zapaloną świecą. Najważniejsze jest jednak, aby domownicy i osoby towarzyszące przygotowały się duchowo i modliły się wraz z księdzem w intencji chorego.

 

98 ROCZNICA ZAŚLUBIN POLSKI Z MORZEM
Burmistrz Władysławowa ma zaszczyt zaprosić na obchody 98. rocznicy zaślubin Polski z Morzem, które odbędą się w dniu 11 lutego 2018 r. we Władysławowie.

Program uroczystości:
14:00 - uroczysta msza święta w kościele p.w. WNMP we Władysławowie
15:00 - przemarsz pod pomnik Antoniego Abrahama i gen. Józefa Hallera: złożenie kwiatów, przemówienia okolicznościowe
Prosimy o wystawienie pocztów sztandarowych.
 

NAUKI PRZEDŚLUBNE
Tych, którzy zamierzają wstąpić w sakramentalny związek małżeński  zapraszamy do uczestniczenia w kursie przedmałżeńskim. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek  19 lutego o godz. 19:00 w auli w domu parafialnym. Nauki odbywać się będą przez cały tydzień o godz. 19.00.

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

 

SAKRAMENT BIERZMOWANIA

 

CHRZEST ŚWIĘTY
Do wspólnoty kościoła została włączona:

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

Dobry Jezu a nasz Panie…

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM
Katecheza chrzcielna w styczniu tylko w piątek 09.02 i 23.02 o g. 19.00 w salce na plebani.

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

 

KAPLICA ŚW. JANA PAWŁA II
Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od 14.00 do 18.00. Godz. 15.00 – Koronka do B. Miłosierdzia

 

Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia.

Wyjeżdżającym na ferie zimowe życzymy dobrego wypoczynku Szczęść Boże!

 

Władysławowo, 04.02.2018                                                                                       Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz


03 lutego 2018r. 11 lutego 2018r. 39 2456