loading...
« Strona główna

2019.10.27-XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

Dwa sposoby modlitwy

Jezus mówi dziś o dwóch sposobach rozumienia i przeżywania relacji z Bogiem. Dla faryzeusza centrum tej relacji jest on sam. Za to, jaki jest, dziękuje nie Bogu, lecz sobie samemu. A celnik, daleko w cieniu, świadomy swojej grzeszności, pokornie prosi o jedno, czego naprawdę potrzebuje, a czego Bóg nie może mu odmówić: o miłosierdzie. W świetle tych dwóch postaw winniśmy spojrzeć na naszą osobistą relację z Bogiem. Drogi do kościoła mogę nauczyć się na pamięć, wyrobić sobie nawyk stawiania się w nim każdej niedzieli, ale czy zawsze pamiętam o celu swojej tam obecności? Jestem oczekiwany. Mam stanąć w prawdzie przed Bogiem, nie po to, aby się usprawiedliwiać lub potępiać, lecz uczyć się dziękować, uznając w Bogu dawcę wszelkich darów, i prosić o miłosierdzie, ufając w Jego odradzającą miłość. Modlitwa staje się odkrywaniem prawdy o Bogu Ojcu, a w jej świetle poznawaniem prawdy o sobie, która wyzwala, bo przybliża do Ojca.

NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE

Nabożeństwa różańcowe dla wszystkich w dni powszednie o godz. 17.30;

Dla dzieci – we wtorek i czwartek o godz. 17.00; dla młodzieży w  środę o godz. 19.00.

 

WIECZÓR ZE ŚWIĘTYMI

Wieczór wigilii Uroczystości Wszystkich Świętych musi wprowadzać́ nas w modlitwę̨ i zadumę̨, a nie w świat zabawy tak jak próbuje się̨ to robić́. W naszym kościele w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych wieczór modlitwy i refleksji przy relikwiach świętych i błogosławionych jest przeciwwagą dla Halloween. Poprzez nasze spotkanie, w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, chcemy uświadomić́, że organizowane tego wieczoru imprezy i bale Halloween nie mają nic wspólnego ani z naszą kulturą, ani tym bardziej z chrześcijańskim przezywaniem tej uroczystości. Halloween traktowany jako zabawa może być́ niebezpieczny, bo spłyca i obśmiewa śmierć́. Te dni nie mogą̨ być́ tylko czasem w którym zapalane są̨ znicze na grobach bliskich, ale muszą stać́ się̨ zaproszeniem do modlitwy i duchowej łączności z tymi, którzy umarli. Początek nabożeństwa we czwartek 31 października o g. 19.00.

 

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH  (01.11)

Uroczystość Wszystkich Świętych ma w swoim założeniu rozpalić w nas tęsknotę za innym życiem. Ma uczyć szukania świętości zarówno u tych, którzy już zakończyli swoje ziemskie życie, jak i w tych, którzy żyją obok nas i w nas samych. Tego dnia Msze św. według porządku niedzielnego.

Po Mszy św. o g. 12.30 z kościoła wyruszy procesja na cmentarz, gdzie odbędą się modlitwy w intencjach naszych zmarłych.

Po procesji około g. 14.00 na cmentarzu zostanie odprawiona  Msza św. żałobna.

Tego dnia nie ma w kościele Mszy św. o g. 14.00. Każdy katolik ma tego dnia obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej.

 

ZMIANA GODZIN MSZY ŚWIĘTYCH

Z dniem 2 listopada Msza Święta wieczorna w dni powszednie będzie odprawiana o g. 17.00.

 

REMONTY- RENOWACJE

W związku z renowacją tabernakulum i brakiem właściwego zabezpieczenia tymczasowego tabernakulum przez najbliższe dwa tygodnie kościół w ciągu dnia będzie zamykany i otwierany pół godziny przed nabożeństwami. Przez cały dzień od g. 8.30 do 18.00 będzie natomiast otwarta kaplica św. Jana Pawła II w domu parafialnym do której serdecznie zapraszamy

WYPOMINKI

Kartki z imionami zmarłych prosimy składać do skarbony pod chórem. Przypominamy o rozróżnieniu na wypominek listopadowych od rocznych. (Kartki na wypominki roczne zostaną wyłożone za tydzień. Wypominki listopadowe odczytujemy przez cały miesiąc listopad w dni powszednie o g. 16.30. Roczne wypominki odczytujemy w każdą niedzielę o g. 9.00.

Za zmarłych modlimy się modlitwą różańcową. Prosimy o czytelne wypisywanie imion.

 

LAMPKI NA GROBY

Dzisiaj po każdej Mszy świętej młodzież z naszej parafii rozprowadza znicze na groby naszych bliskich. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby Duszpasterstwa Młodzieży. Wszystkich kupujących znicze młodzież zaprasza na nabożeństwo w intencjach ich zmarłych 2 listopada o godz. 16.00.

 

HOSPICJUM ROZPROWADZA ZNICZE

W Uroczystość Wszystkich Świętych wolontariusze Puckiego Hospicjum na cmentarzu będą rozprowadzać znicze. Składane ofiary przeznaczone zostaną na utrzymanie tej placówki.

 

ODPUST ZA ZMARŁYCH

W oktawie Wszystkich Świętych tj. w dniach 1-8 listopada raz dziennie można uzyskać odpust i ofiarowując go za jedna zmarłą osobę. Należy zatem nawiedzić cmentarz modląc się za dusze zmarłych, przy zachowaniu stałych warunków odpustu: stanu łaski uświęcającej, przyjętej w danym dniu Komunii św., wolności od przywiązania do grzechu i modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

 

RÓŻANIEC ZA ZMARŁYCH

01.11 o g. 20.00 - Różaniec na naszym cmentarzu komunalnym.

02.11 o g. 19.00 - Różaniec w porcie pod krzyżem za tych którzy nie wrócili z morza.

03, 10, 17, 24 listopada o g.15.00 –Różaniec       na cmentarzu komunalnym.

10.11 o g. 15.00 - Różaniec przy Pomniku upamiętniającym pomordowanych mieszkańców Szotlandu na ul. Męczenników Wielkiej Wsi.

17.11 o g. 15.00 - Różaniec za zmarłych na cmentarzu przy ul. Gdańskiej.

 

ANIOŁ PAŃSKI ZA ZMARŁYCH

Od 2 do 8  listopada na cmentarzu o g. 12.00 modlitwa Anioł Pański za zmarłych

 

ŚWIĘTO ZMARŁYCH

Jest to dzień modlitwy za wszystkich wierzących w Chrystusa, którzy odeszli już z tego świata, a teraz przebywają w czyśćcu.

Dodatkowa Msza św. o g. 9.30

 

ODWIEDZINY CHORYCH

Księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną 8 listopada

 

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA

Po Mszy św. o godz. 9.30. nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej.

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

  • 3 listopad o godz. 11.45 - Spotkanie dla dzieci i rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. Spotkanie w auli Domu parafialnego.
  • 17 listopada o godz. 15.00 - Msza św. połączona z obrzędem błogosławieństwa.

 

KURS NOWEGO ŻYCIA

Jeśli chcesz:
• doświadczyć miłości Boga,
• doświadczyć zbawczej mocy Jezusa, uwalniającej od grzechów i cierpienia,
• otrzymać Ducha Świętego, który poprowadzi Cię dalej,
• poznać piękno i siłę wspólnoty, ożywianej miłością,
• zacząć żyć mocniej, pełniej i naprawdę…
         zapraszamy Cię do udziału w Kursie Nowe Życie.
Termin: 29.11-01.12.2019
Prowadzący: Szkoła Nowej Ewangelizacji

Miejsce: Dom Parafialny im Św. Jana Pawła II przy parafii WNMP we Władysławowie
Koszty: 40 zł (bez noclegu + obiad i kolacja sobota +drugie śniadania i podwieczorek); 
Warunkiem przyjęcia na kurs jest wniesienie opłaty.(Jeśli kogoś nie stać niech poinformuje o tym telefonicznie). Więcej informacji na temat sposobu zapisów pod numerem telefonu: 500217940 lub 601660408. 
Nr konta:  38 83480003 0000 0000 5467 0001
Rozpoczęcie kursu – piątek ok. godz. 17.00, Zakończenie w niedzielę ok. godz. 15.00.
Ramowy plan kursu
Piątek: od godz. 17.00 zakończenie do 21.30.
Sobota: od 9.00, do  21.00.
Niedziela: od 8.30, zakończenie do 15.00.
Szczegółowy plan na poszczególne dni zostanie podany uczestnikom w trakcie kursu.
 

CARITAS

  • Zapraszamy chętne dzieci i młodzież od kl. 4 Szkoły Podstawowej na spotkania Wolontariatu, które odbywają się w Siedzibie Caritasu Parafialnego (od ul. Świerkowej) w każdy  wtorek  w godzinach od 17.00 do 18.15. Jeśli masz w sobie radość  i chęć dzielenia się nią z innymi, lubisz się śmiać i być wśród ludzi zapraszamy właśnie Ciebie. W zakresie spotkań: warsztaty plastyczne, teatralne, zbiórki żywności i wiele innych sposobów aby wlać w serca radość tym, którzy jej nie mają.
  • PRACOWNIA MIŁOSIERDZIA „Św. O. Pio” czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 09.00 do 13.00 (od ul. Świerkowej). Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do przyłączenia się do naszej wspólnoty. Jeśli dysponujesz wolnym czasem, może Jesteś sam, może borykasz się z jakimś problemem i potrzeba Ci wspólnoty a może po prostu lubisz aktywnie spędzać czas  - dołącz do nas! Czekamy na CIEBIE niezależnie od wieku!

 

ŻYWY RÓŻANIEC

Spotkanie połączone ze zmianą tajemnic w niedzielę 3 listopada o godz. 15.00.  Nabożeństwo poprowadzi XVI Róża Sióstr. (tajemnice bolesne)

W tym samym czasie będzie także różaniec na cmentarzu.

Intencja powszechna: Aby na Bliskim Wschodzie, gdzie wspólnie żyją różnorodne wspólnoty religijne, zapanował duch dialogu i pojednania.

Intencja parafialna: O życie wieczne dla naszych zmarłych parafian.

O potrzebne łaski na czas rekolekcji ewangelizacyjnych w naszej parafii.

 

MODLITWA RÓŻAŃCOWA DZIECI

Jak w każdą pierwszą niedziele miesiąca o godz. 10:30 zapraszamy wszystkie dzieci z Rodzicami do modlitwy różańcowej.

 

DUSZPASTERSTWO DZIECI

  • Zapraszamy wszystkie chętne dzieci, śpiewające, grające do tworzenia scholii "Dzieci Maryi" w sobotę do domu parafialnego od godz.10:30 do          12:00.
  • Na Podwórkowe Koło Różańcowe zapraszamy najmłodsze dzieci, we wtorki od godz. 16:00 do 17:00.
  • Spotkanie „Oazy Dzieci Bożych” odbywają się we czwartki o g. 16.00 w salce dzieci w Domu Parafialnym.

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odeszły:

Jadwiga Kowalska,  ur. 1952, zam. Rumia; pogrzeb - środa g. 13.00

Regina Mirek,  ur. 1948, zam. ul. Władysława IV; pogrzeb – poniedziałek g. 11.00; 

Dobry Jezu a nasz Panie…

 

 Wszystkim Parafianom, Gościom, w szczególności Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia i polecamy wstawiennictwu  Wszystkich Świętych.

 

 

 

 

Władysławowo, 27.10.2019                                                                                                          Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz