loading...
« Strona główna

2018.11.18 - XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Wielu chrześcijan nurtuje pytanie o koniec świata i nasz przyszły los. Jak pogodzić nieskończone miłosierdzie Boga z istnieniem piekła? Czy nie jest ono zaprzeczeniem wyrażonej w Pierwszym Liście do Tymoteusza (2, 4) prawdy o Bogu, który „pragnie, aby wszyscy ludzie zostali zbawieni i poznali prawdę”? Kościół posłuszny Ewangelii zapowiadającej wieczne potępienie tych, którzy uparcie pozostają odwróceni od Boga, odrzucił głoszoną przez niektórych tezę, że wszyscy ludzie będą zbawieni, a piekło pozostanie puste. Nie oznacza to jednak, że ufając w Boże miłosierdzie, nie możemy żywić takiej nadziei. Co więcej, nie wolno nam zobojętnieć na los grzeszników.

 

APEL KRAJOWEGO  - DUSZPASTERSTWA KIEROWCÓW

Śmierć, kalectwo, cierpienie, nieszczęście poszkodowanego  i dramat jego rodziny - tym niejednokrotnie kończy się bezmyślność na drodze!  

Piesi pojawiają się na drogach prawie tak często jak samochody - różnica polega na tym, że wobec rozpędzonych maszyn są całkowicie bezbronni. Wypadki z ich udziałem stały się obecnie niezwykle poważnym problemem. Zwracamy uwagę, że właśnie zaczął się dla pieszych najgorszy okres - jesień i zima to czas szczególnie niebezpieczny. Szybko zapadający zmrok, mgły, deszcz i silny wiatr sprzyjają powstawaniu na drodze niezwykle groźnych sytuacji. 

 Apelujemy więc do wszystkich: kierowców i pieszych: „Przestrzegajcie przepisów ruchu drogowego”. 

Piesi: nie lekceważcie obowiązku poruszania się lewą stroną drogi, używajcie elementów odblaskowych. Pamiętajcie, że ubrany na czarno człowiek poruszając się po zmroku „zlewa” się z otoczeniem i jest praktycznie niewidoczny dla prowadzących samochody.   Rowerzyści: poruszajcie się na sprawnych, oświetlonych rowerach i zawsze na trzeźwo.   Kierowcy: pamiętajcie, że wasza nieostrożność może skończyć się czyjąś śmiercią.   Zadbajmy też wszyscy o ludzi starszych. Uczulajmy ich na zagrożenia. Analiza wypadków drogowych dowodzi, że rocznie kilkaset osób w wieku powyżej 60 roku życia jest ofiarami wypadków drogowych. Główne przyczyny tych zdarzeń to: nieostrożne wejście na jezdnię przed jadącym samochodem, wychodzenie na jezdnię zza przeszkody (np. zza autobusu)  i przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.   Uważajmy więc wszyscy na drogach, aby nie tylko uniknąć tragedii, ale spokojnie wyruszać  w drogę i bezpiecznie wracać do domu!  „Kierujmy się Miłością na Drodze”.

 

DZIEŃ OTWARTY NOTARIATU

Izba Notarialna w Gdańsku, zwróciła się do Księdza Arcybiskupa z prośbą o przekazanie informacji iż w ostatnią sobotę miesiąca, tj. 24 listopada, obędzie ósma edycja Dnia Otwartego Notariatu, w ramach której od godziny 10.00 do 16.00 w budynku Urzędu Miejskiego w Gdańsku przy ulicy Nowe Ogrody 8/12 notariusze Izby Notarialnej w Gdańsku będą udzielali wszystkim zainteresowanym nieodpłatnych porad prawnych.

 

WYPOMINKI

Jest to szczególna forma modlitwy błagalnej za zmarłych, polegająca na wyczytywaniu ich imion. Za zmarłych w listopadzie modlimy się modlitwą różańcową w dni powszednie o godz. 16.30 w niedzielę o godz. 9.00.

 

RÓŻANIEC ZA ZMARŁYCH

18, 25 listopada o g.15.00 –Różaniec na cmentarzu komunalnym.

 

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

W najbliższą niedzielę (25.11) uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata  kończąca Rok Liturgiczny i zwiastująca nadejście Adwentu. Jest to równocześnie Święto Tytularne Towarzystwa Chrystusowego oraz Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla. W czasie Mszy św. o godz. 9.30 będziemy składać hołd uwielbienia Chrystusowi Królowi i dziękczynienie za posługę Księży Chrystusowców i Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla we Władysławowie.

 

IMIENINY PANA ORGANISTY

22 listopada przypadają imieniny Pana Marka naszego organisty. W intencji Dostojnego Solenizanta modlić się będziemy  w czasie Mszy Świętej o godz. 17.00. Panu organiście życzymy obfitości darów Bożych w ubogacaniu naszych parafialnych liturgii pięknym śpiewem i wspaniałą grą na organach.

 

CHÓR PARAFIALNY

Chór parafialny zaprasza wszystkich chętnych zarówno mężczyzn jak i kobiety na próby we wtorki i czwartki po Mszy św. wieczornej. W najbliższy czwartek wspominamy św. Cecylię patronkę śpiewu kościelnego. W intencjach chórzystów modlić się będziemy o godz. 17.00

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy w domu parafialnym trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Chcemy wydłużyć adorację tak by trwała od 14.00 do 18.00.

 Każdy może w tym czasie przyjść choćby na chwilę modlitwy. Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa i wielu parafian zobowiązało się do stałych „dyżurów modlitewnych”. Są oni swoistą „strażą” trwającą na modlitwie w intencjach Kościoła świętego i naszej parafii.

Chcemy aby w ten sposób powstała też Straż Najświętszego Sakramentu. Osoby, które podjęłyby się Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu, zobowiązane byłyby do podarowania tygodniowo godziny swojego czasu Panu Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Zachęcamy do włączenia się w to wielkie dzieło modlitwy

 

CHÓR PARAFIALNY

Chór parafialny zaprasza wszystkich chętnych zarówno mężczyzn jak i kobiety na próby we wtorki i czwartki po Mszy św. wieczornej

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

  • 18 listopada o godz. 15.00 - Msza św. połączona z obrzędem błogosławieństwa dzieci.
  • 2 grudnia o godz. 11.45 - Spotkanie dla dzieci i rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św.

          Spotkanie w auli Domu parafialnego.

OPŁATKI

W tradycji od wieków opłatki wigilijne roznoszone były do domów przez organistów oraz osoby mu pomagające. Parafianie oczekiwali ich jako zwiastunów zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Dzisiaj opłatki można nabyć w wielu miejscach. Stały się one zwykłym towarem kupowanym okazjonalnie. Tradycja ta, uświęcona przez pokolenia, podtrzymywana jest już w niewielu parafiach. A szkoda!

Dobrze, że Władysławowo pielęgnuje się tradycje. W naszej parafii nasz organista p. Marek w najbliższym tygodniu, a siostry w następnych tygodniach rozpoczną roznoszenie opłatków. Przyjmijmy ich serdecznie. Ci których niezastaną w domu, niech zaopatrzą się w opłatek w kiosku parafialnym.

Przyjmując ten opłatek, a potem łamiąc się nim przy wigilijnym stole, wyrażamy naszą łączność z tym Kościołem i z całą Wspólnotą Parafialną noszącą imię Wniebowzięcia NMP.

 

NOWY KRĄG KOŚCIOŁA DOMOWEGO

Tworzący się krąg Kościoła Domowego zaprasza małżeństwa, które chciały by dołączyć do tej wspólnoty na spotkanie, które odbędzie się 24 listopada o godz. 16.00

 

KANDYDACI DO BIERZMOWANIA

W tym roku dodatkowe spotkania przewidziane są dla młodzieży klas III gimnazjum we wtorki o godz. 19.00.

 

OAZA DZIECI BOŻYCH

Najbliższe spotkanie „Oazy Dzieci Bożych” odbędzie się we czwartek 22 listopada o g. 16.00 w salce dzieci znajdującej się w Domu Parafialnym im. Jana Pawła II.

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM

Katecheza chrzcielna w piątek  23 listopada o godz. 19.00 w salce na plebani.

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

  • Przy Caritas działa Pracownia Miłosierdzia św. O. Pio  dla osób samotnych, ubogich i wszystkich, którzy chcą zamienić nudę i samotność na wspólną pracę, rozmowy i spotkania. Pracownia jest czynna od poniedziałku do piątku w g. 09.00 - 13.00.

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odeszła: †Zygmunt Tomaszewski, 1946, zam. ul. Cetniewska

 (pogrzeb we wtorek (20.11) g. 11.00

         Wieczny odpoczynek racz…

 

Władysławowo, 18.11.2018                                                                                           Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie

6:30, 7:00  i 18:00

Niedziela i święta

6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 18:00

Spowiedź

 W czasie każdej Mszy Świętej

Inicjatywy