loading...
« Strona główna

2018.09.23 - XXV Niedziela Zwykła

Błogosławiona zwyczajność

„Jeśli ktoś chce być pierwszy…” (Mk 9, 35). Testy, rankingi, plebiscyty – wszystko po to, by wskazać najlepszych i zawstydzić tych, co się nie załapali. Tak wiele od siebie wymagamy, by nie być tymi ostatnimi. I nierzadko płacimy wysoką cenę za sukces. A może warto zacząć pielęgnować w sobie skromność i umiarkowanie? Naturalna, zwyczajna przeciętność została dziś ograbiona z szacunku. A przecież starożytni filozofowie powtarzali: in medio virtus – ‘cnota leży pośrodku’. Nie wstydźmy się zdrowej przeciętności. Zwyczajności dziecka, które Jezus stawia uczniom za przykład. Jeśli kierujemy się wyłącznie kategorią sukcesu, najwyższymi dążeniami, to nie zapominajmy, że upadek z wysokości zwykle kończy się tragicznie.

REKOLEKCJE NA ZAKOŃCZENIE SEZONU I POCZĄTEK ROKU FORMACJI

Zakończył się „sezon wakacyjny” w naszym mieście. Od dnia 7 do 9 października pragniemy młodzieży i dorosłym zaproponować rekolekcje które  wygłosi ks. Mariusz Sokołowski TChr. Nauki w niedzielę na każdej Mszy św.  oraz w poniedziałek i wtorek podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00

 

DZIEŃ WIECZYSTEJ ADORACJI W INTENCJACH KOŚCIOŁA

We wtorek 25 wrzenia w naszej parafii przypada dzień Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 7.00 rano wystawiony zostanie Najświętszy Sakrament i adoracja będzie trwała do wieczornej Mszy św.

Grafik adoracji:

 8.00- 10.00 - Hallerowo

10.00- 12.00 - Cetniewo

12.00- 14.00 - Żwirowa

14.00- 16.00 - Szotland

16.00- 18.00 - Śródmieście

Znajdźmy choć trochę czasu na bycie z Jezusem Eucharystycznym w wyznaczonym dla siebie czasie lub o innej porze dnia. Tego dnia nie ma adoracji w kaplicy św. JPII.

 

KRONKA NA ULICACH MIAST

Od dziesięciu lat, 28 września o godzinie 15.00, w  rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, czciciele Bożego Miłosierdzia spotykają się na chodnikach, rogach ulic i placach miasta, by uczcić Godzinę Miłosierdzia i prosić Boga w intencjach dla nich najważniejszych. Zapraszamy w piątek 28 września na ulice Władysławowa, aby włączyć się w modlitwę za nasze miasto.

W wybranych miejscach o g. 15.00 będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Miejsca odmawiania modlitwy:

Skrzyżowanie ulic Harcerska i Długa, Skrzyżowanie ulic Gen. Hallera i Rybacka,

Skrzyżowanie ulic Gdańska i Łąkowa, Skrzyżowanie ulic  Żytnia i Żwirowa,

Skrzyżowanie ulic  Morska i Spokojna.

 

XV  BIEG  PAPIESKI

Tegoroczny Półmaraton o Memoriał św. Jana Pawła II będzie miał miejsce 7 października.

 Zbiórka wszystkich uczestników Biegu  na placu przy kościele we  Władysławowie o godz. 12.30, skąd nastąpi wyjazd do Jastarni.
Godz. 13.30 – uroczyste otwarcie Biegu na   placu przy ul. Sztormowej 6
Godz. 14.00 – start Biegu Głównego z Jastarni do Władysławowa
Godz.15.00 - Spotkanie  sportowo-rekreacyjne w domu św. Jana Pawła II

Udział w zawodach prosimy potwierdzić najpóźniej do 30 września dokonując wpłaty startowego w wysokości 30 zł na konto Klubu sportowego Rybak: 43 83480003 0000 0000 5467 0008

Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii. Zgłoszenia i dodatkowe informacje można uzyskać pod nr. telefonu:  607-373-969  ( Augustyn Hadas)  e-mail:  kaszub1@vp.pl

 

DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI DOMU ŚW. JANA PAWŁA II

W poprzednich latach na rozpoczęcie roku formacyjnego i z okazji dnia papieskiego odbywał się festyn przy kościele. Październik jest czasem gdzie nie zawsze temu wydarzeniu towarzyszyła piękna pogoda stąd  w bieżącym roku planujemy zorganizowanie tego wydarzenia w oparciu o dom parafialny. Podobnie jak w poprzednich latach przewidziane są występy na scenie (aula św. Wojciecha), przewidziane są na terenie domu stoiska gastronomiczne, cukiernicze oraz miejsca zabaw dla dzieci.  Całość wydarzenia zakończy spektakl teatralny Teatru A z Gliwic pt. "Życie jest większe od legend"

 

ŻYCIE JEST WIĘKSZE OD LEGEND

Zapraszamy na widowisko upamiętniające 60-lecie osadzenia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Klasztorze Zakonu Braci Mniejszych (Franciszkanów) w Prudniku. Spektakl osnuty przede wszystkim na Zapiskach więziennych Prymasa (oraz dokumentów historycznych, uzupełniających kontekst wydarzeń z lat 50-tych) – starając się tyleż opowiadać losy wybitnego człowieka, co dopytywać o korzenie i tożsamość polskiego społeczeństwa. Spektakl rozpocznie się o godz. 17.00.

 

JASNOGÓRSKA NOC CZUWANIA

W nocy 19/20 października w Częstochowie odbędzie się̨ czuwanie w intencji Polonii i jej duszpasterzy. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w to jubileuszowe pielgrzymowanie do Domu Matki i Królowej w 100 - lecie odzyskania niepodległości. Ruszamy 19 października z placu kościelnego; zbiórka o godz. 7.00.  Koszt: 100 zł. Zapisy z wpłatą w zakrystii lub u ks. Andrzeja.

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

Przypominamy,  iż dzieci z klas III szkoły podstawowej do I Komunii św. przystąpią w  drugą niedzielę maja 2019 roku. Spotkanie organizacyjne dla rodziców odnośnie przygotowania do uroczystości 30 września po Mszy św. o godz. 11.00.

 

PRZYGOTOWANIA DO  BIERZMOWANIA

Spotkanie organizacyjne dla kandydatów do Bierzmowania z kl. III gimnazjum oraz ich rodziców będzie miało miejsce 23 września po Mszy św. o godz. 9.30. Spotkanie organizacyjne dla kandydatów do Bierzmowania z kl. VIII oraz ich rodziców będzie miało miejsce 30 września po Mszy św. o godz. 9.30.

CARITAS

        

  • Z okazji Wspomnienia Św. Ojca Pio, Patrona Caritas i Pracowni działającej przy Parafii zapraszamy 25 września  członków Caritas i wszystkich chętnych, pragnących włączyć się w to dzieło, na spotkanie w najbliższy wtorek na godz. 17.00. W programie m.in. wspólna adoracja, Msza Św. i agapa.

 

  • Przy Caritas działa Pracownia Miłosierdzia św. O. Pio  dla osób samotnych, ubogich, bezdomnych i wszystkich, którzy chcą zamienić nudę i samotność na wspólną pracę, rozmowy i spotkania. Pracownia jest czynna od poniedziałku do piątku w g. 09.00 - 13.00.

 

NABÓR DO GRUPY TERAPEUTYCZNO- ROZWOJOWEJ

Pracownia Psychoterapii Arcanus działająca przy naszej parafii we współpracy z Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Władysławowie od października br. prowadzi nabór do Grupy Młodych dla osób pełnoletnich od 18 do 26 roku życia

Grupa terapeutyczno-  rozwojowa przeznaczona jest dla młodych osób, które:

•        Doświadczają nadużyć w bieżących

      relacjach/ przemoc psychiczna lub fizyczna/

•        Doświadczają trudności w budowaniu

      satysfakcjonujących relacji rówieśniczych,

•        Doświadczają trudności w relacjach

       rodzinnych.

Celem grupy terapeutyczno- rozwojowej jest rozwijanie umiejętności społecznych, poszerzenie umiejętności współpracy w grupie, komunikacji, stawianiu granic, radzenie sobie z emocjami, budowania poczucia własnej wartości  i rozwiązywaniu osobistych problemów przy wsparciu ze strony rówieśników i terapeutów. Termin realizacji październik 2018- czerwiec 2019 rok.

Rekrutacja do grupy ma charakter konsultacji indywidualnej  z psychoterapeutą. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod nr tel. 660-618-611(Izabela Patura) lub 502-983-398 ( Ewa Wojtych)

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM

Katecheza chrzcielna w piątek 12 i 26 października o godz. 19.00 w salce na plebani.

 

ZMARLI

W ostatnim czasie do wieczności odeszli:

Jerzy Maciejewski, ur. 1948, zam. ul. Średnia

Wieczny odpoczynek racz…

 

KAPLICA ŚW. JANA PAWŁA II

Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od 14.00 do 18.00; godz. 15.00 – Koronka do B. Miłosierdzia

 

KIOSK PARAFIALNY i  SALA PAPIESKA

czynne w dni powszednie od 10.00 do 12.00 oraz od 16.00 do 19.00;    w niedzielę od 9.00 do 15.00

 

PORADNICTWO RODZINNE

Poradnia Rodzinna czynna w naszej parafii we wtorek, godz. 19.00-20.00

 

SPOWIEDŹ

Podczas każdej Mszy św. i 30 minut przed Mszą św. wieczorną

 

NABOŻEŃSTWO WYPOMINEK

w każdą niedzielę o godz. 9.00

 

NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

w każdą środę o godz. o godz. 17.45

 

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

W kościele w piątki po Mszy św. o godz. 18.00

 

BIURO PARAFIALNE

poniedziałek, środa, piątek

godz. 9:30 – 11:00; 16.00-17.00

(w poniedziałek w biurze dyżur pełni proboszcz)

 

MSZE ŚW. W NASZYM KOŚCIELE

niedziela - godz. 6.30, 8:00, 9:30, 11.00, 12.30, 14.00, 18.00;

dni powszednie o godz. 6.30, 7.00, 18.00

Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

 

Władysławowo, 23.09.2018                                                                 Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie

6:30, 7:00  i 18:00

Niedziela i święta

6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 18:00

Spowiedź

 W czasie każdej Mszy Świętej

Inicjatywy