loading...
« Strona główna

2018.02.18 - I Niedziela Wielkiego Postu

 Nasza pomoc od Pana! Święty Marek w jednym zdaniu swojej Ewangelii zawarł czterdzieści trudnych dni zmagań Jezusa na pustyni. Czterdzieści długich dni i nocy samotności, prób i walki. W pokusie najgorszą rzeczą jest uznanie, że jesteśmy sami. Tak nie jest! Właśnie wtedy Bóg wyciąga do nas swoją rękę, walcząc razem z nami. Jest szczególnie blisko, choć nasze przeczucie może temu przeczyć. On jednak nigdy nie zostawia swoich dzieci w niebezpieczeństwie. Chrystus, który sam walczył na pustyni, wie przecież doskonale, że tylko z Nim możemy skutecznie pokonać pokusy i zło.

NABOŻEŃSTWA WIELKOPSTNE
Wielki Post ma nas przygotować na radość świąt wielkanocnych, dlatego Kościół jako doskonały pedagog i znawca duszy ludzkiej wniósł szereg zwyczajów, które mają pomóc człowiekowi przeżyć dobrze ten okres. Do takich zwyczajów należą Gorzkie Żale i Droga Krzyżowa

 

REKOLEKCJE   PARAFIALNE
Tegoroczne rekolekcje parafialne rozpoczniemy 18 luty. Rekolekcje wygłosi o. Michał Szałkowski – dominikanin z Gidle, ceniony kaznodzieja, rekolekcjonista.

Nauki rekolekcyjne podczas Mszy św.:

 • Niedziela (18.02) – godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 14.00, 18.00
 • Poniedziałek (19.02), Wtorek (20.02), Środa (21.02) – godz. 9.00, 18.00

Ofiary zbierane ostatniego dnia rekolekcji przeznaczamy na potrzeby Rekolekcjonisty.

W czasie rekolekcji zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w godz. od 17.00 do godz. 17.30. O godz. 17. 30 droga krzyżowa. W czasie adoracji i drogi krzyżowej będzie możliwość korzystania ze spowiedzi.

 

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ
Zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej w naszym kościele w piątek, o godz. 19.00.

 

NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI
Nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15

 

DROGA KRZYŻOWA
Droga Krzyżowa w naszym kościele odbywa się od poniedziałku do piątku o godz. 17.30 oraz w każdy piątek:

 • dla dorosłych - godz. 9.00 i 17.30;
 • dla dorosłych i młodzieży - godz. 19.00 (Droga krzyżowa w formie misterium)
 • dla dzieci - godz. 16.45;

 

OAZA DZIECI BOŻYCH
Najbliższe spotkanie „Oazy Dzieci Bożych” po kolędowej przerwie odbędzie się 22 lutego o g. 16.00 w salce dzieci znajdującej się w Domu Parafialnym im. Jana Pawła II.

 

ŻYWY RÓŻANIEC
Zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich chętnych zarówno mężczyzn jak i kobiet pragnących wspierać modlitwą i ofiarą duchową działania Kościoła oraz naszej wspólnoty parafialnej w ramach wspólnoty Żywego Różańca o zgłaszanie tego faktu w zakrystii.
Żywy różaniec to grupa dwudziestu osób zobowiązujących się do odmawiania jednej tajemnicy (10 różańca) codziennie, czyli wszyscy razem odmawiają codziennie cały różaniec. Swoją chęć przynależenia do różańca zgłaszamy w zakrystii.

 

NAUKI PRZEDŚLUBNE
Tych, którzy zamierzają wstąpić w sakramentalny związek małżeński  zapraszamy do uczestniczenia w kursie przedmałżeńskim. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek  19 lutego o godz. 19:00 w auli w domu parafialnym. Nauki odbywać się będą przez cały tydzień.

 

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ
Wszystkich którzy zapisali się na wyjazd do Ziemi Świętej prosimy o odbiór w zakrystii dalszych wytycznych dotyczących pielgrzymki.

 

RUCH DOMOWEGO KOŚCIOŁA
Ruch Domowego Kościoła, zwany także Oazą Rodzin, skupia małżeństwa (rodziny) chcące pogłębić swoja wiarę i osobiste relacje małżonków i ich dzieci z Bogiem. Obecnie jesteśmy na etapie tworzenia nowego kręgu, Wszystkich chętnych małżonków zapraszamy na spotkanie 04 marca na godz. 16.00 do salki na plebani.

 

DIAKONIA WIELBIENIA
W każdy czwartek o godz. 19.00 w domu parafialnym odbywa się próba scholii która przez cały Wielki Post przewodniczyć będzie śpiewom w czasie Drogi Krzyżowej w formie Misterium. Zapraszamy wszystkich umiejących śpiewać.

 

WIARA I ŚWIATŁO
Droga Krzyżowa dla członków wspólnoty 24 lutego o godz. 15.00 w kościele.
W niedzielę 25 lutego o godz. 16.00 odbędzie się Msza Święta wspólnoty "Wiary i Światło".

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

 • 25 luty  o godz. 15.00 - dzieciom poświęcimy książeczki (Msza św. dodatkowa, książeczki indywidualnie zakupują rodzice);

 

APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI
Grupa modlitewna ADŚ w parafii liczy ok. 80 członków. Co miesiąc w naszym kościele jest odprawiana Msza św. do Matki Bożej Bolesnej w intencji członków ADŚ. Po Mszy św. odmawiamy różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej i mamy spotkania formacyjne. W każdą sobotę spotykamy się po Mszy św. o godz. 7.00 na wspólnym różańcu. Celem naszej wspólnoty jest wyjednanie dla wiernych katolików wytrwania w łasce uświęcającej dla obojętnych religijnie i grzeszników, łaskę nawrócenia, a dla wszystkich o dobrą i świętą śmierć. Wychodzimy także z misją apostolstwa do wszystkich by pomóc im wzrastać w dobru, by w ten sposób byli gotowi na śmierć w każdej chwili życia. Zapraszamy na nasze spotkania modlitewne.

 

CHRZEST ŚWIĘTY
Do  wspólnoty  kościoła  zostali  włączeni:

 • Michalina Weronika Kuchnowska

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM
Katecheza chrzcielna 23.02 o g. 19.00 w salce na plebani.

 

SAKRAMENT BIERZMOWANIA

 • Bierzmowanie w naszej parafii będzie miało miejsce 22 marca o godz. 18.00. Sakramentu bierzmowania udzieli ks. biskup Zbigniew Zieliński.
 • Spotkania kandydatów do bierzmowania (kl. III gim.) we wtorek o godz. 19.00.

 

LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA
Zbiórka dla całej LSO w sobotę o godz. 9.30. Zapraszamy także chętnych chłopców do wstąpienia w szeregi LSO. Spotkanie dla kandydatów na ministrantów zwłaszcza tych którzy składali deklaracje podczas kolędy o g. 9.30 . Spotkania odbywają się w kościele.

 

CARITAS (wejście od ul. Świerkowej)

 • Biuro Caritas czynne w każdy wtorek od godz. 15.00 do 17.00.
 • Przy naszej jadłodajni działa pracownia warsztatowa św. O. Pio  dla osób samotnych, ubogich, bezdomnych i wszystkich, którzy chcą zamienić nudę i samotność na wspólną pracę, rozmowy i spotkania. Pracownia czynna od poniedziałku do piątku w g. 09.00 - 13.00.
 • Jadłodajnia  Św. O. Pio czynna  od poniedziałku do piątku:
  • g.12.00 - wydawanie posiłku rodzinom
  • g.12.30 - korzystanie z posiłku na miejscu
 • Spotkanie organizacyjne dla  Parafialnego Zespołu Caritas w najbliższy poniedziałek po Mszy św. wieczornej (ok.19.00). Jeśli ktoś chciałby do nas dołączyć - zapraszamy! Potrzebujemy ciebie:) 
 • Spotkanie dla Młodzieżowego Zespołu Caritas w sobotę o godz. 15.00. Rozpoczynamy nabożeństwem Drogi Krzyżowej w kościele. Zapraszamy!
 • Dzisiaj po wszystkich Mszach św. młodzież z naszego Caritas rozdaje wszystkim chętnym wziąć udział w akcji Skarbonki Wielkopostne i Torby miłosierdzia
 • Skarbonki wielkopostne
 • Zachęcamy wszystkich parafian do wzięcia udziału w akcji Jałmużna Wielkopostna może stać się naszym wkładem w uczynki miłosierdzia względem drugiego człowieka. Ofiary będą przeznaczone na wyjazd wakacyjny dla dzieci.
 • Skarbonki Miłosierdzia, które trafiły do naszych domów będzie można przynosić do kościoła w Niedzielę Palmową.
 • Torba miłosierdzia - Akcja polegająca na zabraniu z kościoła torby i wypełnieniu jej artykułami spożywczymi z długim terminem przydatności do spożycia. Zwrot wypełnionej torby - do 10 marca. Torby można przynosić do Biura Caritas we wt. od 15-17, albo do południa zostawić w jadłodajni. 

 

 

Wszystkim solenizantom, jubilatom oraz gościom życzymy obfitości Bożych darów i dobrego przeżywania tajemnic Wielkiego Postu

 

Władysławowo, 18.02.2018                                                                                         Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie

6:30, 7:00  i 17:00

Niedziela i święta

6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 18:00

Spowiedź

 W czasie każdej Mszy Świętej

Inicjatywy