loading...
« Strona główna

2017.09.03 - XXII Niedziela w ciągu roku

Myślenie po ludzku, zamiast po Bożemu, jest pierwszym skutkiem grzechu pierworodnego. Tak naprawdę grzech pierworodny polega na tym, że człowiek ma poodwracane pragnienia, że pragnie tego, co złe, zamiast tego, co dobre, że jest nastawiony "na", oczekuje, spodziewa się, marzy o tym, co wcale nie przyniesie mu szczęścia. To jest skutek grzechu pierworodnego i Święty Piotr udowadnia nam to dzisiaj , mówiąc do Jezusa: Nie chciałbym, żebyś realizował plany swojego Ojca, wolałbym, żebyś zrealizował moje ludzkie plany. Dlatego usłyszał od Jezusa, że jest przeszkodą. Wszyscy mamy prawo błądzić, mówić Bogu: Pomyliłem się. Moje marzenia, pragnienia są złe. Nie wolno nam jednak stawiać naszych planów ponad plany Boga.

POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO
W poniedziałek 4 września rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy młodzież, dzieci, nauczycieli, wychowawców, pracowników Oświaty i rodziców w na Mszę św. o godz. 8.00 w intencji o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej w nowym Roku Szkolnym 2017/2018. W niedzielę 10 września w czasie Mszy św. o godz. 11.00 uczniom klas „0” i „I” poświęcimy tornistry i przybory szkolne.
Proszę o dopilnowanie, aby dzieci po wakacjach i przed rozpoczęciem roku szkolnego przystąpiły do spowiedzi.

 

INTENCJE MSZALNE

 • Od 4 września można zamawiać intencje mszalne na cały przyszły rok.
 • Przy zamawianiu intencji proszę pamiętać także o tym, iż inni parafianie, też chcą zamówić intencje za swoich zmarłych i w ważnych dla swojej rodziny sprawach.

 

PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA
Msza św. o godz. 9.30 w intencji osób starszych samotnych, chorych, emerytów i rencistów. Po Mszy św. Nabożeństwo ku czci Chrystusa Najwyższego Kapłana. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta.

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.
Przypominamy,  iż dzieci z klas III szkoły podstawowej do I Komunii św. przystąpią w  drugą niedzielę maja 2018 roku. Spotkanie organizacyjne dla rodziców odnośnie przygotowania do uroczystości 1 października po Mszy św. o godz. 11.00.

 

PRZYGOTOWANIA DO  BIERZMOWANIA
Spotkanie organizacyjne dla kandydatów do Bierzmowania z kl. II i III gimnazjum z wszystkich szkół oraz ich rodziców będzie miało miejsce 1 października po Mszy św. o godz. 9.30.

 

RÓŻANIEC W INTENCJACH POWOŁAŃ
W każdy czwartek zapraszamy na godz. 17.30 na różaniec w intencjach powołanych z naszej wspólnoty parafialnej oraz w intencjach nowych dobrych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych z naszej wspólnoty parafialnej

 

AKT POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA W POLSCE NIEPOKALANEMU SERCU MARYI 8 WRZEŚNIA 2017
Dnia 6 czerwca 2017 r., podczas uroczystej Mszy Świętej w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem, biskupi ponowili Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi.
Odnowienie Aktu to jeden  z najważniejszych punktów obchodów 100 rocznicy objawień fatimskich. Orędzie fatimskie jest orędziem nadziei, ponieważ mówi, że przez wiarę i modlitwę wszystko można naprawić i odwrócić.
Tegoroczny Akt zostanie ponowiony w naszym kościele w piątek, 8 września, w święto Narodzenia Matki Bożej podczas wszystkich Mszy Świętych.

 

KAPLICA W DOMU PARAFIALNYM
W domu parafialnym powstała kaplica w której będzie na stałe przechowywany Najświętszy Sakrament. Kaplica została erygowana przez Księdza Arcybiskupa pod wezwaniem św. Jana Pawła II. Uroczyste otwarcie kaplicy w dniu 8 października. W kaplicy codziennie o godz. 15.00 będzie odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz będzie trwała adoracja Najświętszego sakramentu od godz. 15.00 do wieczornej Mszy świętej.

 

PAPIESKI FESTYN RODZINNY
Na rozpoczęcie roku formacyjnego planujemy w niedzielę 8 października 2017 Papieski Festyn Rodzinny.
Najważniejsze cele festynu to budowanie wspólnoty parafialnej i pogłębianie więzi międzyludzkich oraz propagowanie myśli i nauczania papieża Jana Pawła II. Festyn rozpocznie się ok. 13.30, a zakończy finałem loterii fantowej ok 18.00.
Zwracam się z prośbą o współtworzenie tego wydarzenia. Każde zaangażowanie bardzo mile widziane. Zapraszamy wszystkich chętnych do  współorganizacji Festynu Parafialnego. Czekamy na pomysły.
Prosimy także o składanie przeróżnych przedmiotów do loterii fantowej,  a rzeźbiarzy, malarzy i innych artystów prosimy o tworzenie dzieł na aukcje. Jeśli ktoś ma pomysł związany z występem na scenie to prosimy o przekazanie takiej informacji.
Mamy także nadzieję, że tak jak poprzednio wiele parafianek upiecze ciasto na festyn.

 

XIV  BIEG  PAPIESKI o MEMORIAŁ ŚW. JANA PAWŁA II
Tegoroczny Półmaraton o Memoriał św. Jana Pawła II będzie miał miejsce 8 października.

 • Zbiórka wszystkich uczestników Biegu na placu przy kościele we  Władysławowie o godz. 12.00, skąd nastąpi wyjazd do Jastarni lub bezpośrednio na miejscu przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Jastarni.   
 • godz. 13.00 – uroczyste otwarcie Biegu na placu przy Gim. im. JP II w Jastarni
 • godz. 13.30 – start Biegu Głównego.
 • 14.00 - start zawodników na  rolkach

Udział w zawodach prosimy potwierdzić najpóźniej do 30 września.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii (http://wladyslawowo.eparafia.pl/biegp) oraz w gablocie przy kościele. Zgłoszenia i dodatkowe informacje można uzyskać pod nr. telefonu: 607-373-969 ( Augustyn Hadas);  e-mail:  kaszub1@vp.pl

LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA
Zbiórka dla całej Liturgicznej Służby Ołtarza odbędzie się w sobotę 9 września  o godz. 9.30. Zapraszamy także chętnych chłopców do wstąpienia w szeregi LSO.

 

VII TYDZIEŃ WYCHOWANIA 10-16.09. 2017
Za tydzień w naszej Ojczyźnie rozpocznie się siódmy Tydzień Wychowania, któremu w tym roku towarzyszyć będzie hasło – „Maryja wychowawczynią pokoleń”. Czas ten to doskonała okazja do zastanowienia się, w jaki sposób rodzice, dziadkowie, nauczyciele, katecheci i duszpasterze mogą naśladować w wychowaniu Niepokalaną Matkę.

 

ODPUST KU CZCI NARODZENIA NMP W TRĄBKACH WIELKICH ORAZ DOŻYNKI ARCHIDIECEZJALNO-SAMORZĄDOWE
10 września o g. 12.00, pragniemy zaprosić wiernych na uroczystą Sumę Odpustową w Trąbkach Wielkich, która sprawowana będzie z okazji dorocznego odpustu ku czci Narodzenia NMP i będzie jednocześnie dziękczynieniem za plony.

 

CARITAS

 • Biuro CARITAS będzie czynne pod koniec września.
 • Spotkanie informacyjne PZC w poniedziałek 4 września po Mszy św. wieczornej.
 • Rozpoczynamy nasze comiesięczne spotkania przy kawie  dla wszystkich emerytów, rencistów, samotnych i chorych.

         Zapraszamy w I czwartek miesiąca (07.09) po Mszy św. o godz. 09.30 na pierwsze po sezonie spotkanie.

 

CHRZEST ŚWIĘTY
Do wspólnoty kościoła zostali włączeni:

 • Lena Irena Loewnau,
 • Milena Grażyna Radtke,
 • Zuzanna Maria Felkner
 •  

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE
Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć:

 • Marcin Krzysztof Krakowski, Lipno;  Parafia   Rzymskokatolicka pw.  Wniebowzięcia NMP Małgorzata Głombiowska, tutejsza parafia

Ktokolwiek znałby przeszkody uniemożliwiające przez ww. osoby zawarcie Sakramentu Małżeństwa, proszony jest o powiadomienie duszpasterzy

 

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA
Sakrament małżeństwa zawali:

 • Katarzyna Osior / Jakub Szot;
 • Weronika Fopka / Sebastian Kuchta;
 • Magdalena Hintzke / Bartosz Szrymski

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM
Katecheza chrzcielna w piątek 8 i 22 września o godz. 19.00 w salce na plebani.

 

Kiosk Parafialny i Sala Papieska czynne: od godz. 10.00 do 12.00 i od 16 do 19.00

 

RÓŻANIEC „DO GRANIC” POLSKI
Pragniemy poinformować o inicjatywie modlitewnej Różaniec „Do Granic” Polski, w którą włączają się polskie diecezje przez które przebiega granica lądowa lub morska RP. Inicjatywa ta jest kontynuacją idei „Wielkiej Pokuty”, która odbyła się na Jasnej Górze w zeszłym roku.

Wielka modlitwa różańcowa zaplanowana jest na 7 października br., w Święto Matki Bożej Różańcowej. Tego dnia wierni udadzą się na granice Polski i będą modlić się w przygranicznych kościołach stacyjnych na różańcu. Przez tę bezprecedensową modlitwę różańcową,(okalającą cały kraj) organizatorzy wydarzenia pragną okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa ludzi do odmawiania różańca. Chcą też przepraszać i wynagradzać za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragną jednocześnie błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o pomoc dla Polski i świata.

Nasz kościół jest jednym z kościołów stacyjnych tego wydarzenia.

Deklaracje dotyczące uczestnictwa w tym wydarzeniu w poszczególnych kościołach stacyjnych (a więc i w naszym kościele) prosimy składać na stronie internetowej: www.rozaniecdogranic.pl/

 

SPOWIEDŹ
Podczas każdej Mszy św.

 

BIURO PARAFIALNE
poniedziałek, środa, piąte:  godz. 9:30 – 11:00; 16.00-17.00
(w poniedziałki dyżur pełni ks. proboszcz)

 

MSZE ŚW. W NASZYM KOŚCIELE
niedziela - godz. 6.30, 8:00, 9:30, 11.00, 12.30.14.00 18.00;
dni powszednie o godz. 6.30, 7.00, 18.00

 

Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, odpoczywającym i wybierającym się na urlopy dobrego wypoczynku, natomiast tym którzy rozpoczynają rok szkolny światła Duch Świętego

 

 

Władysławowo, 03.09.2017                                                                                                        Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie

6:30, 7:00 i 18:00

Niedziela i święta

6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 18:00

Spowiedź

 W czasie każdej Mszy Świętej

Inicjatywy