loading...
« Strona główna

2019.11.03-XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

Ciekawość często pełni w naszym życiu rolę bardzo twórczą. Staje się inspiracją wielu badań i odkryć. Pozwala lepiej poznać samego siebie i oczekiwania innych. Prowadzi do budowania bardziej owocnych relacji. A co najważniejsze, może być też początkiem nawrócenia. Patrząc na Zacheusza, odnosi się wrażenie, że niczego mu nie brakowało: miał władzę i pieniądze. Może więc pragnienie zobaczenia Mistrza z Nazaretu było kaprysem próżności. Ale uczynił wszystko, aby je zaspokoić. Możemy podziwiać jego aktywność i determinację, jednocześnie pamiętając o tym, że to sam Jezus wcześniej wzbudził w nim to pragnienie. Zapragnął stać się domownikiem jego życia. Ta ewangeliczna scena jest przykładem działania Boga. Najpierw daje On człowiekowi swoją łaskę, a jeśli ten na nią odpowie, to zamieszka w nim zbawienie.

WYPOMINKI

Kartki z imionami zmarłych prosimy składać do skrzynki przy wyjściu z kościoła. Proszę pamiętać o rozróżnieniu na wypominki listopadowe i roczne. (Kartki na wypominki roczne zostaną wyłożone za tydzień.

  • Wypominki listopadowe odczytujemy przez cały miesiąc listopad w dni powszednie o g. 16.30.
  • Roczne wypominki odczytujemy w każdą niedzielę o g. 9.00.

Za zmarłych modlimy się modlitwą różańcową. Prosimy o czytelne wypisywanie imion.

 

ODPUST ZA ZMARŁYCH

W oktawie Wszystkich Świętych tj. w dniach 1-8 listopada raz dziennie można uzyskać odpust i ofiarowując go za jedna zmarłą osobę. Należy zatem nawiedzić cmentarz modląc się za dusze zmarłych, przy zachowaniu stałych warunków odpustu: stanu łaski uświęcającej, przyjętej w danym dniu Komunii św., wolności od przywiązania do grzechu i modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

 

ZMIANA GODZIN MSZY ŚWIĘTYCH

Z dniem 2 listopada Msza Święta wieczorna w dni powszednie jest odprawiana o g. 17.00.

 

REMONTY- RENOWACJE

W związku z renowacją tabernakulum i brakiem właściwego zabezpieczenia tymczasowego tabernakulum przez najbliższe dwa tygodnie kościół w ciągu dnia będzie zamykany i otwierany pół godziny przed nabożeństwami. Przez cały dzień od g. 8.30 do 18.00 będzie natomiast otwarta kaplica św. Jana Pawła II w domu parafialnym do której serdecznie zapraszamy

 

RÓŻANIEC ZA ZMARŁYCH

03, 10, 17, 24 listopada o g.15.00 –Różaniec na cmentarzu komunalnym.

10.11 o g. 15.00 - Różaniec przy Pomniku upamiętniającym pomordowanych   mieszkańców Szotlandu na ul.      Męczenników Wielkiej Wsi.

17.11 o g. 15.00 - Różaniec za zmarłych na     cmentarzu przy ul. Gdańskiej.

 

ANIOŁ PAŃSKI ZA ZMARŁYCH

Od 2 do 8  listopada na cmentarzu o g. 12.00 modlitwa Anioł Pański za zmarłych

 

ODWIEDZINY CHORYCH

Księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną 8 listopada

 

MSZA ŚW. ZA OJCZYZNĘ - 11 listopada

W Narodowe Święto Niepodległości, które w tym roku przypada w poniedziałek chcemy o godzinie 9.30 odprawić Mszę św. dziękczynną za niepodległą Ojczyznę, za dobro, które w minionych wiekach stało się jej udziałem, za licznych błogosławionych i świętych Polaków, orędowników Ojczyzny. Chcemy także tego dnia modlić się za wszystkich sprawujących władzę, aby swoje zadanie widzieli jako ofiarną służbę człowiekowi i społeczeństwu, a nie szukali własnych czy grupowych korzyści, aby każda córka i syn Narodu Polskiego mogli godnie żyć. Po Mszy św. wraz z władzami miasta udamy się pod  pomnik Antoniego Abrahama i Generała Józefa Hallera gdzie zostaną złożone kwiaty

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

  • 17 listopada o godz. 15.00 - Msza św. połączona z obrzędem błogosławieństwa.

 

KURS NOWEGO ŻYCIA

Jeśli chcesz:
• doświadczyć miłości Boga,
• doświadczyć zbawczej mocy Jezusa, uwalniającej od grzechów i cierpienia,
• otrzymać Ducha Świętego, który poprowadzi Cię dalej,
• poznać piękno i siłę wspólnoty, ożywianej miłością,
• zacząć żyć mocniej, pełniej i naprawdę…
            zapraszamy Cię do udziału w Kursie Nowe Życie.
Termin: 29.11-01.12.2019
Prowadzący: Szkoła Nowej Ewangelizacji

Miejsce: Dom Parafialny im Św. Jana Pawła II przy parafii WNMP we Władysławowie
Koszty: 40 zł (bez noclegu + obiad i kolacja sobota +drugie śniadania i podwieczorek); 
Warunkiem przyjęcia na kurs jest wniesienie opłaty.(Jeśli kogoś nie stać niech poinformuje o tym telefonicznie). Więcej informacji na temat sposobu zapisów pod numerem telefonu: 500217940 lub 601660408. 
Nr konta:  38 83480003 0000 0000 5467 0001
Rozpoczęcie kursu – piątek ok. godz. 17.00,

Zakończenie w niedzielę ok. godz. 15.00.
Ramowy plan kursu
Piątek: od godz. 17.00 zakończenie do 21.30.
Sobota: od 9.00, do  21.00.
Niedziela: od 8.30, zakończenie do 15.00.

Szczegółowy plan na poszczególne dni zostanie podany uczestnikom w trakcie kursu.

 

CHÓR PARAFIALNY

Chór parafialny zaprasza wszystkich chętnych zarówno mężczyzn jak i kobiety na próby we wtorki i czwartki po Mszy św. wieczornej

 

SCHOLA MŁODZIEŻOWA

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych od klasy 8, którzy grają na instrumentach, lubią śpiewać i chcą chwalić Boga pieśnią.

Śpiewamy na Mszy Św. w każdą niedzielę o godz. 18.00. Próby odbywają się

w piątki o godz. 18.00 i w niedzielę o 16.30 w domu Parafialnym w salce Młodzieży.

STRAŻ HONOROWA 

spotkanie formacyjne Straży Honorowej 7 listopad w salce na plebanii po Mszy świętej wieczornej.


OPŁATKI

W tradycji od wieków opłatki wigilijne roznoszone były do domów przez organistów oraz osoby mu pomagające. Parafianie oczekiwali ich jako zwiastunów zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Dzisiaj opłatki można nabyć w wielu miejscach. Stały się one zwykłym towarem kupowanym okazjonalnie. Tradycja ta, uświęcona przez pokolenia, podtrzymywana jest już w niewielu parafiach. A szkoda!

Dobrze, że Władysławowo pielęgnuje się tradycje. W naszej parafii nasz organista p. Marek w najbliższym tygodniu, a siostry w następnych tygodniach rozpoczną roznoszenie opłatków. Przyjmijmy ich serdecznie. Ci których niezastaną w domu, niech zaopatrzą się w opłatek w kiosku parafialnym.

Przyjmując ten opłatek, a potem łamiąc się nim przy wigilijnym stole, wyrażamy naszą łączność z tym Kościołem i z całą Wspólnotą Parafialną noszącą imię Wniebowzięcia NMP.

 

DUSZPASTERSTWO DZIECI

  • Zapraszamy wszystkie chętne dzieci, śpiewające, grające do tworzenia scholii "Dzieci Maryi" w sobotę do domu parafialnego od godz.10:30           do 12:00.
  • Na Podwórkowe Koło Różańcowe zapraszamy najmłodsze dzieci, we wtorki od godz. 16:00 do 17:00.

 

WIARA I ŚWIATŁO

Msza Św. dla Wspólnoty w najbliższą niedzielę 10.11 o godz. 15.00. Po Mszy św. zabawa imieninowo andrzejkowa w Domu Parafialnym 

 

CARITAS

  • Serdecznie zapraszamy chętne dzieci i młodzież od kl. 4 Szkoły Podstawowej na spotkania Wolontariatu, które odbywają się w Siedzibie Caritasu Parafialnego (wejście od ul. Świerkowej) w każdy  wtorek  w godzinach od 17.00 do 18.15. Jeśli masz w sobie radość  i chęć dzielenia się nią z innymi, lubisz się śmiać i być wśród ludzi zapraszamy właśnie Ciebie. W zakresie spotkań: warsztaty plastyczne, teatralne, zbiórki dla Potrzebujących i wiele innych sposobów aby wlać w serca radość tym, którzy jej nie mają.
  • Pracownia Miłosierdzia „Św. O. Pio” czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 09.00 do 13.00 (wejście od ul. Świerkowej). Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do przyłączenia się do naszej wspólnoty. Jeśli tylko dysponujesz wolnym czasem, może Jesteś sam, może borykasz się z jakimś problemem i potrzeba Ci wspólnoty  - dołącz do nas! Czekamy na CIEBIE niezależnie od wieku!
  • Z okazji I czwartku miesiąca zapraszamy  w czwartek 7 listopada wszystkich emerytów, rencistów, samotnych i chorych na wspólne spotkanie przy kawie, dobrym towarzystwie i ciastku. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 9.30 w kościele.

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odszedł:

Edward Biernacki,  ur. 1939,  zam. 1000-lecia PP 4/14 (pogrzeb w środę o g.11.00);  Dobry Jezu a nasz Panie…


Wszystkim Parafianom, Gościom, w szczególności Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

Władysławowo, 03.11.2019                                                                                                                Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz