dodano: 2017-09-30 11:57:06 edycja: 2017-10-07 21:24:59 autor: 39 odsłon: 1355

2017.10.01 - XXVI Niedziela w ciągu roku

Osobiste spotkanie w naszym życiu Jezusa, poznanie Go owocuje pragnieniem pójścia za Nim i włączenia się w dzieło odkupienia. Podążanie za Panem oznacza pełnienie Jego woli w życiu codziennym. Tak jak Jezus mamy stać się sługami naszych braci i sióstr, byśmy wraz z nimi mogli wejść do królestwa niebieskiego. Podejmijmy więc zaproszenie do pracy w winnicy Pańskiej, które kieruje dziś do nas Chrystus w przypowieści.

REKOLEKCJE NA ZAKOŃCZENIE SEZONU I POCZĄTEK ROKU FORMACJI
Zakończył się „sezon wakacyjny” w naszym mieście. Od dnia 1 do 4 października pragniemy młodzieży i dorosłym zaproponować rekolekcje, które wygłosi ks. Zbigniew Dudek SSP.
Temat rekolekcji: „Całun Turyński – niemy świadek męczeńskiej śmierci Chrystusa.”

Nauki w niedzielę na każdej Mszy św. oraz w poniedziałek, wtorek i środę podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00. Po rekolekcjach w bocznej kaplicy naszego kościoła zostanie na stałe  umieszczona wierna kopia Całunu Turyńskiego.
Ostatniego dnia rekolekcji będą zbierane ofiary na tace które przeznaczymy n potrzeby O. Rekolekcjonisty

 

NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE

Tych wszystkich, którym trudniej jest dotrzeć do naszej świątyni, prosimy i zachęcamy do tego, aby w tym miesiącu wspólnie odmawiali różaniec w domach.

 

RÓŻANIEC „DO GRANIC” POLSKI
7 października 2017 r. (sobota) w całej Polsce odbędzie się wielka modlitwa różańcowa. W 319 kościołach stacyjnych na obrzeżach Polski zostanie podjęta wielka modlitwa o pokój dla Polski i całego świata.

Deklaracje dotyczące uczestnictwa w tym wydarzeniu w poszczególnych kościołach stacyjnych (a więc i w naszym kościele) prosimy składać na stronie internetowej: www.rozaniecdogranic.pl/

 

PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA
Msza św. o godz. 9.30 w intencji osób starszych samotnych, chorych, emerytów i rencistów. Po Mszy św. Nabożeństwo ku czci Chrystusa Najwyższego Kapłana.

 

STRAŻ HONOROWA NSPJ
Spotkanie formacyjne Straży Honorowej NSPJ w czwartek (05.10) o godz. 16.00 w salce na plebani.

 

GODZINA ŚWIĘTA
W I czwartek miesiąca o godz. 17.00 Godzina Święta. Na Godzinę Świętą zapraszamy w sposób szczególny Straż Honorową NSPJ.

 

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA
O godz. 9.30 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.00 Msza św. Wynagradzająca za grzechy NSPJ.

Modlitwy wielbienia nie będzie.

 

WYKŁAD
06.10.2017 roku o godz. 19.00 w auli św. Wojciecha w domu Parafialnym będzie miał miejsce wykład:
Ekologia w tradycji chrześcijańskiej i nauczaniu Kościoła Katolickiego”. Wykład wygłoszą: prof. dr hab. Wojciech Stankowski i dr Anna Stankowska, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 

ODWIEDZINY CHORYCH
W najbliższy piątek chorych odwiedzą: ks. Bogumił, ks. Mateusz, ks. Andrzej

 

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA
Msza św. o godz. 9.30. Po Mszy św. nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej. Spotkania po Mszy św. dla ADS nie będzie.

 

KAPLICA W DOMU PARAFIALNYM
W domu parafialnym powstała kaplica w której będzie na stałe przechowywany Najświętszy Sakrament. Kaplica została erygowana przez Księdza Arcybiskupa pod wezwaniem św. Jana Pawła II. Uroczyste otwarcie i poświęcenie kaplicy w dniu 8 października po Mszy św. o godz. 9.30. W kaplicy codziennie o godz. 15.00 będzie odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz będzie trwała adoracja Najświętszego sakramentu od godz. 15.00 do wieczornej Mszy świętej.

 

RÓŻANIEC W INTENCJACH POWOŁAŃ
W każdy czwartek zapraszamy na godz. 17.30 na różaniec w intencjach powołanych z naszej wspólnoty parafialnej oraz w intencjach nowych dobrych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych z naszej wspólnoty parafialnej

 

PAPIESKI FESTYN RODZINNY
Najważniejsze cele festynu to budowanie wspólnoty parafialnej i pogłębianie więzi międzyludzkich oraz propagowanie myśli i nauczania papieża Jana Pawła II.
Festyn rozpocznie się ok. 13.30, a zakończy finałem loterii fantowej ok 18.00.

Prosimy także o składanie przeróżnych przedmiotów do loterii fantowej. Jeśli ktoś ma pomysł związany z występem na scenie to prosimy o przekazanie takiej informacji.

Mamy także nadzieję, że tak jak poprzednio wiele parafianek upiecze ciasto na festyn.

 

XIV  BIEG  im. JANA PAWŁA II
Tegoroczny Półmaraton o Memoriał św. Jana Pawła II będzie miał miejsce 8 października.

Zbiórka wszystkich uczestników Biegu  na placu przy kościele we  Władysławowie o godz. 12.00, skąd nastąpi wyjazd do Jastarni lub bezpośrednio na miejscu przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Jastarni.   

Udział w zawodach prosimy potwierdzić najpóźniej do 3 września dokonując wpłaty startowego w wysokości 30 zł na konto Klubu sportowego Rybak: 43 83480003 0000 0000 5467 0008

Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr. telefonu: 607-373-969;  e-mail:  kaszub1@vp.pl ( Augustyn Hadas).                                                                               

           

SCHOLKA DZIECIĘCA
Najbliższe spotkanie scholki dziecięcej w sobotę o godz. 11.00 w domu parafialnym. Zapraszamy wszystkie dzieci, które lubią śpiewać, tańczyć, jeździć na rowerze ;), a także te, które chętnie pobrudzą się czasem farbkami, klejami i mąką ;).

Będziemy wspólne chwalić Pana Boga pomnażając swoje bezcenne  talenty.

 

CHÓR PARAFIALNY
Chór parafialny rozpoczął swoje próby. Wszystkich chętnych zarówno mężczyzn jak i kobiety do śpiewania w chórze zapraszamy na próby we wtorki i czwartki na godz. 19.00 do domu parafialnego.

 

OAZA DZIECI BOŻYCH
Zapraszamy wszystkie dzieci z klas 0 – VI na spotkania oazowe, które odbywają się w czwartki o godz. 16.00 w salce domu parafialnego. Najbliższe odbędzie się 5 października, zabieramy ze sobą dziesiątek różańca.

 

JASNOGÓRSKA NOC CZUWANIA
W nocy 20/21 października w Częstochowie odbędzie się̨ czuwanie w intencji Polonii i jej duszpasterzy. Ruszamy 20 października z placu kościelnego; zbiórka o godz. 7.00.  Koszt: 90 zł. Szczegóły na plakatach. Zapisy z wpłatą w zakrystii lub u ks. Mateusza   

 

PRZYGOTOWANIA DO I KOMUNII ŚW.
Przypominamy,  iż dzieci z klas III szkoły podstawowej do I Komunii św. przystąpią w  drugą niedzielę maja 2018 roku. Spotkanie organizacyjne dla rodziców odnośnie przygotowania do uroczystości 1 października po Mszy św. o godz. 11.00.

 

INDEKSY DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA
Kandydaci do bierzmowania z klas II odbierają indeksy u swojego katechety w Zespole Szkół nr  1 we Władysławowie. Uczniowie uczący się po za Władysławowem indeks odbierają u ks. Mateusza. Uczniowie z kl. III gimnazjum indeks odbierają w biurze parafialnym u ks. Proboszcza  w dniach 2 lub 3 października w godz. od 17.00 do 18.00. Na spotkanie przychodzimy z indeksem, który młodzież otrzymała przed rokiem. W tym roku dodatkowe spotkania dla młodzieży klas III gimnazjum we wtorki o godz. 19.00.

 

PRZYGOTOWANIA DO  BIERZMOWANIA
Spotkanie organizacyjne dla kandydatów do Bierzmowania z kl. II i III gimnazjum z wszystkich szkół oraz ich rodziców będzie miało miejsce 15 października (nowy termin) po Mszy św. o godz. 9.30.

 

SPOTKANIA DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA
W tym roku dodatkowe spotkania przewidziane są dla młodzieży klas III gimnazjum we wtorki o godz. 19.00. Termin pierwszego spotkania 10 października.

 

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA
Sakrament małżeństwa zawali:

 

CHRZEST ŚWIĘTY
Do wspólnoty kościoła zostali włączeni:

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM
Katecheza chrzcielna w piątek 6 i 20 października o godz. 19.00 w salce na plebani.

 

CARITAS (wejście od ul. Świerkowej)

 

Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

 

 

Władysławowo, 01.10.2017                                                                                          Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz


30 września 2017r. 07 października 2017r. 39 1355