loading...
« Strona główna

2018.11.04 - XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

Jezus nie bał się stawiać swoim słuchaczom wysokich wymagań. Nie inaczej czyni z nami, zobowiązując nas do miłości, którą nazywa pierwszym i najważniejszym przykazaniem. Kochać Boga całym sercem, a bliźniego jak siebie samego może się wydawać oczekiwaniem zbyt trudnym do spełnienia. Gdyby tak Chrystus polecił miłować trochę bardziej, nieco lepiej, odrobinę prawdziwiej… Lecz On chce miłości całym sercem. Czy to w ogóle możliwe? Tak, ponieważ Jezus daje nam Ducha Świętego, bez którego nowe prawo Ewangelii rzeczywiście byłoby niemożliwe do wypełnienia.

WYPOMINKI

Kartki z imionami zmarłych prosimy składać do skrzynki przy wyjściu z kościoła. Proszę pamiętać o rozróżnieniu na wypominki listopadowe i roczne. (Kartki na wypominki roczne zostaną wyłożone za tydzień.

  • Wypominki listopadowe odczytujemy przez cały miesiąc listopad w dni powszednie o g. 16.30.
  • Roczne wypominki odczytujemy w każdą niedzielę o g. 9.00.

         Za zmarłych modlimy się modlitwą różańcową. Prosimy o czytelne wypisywanie imion.

 

ODPUST ZA ZMARŁYCH

W oktawie Wszystkich Świętych tj. w dniach 1-8 listopada raz dziennie można uzyskać odpust i ofiarowując go za jedna zmarłą osobę. Należy zatem nawiedzić cmentarz modląc się za dusze zmarłych, przy zachowaniu stałych warunków odpustu: stanu łaski uświęcającej, przyjętej w danym dniu Komunii św., wolności od przywiązania do grzechu i modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

 

ANIOŁ PAŃSKI ZA ZMARŁYCH

Od 2 do 8  listopada na cmentarzu o g. 12.00 modlitwa Anioł Pański za zmarłych.

 

RÓŻANIEC ZA ZMARŁYCH

04, 11, 18, 25 listopada o g.15.00 –Różaniec       na cmentarzu komunalnym.

04.11 o g. 15.00 - Różaniec przy Pomniku pomordowanych mieszkańców Szotlandu na ul. Męczenników Wielkiej Wsi.

11.11 o g. 15.00 - Różaniec za zmarłych na cmentarzu przy ul. Gdańskiej.

 

MSZA ŚW. ZA OJCZYZNĘ - 11 listopada

W Narodowe Święto Niepodległości, które w tym roku przypada w niedzielę chcemy na Mszy św. o godzinie 9.30 dziękować Bogu za niepodległą Ojczyznę, za dobro, które w minionych wiekach stało się jej udziałem, za licznych błogosławionych i świętych Polaków, orędowników Ojczyzny. Chcemy także tego dnia modlić się za wszystkich sprawujących władzę, aby swoje zadanie widzieli jako ofiarną służbę człowiekowi i społeczeństwu, a nie szukali własnych czy grupowych korzyści, aby każda córka i syn Narodu Polskiego mogli godnie żyć. Po Mszy św. wraz z władzami miasta udamy się pod  pomnik Antoniego Abrahama i Generała Józefa Hallera gdzie zostaną złożone kwiaty

 

WSPÓLNE ŚPIEWANIE PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

Po Mszy Świętej o godz.11 zapraszamy na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przygotowane przez dzieci.

CHÓR PARAFIALNY

Chór parafialny zaprasza wszystkich chętnych zarówno mężczyzn jak i kobiety na próby we wtorki i czwartki po Mszy św. wieczornej

 

WIARA I SWIATŁO

W niedziele 11 listopada o godz. 15.00 odbędzie się Msza Święta wspólnoty "Wiary i Światło". Po Eucharystii spotkanie w auli Domu Parafialnego

 

NOWY KRĄG KOŚCIOŁA DOMOWEGO

Tworzący się krąg Kościoła Domowego zaprasza małżeństwa, które chciały by dołączyć do tej wspólnoty na spotkanie, które odbędzie się 24 listopada o godz. 16.00

 

KANDYDACI DO BIERZMOWANIA

W tym roku dodatkowe spotkania przewidziane są dla młodzieży klas III gimnazjum we wtorki o godz. 19.00.

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

  • 4 listopad o godz. 11.45 - Spotkanie dla dzieci i rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. Spotkanie w auli Domu parafialnego.
  • 18 listopada o godz. 15.00 - Msza św. połączona z obrzędem błogosławieństwa dzieci.

 

OAZA DZIECI BOŻYCH

Najbliższe spotkanie „Oazy Dzieci Bożych” odbędzie się we czwartek 8 listopada o g. 16.00 w salce dzieci znajdującej się w Domu Parafialnym im. Jana Pawła II. W najbliższy czwartek spotkania nie ma.

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM

Katecheza chrzcielna w piątek 9 i 23 listopada o godz. 19.00 w salce na plebani.

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

  • Parafialny Zespół Caritas będzie miał swoje spotkanie w poniedziałek 05 listopada o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy także nowe osoby, które chciałyby ofiarować odrobinę czasu drugiemu człowiekowi dołączając do naszej wspólnoty CARITAS
  • Przy Caritas działa Pracownia Miłosierdzia św. O. Pio  dla osób samotnych, ubogich i wszystkich, którzy chcą zamienić nudę i samotność na wspólną pracę, rozmowy i spotkania. Pracownia jest czynna od poniedziałku do piątku w g. 09.00 - 13.00.

 

OPŁATKI

W tradycji od wieków opłatki wigilijne roznoszone były do domów przez organistów oraz osoby mu pomagające. Parafianie oczekiwali ich jako zwiastunów zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Dzisiaj opłatki można nabyć w wielu miejscach. Stały się one zwykłym towarem kupowanym okazjonalnie. Tradycja ta, uświęcona przez pokolenia, podtrzymywana jest już w niewielu parafiach. A szkoda!

Dobrze, że Władysławowo pielęgnuje się tradycje. W naszej parafii nasz organista p. Marek w najbliższym tygodniu, a siostry w następnych tygodniach rozpoczną roznoszenie opłatków. Przyjmijmy ich serdecznie. Ci których niezastaną w domu, niech zaopatrzą się w opłatek w kiosku parafialnym. Przyjmując ten opłatek, a potem łamiąc się nim przy wigilijnym stole, wyrażamy naszą łączność z tym Kościołem i z całą Wspólnotą Parafialną noszącą imię Wniebowzięcia NMP.

NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

Ważne intencje wypisujemy na karteczkach i składamy do skrzynki przy  obrazie Matki Bożej NP. Na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy w listopadzie połączoną z różańcem zapraszamy w środy o godz. 16.30.

 

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

Zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia w każdy piątek po Mszy świętej wieczornej.W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

 

ZMARLI

Lech Fiałkowski, ur. 1947 zam. Róży Wiatrów,   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

 

KURS NOWEGO ŻYCIA

Jeśli chcesz:
• doświadczyć miłości Boga,
• doświadczyć zbawczej mocy Jezusa, uwalniającej od grzechów i cierpienia,
• otrzymać Ducha Świętego, który poprowadzi Cię dalej,
• poznać piękno i siłę wspólnoty, ożywianej miłością,
• zacząć żyć mocniej, pełniej i naprawdę…
         zapraszamy Cię do udziału w Kursie Nowe Życie.
Termin: 09-11.11.2018
Prowadzący: Szkoła Nowej Ewangelizacji (Gdańsk)
Miejsce: Dom Parafialny im Św. Jana Pawła II przy parafii WNMP we Władysławowie
Koszty: 40 zł (bez noclegu + obiad i kolacja sobota +drugie śniadania i podwieczorek); 
Warunkiem przyjęcia na kurs jest wniesienie opłaty.(Jeśli kogoś nie stać niech poinformuje o tym telefonicznie). Więcej informacji na temat sposobu zapisów znajduje się w informacji, pod numerem telefonu: 500217940 lub 601660408. 
Nr konta: SGB 38 83480003 0000 0000 5467 0001
Rozpoczęcie kursu – piątek godz. 17.00, Zakończenie w niedzielę ok. godz. 15.00.
Ramowy plan kursu
Piątek: od godz. 17.00 zakończenie do 21.30.
Sobota: od 9.00, do  21.00.
Niedziela: od 8.30, zakończenie do 15.00.
Szczegółowy plan poszczególnych na poszczególne dni zostanie podany uczestnikom w trakcie trwania kursu.
 

Wszystkim Parafianom, Gościom, w szczególności Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia

 

 

Władysławowo, 04,11.2018                                                                      Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie

6:30, 7:00  i 18:00

Niedziela i święta

6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 18:00

Spowiedź

 W czasie każdej Mszy Świętej

Inicjatywy