loading...
« Strona główna

2018.03.25 - VI Niedziela Wielkiego Postu

SPOWIEDŹ WIELKOPOSTNA

 • Wielki Poniedziałek: godz. 6.30-7.30;   10.00-12.00;    16.00-18.30
 • Wielki Wtorek:          godz. 6.30-7.30;   10.00-12.00;    16.00-18.30
 • Wielka Środa:           godz. 6.30-7.30;   10.00-12.00;    16.00-18.30
 • Wielki Czwartek:       godz. 9.00-12.00;
 • Wielki Piątek:            godz. 9.30-12.00;  14.00-16.00
 • Wielka Sobota:         godz. 9.30-11.00 

W święta Wielkanoce nie spowiadamy.

 

DROGA KRZYŻOWA ULICAMI MIASTA
W wielką środę tj. 12 kwietnia o godz. 18.30 zapraszamy na miejską Drogę Krzyżową. Początek przy kościele. Tego dnie nie ma drogi krzyżowej o godz. 17.30

 

REKOLEKCJE DLA ZESPOŁU SZKÓŁ NR 1 im. JANA PAWŁĄ II
Rekolekcje dla Gimnazjum i Technikum odbywają się w dniach 26-28.03.2018 (g.8.15-10.30).Po spotkaniach w kościele młodzież uczestniczy w zajęciach szkolnych.

 

OFIARY NA KWIATY DO BOŻEGO GROBU
Do skarbony pod chórem można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

 

NOWENNA PRZED ŚWIĘTEM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA
Zapraszamy na nowennę do naszego kościoła: Wielki Piątek – po Ciemnej Jutrzni, Wielka Sobota – po Ciemnej Jutrzni, Niedziela i Poniedziałek Wielkanocne – po Mszy św. o godz. 9.30 Od wtorku po Wielkanocy do soboty po Mszy św. wieczornej.  

 

MODLITWA W INTENCJI KAPŁANÓW
Po Liturgii Wielkiego Czwartku będzie okazja do podjęcia 30-sto dniowej modlitwy w intencji jednego nieznanego kapłana. W tym celu należy odebrać, od ministrantów przy wyjściu z kościoła  intencję, na której znajdziemy imię oraz rok święceń księdza. Tam też znajduje się stosowna modlitwa oraz wskazówki dotyczące przebiegu modlitwy. W nawiązaniu do patrona roku św. Brata Alberta, modlimy się aby kapłani chcieli rozdawać się jak chleb.

 

WIELKI CZWARTEK
Dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. W tym dniu odprawia się tylko jedną Mszę św. na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy Chrystusa  z apostołami. Ta Msza św. nazywa się Mszą Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. Najświętszy Sakrament przenosi się do kaplicy adoracji.

 • 18.00 - Msza Wieczerzy Pańskiej połączona z obrzędem umywania nóg.
 • godz. 22.00 - Adoracja Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa
 • Adoracja  -  do godz. 23.00

 

WIELKI PIĄTEK
Dzień męki i śmierci Chrystusa na Krzyżu. Dzień modlitewnej ciszy. W tym dniu Kościół nie sprawuje Eucharystii. Obowiązuje post ścisły. Przez cały dzień trwa adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji. W godzinach wieczornych odprawia się liturgię na pamiątkę Męki Pańskiej, jest to nabożeństwo składające się z Liturgii Słowa, adoracji Krzyża i Komunii św. Zamiast dzwonków używa się tego dnia drewnianych kołatek, aby ukazać smutek z powodu Męki Chrystusa. Czerwony kolor szat kapłana symbolizuje męczeństwo i śmierć Chrystusa.

 • Adoracja -  od godz. 7.00  
 • 9.00 - Ciemna Jutrznia  
 • 9.30 - Droga Krzyżowa 
 • 15.00 - Droga Krzyżowa 
 • 18.00- Liturgia Męki Pańskiej
 • 21.00 - Misterium Męki Pańskiej 
 • 22.00 - Gorzkie Żale
 • Adoracja - do godz. 24.00

 

WIELKA SOBOTA
Dzień spoczynku Pana w grobie, oraz oczekiwania na zmartwychwstanie. Przy Grobie Chrystusa przez cały dzień trwa modlitewna adoracja. Zaleca się w tym dniu post jakościowy. Wieczorem rozpoczynamy liturgię Wigilii Paschalnej. Jest to początek radosnego przeżywanie Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Wigilia Paschalna składa się z wielu części:   Obrzęd poświęcenia ognia, symbolu Bożej światłości, ma w nas wzbudzić tęsknotę za nią. Świeca Paschalna, którą zapala celebrans, symbolizuje Zmartwychwstałego Chrystusa; wyryty na niej krzyż przypomina o zbawczej śmierci Jezusa, pięć otworów zaś, z tkwiącymi w nich czerwonymi ziarnami, oznacza pięć ran Chrystusa. Czytania Liturgii Słowa zachęcają do wejścia w świat Biblii. Słuchając czytań, dowiadujemy się między innymi o stworzeniu świata, próbie wiary Abrahama, przejściu narodu wybranego przez Morze Czerwone, św. Paweł w „Liście do Rzymian" mówi już o Chrystusie z perspektywy jego śmierci i zmartwychwstania, uwydatniając znaczenie chrztu.  W czasie Liturgii Chrzcielnej błogosławi się wodę chrzcielną i odnawia przyrzeczenia chrzcielne.

 • Adoracja -  od godz. 7.00 
 • 7.00 - Adoracja Straży Honorowej NSPJ  
 • 8.00- Adoracja Apostolstwa Dobrej Śmierci
 • 9.00 - Ciemna Jutrznia
 • 9.30 – Adoracja Wspólnoty „Wiara i Światło”
 • 11.40 - Adoracja dla dzieci
 • Błogosławienie pokarmów przed  kościołem od godz. 9.30  do  godz. 16.00 co pół godziny. (jeśli będzie brzydka pogoda poświęcenie odbywać się będzie w  kościele). W kościele przez cały dzień trwa adoracja Chrystusa w grobie.
 • 19.00 - Liturgia Wigilii Paschalnej (Przynieśmy ze sobą świece.)

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 • 6.00 - Rezurekcja 
 • Msze św. według porządku niedzielnego.
 • (Nie ma Mszy św. o godz. 8.00, nie ma wypominek)
 • 20.00 – Różaniec za zmarłych na cmentarzu. 

 

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY
Porządek Mszy świętych niedzielny. 

 

LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA
Zbiórki w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę o godz. 11.00. Obecność dla wszystkich obowiązkowa. 

 

BIEG DO PUSTEGO GROBU
Kiedy już będziesz miał dosyć świątecznego lenistwa i obżarstwa w Poniedziałek Wielkanocny 2 kwietnia 2017 roku zapraszamy by śladami św. Piotra i św. Jana biec do Grobu. Oni biegli przeszło 1,5 kilometra z Wieczernika do Grobu z ciekawości i niepewności. My pobiegniemy i pokonamy podobną trasę by osobiście upewnić się, że grób Jezusa jest pusty. Tegoroczny bieg rozpoczyna się przy kościele w Chłapowie. O godz. 15.00 wychodzą wszyscy spacerowicze (mogą być z kijami), o godz. 15.15 startują biegacze. Spotykamy się wszyscy przy pustym grobie w kościele we Władysławowie. 

Dla biegaczy z Władysławowa o godz. 14.45 zostanie podstawiony autokar na parkingu przed kościołem który odwiezie biorących udział w biegu do Chłapowa.

 

CHRZEST
Do wspólnoty Kościoła przez chrzest został włączona:

 • Lena Małgorzata Dettlaff

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

 • Biuro Caritas czynne w każdy wtorek od godz. 15.00 do 17.00.
 • W okresie: od 29 marca do 03 kwietnia Biuro i Pracownia będą nieczynne. Zapraszamy na kolejne warsztaty w środę          04     kwietnia na godz. 09.00.
 • Wszystkich korzystających z parafialnej jadłodajni zapraszamy na przedświąteczne Śniadanie Wielkanocne w środę 28     marca o godz.11.30. Rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia, a o  godz. 12.00 zasiądziemy przy wspólnym stole. W      ten sposób chcemy podziękować za miniony rok pracy w jadłodajni, która do października będzie zamknięta.
 • W kiosku są jeszcze do nabycia baranki wielkanocne. 
 • Dziękujemy wszystkim parafianom za udział w naszym kiermaszu, wolontariuszom i tym, którzy wsparli naszą pracę w tym przedświątecznym czasie. Dzięki Wam wielu parafian może radośniej przezywać święta.
 • Spotkanie świąteczne w „Pomorzance” dla wszystkich podopiecznych Caritas i Opieki Społecznej we wtorek 27 marca o godz. 12.00.

 

ZMARLI
W minionym tygodniu do wieczności odeszła:

 • Ludwik Maroński,  ur. 1939, zam. ul. Morska
 • Henryk Kuśmirek,  ur. 1946, zam. ul. Abrahama 
 • Renata Zelewska,  ur. 1953, zam. ul. Abrahama
 • Wojciech Frank,  ur. 1953, zam. ul. Abrahama / pogrzeb w pon. 26.03 godz. 11.00/

Wieczny odpoczynek racz…

 

Wszystkim solenizantom, jubilatom oraz gościom życzymy obfitości Bożych darów i dobrego przeżywania tajemnic Wielkiego Tygodnia

 

 

Władysławowo, 25.03.2018                                                                                           Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie

6:30, 7:00  i 17:00

Niedziela i święta

6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 18:00

Spowiedź

 W czasie każdej Mszy Świętej

Inicjatywy