loading...
« Strona główna

2017.09.10 - XXIII Niedziela w ciągu roku

Pan Jezus podaje dzisiaj w Ewangelii bardzo szczegółową instrukcję tego, jak postępować z osobami, które grzeszą, które postępują w sposób niewłaściwy. Najpierw należy upomnieć taką osobę w cztery oczy, jeśli się nie nawróci, to wraz ze świadkiem, jeśli wtedy też nie zareaguje, to trzeba donieść o tym Kościołowi. Jest to bardzo czytelna instrukcja, którą czasem pomijamy w poszukiwaniu plotki i osobistej satysfakcji: jestem lepszy od ciebie i wszystkim o tym powiem. Szczególnie interesujące jest jednak to sformułowanie: a jeśli nawet Kościoła nie usłucha ten grzesznik, to niech ci będzie jak poganin, chciałoby się pomyśleć: niech ci będzie obmierzły, ale to nieprawda, bo Jezus pogan i grzeszników traktował z największą troską. Nie z pogardą, nie z odrazą, nie na dystans, tylko z jeszcze większą przyjaźnią i życzliwością. A więc jeśli twój wróg upomniany przez ciebie się nie nawróci i upomniany wraz ze świadkami też tego nie zrobi, i gdy doniesiesz Kościołowi też się nie nawróci, to wtedy znaczy, że masz być wobec niego wyjątkowo serdeczny, wyjątkowo życzliwy, wyjątkowo zainteresowany jego sytuacją, bo jest to sytuacja dramatyczna. Musimy pamiętać, że ani Kościół, ani Pan Bóg nas nie odrzucają. Kościół i Pan Bóg są teraz tymi, którzy traktują nas jak poganina i grzesznika, czyli z największą troską, z największą miłością i się bardzo za nas, grzeszników, modlą.

SPOTKANIE WYJEŻDŻAJĄCYCH DO FATIMY
Spotkanie organizacyjne  dla wyjeżdżających na pielgrzymkę do Fatimy w dniu 16.10.2017 w ramach pielgrzymki parafialnej odbędzie się w czwartek  14 września w auli domu parafialnego o godz. 19.00.

 

INTENCJE MSZALNE
Można zamawiać intencje mszalne na cały przyszły rok.
Przy zamawianiu intencji proszę pamiętać także o tym, iż inni parafianie, też chcą zamówić intencje za swoich zmarłych i w ważnych dla swojej rodziny sprawach.

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.
Przypominamy, iż dzieci z klas III szkoły podstawowej do I Komunii św. przystąpią w  drugą niedzielę maja 2018 roku. Spotkanie organizacyjne dla rodziców odnośnie przygotowania do uroczystości 1 października po Mszy św. o godz. 11.00.

 

PRZYGOTOWANIA DO  BIERZMOWANIA
Spotkanie organizacyjne dla kandydatów do Bierzmowania z kl. II i III gimnazjum z wszystkich szkół oraz ich rodziców będzie miało miejsce 15 października (nowy termin) po Mszy św. o godz. 9.30.

 

KAPLICA W DOMU PARAFIALNYM
W domu parafialnym powstała kaplica w której będzie na stałe przechowywany Najświętszy Sakrament. Kaplica została erygowana przez Księdza Arcybiskupa pod wezwaniem św. Jana Pawła II. Uroczyste otwarcie kaplicy w dniu 8 października. W kaplicy codziennie o godz. 15.00 będzie odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz będzie trwała adoracja Najświętszego sakramentu od godz. 15.00 do wieczornej Mszy świętej.

 

CARITAS
Biuro CARITAS będzie czynne pod koniec września.

PAPIESKI FESTYN RODZINNY

 • Na rozpoczęcie roku formacyjnego planujemy w niedzielę 8 października 2017 Papieski Festyn Rodzinny.
 • Najważniejsze cele festynu to budowanie wspólnoty parafialnej i pogłębianie więzi międzyludzkich oraz propagowanie myśli i nauczania papieża Jana Pawła II.
 • Festyn rozpocznie się ok. 13.30, a zakończy finałem loterii fantowej ok 18.00.
 • Zapraszamy wszystkich chętnych do  współorganizacji Festynu Parafialnego. Czekamy na pomysły.
 • Prosimy także o składanie przeróżnych przedmiotów do loterii fantowej. Jeśli ktoś ma pomysł związany z występem na scenie to prosimy o przekazanie takiej informacji.
 • Mamy także nadzieję, że tak jak poprzednio wiele parafianek upiecze ciasto na festyn.

 

XIV  BIEG  PAPIESKI o MEMORIAŁ ŚW. JANA PAWŁA II

 • Tegoroczny Półmaraton o Memoriał św. Jana Pawła II będzie miał miejsce 8 października.
 • Zbiórka wszystkich uczestników Biegu  na placu przy kościele we  Władysławowie o godz. 12.00, skąd nastąpi wyjazd do Jastarni lub bezpośrednio na miejscu przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Jastarni.   
 • godz. 13.00 – uroczyste otwarcie Biegu na placu przy Gim. im. JP II w Jastarni
 • godz. 13.30 – start Biegu Głównego.
 • 14.00 -  start zawodników na  rolkach                                                                                                                                                                                                                                      
 • Udział w zawodach prosimy potwierdzić najpóźniej do 30 września dokonując wpłaty startowego w wysokości 30 zł na konto Klubu sportowego Rybak: 43 83480003 0000 0000 5467 0008
 • Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii. Zgłoszenia i dodatkowe informacje można uzyskać pod nr. telefonu: 607-373-969 (Augustyn Hadas) e-mail:  kaszub1@vp.pl

 

SCHOLA DZIECIĘCA
Zapraszamy wszystkie chętnie dzieci, na sobotnie spotkania w Domu Parafialnym, które lubią śpiewać i aktywnie spędzać czas. Pierwsze powakacyjne śpiewanie 16 września na godz.10:30 do 12:00.

Każde spotkanie rozpoczyna się od krótkiej katechezy wprowadzającej dzieci do głębszego przeżywania niedzielnej liturgii. Przez najbliższe soboty będziemy również przygotowywać się do występu na październikowym Festynie Parafialnym. Będziemy wspólnie chwalić Pana Boga pomnażając swoje bezcenne talenty.

 

LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA
Zapraszamy chętnych chłopców do wstąpienia w szeregi LSO. Zbiórki w soboty o godz. 9.30.

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM
Katecheza chrzcielna w piątek 22 września o godz. 19.00 w salce na plebani.

 

RÓŻANIEC „DO GRANIC” POLSKI
Wielka modlitwa różańcowa zaplanowana jest na 7 października br.
, w Święto Matki Bożej Różańcowej. Tego dnia wierni udadzą się na granice Polski i będą modlić się w przygranicznych kościołach stacyjnych na różańcu. Przez tę bezprecedensową modlitwę różańcową,(okalającą cały kraj) organizatorzy wydarzenia pragną okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa ludzi do odmawiania różańca. Nasz kościół jest jednym z kościołów stacyjnych tego wydarzenia.

Deklaracje dotyczące uczestnictwa w tym wydarzeniu w poszczególnych kościołach stacyjnych (a więc i w naszym kościele) prosimy składać na stronie internetowej:www.rozaniecdogranic.pl/

 

NABÓR DO GRUPY TERAEUTYCZNO ROZWOJOWEJ

 • Pracownia Psychoterapii we Władysławowie ogłasza nabór do grupy terapeutyczno-rozwojowej. Program skierowany jest do osób w wieku 18-26 lat, które mają trudności w radzeniu sobie z własnymi emocjami, posiadają niską samoocenę i są niezadowolone z siebie, mają problemy i trudności w relacjach z ludźmi: w rodzinie, w związku, w pracy lub w szkole, czują samotność, pustkę i brak poczucia sensu życia, szukają wiedzy na temat swojego postępowania. Nabór do grupy poprzedzony jest konsultacjami indywidualnymi.
 • Więcej informacji znajdą Państwo pod nr tel.: Izabela Patura: 660-618-611 lub Ewa Wojtych: 502-983-398
 • Miejsce i terminy spotkań: Dom Parafialny im. Św. Jana Pawła II
 • Grupa  terapeutyczna startuje w październiku 2017 roku. Będziemy się spotykać w co drugi piątek każdego miesiąca. Spotkania są bezpłatne. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

REJESTRACJA DAWCÓW SZPIKU
17 września (niedziela) 2017 r., w godzinach 10:00 – 17:00  we Władysławowie w Zespole Szkół nr 1 na ul. Morskiej 1 odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców pod nazwą „Pomóż Wiktorowi i Innym”. Podczas Dnia Dawcy Szpiku wszystkie zdrowe osoby, w wieku 18-55 lat mogą zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych Fundacji DKMS. Polega to na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Gorąco zachęcam do zapoznania się ze szczegółami bycia potencjalnym dawcą szpiku oraz ewentualnej rejestracji

 

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA
Sakrament małżeństwa zawali:

 • Agnieszka Kowalczyk/Mriusz Kotłowski,
 • Iwona Grycko/Mateusz Meter,
 • Agnieszka Głombiowska/Krzysztof Słodkowski

 

CHRZEST ŚWIĘTY

Do wspólnoty kościoła zostali włączeni:

 • Aleksander Jan Siwa,
 • Jan Karol Nadolski,
 • Małgorzata Marta Sikora,
 • Michalina Bożena Pawłowska

 

Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, odpoczywającym i wybierającym się na urlopy dobrego wypoczynku, natomiast tym którzy rozpoczęli rok szkolny światła Duch Świętego

 

 

Władysławowo, 10.09.2017                                                                                        Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie

6:00  i 17:00

Niedziela i święta

6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 18:00

Spowiedź

 W czasie każdej Mszy Świętej

Inicjatywy