loading...
« Strona główna

2017.12.17 - III Niedziela Adwentu - GAUDETE

„Radujcie się zawsze w Panu” – głosi dziś antyfona na wejście. Adwent, jak zresztą całe chrześcijaństwo, zaprasza nas do radości zuchwałej. To ona jest miarą nadziei. Jeśli mimo wszystko – mimo smutku, niepowodzeń, zmęczenia własnym złem i głupotą – jest w nas wewnętrzna radość, to znaczy, że trwa nadzieja. Radość z tego, co przed nami, czego jeszcze nie widać, co jedynie daje się przeczuć w ledwie widocznych znakach, powoli przeradza się w pewność: „Pan jest blisko”.

RORATY

 • W dni powszednie o godz. 6.00.
 • Roraty dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00.

 

WIGILIA DLA CAŁEGO MIASTA
W dniu 23 grudnia o godzinie 11.00 razem z władzami miasta zapraszamy na wspólną wigilię wszystkich mieszkańców miasta. Wigilię rozpoczniemy przed naszym kościołem otwarciem żywej szopki i  przekazaniem przez harcerzy światła betlejemskiego. W  czasie wigilii na pewno nie zabraknie modlitwy, życzeń, czegoś do jedzenia, łamania się opłatkiem i wspólnego śpiewania kolęd.

 

SPOWIEDŹ

 • Poniedziałek (18.12): godz. 16.00 -18.00
 • Wtorek (19.12): godz.16.00 -19.00
 • Środa (20.12): godz. 10.00 -12.00; 16.00 -18.00
 • Czwartek (21.12): godz. 10.00 -12.00; 16.00 -18.00
 • Piątek (22.12): godz. 10.00 -12.00; 16.00 -19.00
 • Sobota (23.12): godz. 9.00 -10.30; 16.00 -18.00
 • Niedziela (24.12): w czasie Mszy świętych

 

NABOZEŃSTWO POKUTNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

 • Nabożeństwo i spowiedź dla dzieci  z klas IV i V szkoły podstawowej w poniedziałek 18 grudnia w godz. od 16.00 do 18.00.
 • Nabożeństwo i spowiedź dla uczniów z klas VI i VII szkoły podstawowej we wtorek  19 grudnia w godz. od 16.00 do 18.00.

 

KONFERENCJA  I SPOWIEDŹ DLA II i III klas GIMNAZJUM

 • Konferencja i spowiedź dla młodzieży gimnazjalnej - klasy II we wtorek 19 grudnia o godz. 18.00. (proszę o zabranie indeksów)
 • Konferencja i spowiedź dla młodzieży gimnazjalnej klas III we wtorek 19 grudnia o godz. 19.00 (proszę o zabranie indeksów)

 

ŻYWA SZOPKA
Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w tworzenie  Żywej Szopki. Potrzebujemy osób, które przebiorą się za Maryję, Józefa i trzech króli w dniach: 25-26 grudnia w godz. 8.30- 19.00. Bardzo mile widziane młode małżeństwa (z małym dzieckiem) oraz młodzież. Chętne osoby prosimy o zgłaszanie się do ks. Mateusza (tel. 797891557). Stroje dla „aktorów” będą przygotowane.

 

KOLĘDOWANIE PRZY SZOPCE
Wszystkich którzy lubią grać i śpiewać kolędy zapraszamy do kolędowania przy szopce. Zapraszamy wszelkie zespoły, wszelkie grupy muzyczne do uwielbiania nowonarodzonego śpiewem. Wszystkich którzy w dniach 25-26 grudnia chcieli by sami, z zespołem, rodzinnie zagrać przy szopce o kontakt z ks. Bogumiłem, aby ustalić dzień i godzinę.

 

OPŁATEK WIGILIJNY
W kiosku parafialnym i u sióstr można zaopatrzyć się w opłatek. 

 

RÓŻANIEC ZA ZMARŁYCH
24.12 (wigilia)
o godz. 12.00 na cmentarzu odmówimy różaniec za naszych zmarłych.

 

WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA
W tym dniu zachęcamy wszystkich do zachowania zwyczajowego postu. Wieczorem zaś zasiądźmy wspólnie do Wigilijnej Wieczerzy i pamiętajmy o zwyczajach, które należy zachować: odczytanie fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, połamanie się opłatkiem, modlitwa przy stole i wspólne śpiewanie kolęd. Pamiętajmy też o potrzebie wzajemnego wybaczenia krzywd i pojednania się w naszych domach i w sąsiedztwie.

W wigilię nie ma mszy św. o godz. 18.00

 

BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU
Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem miłości, pokoju i nadziei, i już  tradycyjnie stawiane jest na wigilijnym stole. Głęboką wymowę ( otwartości na drugiego człowieka i obecności samego Boga) ma odpalenie od tego światła świecy, którą w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy rozprowadza Caritas.

Do naszej parafii Betlejemskie Światło Pokoju zostanie wniesione 23 grudnia w czasie wspólnej wigilii. Światło Betlejemskie będzie można zabierać do domów w wigilię do godz. 16.00.

 

PASTERKA
Uroczystą celebrację narodzin naszego Pana Jezusa Chrystusa tzw. Pasterkę odprawimy o godz. 21.00 i 24.00. Na godz. 21.00 zapraszamy dzieci (najlepiej przebrane za postacie z szopki).

 

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH W DNI ŚWIĄTECZNE
W Uroczystość Bożego Narodzenia nie ma Mszy św. o godz. 6.30,  dalsze godz. Mszy św. bez zmian. W drugi dzień świąt  Msze św. według porządku niedzielnego.

 

ŻYWA SZOPKA
Zapraszamy do odwiedzania Żywej Szopki w dniach 25, 26 grudnia w godzinach od 9.00 do 19.00.

 

MODLITWA O POKÓJ
25 grudnia o godz.15.00 spotkamy się przy Żywej Szopce, aby naszą obecnością i modlitwą  zamanifestować pragnienie pokoju w naszych domach w naszym mieście, ojczyźnie i na całym świecie… Obecność zapowiedziały także władze naszego miasta.

 

WIGILIA DLA SAMOTNYCH I UBOGICH
Wigilia dla ubogich i samotnych będzie miała miejsce 19 grudnia o godz. 12.00 w restauracji Pomorzanka. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

 

ODNOWIENIE  PRZYRZECZEŃ MAŁŻEŃSKICH
31 grudnia  o godz. 12.30 odprawimy Mszę św. w intencji Rodzin naszej parafii w czasie której będzie możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy małżeństwa szczęśliwe, by podziękowały Bogu za radość trwałego związku, zapraszamy małżeństwa zagrożone, by się oddały w opiekę Świętej Rodzinie, zapraszamy także osoby porzucone, ale wierne przysiędze małżeńskiej, by nabrały sił do bohaterskiego świadectwa życia.

 

PARAFIALNE KINO NA FALI - Najbliższe seanse w styczniu.

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

Biuro Caritas - czynne w każdy wtorek od godz. 15.00 – 17.00

W czasie trwania wtorkowego dyżuru zapraszamy na warsztaty.

 • Pracownia Miłosierdzia czynna od poniedziałku do piątku od g.09.00 do g.13.00 
 •  Jadłodajnia  Św. O. Pio czynna  od poniedziałku do piątku
  • g.12.00 - wydawanie posiłku rodzinom
  • g.12.30 - korzystanie z posiłku na miejscu.
 • Wszystkich korzystających z  parafialnej jadłodajni i pracowni zapraszamy na wigilię w piątek 22 grudnia o godz. 12.00. To nasze świętowanie rozpoczniemy wspólną modlitwą o godz. 11.00 ( możliwość skorzystania ze spowiedzi św), po czym o  godz. 12.00 zasiądziemy przy wigilijnym stole.
 • W okresie świątecznym od 23 grudnia do 02 stycznia nie będą wydawane obiady w naszej jadłodajni.
 • Do  biura Caritas zapraszamy od 2 stycznia.  W okresie świątecznym biuro będzie nieczynne.
 • Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w przeprowadzeniu zbiórki żywności w dużych centrach handlowych Władysławowa. (posługiwało ponad 70 wolontariuszy) Dziękujemy także tym, którzy przynosili wypełnione tutki miłosierdzia.

 

ZMARLI
W ostatnim czasie do wieczności odeszli:

 • † Jan Matejewski, ur. 1961, zam….  

Wieczny odpoczynek racz…

 

CHRZEST ŚWIĘTY
Do wspólnoty kościoła została włączona: Milena Beata Piontke; Oskar Karol Dettlaaff

 

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ
W terminie
: 14-21.10. 2018 planujemy parafialną pielgrzymkę do Ziemi świętej. Cena 3500 Pln +100 Euro. Szczegóły i zapisy w styczniu u ks. Proboszcza.

 

PARAFIA W CHŁAPOWIE ZAPRASZA

 • Parafia w Chłapowie zaprasza na zabawę karnawałową w remizie OSP w Chłapowie z dnia 20/21 stycznia. Koszt od pary 200 pln. Zapisy w sklepie z prasą u pana Daniela Borchmanna w Chłapowie.
 •  Parafia w Chłapowie zaprasza  24-25 kwietnia 2017 roku na pielgrzymkę na Świętą Warmię. Zapisy u ks. proboszcza w Chłapowie. Bliższe informacje na stronie internetowej parafii w Chłapowie. Koszt 270 Pln.
 • Parafia w Chłapowie organizuje w dniach 21-30.09.2018 autokarową wycieczkę do Petersburga, Tallina, Rygi, Szawli i Kaliningradu. Koszt 2250 PLN + 170 euro. Zapisy u ks. proboszcza w Chłapowie. Bliższe informacje na stronie internetowej parafii w Chłapowie

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tygodnia, życzymy obfitości Bożych łask dla owocnego przeżywania tajemnicy adwentowego oczekiwania

 

 

Władysławowo, 17.12.2017                                                                                                                         Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie

6:30, 7:00 i 18:00

Niedziela i święta

6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 18:00

Spowiedź

 W czasie każdej Mszy Świętej

Inicjatywy