loading...
« Strona główna

INTENCJE MSZALNE

Intencje od  2019.04.01  do 2019.04.30

INTENCJE MASZALNE -  KWIECIEŃ

Poniedziałek 29.04.2019

6.30

†Urszula Potrykus(21 r. śm.)

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Boskiej Częstochowskiej

7.00

†Leonard i Weronika Golla( r. śm.)

18.00

O światło Ducha Świętego na egzaminy maturalne dla wnuka Jakuba

††z rodzin Patok i Kirszling

††ojciec Andrzej, dziadkowie: Rinz, Elwart, Ceynowa, Lessnau, zmarli wujkowie i ciocie

†Janina Mrzygłód(2 r. śm.)

Wtorek 30.04.2019

6.30

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę MN dla Grażyny i Piotra Szymańskich ślubu

††Alfons(r. śm.), Zofia, Bernard i Zdzisław

7.00

††Pelagia Potrykus (ur.),  Maria Mundlaff

††Franciszek Góra

18.00

 

Załoga kutra WŁA127: ††Wacław, Adam, Dariusz, Adam

†Florian, Klemens i Magdalena Ceynowa

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę MN dla Lecha i Reginy Dettlaff w 45 rocznice ślubu

 

INTENCJE MSZALNE - MAJ

Środa 01.05.2019

6.30

†Józef Kubawski  (gr 1) 

†Ludwik Setzke(ur.)

†Klara, Paweł i teść Szczepan

7.00

††Elżbieta Bisewska, Marian Kolleb

18.00

††Władysław Bonk, bracia i siostry, szwagrowie i szwagierka

†Maria i Augustyn Dettlaff (79 r. śm.)

†Cecylia(ur.)oraz Kazimierz i Elżbieta Necel

†Marian Dettlaff(ur.)

†Józef Miller i dusze w czyśćcu cierpiące

†Monika Renusz (gr 1) 

†Rafał Sawkun

Czwartek 02.05.2019

6.30

†Janina i Bernard Gilewscy

†Józef Kubawski  (gr 2) 

7.00

†Elżbieta(r. śm.) i Stanisław Chałupnik

9.30

W intencjach osób starszych i chorych

18.00

 w intencjach maturzystów

†Zygmunt Żuraw(im.) i †† z rodziny

†Ryszard(r. śm.)

†Wanda i Józef Plaskiewicz oraz o potrzebne łaski dla Zygmunta 81r. urodzin

†Monika Renusz (gr 2) 

Piątek 03.05.2019

6.30

†Grzegorz Potrykus(27 r. śm.)

†Michał Bolda

††Stanisława, Tadeusz i Irena Gatke

8.00

††Marta i Jurgen Belger

††Rodzice, siostry i bracia †† z rodziny Lachs

9.30

†Jadwiga Kowalska, Roman, Adam

†Paweł Dettlaff /zam. działacze i sportowcy MKS Władysławo/

W intencji Ojczyzny

†Klara i Jan Kobierzyńscy††bracia, szwagrowie, oraz††z rodziny Kobierzyńskich

†Józef Kubawski  (gr 3) 

† Irena Marszałek (int. od Heli z córkami ze Skawiny poza parafią Mórkowo)

11.00

†Stanisław Minkowski(ur.), zmarli rodzice z obojga stron

†Jolanta Nickrandt(4 r. śm.)

12.30

O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla sióstr z XX Róży Matek pw. Gwiazdy Morza i ich rodzin

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o błog. B. w rodzinie

†Anna Licau

 

Chrzest Izabela Necel

14.00

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i błog. B. i opiekę MN dla sióstr z IV Róży p.w. NB Królowej Polski

W intencji Strażaków

†Monika Renusz (gr 3) 

18.00

Wynagradzająca NSPJ / Straż Honorowa

††Józef Szweda(ur.) ††rodzice, teściowie i bracia

Sobota 04.05.2019

6.30

††Jan Gertruda Radtke i Halina, Elżbieta

†Józef Kubawski (gr 4) 

7.00

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i błog. B. i opiekę MN dla sióstr z XXIV Róży p.w. MB z Lourdes

9.30

Dziękczynna za wszystkie powołania kapłańskie, zakonne i z naszej parafii z prośbą o nowe powołania

18.00

†Leon Bisewski(r. ur.)

†Monika Renusz (gr 4) 

†Danuta i Stefan Okoń

†Bogdan(11 r. śm.) oraz Bronisława Miotk oraz Małgorzata i Stanisława

Niedziela 05.05.2019

6.30

††Helena i Franciszek

†Irena Jedynak(ur.) i Kazimierz Biankowski

†Jan(ur.), Urszula Domnik, Ludwika Bizewska

8.00

†Marianna i Stanisław oraz wszyscy ††z ich rodzin

†† Babcia Aniela Klonowska, Matylda

††Małgorzata (ur.) i Franciszek Kortas

9.30

O Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Moniki w dniu imienin

†Irena Marszałek/od uczest. pogrzebu/

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo dla księży pracujących w naszej parafii z okazji ich rocznic święceń kapłańskich / zam mieszkańcy Szotlandu/

†Józef Kubawski  (gr 5) 

za parafian

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i błog. B. i opiekę MN dla sióstr z XVI p.w. MB łaskawej i ich rodziny

11.00

†Krystian Rudomski

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i błog. B. i opiekę MN dla Izabel w 18r. urodzin

††Włodzimierz Konopa, Helena Styn oraz ††Styn i Formela

12.30

††Helena i Franciszek oraz rodzice z obojga stron

††Eugeniusz Wujke i rodzice z obojga stron

†Maria i Jan Semmerling i Władysława i Konstanty Szwajłyk

14.00

W intencjach Żywego Różańca

†Monika Renusz (gr 5) 

18.00

†Albert Jetke oraz Robert i †† z obojga stron

Poniedziałek 06.05.2019

6.30

Dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o Boże bł. i opiekę MB. Swarzewskiej dla Bernadety i Eugeniusza i całej rodziny z okazji rocznicy ślubu

†Józef Kubawski  (gr 6) 

†Leon Budzisz(ur.) i zm. rodzice z obojga stron

7.00

†Jan Jeżewski(22 r. śm.) i Stanisława

†Anna Ruta(2 r. śm.)

18.00

†Brunon  Domnik(ur.)

†Monika Renusz (gr 6) 

O zdrowie dla rodziców: Jadwiga, Janina, Władysław oraz za śp. ojca Andrzeja

††Teresa Wyborska(r. śm.) Stefania, Leon Wyborski

Wtorek 07.05.2019

6.30

†Zbigniew, Irena, Franciszek Bystram

†Józef Kubawski  (gr 7) 

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i błog. B. i opiekę MN dla Grażyny i Stanisława z okazji rocznicy ślubu

7.00

††Eryka i Czesław Koczkodaj, bracia: Stefan i Stanisław

18.00

††Irena Janusz(r. ur.)

†Monika Renusz (gr 7) 

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i błog. B. i opiekę MN dla sióstr z XVIII Róży pw. Matki Bożej Miłosierdzia

†Stefania i Józef Ceynowa i †† z rodzin

†Helena i Bronisław Lachs oraz Zdzisław Wendt

Środa 08.05.2019

6.30

†Józef Kubawski  (gr 8) 

†Teresa(25 r. śm.) i zmarli rodzice

††Jan Buja(r. śm.), Marek Buja

7.00

†Stanisław Głowienka(20 r. śm.)

18.00

†Rozalia Bolda

†Monika Renusz (gr 8) 

†Stanisław Jaskułka(im.)

††Stanisława i Stanisław Nowak i †† z rodziny

††Stanisław Czarnecki, rodzice i rodzeństwo z obojga stron

Czwartek 09.05.2019

6.30

†Józef Kubawski  (gr 9) 

†Florian Labuda

7.00

†Jadwiga Budzisz-Rostkowska i zmarli z rodziny

†† Jerzy Bohl i  wszyscy †† z rodziny Koss i Kotowski

18.00

†Elżbieta i Herman

† rodzice, siostry i bracia Kuchnowscy

††Józef i Anna Skwiercz

†Anna Kaczmarek

†Monika Renusz (gr 9) 

Piątek 10.05.2019

6.30

†Józef Kubawski  (gr 10) 

††Adam Bernaś(r. śm.) i Bronisław

†Czesław(ur.) i Anna Jarzyna i Alfons Rogocki

7.00

†Andrzej Oberzig(3 r. śm.)

†Józef Serwa(3 r. śm.)

18.00

††Józef(ur.) Anna Oberzig

†Bogdan(ur.) oraz Bronisława Miotk i Małgorzatę i Stanisława

†Maria  Skrzek (ur i 2 r śm.)

†Andrzej Nazarczuk(int. od uczestników pogrzebu)

†Monika Renusz (gr 10) 

††Zygmunt i Gerarda Wojtińska

Sobota 11.05.2019

6.30

†Józef Kubawski  (gr 11) 

Dziękczynno-Błagalna, o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Św. i wypełnienie woli Bożej w rocznicę chrztu Michała

7.00

†Władysław Licau i †† rodzice

†Klemens i Maria Proch

16.00

Chrzest Marcel Jan Doliński, Wojciech Bolda

18.00

†Danuta, Mieczysław, Czesław i Krzysztof

†Gustaw Szaflik

†Anna Bartusz(r. śm.)

†Zenon Wysocki(12 r. śm.)

†Monika Renusz (gr 11) 

††Jan, Józefa, Maria i Zofia Janulewicz

Niedziela 12.05.2019

6.30

†Bernard i Cecylia Brzescy oraz rodzice

†Irena Wróblewska(w dniu urodzin) i rodzice obojga stron

8.00

†Ryta Krzyżon

Przez przyczynę MB Swarzewskiej o zdrowie i Boże Błogosławieństwo dla rodzin Golla, Patok, Dehling

†Franciszek Kuchnowski

†Zofia Orzech i Tadeusz Idzikowski

9.30

†Józef Kubawski  (gr 12) 

††Waldemar, Piotr, Józef Bystram oraz rodzice: Matylda i Antoni

†Monika Renusz  (12 rocz. śm.)

za parafian

††Stanisław i Barbara Krella

†Brygida Grzymała, Eugeniusz Bieszke i Jan Lessnau

†Irena i Klemens Dzierżyńscy

11.00

†Mariusz Necel, ojciec Zygmunt i dusze w czyśćcu cierpiące

†Antoni Necel, Anna i ich rodzice

†Mirosław, Agnieszka i Tadeusz

12.00

I KOMUNIA

14.00

††Zygfryd i Elżbieta Pipke

†Monika Renusz (gr 2) 

†rodzice Barbara i Ryszard Makowscy

18.00

†Roman Styn(3 r. śm.)

†Jan(r. śm.) i Maria Bieszke

Poniedziałek 13.05.2019

6.30

†Józef Kubawski  (gr 13) 

††Marta, Alfons, Stanisław Koss, siostra Halina

†Zdzisław Sołtysiak(r. śm.)

7.00

††Józef Lange(11 r. śm.), Jadwiga

18.00

Przez wstawiennictwo MB Fatimskiej dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i błog. B. i opiekę MN dla sióstr w patronalne święto XIII Róży

†Anna(r. śm.) Franciszek, Hildegarda, Sabina, Brunon

††Bartek Bartkowiak, rodzice z obojga stron, Paweł Oreszke

†Krystyna Babula

†Monika Renusz (gr 13) 

†Józef i Bogusława

†Witold Pilecki /Mórkowo/

Wtorek 14.05.2019

6.30

†Józef Kubawski  (gr 14) 

†Anna i Józef Heina (r śm.)

†rodzice: Honorata i Bogdan(ur.)

7.00

†Stanisław Fiszer(ur.)

†Irena Dettlaff /int. od uczestników pogrzebu/

18.00

††Józef i Hildegarda Dampc, dusze w czyśćcu cierpiące

†Zofia i Karol Karnowscy oraz Wanda i Benedykt

†Anna i Alfons Bączkowscy

†Monika Renusz (gr 14) 

Środa 15.05.2019

6.30

†Józef Kubawski  (gr 15) 

Do Matki Bożej Swarzewskiej o zdrowie i nawrócenia Tomasza

††Tadeusz Dettlaff(r. śm.), rodzice z obojga stron, Brunon

7.00

†Zofia Piontke(im.)

†Stanisław Hadas (r śm.)

18.00

†Jan Ceynowa(ur.)

†Monika Renusz (gr 15) 

††Maria, Jan Jeka, Zbigniew

†Bolesław Zielke i dusze w czyśćcu cierpiące

†Maria Kuc(int. od sąsiadów z ul. Świerkowej i Żeromskiego 26 i 28) Mórkowo/nie czytać

Czwartek 16.05.2019

6.30

†Józef Kubawski  (gr 16) 

†Maria i Leonard Budzisz

†Paweł Hintzke (r. śm.) i †† rodzice z obojga stron

7.00

†Zofia Skoczke(im. i z okazji dnia matki)

†Józefa, Irena, Brunon oraz Józefa i Stefan oraz wszyscy †† z rodziny Skoczke i Seczkowski

18.00

†Bronisław(w dniu ur.) oraz zmarłych rodziców z obojga stron

†Monika Renusz (gr 16) 

††Irena i Stanisław Oraszek

†Tadeusz Skoczke(r. śm.)

Piątek 17.05.2019

6.30

†Józef Kubawski  (gr 17) 

††Antoni(r. śm.), Klara i Robert Konkel

†Jerzy Nadstawek

7.00

†Jadwiga Męczykowska(r. śm.)

18.00

†Jan Jaskulke(6 r. śm.)

†Monika Renusz (gr. 17) 

††Jan i Anna Nadolscy oraz rodzeństwa: Kazimierz, Elżbieta i Jadwiga

††Czesław(ur.), Jan, Maciej

†Stanisław Łyczkowski

Sobota 18.05.2019

6.30

†Józef Kubawski  (gr 18) 

†Józef i Bronisława Kortas, Andrzej i Regina Grodzcy, Stanisław, Zygfryd, Maria †† rodz. Grockich i Kortas

7.00

††Alicja Ratz(r. śm.) Stanisław Derc

Dzięk. za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i błog. B. dla Justyny i Artura z okazji 40 r. ślubu

18.00

†Wojciech Ceynowa(r. śm.)

†Monika Renusz (gr 18) 

†Wiktor Kuchnowski (5 r. śm.)

††Angelika(r. śm.), Patryk(r. śm.), Agata(r. śm.)

Niedziela 19.05.2019

6.30

†Bolesława i Franciszek

††Stanisław, Anna Proena, rodzice chrzestni Paulina i Benedykt

8.00

††Stanisław, Michalina, Józef i Marian Kosińscy oraz teściowie: Irena i Władysław

†Monika, Władysław i Marian Kos

†Waldemar Serafiński

9.30

††Anna, Jakub Myślisz

za parafian

†Maria i Leon Bolda oraz † Stanisław

†Józef Kubawski  (gr 19) 

††Marianna i Stanisław oraz Jerzy(r. śm.)

11.00

††Teresa i Ryszard Rozalewscy

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i błog. B. i opiekę MN dla ks. Damiana 4 rocznicę święceń kapłańskich

††Alfons Ceynowa i rodzice z obojga stron

12.00

ROCZNICA I KOMUNII

O powołania kapłańskie i zakonne z rodzin naszej parafii

†Emanuel Ruszkowski(7 r. śm.), Anna i Franciszek Ruszkowscy

14.00

†Maria i Jan Jeka

††mąż Mieczysław i dziadkowie z obojga stron

††Stefania i Edward Długi(r. śm.) oraz Józef i Henryk

†Monika Renusz (gr 19) 

18.00

†Jan i Jacek Bartczak

Poniedziałek 20.05.2019

6.30

†Józef Kubawski  (gr 20) 

††rodzice: Józef i Angelika Labudda i siostrzeniec Tomasz Kużel

†Bogdan Mostowiak

7.00

†Barbara Schmandt(r. śm.) i rodzice obojga stron

†Alicja Muza

18.00

†Antoni Bystram, Alfred i Jan Kreft

†Monika Renusz (gr 20) 

††Jan i Agnieszka Kużel

††Józef Bolda(ur.) i dusze w czyśćcu cierpiące

Wtorek 21.05.2019

6.30

†Józef Kubawski  (gr 21) 

†† Józef i Aniela Głowienke oraz †† Józef i Aniela Plomin oraz brat Brunon

††Anna i Ksawery Karsznia, Tadeusz i Konstanty Majewski

7.00

††Paweł Kaczykowski, Otylia, Anna i Bronisław Koss, Mirosława Janus

18.00

† Wacław Nadolski

†Monika Renusz (gr 21) 

†Aniela i Rudolf Muża

†Stanisław Rekowski(ur.)

†Józef, Franciszka, Jan Kuchnowscy i †† z rodziny Miller

Środa 22.05.2019

6.30

†Józef Kubawski  (gr 22) 

††Longin Bolda(13 r. śm.) Józef, Jan, Stanisław, Leonard, Matylda i Stefania Bolda

Dziękczynno-błagalna oraz o Dary Ducha Św. i wypełnienie woli Bożej w rocznicę chrztu Joanny

7.00

††Józef, Zofia(r. śm.) Szczepaniak, Antoni, Jadwiga Grabowscy i zm. z rodziny

18.00

†Wacław Renusz (ur.)

†Monika Renusz (gr 22) 

†Stefania Sahs i Jan i Stefania Patok

†Ewa Kuchnowska(w dniu matki) i ojciec Franciszek Kuchnowski

†Maria Kuc(int. od sąsiadów z ul. Świerkowej i Żeromskiego 26 i 28) Mórkowo/nie czytać

Czwartek 23.05.2019

6.30

†Józef Kubawski  (gr 23) 

††Klara i Józef Hintzke, Edmund Pabłocki, i zm. z rodziny Hintzke, Szornak,  Bystram

†córka Małgorzata, Agnieszka i Stefan Derc, Józefa i Jan Turzyńskich

7.00

†Jan Schmidt(r. śm.)

†Maria, Stefan, Dariusz, Ewa, Franciszek

18.00

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i błog. B. i opiekę MN dla ks. Andrzeja Totzke w rocznicę święceń kapłańskich

†Monika Renusz (gr 23) 

†Marian Górski(r. śm.)

†Marek(r. śm.) i Piotr Zmarzły

Piątek 24.05.2019

6.30

†Józef Kubawski  (gr 24) 

†Jadwiga i Czesław Lisowscy, Anna i Stanisław Ogoniak

††Genowefa, Anna

7.00

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i błog. B. i opiekę MN dla Joanna Łuczak w dniu urodzin

18.00

†Tadeusz Lewicki(4 r. śm.)

†Monika Renusz (gr 23) 

†Stanisław Mudlaff(22 r. śm.) oraz jego rodzice Augustyna i Józef Mudlaff

††za dusze w czyśćcu Marty Maciszka

Sobota 25.05.2019

6.30

†Józef Kubawski  (gr 25) 

†Dziadkowie z obojga stron: Weronika, Józef, Franciszek, Franciszka, Antoni, Małgorzta, Leon

7.00

†Maria Kuchnowska

†Jadwiga Ciskowska(dzień matki)

18.00

†Franciszka(25 r. śm.)

†Dorota Grubba(r. śm.) Feliks Gajewski, Maja i Leon Skoczke

††Wawrzyn i Józef Rozmiarek

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i błog. B. i opiekę MN dla ks.  Piotra Dettlaff z ok. 17 r. święceń kapłańskich

†Monika Renusz (gr 25) 

18.00

† Helena Kreńska (int. od pracowników Przychodni w Ratuszu) / Mórkowo

Niedziela 26.05.2019 (Dzień Matki)

6.30

†Mirosław Krzebietke, rodzice Tekla i Alfons Selke

†rodziny Struck: Jadwiga, Janina, Barbara, Bogdan i Leon

†Irena Drzeżdżon( w dniu matki)

8.00

†Bolesław Zielke

††Elżbieta, Klemens Rumpa, Franciszka, Stanisława, Zdzisław i Halina Wojciechowscy

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i błog. B. i opiekę MN dla Marii w dniu urodzin

9.30

†Elżbieta Parchem ( w dniu matki)

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i błog. B. i opiekę MN dla 70 Krystyny Sawko w 70 rocz. urodzin

za parafian

†Andrzej Pieńczyń(2 r. śm.), Wanda Słomion

†Józef Kubawski  (gr 26) 

†rodzice: Anna(ur.) Jan Lis

11.00

†Brygida Romda i dziadkowie z obojga stron

†Jerzy i Helena Manuszewscy

†Aniela i Rudolf Muża

12.30

††Anna Trepner, Anna Nadolska, Jadwiga Stromska

†Brygida Jetke

 

Chrzest:Julia Aleksandra Charyna, Jan Michał Hirsz, Sara Michalina Ziemann-Kamboj

14.00

†Stefan Maszke(r. ur.)

††Maria i Augustyn Nadolscy

†Monika Renusz (gr 26) 

18.00

†Anna Bisewska( z okazji dnia matki)

Poniedziałek 27.05.2019

6.30

†Józef Kubawski  (gr 27) 

†Maria Rolewska i dusze w czyśćcu cierpiące

7.00

†Marian Ściubak (ur.)

†Mirosław Mach

18.00

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i błog. B. i opiekę MN dla sióstr z III Róży pw. Zwiastowania NMP

†Monika Renusz (gr 27) 

††Józef i Agnieszka Kreft, Marian Milewczyk

††Zofia, Paweł, Wojciech Bolda

Wtorek 28.05.2019

6.30

†Józef Kubawski  (gr 28) 

†Teodora Glapińska

††Zygmunt(ur.), Elżbieta i zm. z rodziny Hallmann

†Józef Bemke(r. śm.)

7.00

††Józef i Zofia Konopka

18.00

†Stefania(1 r. śm.) i Maksymilian Zomkowscy

†Monika Renusz (gr 28) 

†Stanisława Klawikowska(r. śm.)

††Apolonia i Anna

Środa 29.05.2019

6.30

†Józef Kubawski  (gr 29) 

†Zdzisław Sołtysiak(ur.)

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o opiekę M.B Swarzewskiej nad Klarą i Kazikiem

7.00

††Weronika i Maria(z okazji dnia matki)

18.00

††Kazimierz, Maria, Józef Bemke

†Monika Renusz (gr 29) 

†Anna i Michał Felkner i dusze w czyśćcu cierpiące

†Tadeusz Skolarczyk(9 r. śm.)

† Andrzej Siwa (int. od uczestników pogrzebu)

†Maria Kuc(int. od sąsiadów z ul. Świerkowej i Żeromskiego 26 i 28)

Czwartek 30.05.2010

6.30

†Józef Kubawski  (gr 30) 

†Franciszek Frank( od uczestników pogrzebu)

7.00

†Augustyn(r. śm.), Hildegarda, Antonii I Urszula Jeka

††Mirosława Bolda, Adam Bolda, Sławomir Łukaszewski(int.. od kolegów i koleżanek z klasy)


  • 13 września 2018r. 116
  • Zapraszamy!!!

    al. Żeromskiego 32, 84-120
    WŁADYSŁAWOWO

    tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

     

    Msze święte
    Dni powszednie

    6:30, 7:00  i 18:00

    Niedziela i święta

    6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 18:00

    Spowiedź

     W czasie każdej Mszy Świętej

    Inicjatywy