loading...
« Strona główna

2019.02.17 - VI Niedziela Zwykła

Szczęśliwa przyjaźń z Jezusem  
Tyle razy „szczęśliwi” i tyle samo „biada”. Czy w ten sposób Jezus dzieli ludzkość na dwie przeciwstawne połowy? Absolutnie nie, bo ten podział dotyczy każdego z nas, on istnieje w naszym sercu. W każdym z nas jest nowy człowiek, który chce kochać Boga, czyli widzieć w Nim największe bogactwo, odczuwać głód Jego obecności, płakać nad obrazą Bożej miłości, być Mu wierny mimo odrzucenia przez ludzi. Ale też w każdym z nas bywa stary człowiek, negujący Boga, zbuntowany przeciw Niemu. Który z nich, nowy czy stary, we mnie dominuje? W odpowiedzi na to pytanie przejawia się troska o życie w łasce uświęcającej, w głębokiej, życiodajnej przyjaźni z Jezusem, w mocy Jego Ducha. Zatem w chwilach dominacji starego człowieka muszę jak najszybciej szukać Jezusa odnawiającego mnie w sakramencie pokuty. Prawdziwe szczęście, moc i radość daje przyjaźń z Jezusem.

NAUKI PRZEDŚLUBNE

Tych, którzy zamierzają wstąpić w sakramentalny związek małżeński  zapraszamy do uczestniczenia w kursie przedmałżeńskim. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek  18 lutego o godz. 19:00 w auli w domu parafialnym. Na nauki zapisujemy się w podczas pierwszego spotkania.

            Przygotowanie do zawarcia sakramentu małżeństwa jest podzielone na dwie części: kurs przedmałżeński i nauki przedślubne. Aby przyjąć sakrament małżeństwa powinno ukończyć się obydwie formy katechez. Katechezy kursu przedmałżeńskiego najczęściej głoszone są uczniem ostatnich klas szkoły średniej.

            Nauki  przedślubne natomiast są ostatnim etapem przygotowania do małżeństwa. W tym ostatnim przygotowaniu mogą uczestniczyć tylko pary narzeczeńskie. W ramach nauk przedślubnych narzeczeni uczestniczą w sześciu spotkaniach ogólnych oraz w trzech spotkaniach indywidualnych,  które prowadzone są dla każdej pary oddzielnie przez małżeństwo doradców rodzinnych.
            Całość przygotowania kończy się wydaniem stosownego zaświadczenia. Warunkiem otrzymania zaświadczenia jest obecność obydwojga narzeczonych na wszystkich spotkaniach grupowych i indywidualnych.

            Zaświadczenie wydane dla pary jest ważne bezterminowo, dlatego jeżeli jest już ustalona data ślubu, warto nie odkładać udziału w katechezach przedślubnych na ostatnią chwilę.

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

  • 3 marca o godz. 11.45 - Spotkanie dla dzieci i rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. Spotkanie w auli Domu parafialnego.
  • 17 marca o godz. 15.00 - dzieciom poświęcimy książeczki. (Msza św. dodatkowa, książeczki indywidualnie zakupują rodzice);

 

ŻYWY RÓŻAŃIEC

Spotkanie dla wszystkich zelatorów Żywego Różańca będzie miało miejsce w poniedziałek 5 marca o godz. 17.00. Na plebani.

Najbliższa zmiana tajemnic Różańca świętego 10 marca. (Wyjątkowo w  drugą niedzielę marca)

 

ŻYWY RÓŻANIEC

Zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich chętnych zarówno mężczyzn jak i kobiet pragnących wspierać modlitwą i ofiarą duchową działania Kościoła oraz naszej wspólnoty parafialnej w ramach wspólnoty Żywego Różańca o zgłaszanie tego faktu w zakrystii.

Żywy różaniec to grupa dwudziestu osób zobowiązujących się do odmawiania jednej tajemnicy (10 różańca) codziennie, czyli wszyscy razem odmawiają codziennie cały różaniec. Swoją chęć przynależenia do różańca zgłaszamy w zakrystii.

 

WIARA I ŚWIATŁO

Wspólnota Wiara i Światło obchodzi 30 rocznicę istnienia z tej okazji w dniu 03.03.2019 godz. 15.00 zostanie odprawiona uroczysta msza św. Na którą wszystkich serdecznie zapraszamy.

 

ŁAWKI I POSADZKA  W NASZYM KOŚCIELE

Od początku stycznia trwają prace przy robieniu nowych ławek do naszego kościoła. W tym samym czasie rozpoczęto wykonywanie płyt kamiennych które uzupełnią braki posadzki pod ławkami. Prace przy posadzce rozpoczniemy po wykonaniu przez stolarzy pierwszej partii ławek. Nowe ławki zostaną wykonane z jasnego jesionu będą bardziej ergonomiczne i nie będą  co do wyglądu będą zbliżone do obecnego kształtu. Liczymy też na to, że wiele ławek będzie sponsorowane przez naszych parafian.

Koszt metra bieżącego ławki wynosi 1200+VAT złotych.; Koszt mniejszej ławki to: 2500; Koszt dłuższej ławki to: 5500

Ofiary na  ławki można przekazywać na konto parafii: 38 83480003 0000 0000 5467 0001

Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom minionego tygodnia. Dzięki ich wsparciu pozyskaliśmy pieniądze na zakup kolejnych ławek.

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

  • Pracownia św. Ojca Pio zaprasza na wtorkowe, popołudniowe spotkania tematyczne do KLUBU AKTYWNOŚCI wszystkich emerytów, rencistów, osoby samotne oraz te, które chcą zamienić zwykłą rutynę na kreatywne spędzanie czasu w miłym towarzystwie, rozmowę przy dobrej kawie oraz przy wielu innych ciekawych zajęciach. Terminy spotkań: każdy wtorek, od godz. 15.00 do 17.00 w Pracowni św. Ojca Pio, wejście od ulicy świerkowej. Najbliższe spotkanie pt. „ Być aktywnym na każdym etapie życia„
  • Spotkania Parafialnego Zespołu Caritas od lutego będą odbywały się w każdy I wtorek miesiąca o godz. 17.00 w Pracowni Miłosierdzia (wejście od ul. Świerkowej). Serdecznie zapraszamy nowe osoby do włączenia się do wspólnoty.
  • Przy naszej jadłodajni działa pracownia warsztatowa św. O. Pio  dla osób samotnych, ubogich, bezdomnych i wszystkich, którzy chcą zamienić nudę i samotność na wspólną pracę, rozmowy i spotkania. Pracownia czynna od poniedziałku do piątku w g. 09.00 - 13.00.
  • Jadłodajnia  Św. O. Pio czynna  od poniedziałku do piątku:

  g.12.00 - wydawanie posiłku rodzinom

  g.12.30 - korzystanie z posiłku na miejscu

 

PRZYGOTOWANIA DO  BIERZMOWANIA

Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z III gimnazjum odbywać się będą od 26 lutego.

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM

Najbliższe katechezy chrzcielne w piątek 22  lutego i 8 marca o godz. 19.00 w salce na plebani.

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

†Jadwiga Bartknecht, ur. 1924, zam. ul. Droga Chłapowska, Grażyna Hirtch, ur. 1969, zam. ul. Droga Chłapowska, pogrzeb we wtorek g.11.00.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom, oraz Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych płynących od Jezusa Chrystusa.  Wyjeżdżającym na ferie życzymy dobrego wypoczynku.

 

Władysławowo, 17.02.2019                                                                                 Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie

6:30, 7:00  i 18:00

Niedziela i święta

6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 18:00

Spowiedź

 W czasie każdej Mszy Świętej

Inicjatywy