loading...
« Strona główna

2017.09.17 - XXIV Niedziela w ciągu roku

W czasach Jezusa kładziono wielki nacisk na konieczność podtrzymywania pokojowych relacji. Kto się pomylił – twierdzili rabini – powinien uznać swój błąd i prosić o wybaczenie, a ten, kto doznał obrazy, był zobowiązany do przebaczenia. Jezus wymaga od nas jeszcze więcej: przebaczenia bezwarunkowego! Na wzór Ojca, który „sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złym i nad dobrymi” i który „zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych”. Wniosek jest zaskakujący: mamy prawo prosić Boga o przebaczenie jedynie wówczas, gdy w szczerości serca wybaczamy naszym winowajcom. Wszelki warunek stawiany w tym względzie jest naszą stratą: opóźnia przebaczenie, na które sami liczymy…

 

REKOLEKCJE NA ZAKOŃCZENIE SEZONU I POCZĄTEK ROKU FORMACJI
Zakończył się „sezon wakacyjny” w naszym mieście. Od dnia 1 do 4 października pragniemy młodzieży i dorosłym zaproponować rekolekcje które wygłosi ks. Zbigniew Dudek SSP.

Temat rekolekcji: „Całun Turyński – niemy świadek męczeńskiej śmierci Chrystusa”

Nauki w niedzielę na każdej Mszy św. oraz w poniedziałek, wtorek i środę podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00. Po rekolekcjach w bocznej kaplicy naszego kościoła zostanie na stałe umieszczona wierna kopia Całunu Turyńskiego.

 

RÓŻANIEC „DO GRANIC” POLSKI
7 października 2017r. (sobota) w całej Polsce odbędzie się wielka modlitwa różańcowa. W 319 kościołach stacyjnych na terenie 22 diecezji na obrzeżach Polski zostanie podjęta wielka modlitwa o pokój dla Polski i całego świata.

 • 10.30 -  wierni zgromadzą się w kościele i wysłuchają konferencji.
 • 11.00 -  Eucharystia
 • 12.00 -  Nabożeństwo Eucharystyczne
 • 13.00 - Wyjście do stref modlitwy wyznaczonych na plaży.
 • 14.00 - Modlitwa różańcowa za Polskę i za świat, za  polskie rodziny i o pokój w naszym kraju i na całym świecie. (4 części różańca)
 • Koniec. Błogosławieństwo około 16.00

Deklaracje dotyczące uczestnictwa w tym wydarzeniu w poszczególnych kościołach stacyjnych (a więc i w naszym kościele) prosimy składać na stronie internetowej: www.rozaniecdogranic.pl/

 

WYKŁAD
06.10.2017 roku o godz. 19.00 w auli św. Wojciecha w domu Parafialnym będzie miał miejsce wykład: „Ekologia w tradycji chrześcijańskiej i nauczaniu Kościoła Katolickiego”. Wykład wygłoszą: prof. dr hab. Wojciech Stankowski, i dr Anna Stankowska, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Członkowie Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Lecha Kaczyńskiego.

 

26 WRZEŚNIA DZIEŃ WIECZYSTEJ ADORACJI W INTENCJACH KOŚCIOŁA
We wtorek w naszej parafii przypada dzień Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 7.00 rano wystawiony zostanie Najświętszy Sakrament i adoracja będzie trwała do wieczornej Mszy św.

Grafik adoracji:

 •   8.00- 10.00 - Hallerowo
 • 10.00- 12.00 - Cetniewo
 • 12.00- 14.00 - Żwirowa
 • 14.00- 16.00 - Szotland
 • 16.00- 18.00 - Śródmieście

Znajdźmy choć trochę czasu na bycie z Jezusem Eucharystycznym w wyznaczonym dla siebie czasie lub o innej porze dnia.

 

JASNOGÓRSKA NOC CZUWANIA
W nocy 20/21 października w Częstochowie odbędzie się̨ czuwanie w intencji Polonii i jej duszpasterzy. Ruszamy 20 października z placu kościelnego; zbiórka o godz. 7.00.  Koszt: 90 zł. Szczegóły na plakatach. Zapisy z wpłatą w zakrystii lub u ks. Mateusza.

 

PAPIESKI FESTYN RODZINNY
Na rozpoczęcie roku formacyjnego planujemy w niedzielę 8 października 2017 Papieski Festyn Rodzinny.
Najważniejsze cele festynu to budowanie wspólnoty parafialnej i pogłębianie więzi międzyludzkich oraz propagowanie myśli i nauczania papieża Jana Pawła II.
Festyn rozpocznie się ok. 13.30, a zakończy finałem loterii fantowej ok 18.00.
Zapraszamy wszystkich chętnych do  współorganizacji Festynu Parafialnego. Czekamy na pomysły.
Prosimy także o składanie przeróżnych przedmiotów do loterii fantowej. Jeśli ktoś ma pomysł związany z występem na scenie to prosimy o przekazanie takiej informacji.
Mamy także nadzieję, że tak jak poprzednio wiele parafianek upiecze ciasto na festyn.

 

XIV  BIEG  PAPIESKI o MEMORIAŁ ŚW. JANA PAWŁA II
Tegoroczny Półmaraton o Memoriał św. Jana Pawła II będzie miał miejsce 8 października. Zbiórka wszystkich uczestników Biegu  na placu przy kościele we  Władysławowie o godz. 12.00, skąd nastąpi wyjazd do Jastarni lub bezpośrednio na miejscu przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Jastarni.   

 • godz. 13.00 – uroczyste otwarcie Biegu na  placu przy Gim. im. JP II w Jastarni
 • godz. 13.30 – start Biegu Głównego.
 • godz. 14.00 - start zawodników na  rolkach.

Udział w zawodach prosimy potwierdzić najpóźniej do 30 września dokonując wpłaty startowego w wysokości 30 zł na konto Klubu sportowego Rybak: 43 83480003 0000 0000 5467 0008
Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii. Zgłoszenia i dodatkowe informacje można uzyskać pod nr. telefonu: 607-373-969;  e-mail:  kaszub1@vp.pl  ( Augustyn Hadas)  

 

KAPLICA W DOMU PARAFIALNYM
W domu parafialnym powstała kaplica w której będzie na stałe przechowywany Najświętszy Sakrament. Kaplica została erygowana przez Księdza Arcybiskupa pod wezwaniem św. Jana Pawła II. Uroczyste otwarcie kaplicy w dniu 8 października. W kaplicy codziennie o godz. 15.00 będzie odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz będzie trwała adoracja Najświętszego sakramentu od godz. 15.00 do wieczornej Mszy świętej.

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.
Przypominamy,  iż dzieci z klas III szkoły podstawowej do I Komunii św. przystąpią w  drugą niedzielę maja 2018 roku. Spotkanie organizacyjne dla rodziców odnośnie przygotowania do uroczystości 1 października po Mszy św. o godz. 11.00.

 

INDEKSY DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA
Kandydaci do bierzmowania z klas II odbierają indeksy u swojego katechety w Zespole Szkół nr  1 we Władysławowie. Uczniowie uczący się po za Władysławowem indeks odbierają u ks. Mateusza. Uczniowie z kl. III gimnazjum indeks odbierają w biurze parafialnym u ks. Proboszcza  w dniach 2 lub 3 września w godz. od 17.00 do 18.00. Na spotkanie przychodzimy z indeksem, który młodzież otrzymała przed rokiem. W tym roku dodatkowe spotkania dla młodzieży klas III gimnazjum we wtorki o godz. 19.00.

 

PRZYGOTOWANIA DO  BIERZMOWANIA
Spotkanie organizacyjne dla kandydatów do Bierzmowania z kl. II i III gimnazjum z wszystkich szkół oraz ich rodziców będzie miało miejsce 15 października (nowy termin) po Mszy św. o godz. 9.30.

 

NABÓR DO GRUPY TERAEUTYCZNO ROZWOJOWEJ
Pracownia Psychoterapii we Władysławowie ogłasza nabór do grupy terapeutyczno-rozwojowej. Program skierowany jest do osób w wieku 18-26 lat, które mają trudności w radzeniu sobie z własnymi emocjami, posiadają niską samoocenę i są niezadowolone z siebie, mają problemy i trudności w relacjach z ludźmi: w rodzinie, w związku, w pracy lub w szkole, czują samotność, pustkę i brak poczucia sensu życia, szukają wiedzy na temat swojego postępowania. Nabór do grupy poprzedzony jest konsultacjami indywidualnymi. Więcej informacji znajdą Państwo pod nr tel.

 • Izabela Patura: 660-618-611
 • Ewa Wojtych: 502-983-398

Miejsce i terminy spotkań: Dom Parafialny im. Św. Jana Pawła II

Grupa  terapeutyczna startuje w październiku 2017 roku. Będziemy się spotykać w co drugi piątek każdego miesiąca. Spotkania są bezpłatne. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

IMIENINY KS. MATEUSZA
W intencji solenizanta modlić się będziemy podczas wieczornej Mszy św. we czwartek 21 września.

 

SCHOLA DZIECIĘCA
Zapraszamy wszystkie chętnie dzieci, na sobotnie spotkania w Domu Parafialnym, które lubią śpiewać i aktywnie spędzać czas. Każde spotkanie trwa od godz.10:30 do 12:00. Będziemy wspólnie chwalić Pana Boga pomnażając swoje bezcenne talenty

 

CARITAS

 • Spotkanie informacyjne PZC w poniedziałek 18 września po Mszy św. wieczornej.
 • Spotkanie organizacyjne przed festynem dla MZC  będzie w środę,  20 września o godz. 17.15 w jadłodajni.

 

WIARA I SWIATŁO
W niedziele 24 września o godz. 15.00 odbędzie się Msza Święta wspólnoty "Wiary i Światło". Po Eucharystii spotkanie w auli Domu Parafialnego

 

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA
Sakrament małżeństwa zawali:

 • Izabela Hennig/Marcin Hirth;
 • Aleksandra Radtke/Mateusz Drab;
 • Jakub Zwierzycki/Iwona Trzcińska;
 • Joanna Kozłowska/Marcin Sychowski

 

CHRZEST ŚWIĘTY
Do wspólnoty kościoła zostali włączeni:

 • Julia Magdalena Markiewicz,
 • Hanna Elżbieta Mirek,
 • Paweł Bisewski,
 • Roksana Jadwiga Marcińska,
 • Milena Wanda Kobierzyńska

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM
Katecheza chrzcielna w piątek 22 września oraz 6 i 20 października o godz. 19.00 w salce na plebani.

 

Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

 

Władysławowo, 17.09.2017                                                                  Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie

6:00  i 17:00

Niedziela i święta

6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 18:00

Spowiedź

 W czasie każdej Mszy Świętej

Inicjatywy