loading...
« Strona główna

2017.10.29 - XXX Niedziela w ciągu roku

Łatwo jest powiedzieć, że się kocha Boga. Łatwo jest powiedzieć wiele rzeczy, ale czy za tymi słowami idą też czyny? Miarą naszej miłości do Boga jest miłość do braci. Po ludzku to bardzo trudne. Jedynie Bóg ma moc uzdolnić do miłości nasze serca pełne egoizmu. W Eucharystii przyjmuje nas z tym wszystkim, co jest w naszych sercach, i nas przemienia, abyśmy potrafili kochać drugiego człowieka taką miłością, jaką objawił nam w swoim Synu i do jakiej także nas wzywa.

WIECZÓR ZE ŚWIĘTYMI
Wieczór wigilii Uroczystości Wszystkich Świętych musi wprowadzać́ nas w modlitwę̨ i zadumę̨, a nie w świat zabawy tak jak próbuje się̨ to robić́. W naszym kościele w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych wieczór modlitwy i refleksji przy relikwiach świętych i błogosławionych jest przeciwwagą dla Halloween. Poprzez nasze spotkanie, w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, chcemy uświadomić́, że organizowane tego wieczoru imprezy i bale Halloween nie mają nic wspólnego ani z naszą kulturą, ani tym bardziej z chrześcijańskim przezywaniem tej uroczystości. Halloween traktowany jako zabawa może być́ niebezpieczny, bo spłyca i obśmiewa śmierć́. Te dni nie mogą̨ być́ tylko czasem w którym zapalane są̨ znicze na grobach bliskich, ale muszą stać́ się̨ zaproszeniem do modlitwy i duchowej łączności z tymi, którzy umarli. Początek nabożeństwa we wtorek 31 listopada o g. 19.00

 

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH  (01.11)
Uroczystość Wszystkich Świętych ma w swoim założeniu rozpalić w nas tęsknotę za innym życiem. Ma uczyć szukania świętości zarówno u tych, którzy już zakończyli swoje ziemskie życie, jak i w tych, którzy żyją obok nas i w nas samych. Tego dnia Msze św. według porządku niedzielnego.

 • Po Mszy św. o g. 12.30 z kościoła wyruszy procesja na cmentarz, gdzie odbędą się modlitwy w intencjach naszych zmarłych.
 • Po procesji około g. 14.00 na cmentarzu zostanie odprawiona  Msza św. żałobna.


Tego dnia nie ma w kościele Mszy św. o g. 14.00
Każdy katolik ma tego dnia obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej.

 

WYPOMINKI
Kartki z imionami zmarłych prosimy składać do skrzynki przy wyjściu z kościoła. Proszę pamiętać o rozróżnieniu na wypominki listopadowe i roczne. (Kartki na wypominki roczne zostaną wyłożone za tydzień.

 • Wypominki listopadowe odczytujemy przez cały miesiąc listopad w dni powszednie o g. 16.30.
 • Roczne wypominki odczytujemy w każdą niedzielę o g. 7.30.
 • Za zmarłych modlimy się modlitwą różańcową. Prosimy o czytelne wypisywanie imion.

 

ZMIANA GODZIN MSZY ŚWIĘTYCH
Z dniem 2 listopada Msza Święta wieczorna w dni powszednie będzie odprawiana o g. 17.00.

 

HOSPICJUM ROZPROWADZA ZNICZE
W Uroczystość Wszystkich Świętych wolontariusze Puckiego Hospicjum na cmentarzu będą rozprowadzać znicze. Składane ofiary przeinaczone zostaną na utrzymanie tej placówki.

 

LAMPKI NA GROBY
Dzisiaj po każdej Mszy świętej młodzież z naszej parafii rozprowadza znicze na groby naszych bliskich. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby Duszpasterstwa Młodzieży. Wszystkich kupujących znicze młodzież zaprasza na nabożeństwo w intencjach ich zmarłych, które odbędzie się 2 listopada o godz. 16.00. Bóg zapłać za składane ofiary.

 

ŚWIĘTO ZMARŁYCH
Jest to dzień modlitwy za wszystkich wierzących w Chrystusa, którzy odeszli już z tego świata, a teraz przebywają w czyśćcu.

 

ODPUST ZA ZMARŁYCH
W oktawie Wszystkich Świętych tj. w dniach 1-8 listopada raz dziennie można uzyskać odpust i ofiarowując go za jedna zmarłą osobę. Należy zatem nawiedzić cmentarz modląc się za dusze zmarłych, przy zachowaniu stałych warunków odpustu: stanu łaski uświęcającej, przyjętej w danym dniu Komunii św., wolności od przywiązania do grzechu i modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

 

RÓŻANIEC ZA ZMARŁYCH

 • 01.11 o g. 20.00 - Różaniec na naszym cmentarzu komunalnym.
 • 02.11 o g. 19.00 - Różaniec w porcie pod krzyżem za tych którzy nie wrócili z morza.
 • 05, 12, 19, 26 listopada o g.15.00 – Różaniec na cmentarzu komunalnym.
 • 05.11 o g. 15.00 - Różaniec przy Pomniku upamiętniającym pomordowanych mieszkańców Szotlandu na ul. Męczenników Wielkiej Wsi.
 • 12.11 o g. 15.00 - Różaniec za zmarłych na   cmentarzu przy ul. Gdanskiej.

 

ANIOŁ PAŃSKI ZA ZMARŁYCH
Od 2 do 8  listopada na cmentarzu o g. 12.00 modlitwa Anioł Pański za zmarłych.

 

PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA
Msza św. o g. 9.30 w intencji osób starszych samotnych, chorych, emerytów i rencistów. Po Mszy św. Nabożeństwo ku czci Chrystusa Najwyższego Kapłana.

 

STRAŻ HONOROWA NSPJ
Spotkanie formacyjne Straży Honorowej NSPJ w czwartek (02.10) o g.15.30 w salce na plebani.

 

GODZINA ŚWIĘTA
W I czwartek miesiąca nie będzie Godziny Świętej. O g. 16.00 będą wypominki.

 

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA
O g. 9.30 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. O g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. O g. 17.00 Msza św. Wynagradzająca za grzechy NSPJ.

 

MODLITWA WIELBIENIA
Zapraszamy na Mszę świętą i wieczór wielbienia.  Najbliższe wielbienie: w piątek (03.11) po Mszy św. o g. 17.00.

 

ODWIEDZINY CHORYCH
W najbliższy piątek chorych odwiedzą: ks. Bogumił, ks. Mateusz, ks. Andrzej.

 

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA

Msza św. o godz. 9.30. Po Mszy św. nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej. Po Mszy św. spotkanie dla ADS w salce na plebani.

 

ŻYWY RÓŻANIEC
W niedzielę 5 listopada wystawienie Najśw. Sakramentu od g. 15.00 do g. 18.00. Nabożeństwo poprowadzi XIII Róża Żywego Różańca.
(tajemnice bolesne) W tym samym czasie będzie także różaniec na cmentarzu.

 • Intencja ewangelizacyjna: Aby chrześcijanie w Azji, dając świadectwo Ewangelii swoimi słowami i czynami, przyczyniali się do dialogu, pokoju       i wzajemnego zrozumienia, zwłaszcza z wyznawcami innych religii.
 • Intencja parafialna: O życie wieczne dla naszych zmarłych parafian.

 

MODLITWA RÓŻAŃCOWA DZIECI
Jak w każdą pierwszą niedziele miesiąca o godz. 9:30 zapraszamy wszystkie dzieci z Rodzicami do modlitwy różańcowej.

 

OAZA DZIECI BOŻYCH
Najbliższe spotkanie „Oazy Dzieci Bożych” odbędzie się 26 października o g. 16.00 w salce dzieci

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM
Katecheza chrzcielna w piątek 09.11 i 24.11 o g. 19.00 w salce na plebani.

 

ZMARLI
W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

 • † Franciszek Bigott, ur. 1961, zam. ul. Unruga
 • † Jan Reszke, ur. 1937, zam. ul. Abrahama    (pogrzeb we wtorek g. 11.00)
 • † Marek Szymański, ur. 1983, zam. w Dani (pogrzeb we wtorek g. 13.00)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.
Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. w niedzielę 5 listopada po Mszy św. o g. 11.00.

Spotkanie dla rodziców auli Domu parafialnego. Spotkanie dla dzieci w kościele.

19 listopada o godz. 15.00 - Msza św. połączona z nabożeństwem za zmarłych. (Msza św. dodatkowa);

 

FERIE ZIMOWE W KLUSZKOWCACH
Przyjmujemy zapisy chętnych na obóz narciarski, który odbędzie się w miejscowości Kluszkowce w dniach od 4 do 10 lutego 2018 r. Koszt obozu ok. 900 zł. W cenie: Przejazd autokarem, zakwaterowanie z wyżywieniem w pensjonacie „U Benedykta” znajdującego się blisko stoku, karnet całodzienny na 4 dni, sprzęt narciarski, ubezpieczenie. Pierwszeństwo do wyjazdu ma LSO i dzieci zaangażowane w duszpasterstwo dzieci. Zapisy u duszpasterza LSO i dzieci.

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

 • Biuro Caritas czynne w każdy wtorek od godz. 15.00 do 17.00. W czasie trwania wtorkowego dyżuru zapraszamy na warsztaty, które są połączone z poczęstunkiem.
 • Przy naszej jadłodajni działa pracownia warsztatowa św. O. Pio  dla osób samotnych, ubogich, bezdomnych i wszystkich, którzy chcą zamienić nudę i samotność na wspólną pracę, rozmowy i spotkania. Pracownia czynna od poniedziałku do piątku w g. 09.00 - 13.00.
 • Jadłodajnia  Św. O. Pio czynna  od poniedziałku do piątku
  • g.12.00 - wydawanie posiłku rodzinom
  • g.12.30 - korzystanie z posiłku na miejscu.

Z posiłku mogą skorzystać wszystkie osoby ubogie, znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej, których nie stać lub nie są zdolne do samodzielnego przygotowywania sobie posiłków. Z pracowni i jadłodajni mogą korzystać tylko osoby nie będące pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

 • W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, spotkanie dla starszych, chorych, emerytów i rencistów zostało przeniesione na wtorek 07 listopada na g. 15.00. Spotkanie to będzie miało miejsc w siedzibie Caritas i będzie połączone z wieczornicą upamiętniającą  Święto Niepodległości.
 • W sobotę 04 listopada o g. 15.00 spotkanie Młodzieżowego Zespołu Caritas.

 

PARAFIALNY KLUB SPORTOWY
W minionym tygodniu odbyły się Mistrzostwa Europy w wyciskaniu sztangi leżąc w La Manga w Hiszpanii. Kadrę Polski na te mistrzostwa zasiliło dwóch naszych zawodników. Obaj nasi reprezentanci wrócili z medalami. Marcin Lange w kategorii juniorów w wadze 93,0 kg zdobył brązowy medal. Także brązowym medalistą  w wadze do 66,0 kg został  Paweł Hadas. Pragniemy zauważyć, że jest to pierwszy  medal  zdobyty przez zawodnika naszego klubu wśród seniorów na zawodach rangi europejskiej. Gratulacje dla zawodników i trenerów.

 

KAPLICA ŚW. JANA PAWŁA II
Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od 15.00 do 17.45 oraz  w niedzielę od 10.30 do 17.45

 • godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

 

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, w szczególności Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia i polecamy wstawiennictwu  Wszystkich Świętych

 

 

Władysławowo, 29.10.2017                                                                                                   Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie

6:30, 7:00 i 18:00

Niedziela i święta

6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 18:00

Spowiedź

 W czasie każdej Mszy Świętej

Inicjatywy