loading...
« Strona główna

2018.06.17 - XI Niedziela Zwykła

Siewca i ziarno. Bóg działa w sposób zaskakujący. Zasiewa ziarno swojej łaski w najgłębszych pokładach ludzkiego serca, dlatego królestwo Boże wzrasta w człowieku w sposób niedostrzegalny zarówno dla niego samego, jak i dla innych. Z tego wniosek, że nie ma ludzi straconych, zapomnianych przez miłosiernego Ojca. Ktoś słusznie zauważył, że w każdym sercu jest kawałek żyznej roli, na której rośnie życie Boże. W każdym, to znaczy również w sercu największego grzesznika.

 

NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE
Przez cały czerwiec zapraszamy na  nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa o godz. 17.30.
Zachęcamy do rodzinnego odmawiania Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

KLERYCY WSD GDAŃSK
W dzisiejszą niedziele gościmy kleryków z Seminarium Gdańskiego. Głoszą Słowo Boże. Ofiary z tej niedzieli są przeznaczone na utrzymanie Arcybiskupiego Seminarium w Gdańsku. 

 

PODZIĘKOWANIA
Przed tygodniem przeżyliśmy festyn parafialny. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za otwartość i zaangażowanie w to wydarzenie. W sposób szczególny dziękuję: Radzie Parafialnej, Władzom Miasta, Rodzicom LSO, Lektorom, PZ Caritas, Wolontariuszom Caritas, Straży Pożarnej, Rodzicom dzieci z parafialnego duszpasterstwa, władzom COS, wszystkim organizującym atrakcje dla dzieci- takie jak łuki czy konie, młodzieży, Niepublicznemu Punktowi Przedszkolnemu „ABC” Przedszkolaka”, scholii młodzieżowej, „Dzieciom Maryi”, Weronice Sikorze, wspólnocie „Jemu Chwała”, Karolinie Jachimkowskiej, Piotrowi Grabowskienu, Kaszubiankom, wspólnocie Wiara i Światło, Pawłowi Siluk – Steiner,  zespołowi   PulsBand, Tomaszowi Rutha wszystkim sponsorom i składającym fanty. To dzięki licznemu zaangażowaniu ta to wydarzenie mogło przebiegać spokojnie radośnie i owocnie. 

 

MSZA ŚW. W PORCIE
W niedziele 24 czerwca w Porcie o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji ludzi morza, a w sposób szczególny w intencjach rybaków oraz żywych i zmarłych pracowników Szkunera". Mszy św. W porcie liturgii przewodniczył będzie i słowo Boże wygłosi ks. proboszcz Krzysztof Antoń. 

 

MSZA NA ZAKOŃCZENIE ROKU
W piątek 22 czerwca zapraszamy dzieci, młodzież, ich rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę św. o godz. 8.00 z okazji zakończenia roku szkolnego. 

 

DO MŁODZIEŻY, DZECI, MINISTRANTÓW
Jak cudownie! W końcu wakacje!n Można wreszcie odpocząć od tej stresującej szkoły, zapomnieć o wstawaniu o tak nieprzyzwoitej porze jak 7.00 rano, a przede wszystkim - gdzieś  wyjechać, gdziekolwiek, byle  z dala od domu. 
Ale nie tak szybko! Czy jesteś pewien, że wakacyjny czas to okazja jedynie do leniuchowania? Przypomnij sobie na co przez cały rok brakowało Ci czasu? Nie pamiętasz? A co z Jezusem? On każdego dnia towarzyszył Ci w Twoich trudach i radościach, to może Teraz Ty postarałbyś się zrobić coś dla Niego? Mam dla Ciebie kilka propozycji, jak to zrobić.  

 • Pierwsza: zachodź trochę częściej do kościoła w dzień powszedni, gdy w świątyni prawie nikogo nie ma. Możesz wtedy śmiało pogadać  z Bogiem. To coś całkowicie innego niż tylko tradycyjna niedzielna Msza Święta, związana często z obowiązkowym służeniem.
 • Druga: zrób sobie sam jakieś postanowienie wakacyjne.
 • Trzecia: pojedź chociaż raz na rekolekcje letnie. To niesamowita okazja do lepszego poznania  siebie i Boga i poznania ciekawych ludzi. 

Dlaczego rekolekcje?
Na rekolekcjach głębiej  możemy rozumieć znaczenie tego wszystkiego w czym jako chrześcijanie uczestniczymy. Czas rekolekcji stwarza korzystne warunki i pożądany klimat sprzyjający osobistemu uświęceniu.
Wakacje to wymarzona okazja do zrobienia czegoś, czego przez cały rok nie można wykonać a więc powodzenia i dobrej zabawy!

 

UROCZYSTOŚCI PATRONALNE KU CZCI ŚW. APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA W PUCKU - 23 czerwca 2017
Zapraszamy na  uroczystości  ku czci  Świętych  Apostołów Piotra  i Pawła patronów Puckiej Fary, które odbędą się w sobotę, 24 czerwca br. To  tradycyjnie także  dzień  związany ze  świętem  Rybaków i  Pielgrzymką łodzi, statków i kutrów rybackich po wodach Zatoki Puckiej. 

Program uroczystości: 

 • godz. 11.00 - wypłynięcie łodzi oraz kutrów rybackich i nabożeństwo na wodach Zatoki. 
 • godz. 12.30 - Msza św. odpustowa (koncelebrowana) u stóp Puckiej Fary pod przewodnictwem Księdza Biskupa.

 

NAUKI PRZEDŚLUBNE
Tych, którzy zamierzają wstąpić w sakramentalny związek małżeński zapraszamy do uczestniczenia w naukach przedmałżeńskich. Spotkania od poniedziałku do soboty w dniach 18-23 czerwca o godz. 19.00. Spotkanie w auli domu parafialnego.

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM
22 czerwca o g. 19.00 w salce na plebani.

 

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA
Sakrament małżeństwa zawali:

 • Izabela Lewicka/ Szymon Lewicki

 

CHRZEST ŚWIĘTY
Do wspólnoty kościoła zostali włączeni:

 • Nikola Ginter;
 • Maria Agata Koziróg
 • Magdalena Kapczyńska.

 

ZMARLI
W minionym tygodniu do wieczności odeszła:

 • † Magdalena Skoczke, 19451, zam. ul. Towarowa.
 • † Jan Grudzień, 1940, zam. ul. Jachtowa
 • † Wanda Wrosz, 1934, zam. ul. Parkowa.

Wieczny odpoczynek racz…

 

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA
Zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia w każdy piątek po Mszy świętej wieczornej. Intencje do Koronki wypisujemy na karteczkach i składamy do skrzynki przy obrazie Jezu Ufam Tobie.

 

NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY
Ważne intencje wypisujemy na karteczkach i składamy do skrzynki przy  obrazie Matki Bożej NP. Na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy zapraszamy w środy przed Msza świętą wieczorną o godz. 17.45.

 

CARITAS (wejście od ul. Świerkowej)

 • Biuro Caritas od czerwca na czas sezonu będzie nieczynne.
 • Przy Caritas działa Pracownia Miłosierdzia św. O. Pio  dla osób samotnych, ubogich, bezdomnych i wszystkich, którzy chcą zamienić nudę i samotność na wspólną pracę, rozmowy i spotkania. Pracownia jest czynna od poniedziałku do piątku w g. 09.00 - 13.00. 

 

BIULETYN PARFIALNY DOSTĘPNY TAKŻE W FORMIE ELEKTRONICZNEJ
Wszystkich zainteresowanych subskrypcją biuletynu w formie elektronicznej prosimy o zostawienie swojego adresu na stronie naszej parafii. Biuletyn co tydzień będzie przychodził na email.

  

Rozpoczyna się czas wakacji i urlopów. Dla jednych to czas odpoczynku, dla drugich wzmożonej pracy. Wszystkim Parafianom i wszystkim wypoczywającym w naszym mieście życzę dobrej pogody, regeneracji sił zarówno fizycznych jak i duchowych, zachwytu nad pięknem przyrody i budujących spotkań z ludźmi. Matka  Boża niech Wam daje radość z posługi wobec wypoczywających, turystom zaś niech  wyprasza łaskę bezpiecznego i skutecznego wypoczynku!

 

Władysławowo, 17.06.2018                                                                                           Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie

6:30, 7:00  i 17:00

Niedziela i święta

6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 18:00

Spowiedź

 W czasie każdej Mszy Świętej

Inicjatywy