loading...
« Strona główna

2017.11.05 - XXXI Niedziela w ciągu roku

Ostre słowa prawdy

Czy Jezus był antyklerykałem? Czy Jego słowa: Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, czego was uczą. Nie naśladujcie jednak ich czynów, to manifest antyklerykalny wszechczasów? Jako kapłan i mnich mam głęboką świadomość opartą na własnych doświadczeniach oraz wielu osobistych rachunkach sumienia, że wobec mojej osobistej grzeszności i niedoskonałości, zaufanie człowieka, również duchownego, może wynikać tylko i wyłącznie z mądrej zasady wprowadzonej przez Jezusa. To prawda, że kapłani są grzesznikami. Ich wypowiedzi często bulwersują. Myślę przede wszystkim o sobie. Dlatego kocham te prawa, które wprowadza Jezus, bo są niezwykle prawdziwe i ludzkie, oryginalne i jednocześnie uniwersalne. Ale faryzeizm zagraża nie tylko kapłanom, wszyscy jesteśmy tłumem faryzeuszów. A Jezus chce, byśmy byli prawdziwymi uczniami, którzy słuchają słowa Bożego i rozważają je w swym sercu. Tylko Jezus jest prawdziwym Nauczycielem. Słuchajmy i bądźmy posłuszni Jego słowom!

WYPOMINKI
Kartki z imionami zmarłych prosimy składać do skrzynki przy wyjściu z kościoła. Proszę pamiętać o rozróżnieniu na wypominki listopadowe i roczne. (Kartki na wypominki roczne zostaną wyłożone za tydzień.

 • Wypominki listopadowe odczytujemy przez cały miesiąc listopad w dni powszednie o g. 16.30.
 • Roczne wypominki odczytujemy w każdą niedzielę o g. 7.30.

Za zmarłych modlimy się modlitwą różańcową. Prosimy o czytelne wypisywanie imion.

 

RÓŻANIEC ZA ZMARŁYCH

 • 05, 12, 19, 26 listopada o g.15.00 – Różaniec na cmentarzu komunalnym.
 • 05.11 o g. 15.00 - Różaniec przy Pomniku upamiętniającym pomordowanych mieszkańców Szotlandu na ul. Męczenników Wielkiej Wsi.
 • 12.11 o g. 15.00 - Różaniec za zmarłych na cmentarzu przy ul. Gdańskiej.

 

ANIOŁ PAŃSKI ZA ZMARŁYCH
Od 2 do 8  listopada na cmentarzu o g. 12.00 modlitwa Anioł Pański za zmarłych.

 

MSZA ŚW. ZA OJCZYZNĘ - 11 listopada
W Narodowe Święto Niepodległości, które w tym roku przypada w sobotę chcemy na Mszy św. o godzinie 11.00 dziękować Bogu za niepodległą Ojczyznę, za dobro, które w minionych wiekach stało się jej udziałem, za licznych błogosławionych i świętych Polaków, orędowników Ojczyzny. Chcemy także tego dnia modlić się za wszystkich sprawujących władzę, aby swoje zadanie widzieli jako ofiarną służbę człowiekowi i społeczeństwu, a nie szukali własnych czy grupowych korzyści, aby każda córka i syn Narodu Polskiego mogli godnie żyć. Po Mszy św. wraz z władzami miasta udamy się pod  pomnik Antoniego Abrahama i Generała Józefa Hallera gdzie zostaną złożone kwiaty.

 

STRAŻ HONOROWA NSPJ
W związku z tym, że na ostatnich spotkaniach formacyjnych było średnio 5 osób zarządzam walne zgromadzenie Straży Honorowej Najśw. serca Pana Jezusa w kościele w piątek 10 listopada po Mszy św. o godz. 17.00, aby nakreślić i ustalić dalsze funkcjonowanie tej wspólnoty w naszym kościele.

 

DUSZPASTERSTWO DZIECI
Zapraszamy chętnych do zawiązania wspólnoty podwórkowego koła różańcowego dzieci. Nabożeństwa różańcowe z końcem października ustały, ale to nie znaczy, że kończy się nasza codzienna modlitwa różańcowa. Ona będzie trwała w życiu każdego członka PKRD przez kolejne dni, miesiące i lata. Spotkania odbędą się w domu parafialnym we wtorki o godz.16:00

Jeśli ktoś chciałby należeć do Podwórkowego Koła Różańcowego Dzieci i nie może przyjść na wtorkowe spotkanie proszę o kontakt z s. Anną.

 

OPŁATKI
W tradycji od wieków opłatki wigilijne roznoszone były do domów przez organistów oraz osoby im pomagające. Parafianie oczekiwali ich jako zwiastunów zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Dzisiaj opłatki można nabyć w wielu miejscach. Stały się one zwykłym towarem kupowanym okazjonalnie. Tradycja ta, uświęcona przez pokolenia, podtrzymywana jest już w niewielu parafiach. A szkoda!

Dobrze, że Władysławowo pielęgnuje się tradycje. W naszej parafii nasz organista p. Marek w najbliższym tygodniu, a siostry w następnych tygodniach rozpoczną roznoszenie opłatków. Przyjmijmy ich serdecznie. Ci których niezastaną w domu, niech zaopatrzą się w opłatek w kiosku parafialnym.Przyjmując ten opłatek, a potem łamiąc się nim przy wigilijnym stole, wyrażamy naszą łączność z tym Kościołem i z całą Wspólnotą Parafialną noszącą imię Wniebowzięcia NMP.

 

CHÓR PARAFIALNY
Chór parafialny zaprasza wszystkich chętnych zarówno mężczyzn jak i kobiety na próby we wtorki i czwartki po Mszy św. wieczornej

 

DUSZPASTERSTWO MŁODZIEŻY
Zapraszamy młodzież na Lectio Divina. W dniu 11 listopada w cyklu  "Wprowadzać Ewangelię w codzienne sprawy" rozważać będziemy fragment Mt 25,1-13. Spotkanie odbędzie się w salce młodzieżowej w domu parafialnym od g.17:30 do g. 21:15. Prosimy przynieść Pismo święte i coś do pisania.

 

OAZA DZIECI BOŻYCH
Najbliższe spotkanie „Oazy Dzieci Bożych” odbędzie się dopiero 16 listopada o g. 16.00 w salce dzieci znajdującej się w Domu Parafialnym im. Jana Pawła II. W najbliższy czwartek spotkania nie ma.

 

FERIE ZIMOWE W KLUSZKOWCACH
Przyjmujemy zapisy chętnych na obóz narciarski dla dzieci i LSO, który odbędzie się w miejscowości Kluszkowce w dniach od 4 do 10 lutego 2018 r. Koszt obozu ok. 900 zł. W cenie: Przejazd autokarem, zakwaterowanie z wyżywieniem w pensjonacie „U Benedykta” znajdującego się blisko stoku, karnet całodzienny na 4 dni, sprzęt narciarski, ubezpieczenie. Zapisy u duszpasterza LSO i dzieci.

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM
Katecheza chrzcielna w piątek 09.11 i 24.11 o g. 19.00 w salce na plebani.

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.
19 listopada o godz. 15.00 - Msza św. połączona z nabożeństwem za zmarłych. (Msza św. dodatkowa);

 

DIAKONIA WIELBIENIA
W każdy czwartek o godz. 19.00 w domu parafialnym odbywa się próba scholii wielbiącej Boga podczas Mszy św. wielbienia. Wszystkich umiejących grać i śpiewać zapraszamy na próbę. Spotkania w domu parafialnym.

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

 • Biuro Caritas czynne w każdy wtorek od godz. 15.00 do 17.00.
 • W czasie trwania wtorkowego dyżuru zapraszamy na warsztaty, które są połączone z poczęstunkiem.

Przy naszej jadłodajni działa pracownia warsztatowa św. O. Pio  dla osób samotnych, ubogich, bezdomnych i wszystkich, którzy chcą zamienić nudę i samotność na wspólną pracę, rozmowy i spotkania. Pracownia czynna od poniedziałku do piątku w g. 09.00 - 13.00.

Jadłodajnia  Św. O. Pio czynna  od poniedziałku do piątku

 • g.12.00 - wydawanie posiłku rodzinom
 • g.12.30 - korzystanie z posiłku na miejscu.
 • Zapraszamy na spotkanie dla starszych, chorych, emerytów i rencistów we wtorek 07 listopada o g. 15.00 w naszej siedzibie. Będzie ono połączone z wieczornicą upamiętniającą Święto Niepodległości.
 • W sobotę 04 listopada o g. 15.00 spotkanie Młodzieżowego Zespołu Caritas.

 

NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY
Ważne intencje wypisujemy na karteczkach i składamy do skrzynki przy  obrazie Matki Bożej NP. Na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy w październiku połączoną z różańcem zapraszamy w środy o godz. 17.30.

 

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA
Zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia w każdy piątek po Mszy świętej wieczornej.

 

KAPLICA ŚW. JANA PAWŁA II
Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od 15.00 do 16.45 w niedzielę od 10.30 do 17.45

 • godz. 15.00 – Koronka do B. Miłosierdzia

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, w szczególności Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia

 

 

Władysławowo, 05.11.2017                                                                                          Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie

6:30, 7:00 i 18:00

Niedziela i święta

6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 18:00

Spowiedź

 W czasie każdej Mszy Świętej

Inicjatywy