loading...
« Strona główna

2017.10.15 - XXVIII Niedziela w ciągu roku

Oblubienico, gdzie jesteś? Król, jego syn i uczta weselna. Czy kogoś tu brakuje? Kogo? Oblubienicy. Królestwo niebieskie, czyli niebo, przygotowywane jest przez króla dla jego syna jako uczta weselna i Jezus Chrystus zapomina w tej opowieści o Oblubienicy. Czy naprawdę zapomina? Czy może mówiąc te słowa, zwraca się po prostu do Oblubienicy owego syna królewskiego, czyli do mnie i do ciebie? To ja i ty, nasze dusze, Kościół święty - Oblubienica Ducha Świętego, ale także cały świat, czyli największa miłość Boga. To właśnie jest odpowiedź na brakującą postać w tej opowieści. Ja i moja dusza. Ty i Twoja dusza. Kościół Święty i cały świat. A wesele, które przygotowuje Bóg Ojciec, jest weselem, na którym wraz z Jezusem Chrystusem będziemy patrzeć na siebie z miłością i obiecywać sobie wierność i wspólnie spędzoną wieczność.

NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE

 • Nabożeństwa różańcowe dla wszystkich w dni powszednie o godz. 17.30;
 • Dla dzieci – w poniedziałek , środę i piątek o godz. 17.00;
 • Dla młodzieży w  środę o godz. 19.00.
 • Tych wszystkich, którym trudniej jest dotrzeć do naszej świątyni, prosimy i zachęcamy do tego, aby w tym miesiącu wspólnie odmawiali różaniec w domach.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
Czas ofiarowany Chrystusowi nigdy nie jest czasem straconym, ale raczej czasem, który zyskujemy, aby nadać ludzki charakter naszym relacjom i naszemu życiu… (św. Jan Paweł II)

Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy św. Jana Pawła II w domu parafialnym.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od 15.00 do 18.00; w niedzielę od 10.30 do 18.00; godz. 15.00 – Koronka do B. Miłosierdzia

 

WSPOMNIENIE ŚW. JANA PAWŁA
W niedzielę 22 października przypada wspomnienie św. Jana Pawła II. W tym dniu spotkamy się na modlitwie różańcowej i na modlitwie Anioł Pański przy Ławeczce św. Jana Pawła II o godz. 12.00.

 

ZAPRASZAMY DO SAL PAMIĘCI JANA PAWŁA II
We wspomnienie liturgiczne Jana Pawła II tj. w najbliższą niedzielę zapraszamy do Sali Jego  pamięci w godz. od 9.00 do 15.00

 

KANDYDACI DO BIERZMOWANIA

W tym roku dodatkowe spotkania przewidziane są dla młodzieży klas III gimnazjum we wtorki o godz. 19.00.

 

WSPOM.  BŁ. JERZEGO POPIEŁUSZKI
We czwartek wspominamy bł. Ks. Jerzego Popiełuszkę. Msza św. z oddaniem czci relikwią błogosławionego o godz. 18.00.

 

WYPOMINKI
Jest to szczególna forma modlitwy błagalnej za zmarłych, polegająca na wyczytywaniu ich imion. Wierni na kartkach wypisują swoich zmarłych i przynoszą je do swoich wspólnot parafialnych. Wypisane kartki z imionami zmarłych prosimy składać do skrzynki przy wyjściu z kościoła. Proszę pamiętać o rozróżnieniu na wypominki listopadowe i roczne. (Zostały wyłożone kartki na wypominki listopadowe. Kartki na wypominki roczne zostaną wyłożone w listopadzie). Wypominki listopadowe w naszej parafii odczytujemy przez cały miesiąc listopad w dni powszednie o godz. 16.30. Roczne wypominki odczytujemy w każdą niedzielę o godz. 7.30.

Za zmarłych modlimy się modlitwą różańcową. Prosimy o czytelne wypisywanie imion.

 

JASNOGÓRSKA NOC CZUWANIA
W nocy 20/21 października w Częstochowie odbędzie się̨ czuwanie w intencji Polonii i jej duszpasterzy. Apel Maryjny, czuwanie i Msza św. o północy będą częściowo transmitowane przez telewizję Trwam i radio Maryja.

 

DIAKONIA WIELBIENIA
W każdy czwartek o godz. 19.00 w domu parafialnym odbywa się próba scholii wielbiącej Boga podczas Mszy św. wielbienia. Wszystkich umiejących grać i śpiewać zapraszamy na próbę. Spotkania w domu parafialnym.

 

NIEDZIELA MISYJNA
W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na cele misyjne kościoła.

 

SPOTKANIE Z BIBLIĄ
Słowo, które ma moc…” - tej mocy można nieustannie doświadczać podczas środowych spotkań z Biblią, które od kilku lat systematycznie prowadzi ks. Edward Strycharz TChr wieloletni wykładowca Pisma Świętego w kilku seminariach duchownych w Polsce. Spotkania odbywają się w każdą środę od października do czerwca o godz. 19.00 w sali na plebani.

 

RUCH DOMOWEGO KOŚCIOŁA
Ruch Domowego Kościoła, zwany także Oazą Rodzin, skupia małżeństwa chcące pogłębić swoja wiarę i osobiste relacje małżonków i ich dzieci z Bogiem. Pogłębianiu tych relacji służą regularne comiesięczne spotkania kręgów złożonych z kilku rodzin. Na spotkaniach tych rozważane jest Słowo Boże. Częścią spotkań jest także wspólna modlitwa oraz dzielenie się problemami i doświadczeniem duchowego wzrostu. Obecnie jesteśmy na etapie tworzenia nowego kręgu, do którego nadal poszukujemy paru małżeństw.
Zainteresowanych prosimy o kontakt z księdzem Proboszczem.

 

RÓŻANIEC W INTENCJACH POWOŁAŃ
W każdy czwartek zapraszamy na godz. 17.30 na różaniec w intencjach powołanych z naszej wspólnoty parafialnej oraz w intencjach nowych dobrych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych z naszej wspólnoty parafialnej.

OAZA DZIECI BOŻYCH
Najbliższe spotkanie „Oazy Dzieci Bożych” we czwartek o godz. 16.00 w salce dzieci

 

WIARA I ŚWIATŁO
W niedzielę 22 października o godz. 15.00 odbędzie się Msza Święta wspólnoty "Wiary i Światło"

 

LAMPKI NA GROBY
W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej młodzież z naszej parafii rozprowadza znicze na groby naszych bliskich. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby Duszpasterstwa Młodzieży. Wszystkich kupujących znicze młodzież zaprasza na nabożeństwo w intencjach ich zmarłych, które odbędzie się 2 listopada o godz. 16.00.

 

CHÓR PARAFIALNY
Chór parafialny rozpoczął swoje próby. Wszystkich chętnych zarówno mężczyzn jak i kobiety do śpiewania w chórze zapraszamy na próby we wtorki i czwartki na godz. 19.00 do domu parafialnego.

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

 • Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. w niedzielę 5 listopada po Mszy św. o godz. 11.00. Spotkanie dla rodziców auli Domu parafialnego. Spotkanie dla dzieci w kościele.
 • 19 listopada o godz. 15.00 - Msza św. połączona z nabożeństwem za zmarłych.

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

BIURO CARITAS czynne:

         w każdy wtorek od godz. 15.00 do 17.00 

 • Serdecznie zapraszamy każdego  dnia na warsztaty, które są połączone z poczęstunkiem.
 • Od tego roku przy naszej jadłodajni rozpoczęła swoje działanie pracownia warsztatowa dla osób samotnych, ubogich, bezdomnych i wszystkich, którzy chcą zamienić nudę i samotność na wspólną pracę, rozmowy, spotkania.
 • Zajęcia będą się odbywały od poniedziałku do piątku w godz. 09.00 - 13.00.

PRACOWNIA św. o. Pio - czynna od poniedziałku do piątku 09.00 - 13.00

JADŁODAJNIA  ŚW. O. PIO czynna od poniedziałku do piątku

 •  godz.12.00 - wydawanie posiłku rodzinom
 • godz. 12.30 - korzystanie z posiłku na miejscu.

Z posiłku mogą skorzystać wszystkie osoby ubogie, znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej, których nie stać lub nie są zdolne do samodzielnego przygotowywania sobie posiłków. Zarówno z pracowni, jak i jadłodajni mogą korzystać wyłącznie osoby trzeźwe, nie będące pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

 • PZC będzie miał swoje spotkanie w poniedziałek 23 października po Mszy św. wieczornej.
 • W tym tygodniu spotkania Młodzieżowego Zespołu Caritas nie będzie.

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA
Sakrament małżeństwa zawali:

 • Weronika Szustek / Adam Krakowiak

 

CHRZEST ŚWIĘTY
Do wspólnoty kościoła została włączona:

 • Zofia Marlena Bianga

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM
Katecheza chrzcielna w piątek 20.10  lub 09.11 o godz. 19.00 w salce na plebani.

 

ZMARLI
W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

 • † Stefan Wiśniewski, ur. 1931, zam. ul. Stoczniowców.
 • † Michał Bolda, ur. 1949, zam. ul. Zuchów.
 • † Waleria Szomborg, ur. 1926, zam. ul. Przybyszewskiego. /pogrzeb 19.10. o godz. 12.00 w paraf. M.B. Bolesnej Gdynia Orłowo/
   

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

 

KIOSK PARAFIALNY i SALA PAPIESKA
czynne w dni powszednie od 16.00 do 18.30
w niedzielę od 9.00 do 15.00

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, w szczególności Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzę obfitości Bożych łask płynących przez przyczynę Maryi której w tym miesiącu w sposób szczególny cześć oddajemy

 

 

 

 

Władysławowo, 15.10.2017                                                                                          Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie

6:00  i 17:00

Niedziela i święta

6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 18:00

Spowiedź

 W czasie każdej Mszy Świętej

Inicjatywy