loading...
« Strona główna

2017.12.31 - Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

 

Na Nowy Rok 2018 od Narodzin Chrystusa życzę całej Wspólnocie parafialnej: księżom, siostrom, wszystkim współpracownikom świeckim, poszczególnym wspólnotom i tym, którzy przez modlitwę, i przyjmowane sakramenty w naszym kościele tworzą tę wielką Wspólnotę noszącą imię Wniebowzięcia NMP we Władysławowie, by był to rok łaski od Pana. Życzę Wam abyście ten rok mogli przeżyć w zgodzie z Bogiem, ze światem i z sobą. Życzę Wam narodzin nowych marzeń, za którymi pozwoli Wam w tym Nowym Roku gonić Bóg. Życzę Wam własnego skrawka nieba na ziemi!  Wiary w dobro! Szczerego uśmiechu! Dużo! Zawsze! Dla wszystkich! Błogosławionego Roku!!!

1 STYCZNIA
W poniedziałek 1 stycznia przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. odbywają się według porządku niedzielnego. Przypominamy, iż tego dnia każdy katolik ma obowiązek być na Mszy św..

 

OBJAWIENIA PAŃSKIEGO
W najbliższą sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – święto Trzech Króli. Msze św. jak w każdą niedzielę. W tym dniu każdy z wierzących jest zobowiązany do uczestnictwa w Eucharystii. Po Mszach św. poświęcimy kredę i kadzidło. Przypominam iż jest to święto nakazane. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na misje.

 

ORSZAK TRZECH KRÓLI
W uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia, przez Władysławowo przejdzie Orszak Trzech Króli. Jest to uliczne przedstawienie z udziałem wiernych zawierające elementy dawnych misteriów Bożego Narodzenia. W trakcie barwnego przemarszu, który rozpocznie się o godz. 12.00 przy Ratuszu, a zakończy Mszą św. w kościele, rozbrzmiewać będzie radosny śpiew kolęd. W tym roku dla uczestników marszu sami przygotowaliśmy około 1000 koron które rozdamy uczestnikom marszu. Pokłon Królów odbędzie się w żywej szopce przy kościele.

 

ŻYWA SZOPKA
Zapraszamy do odwiedzania Żywej Szopki w dniu 6 stycznia w godz. od 11.00 do 14.00.

 

PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA
O godz. 9.30 Msza św. i nabożeństwo ku czci Chrystusa Najwyższego Kapłana w intencji osób starszych samotnych, chorych, emerytów i rencistów. Po Mszy św. spotkanie w parafialnej jadłodajni. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i tzw. Godzina święta.

 

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA
O godz. 9.30 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.00 Msza św. Wynagradzająca za grzechy NSPJ

 

WIELBIENIE
Najbliższe wielbienie  w piątek (05.01) po Mszy św. o godz. 18:00.

 

ODWIEDZINY CHORYCH
Kapłani odwiedzą chorych w pierwszy piątek miesiąca t.j. 5 stycznia.

 

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA
Msza św. o godz. 9.30. Po Mszy św. nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej. Tego dnia nie ma spotkania formacyjnego dla ADS.

 

ŻYWY RÓŻANIEC
Spotkanie modlitewne połączone ze zmianą tajemnic w niedzielę 7 stycznia po Mszy św. o godz. 14.00. (Różaniec prowadzi XVI Róża Żywego Różańca, tajemnice radosne)

Intencje na styczeń:
intencja ewangelizacyjna: Aby w krajach azjatyckich chrześcijanie, wraz z innymi mniejszościami religijnymi, mogli żyć swoją wiarą w pełnej wolności.

intencja parafialna: Aby Bóg dał nowe powołania z naszej wspólnoty parafialnej. Aby tegoroczna kolęda kapłanów przyniosła owoce duchowe dla naszej parafii.

 

DUSZPASTERSTWO DZIECI
Podwórkowe Koło Różańcowe Dzieci:

Różaniec dzięki swej łatwości i prostocie jest najpopularniejszą modlitwą. Dlatego celem Podwórkowego Koła Różańcowego Dzieci jest codzienna modlitwa jedną tajemnicą różańca – tzw.10 różańca. Zapraszamy na cotygodniowe wtorkowe spotkania w domu parafialnym o godz.16:00. W  sobotę 13 zapraszamy na wspólne spotkanie PKRD o godz.12:00-13:30.

Różaniec w pierwszą niedziele miesiąca:
Jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy dzieci do wspólnego odmawiania  różańca w intencji rodzin z naszej parafii. Niedziela 3 grudnia 10:30 przed Mszą dla dzieci. Przynieś różaniec i dołącz do nas.

Schola „Dzieci Maryi”:
W każdą sobotę od 10:30-12:00 zapraszamy dzieci, które lubią śpiewać, grać na instrumentach i radośnie spędzać czas.

 

PRZYGOTOWANIA DO  BIERZMOWANIA
Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z III gimn. odbywać się będą po feriach zimowych.

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

  • Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. w niedzielę 7 stycznia po Mszy św. o godz. 11.00. Spotkanie dla rodziców auli Domu parafialnego. Spotkanie dla dzieci w kościele.
  • 21 stycznia o godz. 15.00 - Msza św. z  odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych (Msza św. dodatkowa, dzieci przynoszą ze   sobą świece chrzcielne);

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

  • Biuro Caritas czynne w każdy wtorek od godz. 15.00 do 17.00.
  • Przy naszej jadłodajni działa pracownia warsztatowa św. O. Pio  dla osób samotnych, ubogich, bezdomnych i wszystkich, którzy chcą zamienić nudę i samotność na wspólną pracę, rozmowy i spotkania. Pracownia czynna od poniedziałku do piątku w g. 09.00 - 13.00.
  • Jadłodajnia  Św. O. Pio czynna  od poniedziałku do piątku: g.12.00 - wydawanie posiłku rodzinom, g.12.30 - korzystanie z posiłku na miejscu.

 

KAPLICA ŚW. JANA PAWŁA II
Adoracja Najświętszego Sakramentu sw kaplicy św. Jana Pawła II w domu parafialnym w dni powszednie od 14.00 do 18.00.
godz. 15.00 – Koronka do B. Miłosierdzia.

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM
Katecheza chrzcielna w styczniu tylko w piątek 26.01 o g. 19.00 w salce na plebani.

 

KIOSK PARAFIALNY i  SALA PAPIESKA

  • czynne w dni powszednie od 15.10 do 17.30
  • w niedzielę od 9.00 do 15.00
  • 1 stycznia nieczynny

 

SPOWIEDŹ
Rano podczas każdej Mszy św.. Wieczorem ze względu na kolędę  półgodziny przed Mszą św.  wieczorną.

 

BIURO PARAFIALNE
poniedziałek, środa, piątek  godz. 9:30 – 11:00
W czasie kolędy biuro czynne tylko przed południem.

                                                                                                                                                                 

 

Władysławowo, 31.12.2017                                                                                                                       Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie

6:30, 7:00  i 17:00

Niedziela i święta

6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 18:00

Spowiedź

 W czasie każdej Mszy Świętej

Inicjatywy