loading...
« Strona główna

2020.05.10 - V NIEDZIELA WIELKANOCNA

Droga do Ojca
W liturgii kolejnych niedziel wielkanocnych Jezus objawia nam swoją tożsamość Syna Bożego, Pana nieba i ziemi. Odkrywamy, że On jest chlebem życia, Dobrym Pasterzem, prawdziwym krzewem winnym, naszą drogą, prawdą i życiem. Jezus wie, że Jego odejście do Ojca drogą krzyża wstrząśnie uczniami. Dlatego prosi, aby Mu zaufali, bo jedynie On zna Ojca: „Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie” – mówi Jezus. On zna drogę do Ojca. Co więcej, On sam jest tą drogą. Drogą do odkrycia Ojca jest miłość synowska i zaufanie. Tego właśnie Jezus pragnie nas uczyć. Im bardziej Go poznajemy, tym lepiej poznajemy Ojca. Na ile ja już odkryłem Boga jako mojego Ojca? Co znaczy dla mnie być Jego synem, Jego córką?

NABOŻEŃSTWA W KOŚCIELE

W nabożeństwach w naszym kościele może  uczestniczyć 67 osób. W dni powszednie nie ma problemu z przyjściem do kościoła na Mszę św.. Problem stanowi Msza św. niedzielna. Stąd też, aż do odwołania Msze św. w naszym kościele będą sprawowane w godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00.

Jeśli będzie taka potrzeba dołożymy kolejne.

Każdy kto chce uczestniczyć w Mszy świętej jest zobowiązany do poinformowania o tym telefonicznie w godzinach pracy biura parafialnego tj. poniedziałek, środa, piątek 

w  godz. 9.30-11.00; 16.00-17.00.

Numer telefonu 58 674 02 74 prosimy o wybieranie numeru 1 (biuro parafialne).

Osoby które nie zgłaszały uczestnictwa mogą uczestniczyć we Mszy Świętej na dworze przed kościołem (z zachowaniem wymaganej odległości).

 

Po Mszach świętych zawsze można poprosić o Komunię świętą.

 

Jesteśmy zmuszeni do zmiany godzin odprawiania intencji.

 

Proszę zapoznać się z grafikiem.

 

SPOWIEDŹ

Podczas każdej Mszy św. i 30 minut przed Mszą św. wieczorną.

Zachęcamy do spowiedzi świętej zwłaszcza tych, którzy jeszcze nie przystąpili do spowiedzi i komunii Świętej wielkanocnej.

 

DYSPENSA

Do odwołania obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii. Dotyczy ona wszystkich wiernych Archidiecezji Gdańskiej i osób czasowo przebywających na jej terenie. Mając jednak na uwadze wprowadzone przez prawo zmiany, zachęcamy wiernych, aby korzystali z możliwości, jakie dają nowe przepisy i uczestniczyli w Eucharystii w swoich kościołach, zarówno w niedziele, jak i dni powszednie. O skorzystanie z niedzielnej dyspensy prosimy zwłaszcza osoby chore, noszące objawy infekcji dróg oddechowych, starsze, będące w grupie ryzyka zarażenia wirusem oraz tych wszystkich, którzy czują obawę przed zarażeniem. Osoby korzystające z dyspensy zobowiązane są w sumieniu do uczestnictwa we Mszy Świętej w domu, transmitowanej za pomocą środków społecznego przekazu i przyjęcia Komunii duchowej oraz do pogłębionej modlitwy osobistej i rodzinnej.

 

PRZYPOMNIENIE

Wszyscy potrzebujemy nie tylko wody, chleba i zdrowia, ale także pokarmu duchowego. Dobrze, że osoby spragnione sakramentów świętych, szczególnie sakramentu pojednania i Eucharystii, mogą nadal z nich korzystać w kościele. Przychodzących do kościoła prosimy jednak o zachowanie bezpiecznych zasad:

 • Wchodząc do kościoła żegnamy się nie korzystając z wody święconej;
 • Staramy się zająć w kościele takie miejsce, aby mieć wokół siebie/swojej rodziny co najmniej 3 metry wolnej przestrzeni;
 • Znak pokoju przekazujemy sobie przez skinienie głowy;
 • W czasie Mszy Świętej pozostajemy w maseczkach;
 • Zachowujemy odległość 2  metrów podchodząc procesyjnie do Komunii Świętej oraz wychodząc z kościoła;
 • Bardzo proszę, by w miarę możliwości w najbliższym czasie Komunię Świętą przyjmować na rękę, tak by nie narażać księdza oraz innych wiernych przyjmujących od nich Ciało Pańskie. Chcemy przypomnieć, że taki sposób rozdawania Komunii Świętej nie uderza w jej godność;
 • Przy przyjmowaniu komunii najlepiej nie ściągać maseczki, tylko komunię świętą wsunąć pod maseczkę. Przystępując do Komunii świętej można także odsłonić twarz, tylko czynimy to w taki sposób, aby nie dotykać rękami zewnętrznej części maski;
 • W razie potrzeby przy zachowaniu wszelkich zaleceń sanitarnych kapłani odwiedzają chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną;
 • Proszę o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach;
 • Bardzo prosimy o uszanowanie tych postanowień. Jeśli nie z troski o siebie, to z troski o ludzi z którymi się spotykamy;
 • Proszę wszystkich naszych parafian, aby codziennie o godz. 20.00 włączali się w nabożeństwo majowe odmawiając Litanie Loretańską oraz różaniec w intencjach chorych i opiekujących się nimi oraz służb medycznych, kończąc go antyfoną Maryjną „Pod Twoją obronę” w intencjach Ojca świętego.

 

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE

Rozpoczynamy tegoroczne nabożeństwa fatimskie. Nabożeństwo Fatimskie ma charakter ekspiacyjny i obejmują głównie wspólne odmawianie różańca. Jest to odpowiedź na dwa wezwania Maryi: do modlitwy oraz do czynienia pokuty za grzeszników. Najbliższe nabożeństwo rozpocznie się we wtorek 12 maja.

godz. 20.00 -  Nabożeństwo majowe, I część różańca i procesja.

w środę 13 maja

godz.   9.30 - II część różańca,

godz. 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia i III część różańca,

godz. 17.30 - IV część różańca, Msza Św. i procesja światła.

 

NABOŻEŃSTWA MAJOWE

Litanię do Matki Bożej w kościele odmawiamy codziennie o godzinie 17.45.   

 

POMÓŻ PARAFII PRZETRWAĆ KRYZYS

Podstawą utrzymania materialnego naszej parafii są składki z niedzielnych Mszy Świętych. Wobec ograniczeń obecnych w kościele uprzejmie prosimy o wpłacanie ofiar na konto parafialne.  Oto numer konta parafii: 38 83480003 0000 0000 5467 0001

W marcu i w kwietniu na konto parafii wpłynęło 5620 złotych. W minionym tygodniu wpłynęło 110 złotych. Za ofiary serdecznie dziękuję. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim ofiarodawcom!

 

 

100  ROCZNICA URODZIN JANA PAWŁA II 18.05.1920-18.05.2020.

W trudnym dla nas wszystkich czasie – gdy zmagamy się z pandemią koronawirusa i stawiamy pytania o przyszłość – warto także zapytać o to, co On dziś miałby nam do powiedzenia? Z jakim przesłaniem zwróciłby się do rodaków w maju 2020 roku?

Setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły - papieża Jana Pawła II będziemy przeżywać pod hasłem „Nie zastąpi ciebie nikt”. Temu wydarzeniu w naszej parafii towarzyszyć będą następujące wydarzenia:

„24 godzin dla Pana” – adoracja Najświętszego Sakramentu przez 24 godziny od g. 20.00 w niedzielę 17 maja do g. 20.00 w poniedziałek 18 maja. W czasie adoracji będziemy prosić o charyzmatyczne powołania kapłańskie i zakonne do Towarzystwa Chrystusowego.

 

Niedziela

 • g. 20.00 – Nabożeństwo majowe i różaniec, a po nim całonocne czuwanie.

 

Poniedziałek

Msze św. 6.30, 7.00, 9.30, 12.10, 18.00

 • 18 maja od godz. 9.00 do godz.12.00 i od godz. 15.00 do godz. 19.00 możliwość korzystania z sakramentu pokuty Dla tych którzy nie byli jeszcze u spowiedzi, niech to będzie spowiedź wielkanocna.  W czasie spowiedzi co pół godziny (9.30, 10.00, 10.30, 11.00, 11.30, 12.00, 15.30, 16.00, 16.30, 17.00, 17.30, 18.00, 19.00)  możliwość przyjmowania Komunii św.
 • g. 9.30 – Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne do Towarzystwa Chrystusowego w czasie kazania „wspomnienia o Janie Pawłem II.      (wydarzenie online)
 • g. 12.00 – Z okazji 100 rocz. ur. św. Jana Pawła II odsłonięcie obelisku pamiątkowego
 • g. 12.10 – Msza święta dziękczynna za osobę św. Jana Pawła II (wydarzenie online)
 • g. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i  wirtualny spacer po Sali Papieskiej razem z jej twórcami (wydarzenie online)
 • g. 17.00 – Wspólne odśpiewanie „Barki” w podziękowaniu za dar życia Karola Wojtyły – niech ta pieśń zabrzmi w domach, na podwórkach na                        balkonach - oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
 • g. 18.00 - Msza święta (wydarzenie online)
 • g. 19.00 – Modlitwa wielbienia za dar osoby św. Jana Pawła II (wydarzenie online)
 • g. 20.00 – Nabożeństwo majowe i różaniec (wydarzenie online)

 

CARITAS

W czasie pandemii wszelkie sprawy z pomocą ubogim proszę załatwiać przez telefon s. Monika Jurewicz MChr tel.695818226

 

NABOŻEŃSTWA MAJOWE

Litanię do Matki Bożej w kościele odmawiamy codziennie o godzinie 17.45.   

W tym roku nabożeństwa majowe online o godz. 20.00, po nabożeństwie różaniec.

Nabożeństwo majowe online dla dzieci we wtorki i czwartki  o godz. 17.00;

Nabożeństwa na kanałach YouTube

Parafia WNMP Władysławowo oraz

TTR - Władysławowo Wniebowzięcia NMP

Zachęcamy do rodzinnego odmawiania Litanii Loretańskiej w domach.

 

TRANSMISJE

W wydarzeniach liturgicznych z naszego kościoła możemy uczestniczyć poprzez transmisję w mediach społecznościowych:

YouTube na kanałach: TTR - Władysławowo Wniebowzięcia NMP oraz telewizję Chopin - kanał 42

transmisja 24 godziny na dobą z naszego kościoła

Dodatkowo możemy uczestniczyć

na kanale: Parafia WNMP Władysławowo  (lepsza jakość)

Niedziela

Msze św. o godz. 9:00,  11.00 i 18.00;

Dni powszednie i w niedzielę

Nabożeństwa majowe i Różaniec o godz. o godz. 20.00

Wtorki i czwartki

Nabożeństwo majowe dla dzieci o g.. 17.00

 

24 godziny na dobę można mieć podgląd z kamery live na stronie parafialnej

Adres: http://parafia.wladek.pl/kamery-live

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, w szczególności Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzę obfitości Bożych łask płynących przez przyczynę Maryi, której w tym miesiącu w sposób szczególny cześć oddajemy

 

 

 

Władysławowo, 10.05.2020                                                                                                                Ks. Marek Jarząbek SChr

 

                                                                                                                                                                                              proboszcz