loading...
« Strona główna

2020.03.15 - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

MODLITWA O ZAPRZESTANIE ROZPOWSZECHNIANIA SIĘ EPIDEMII KORONAWIRUSA

Ojcze nasz, pełni ufności prosimy Ciebie, aby koronawirus nie siał więcej zniszczeń i aby udało się jak najszybciej opanować epidemię.

Prosimy, abyś przywrócił zdrowie zakażonym i pokój miejscom, do których koronawirus  już dotarł.

Przyjmij tych, którzy zmarli na skutek tej choroby, oraz pociesz ich rodziny.

Wspieraj i chroń personel medyczny zwalczający wirus, inspiruj i błogosław tym, którzy starają się opanować sytuację.

Panie Jezu, lekarzu naszych dusz i ciał, czujemy się bezradni w tej sytuacji ogólnoświatowego zagrożenia, ale ufamy Tobie i prosimy udziel nam pokoju i zdrowia. Matko Boża, chroń nas i opiekuj się nami, i prowadź nas w miłości do Twojego Syna, Jezusa. Amen.

UWAGI NA NAJBLIŻSZE DNI

 • Koronawirus niebezpiecznie rozprzestrzenia się w Europie. Liczba zakażonych rośnie również w Polsce. Zwracam się z prośbą do wszystkich naszych Parafian o dyscyplinę w wypełnianiu zaleceń rządu i władz kościelnych.
 • Została udzielona dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do dnia 29 marca.
 • Osoby, które z niej skorzystają, proszę o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu.
 • Bardzo  by w tej wyjątkowej sytuacji podczas każdej Mszy św. i nabożeństw wewnątrz kościoła przebywało maksymalnie 50 osób.
 • Bardzo proszę, by w najbliższym czasie Komunię Świętą przyjmować na rękę, tak, by nie narażać księdza oraz innych wiernych przyjmujących od nich Ciało Pańskie. Chcemy przypomnieć, że taki sposób rozdawania Komunii Świętej nie uderza w jej godność. W historii Kościoła jest on dużo starszy niż rozdawanie Komunii do ust.
 • Rezygnujemy z napełniania kropielnic kościelnych wodą święconą.
 • Znak pokoju należy przekazywać przez skinienie głowy, bez podawania rąk
 • Cześć krzyżowi oddajemy przez przyklęknięcie lub głęboki skłon, bez kontaktu bezpośredniego.
 • Podczas nabożeństw i w kaplicy adoracji w miarę możliwości proszę tak zajmować miejsca, by zachować bezpieczną odległość między osobami.
 • Kościół jak zawsze prze cały dzień będzie otwarty, podobnie kaplica Jana Pawła II w godzinach adoracji.
 • W razie potrzeby przy zachowaniu wszelkich zaleceń sanitarnych kapłani będą odwiedzali chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną.
 • W biurze parafialnym załatwiamy tylko sprawy konieczne.
 • W najbliższą niedzielę nie odbędzie się poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 • W niedzielę 15 marca nie ma Mszy św. o godz. 15.00
 • Rezygnujemy w najbliższym czasie z takich spotkań jak: dzień skupienia dla dzieci, droga krzyżowa dla dzieci, zbiórka scholii dziecięcej i młodzieżowej, zbiórka Dziecięcego Kółka Różańcowego, zbiórki ministranckie i lektorskie, spotkania kandydatów do bierzmowania,  oaza dziecięca, młodzieżowy i dziecięcy wolontariat Caritas.
 • Przez najbliższe 2 tygodnie nie działa Pracownia św. O. Pio
 • Proszę o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach.
 • Proszę wszystkich parafian o włączenie się do modlitwy celem uproszenia zahamowania dalszej ekspansji koronavirusa. Proszę, aby w każdym domu w naszej parafii codziennie o godz. 20.00 odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zachęcam także, aby  każdy więcej czasu przeznaczył na osobistą modlitwę i lekturę Pisma Świętego.
 • Proszę o modlitwę za chorych, tych, którzy się nimi opiekują, lekarzy i personelu medycznego oraz wszystkich służb sanitarnych.
 • Zgodnie z Tradycją Kościoła po każdej Mszy Świętej w naszym kościele  śpiewamy suplikacje  „Święty Boże, Święty Mocny… Od powietrza, głodu, ognia i wojny, zachowaj nas Panie”.

TRANSMISJE MSZY ŚW.:

 

Niedziela, 15 marca 2020 r.

7:00 –TVP 1, TVP info Radio Plus

9:00 – Polskie Radio – Program Pierwszy

9:30 – Telewizja TRWAM

11.00– TVP 1

13:00 – TVP POLONIA

19:00 – Polskie Radio – Program Pierwszy

Poniedziałek, 16 marca 2020 r. – Niedziela,22 marca 2020 r.

7:00 – z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – TVP1

Poniedziałek, 16 marca 2020 r. – piątek, 20 marca 2020 r.

20:00 – z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii, TVP3 pasmo ogólnopolskie oraz na kanale YouToube dostępnym na stronach internetowych: www.jasnagóra.pl i www.episkopat.pl

 

Transmisja Mszy Świętej z kościoła św. Elżbiety w Gdańsku dla polskich marynarzy i rybaków oraz rodaków poza granicami kraju

Sobota - godz. 23.00, Niedziela - godz. 12.00

Odbiór: Satelita Eutelsat Hot Bird; na platformie NC+ kanał 230

 

Internet: external.polskieradio.pl 

 

To co dzieje się w naszym parafialnym kościele można podglądać prze kamerę live 24 godz. na dobę.

http://parafia.wladek.pl/kamery-live

 

PRACE W NASZYM KOŚCIELE

Trwają prace remontowe w naszym kościele. W najbliższym tygodniu (o ile będzie to możliwe ze względu na obecną sytuację) rozpoczniemy kładzenie posadzki i malowanie prezbiterium. Ofiary można przekazywać na konto parafii: 38 83480003 0000 0000 5467 0001

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odeszli: † Halina Bizewska, ur.1925, zam. ul. Męczenników WW; †Leon Czaja, ur. 1930, zam. ul. Wewnętrzna, †Jerzy Grabowski, ur. 1942, zam. ul. Rybacka, Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

 

Wszystkim solenizantom, jubilatom życzymy obfitości Bożych darów i dobrego przeżywania tajemnic Wielkiego Postu w tym roku tak mocno naznaczonego lękiem i obawami o przyszłość

 

Władysławowo, 15.03.2020                                                                                                                Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz