loading...
« Strona główna

2018.02.25 - II Niedziela Wielkiego Postu

Szczęście w Bogu. Dlaczego człowiekowi jest dobrze na górze Tabor? Dlatego że tylko Bóg może wypełnić wszystkie jego pragnienia i najskrytsze marzenia. Na górze Tabor w przemienionym ciele Chrystusa apostołowie ujrzeli obraz zmartwychwstałego i chwalebnego ciała. Zobaczyli pełnię ludzkiego życia, dla jakiego Bóg stworzył człowieka. I to dlatego dobrze im było na tej górze. Odczuli przedsmak wiecznego szczęścia, którego człowiek doznaje, będąc razem z Bogiem.

 

 

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ
Zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej w naszym kościele w piątek, o godz. 19.00.

 

NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI
Nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15

 

DROGA KRZYŻOWA
Droga Krzyżowa w naszym kościele odbywa się od poniedziałku do piątku o godz. 17.30 oraz w każdy piątek:

 • dla dorosłych - godz. 9.00 i 17.30;
 • dla dorosłych i młodzieży - godz. 19.00 (Droga krzyżowa w formie misterium)
 • dla dzieci - godz. 16.45;

 

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA Z JASTRZĘBIEJ GÓRY DO HELU
Zapraszamy do udziału w Trzeciej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej z Jastrzębiej Góry do Helu (23/24 marca 2018). Wyjście z Jastrzębiej Góry po Mszy św. o 20.00.

Zapisy oraz szczegółowe informacje:
http://www.EDK.popiasku.pl/
http://www.EDK.org.pl/
 

PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA
Msza św. o godz. 9.30 w intencji osób starszych samotnych, chorych, emerytów i rencistów. Po Mszy św. Nabożeństwo ku czci Chrystusa Najwyższego Kapłana.

 

GODZINA ŚWIĘTA
W I czwartek miesiąca o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i tzw. Godzina święta. Na godzinę Świętą zapraszamy w sposób szczególny Straż Honorową NSPJ.

 

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA
O godz. 9.30 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do skorzystania ze spowiedzi. O godz. 18.00 Msza św. Wynagradzająca za grzechy NSPJ (Koronka do BM po Mszy św. o godz. 18.00)

 

ODWIEDZINY CHORYCH
W najbliższy piątek ks. Andrzej i Ks. Mateusz odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Ks. Bogumił natomiast odwiedzi chorych w najbliższą sobotę.

 

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA
Msza św. o godz. 9.30. Po Mszy św. nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej. Po Nabożeństwie spotkanie dla członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.

 

ŻYWY RÓŻANIEC
Spotkanie modlitewne połączone ze zmianą tajemnic dla członków Żywego Różańca w niedzielę 04 marca. o godz. 15.00. Koronkę i Różaniec prowadzi XVIII Żeńska Róża Żywego Różańca – tajemnice bolesne. Wystawienie Najśw. Sakramentu do końca Różańca.

Intencje na marzec:

 • ewangelizacyjna: Aby cały Kościół uznał pilną potrzebę formacji do rozeznania duchowego w aspekcie indywidualnym i wspólnotowym.
 • parafialna: Aby młodzież z naszej parafii dobrze przygotowała się do Sakramentu Bierzmowania. Aby nikt z naszych parafian nie pozostał bez spowiedzi na święta wielkanocne

 

ŻYWY RÓŻANIEC
Zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich chętnych zarówno mężczyzn jak i kobiet pragnących wspierać modlitwą i ofiarą duchową działania Kościoła oraz naszej wspólnoty parafialnej w ramach wspólnoty Żywego Różańca o zgłaszanie tego faktu w zakrystii.
Żywy różaniec to grupa dwudziestu osób zobowiązujących się do odmawiania jednej tajemnicy (10 różańca) codziennie, czyli wszyscy razem odmawiają codziennie cały różaniec. Swoją chęć przynależenia do różańca zgłaszamy w zakrystii.

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

 • 4 marca po Mszy św. o godz. 11.00 -Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. w niedzielę  Spotkanie dla rodziców w auli, a dla dzieci w kościele.
 • 18 marzec o godz. 15.00 -  Msza św. z błogosławieństwem dzieci. (Msza św. dodatkowa);

 

SPOTKANIE Z PISMEM ŚWIĘTYM
W każdą Środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na systematyczną katechezę biblijną  Spotkania w salce na plebani prowadzi ks. Edward.

 

LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA
Zbiórka dla lektorów o godz. 9.00; dla ministrantów o godz. 9.30. Zapraszamy także chętnych chłopców do wstąpienia w szeregi LSO. Spotkanie dla kandydatów na ministrantów o g. 9.30.

 

WIARA I ŚWIATŁO
Droga Krzyżowa dla członków wspólnoty 3 marca o godz. 15.00 w koło kościoła.

 

RUCH DOMOWEGO KOŚCIOŁA
Ruch Domowego Kościoła, zwany także Oazą Rodzin, skupia małżeństwa (rodziny) chcące pogłębić swoja wiarę i osobiste relacje małżonków i ich dzieci z Bogiem. Obecnie jesteśmy na etapie tworzenia nowego kręgu, Wszystkich chętnych małżonków zapraszamy na spotkanie 04 marca na godz. 16.00 do salki na plebani.

 

DIAKONIA WIELBIENIA
W każdy czwartek o godz. 19.00 w domu parafialnym odbywa się próba scholii która przez cały Wielki Post przewodniczyć będzie śpiewom w czasie Drogi Krzyżowej w formie Misterium. Zapraszamy wszystkich umiejących śpiewać.

 

REKOLEKCJE DLA DZIECI 2018
         Środa - 28 luty 2018

 • Spotkania odbywają się w kościele
  • g. 8.00 -9.20: kl. IV, kl. V, kl. VI kl. VII
  • g. 10.30 -11.45: Przedszkole, kl. O, kl. I
  • g. 12.00-13.15:, kl. II, kl. III

       Czwartek - 1 marca 2018

 • Spotkania odbywają się w kościele
  • g. 8.00 -9.20: kl. IV, kl. V, kl. VI i VII
  • g. 10.30 -11.45: Przedszkole, kl. O, kl. I
  • g. 12.00-13.15:, kl. II, kl. III

          Piątek - 2 marca 2018

 • Spotkania odbywają się w kościele
  • g. 8.15 -9.00: Przedszkole, kl. O, kl. I, kl. II
  • g. 10.30 -12.00: kl. IV, kl. V, kl. VI  i VII
  • g.. 12.15-13.30: kl. III (Msza Święta ks. Proboszcza z dziećmi komunijnymi)

 

DUSZPASTERSTWO DZIECI

 • Najbliższe miesięczne spotkanie Dzieci z Podwórkowego Koła Różańcowego  w sobotę 3 marca o godz.12:00 do godz.13:00 w domu parafialnym. Cotygodniowe spotkania we wtorki od godz. 16:00 do 17:00.
 • Jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca (4 marca) o godz.10:30 przed Mszą zapraszamy dzieci do modlitwy różańcowej w intencji Rodzin z naszej parafii. Modlitewna pamięcią szczególnie obiejmujemy rodziny rozdzielone przez emigrację.
 • Schola Dzieci Maryi w soboty od godz.10:30 do 12:00 zapraszamy na spotkania w Domu Parafialnym, dzieci które lubią śpiewać i aktywnie spędzać czas.
 • Dla dzieci zaangażowanych w duszpasterstwo przed zawsze przed scholą lekcje gry na gitarze od godz.9:00 kontakt z s. Anną.

 

SAKRAMENT BIERZMOWANIA

 • Bierzmowanie w naszej parafii będzie miało miejsce 22 marca o godz. 18.00. Sakramentu bierzmowania udzieli ks. biskup Zbigniew Zieliński.
 • Spotkania kandydatów do bierzmowania (kl. III gim.) we wtorek o godz. 19.00.

 

CHRZEST ŚWIĘTY
Do  wspólnoty  kościoła  zostali  włączeni:

 • Tymon Aleksander Felkner

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM
Katecheza chrzcielna 09.03 i 23.03 o g. 19.00 w salce na plebani.

 

OAZA DZIECI BOŻYCH
Najbliższe spotkanie „Oazy Dzieci Bożych” odbędzie się 1 marca o g. 16.00 w salce dzieci znajdującej się w Domu Parafialnym im. JP II.

 

ZMARLI
W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

 • † Renata Zelewska, ur. 1953, zam. Abrahama (pogrzeb po sprowadzeniu prochów z Włoch)
 • † Mariusz Katolik, ur. 1979, zam. ul. Rybacka

                        Dobry Jezu a nasz Panie…

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

 • Biuro Caritas czynne w każdy wtorek od godz. 15.00 do 17.00.
 • Przy naszej jadłodajni działa pracownia warsztatowa św. O. Pio  dla osób samotnych, ubogich, bezdomnych i wszystkich, którzy chcą zamienić nudę i samotność na wspólną pracę, rozmowy i spotkania. Pracownia czynna od poniedziałku do piątku w g. 09.00 - 13.00.
 • Jadłodajnia  Św. O. Pio czynna  od poniedziałku do piątku: g.12.00 - wydawanie posiłku rodzinom g.12.30 - korzystanie z posiłku na miejscu
 • Spotkanie organizacyjne dla  Parafialnego Zespołu Caritas w najbliższy poniedziałek po Mszy św. wieczornej (ok.19.00). Jeśli ktoś chciałby do nas dołączyć - zapraszamy! Potrzebujemy ciebie:) 
 • Spotkanie dla Młodzieżowego Zespołu Caritas w sobotę o godz. 15.00. Rozpoczynamy nabożeństwem Drogi Krzyżowej w kościele. Zapraszamy!
 • Dzisiaj po wszystkich Mszach św. młodzież z naszego Caritas rozdaje wszystkim chętnym wziąć udział w akcji Skarbonki Wielkopostne i Torby miłosierdzia
 • Skarbonki wielkopostne
  Zachęcamy wszystkich parafian do wzięcia udziału w akcji Jałmużna Wielkopostna może stać się naszym wkładem w uczynki miłosierdzia względem drugiego człowieka. Ofiary będą przeznaczone na wyjazd wakacyjny dla dzieci.
  Skarbonki Miłosierdzia, które trafiły do naszych domów będzie można przynosić do kościoła w Niedzielę Palmową.
 • Torba miłosierdzia - Akcja polegająca na zabraniu z kościoła torby i wypełnieniu jej artykułami spożywczymi z długim terminem przydatności do spożycia.
  Zwrot wypełnionej torby - do 10 marca. Torby można przynosić do Biura Caritas we wt. od 15-17, albo do południa zostawić w jadłodajni. 
  Spotkanie dla  wszystkich emerytów, rencistów, samotnych i chorych  tradycyjnie w I czwartek miesiąca. Spotykamy się po Mszy św. o 9.30 w parafialnej jadłodajni

 

 

Wszystkim solenizantom, jubilatom oraz gościom życzymy obfitości Bożych darów i dobrego przeżywania tajemnic Wielkiego Postu

 

 

 

Władysławowo, 25.02.2018                                                                                           Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie

6:30, 7:00  i 17:00

Niedziela i święta

6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 18:00

Spowiedź

 W czasie każdej Mszy Świętej

Inicjatywy