dodano: 2017-09-23 09:56:25 edycja: 2017-09-23 10:01:35 autor: 39 odsłon: 1041

2017.09.24 - XXV Niedziela w ciągu roku

 Myśli Boże górują nad myślami naszymi, a Jego drogi nad naszymi drogami. Dzisiejsza Ewangelia o gospodarzu, który tak samo wynagradza robotników pracujących przez wiele godzin, i tych, którzy dołączyli w ostatniej chwili, może rodzić w nas odruch buntu. „Czy na to złym okiem patrzysz, że jestem dobry?” – pyta gospodarz. Bóg pragnie zbawić nas wszystkich, także tych, którzy naszym zdaniem zupełnie na to nie zasługują. Czeka na choćby jedno drgnienie skruszonego serca, aby je przygarnąć i uleczyć. Jeśli nadmiar Jego dobroci i cierpliwości nas gorszy, módlmy się, aby nauczył nas patrzeć na innych i siebie samych Jego oczami – miłosiernie.

REKOLEKCJE NA ZAKOŃCZENIE SEZONU I POCZĄTEK ROKU FORMACJI
Zakończył się „sezon wakacyjny” w naszym mieście. Od dnia 1 do 4 października pragniemy młodzieży i dorosłym zaproponować rekolekcje, które wygłosi ks. Zbigniew Dudek SSP.
Temat rekolekcji: „Całun Turyński – niemy świadek męczeńskiej śmierci Chrystusa.”
Nauki w niedzielę na każdej Mszy św. oraz w poniedziałek, wtorek i środę podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00. Po rekolekcjach w bocznej kaplicy naszego kościoła zostanie na stałe  umieszczona wierna kopia Całunu Turyńskiego.

 

26 WRZEŚNIA DZIEŃ WIECZYSTEJ ADORACJI W INTENCJACH KOŚCIOŁA
We wtorek w naszej parafii przypada dzień Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Grafik adoracji:

Znajdźmy choć trochę czasu na bycie z Jezusem Eucharystycznym w wyznaczonym dla siebie czasie lub o innej porze dnia.

 

KORONKA NA ULICACH MIAST ŚWIATA
Zapraszamy we czwartek 28 września na ulice Władysławowa, aby włączyć się w modlitwę za nasze miasto.
W wybranych miejscach o g. 15.00 będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia.
Miejsca odmawiania modlitwy:

 

ŻYWY RÓŻANIEC
W niedzielę 1 października wystawienie Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 do godz. 18.00. Nabożeństwu modlitewnemu przewodzić będzie XI Róża Żywego Różańca. (chwalebne)

Intencje dla żywego różańca

 

RÓŻANIEC „DO GRANIC” POLSKI
7 października 2017 r. (sobota) w całej Polsce odbędzie się wielka modlitwa różańcowa. W 319 kościołach stacyjnych na obrzeżach Polski zostanie podjęta wielka modlitwa o pokój dla Polski i całego świata.

Deklaracje dotyczące uczestnictwa w tym wydarzeniu w poszczególnych kościołach stacyjnych (a więc i w naszym kościele) prosimy składać na stronie internetowej: www.rozaniecdogranic.pl/

 

JASNOGÓRSKA NOC CZUWANIA
W nocy 20/21 października w Częstochowie odbędzie się̨ czuwanie w intencji Polonii i jej duszpasterzy. Ruszamy 20 października z placu kościelnego; zbiórka o godz. 7.00.  Koszt: 90 zł. Szczegóły na plakatach. Zapisy z wpłatą w zakrystii lub u ks. Mateusza

 

PIERWSZA NIEDZIELA MIESIĄCA - MODLITWA RÓŻAŃCOWA DZIECI
Jak w każdą pierwszą niedziele miesiąca o godz. 9:30 zapraszamy wszystkie dzieci z Rodzicami do modlitwy różańcowej.

 

WYKŁAD
06.10.2017 roku o godz. 19.00 w auli św. Wojciecha w domu Parafialnym będzie miał miejsce wykład: „Ekologia w tradycji chrześcijańskiej i nauczaniu Kościoła Katolickiego”. Wykład wygłoszą: prof. dr hab. Wojciech Stankowski i dr Anna Stankowska, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Członkowie Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Lecha Kaczyńskiego.

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.
Przypominamy,  iż dzieci z klas III szkoły podstawowej do I Komunii św. przystąpią w  drugą niedzielę maja 2018 roku. Spotkanie organizacyjne dla rodziców odnośnie przygotowania do uroczystości 1 października po Mszy św. o godz. 11.00.

 

INDEKSY DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA
Kandydaci do bierzmowania z klas II odbierają indeksy u swojego katechety w Zespole Szkół nr  1 we Władysławowie. Uczniowie uczący się po za Władysławowem indeks odbierają u ks. Mateusza. Uczniowie z kl. III gimnazjum indeks odbierają w biurze parafialnym u ks. Proboszcza  w dniach 2 lub 3 października w godz. od 17.00 do 18.00. Na spotkanie przychodzimy z indeksem, który młodzież otrzymała przed rokiem. W tym roku dodatkowe spotkania dla młodzieży klas III gimnazjum we wtorki o godz. 19.00.

 

PRZYGOTOWANIA DO  BIERZMOWANIA
Spotkanie organizacyjne dla kandydatów do Bierzmowania z kl. II i III gimnazjum z wszystkich szkół oraz ich rodziców będzie miało miejsce 15 października (nowy termin) po Mszy św. o godz. 9.30.

 

KAPLICA W DOMU PARAFIALNYM
W domu parafialnym powstała kaplica w której będzie na stałe przechowywany Najświętszy Sakrament. Kaplica została erygowana przez Księdza Arcybiskupa pod wezwaniem św. Jana Pawła II. Uroczyste otwarcie kaplicy w dniu 8 października. W kaplicy codziennie o godz. 15.00 będzie odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz będzie trwała adoracja Najświętszego sakramentu od godz. 15.00 do wieczornej Mszy świętej.

 

PAPIESKI FESTYN RODZINNY
Na rozpoczęcie roku formacyjnego planujemy w niedzielę 8 października 2017 Papieski Festyn Rodzinny. Najważniejsze cele festynu to budowanie wspólnoty parafialnej i pogłębianie więzi międzyludzkich oraz propagowanie myśli i nauczania papieża Jana Pawła II. Festyn rozpocznie się ok. 13.30, a zakończy finałem loterii fantowej ok 18.00.
Zapraszamy wszystkich chętnych do  współorganizacji Festynu Parafialnego. Czekamy na pomysły.
Prosimy także o składanie przeróżnych przedmiotów do loterii fantowej. Jeśli ktoś ma pomysł związany z występem na scenie to prosimy o przekazanie takiej informacji.

Mamy także nadzieję, że tak jak poprzednio wiele parafianek upiecze ciasto na festyn.

 

 XIV  BIEG  PAPIESKI o MEMORIAŁ ŚW. JANA PAWŁA II
Tegoroczny Półmaraton o Memoriał św. Jana Pawła II będzie miał miejsce 8 października.

Udział w zawodach prosimy potwierdzić najpóźniej do 30 września dokonując wpłaty startowego w wysokości 30 zł na konto Klubu sportowego Rybak: 43 83480003 0000 0000 5467 0008

Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii. Zgłoszenia i dodatkowe informacje można uzyskać pod nr. telefonu: 607-373-969 e-mail:  kaszub1@vp.pl ( Augustyn Hadas).                                                                               

 

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA
Sakrament małżeństwa zawali:

 

 CHRZEST ŚWIĘTY
Do wspólnoty kościoła zostali włączeni:

 

 KATECHEZA PRZED CHRZTEM
Katecheza chrzcielna w piątek 6 i 20 października o godz. 19.00 w salce na plebani.

 

ZMARLI
W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

 

 

Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

Władysławowo, 24.09.2017                                                                                         Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz


23 września 2017r. 23 września 2017r. 39 1041