loading...
« Strona główna

2017.08.27 - XXI Niedziela w ciągu roku

 Ryzykowne pytanie 
Jezus odważył się zadać uczniom bardzo ryzykowne pytanie. Pytanie, po którym mógł stracić do nich zaufanie. Tymczasem oni odpowiadają źle, ale swoją odpowiedzią pokazują Jezusowi jedną ważną rzecz, że wytrwale szukają prawdy o Nim, że zastanawiali się bardzo głęboko, kim On jest, że to pytanie nurtowało ich już wcześniej i już wcześniej próbowali sobie na nie odpowiedzieć. I to jest chyba najważniejsze dla Jezusa. Jezus nie dziwi się, że się pomylili, mają do tego prawo. Dlaczego mają prawo do pomyłek? Bo szukają i to zadawala Jezusa. Dla Jezusa poszukiwanie prawdy jest powodem do dumy. Szukajmy codziennie odpowiedzi na pytanie k im jest dla mnie Jezus. To najważniejsze pytanie życia.

SŁUŻBA W NASZYM KOŚCIELE

 • Słowo boże głosi dzisiaj ks. prob. Marek Jarząbek SChr.
 • Do czwartku zapraszamy na Mszę o godz. 9.00, a także adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do godz. 19.00 oraz Apel Maryjny o godz. 21.00.
 • Od piątku Msza św. wieczorna o godz. 18.00.

 

MSZA ŚW. W ROCZNICĘ WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ
1 września przypada 78 rocznica wybuchu II wojny światowej. Zgodnie z wieloletnią tradycją uroczystości rocznicowe rozpoczniemy w naszym kościele o godz.18.00 - Mszą świętą w intencji poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939 – 1945 oraz o pokój dla wszystkich narodów. Po Mszy św. złożenie kwiatów w miejscach pamięci naszego miasta.

 

INTENCJE MSZALNE
Od 4 września można zamawiać intencje mszalne na cały przyszły rok. Przy zamawianiu intencji proszę pamiętać także o tym, iż inni parafianie, też chcą zamówić intencje za swoich zmarłych i w ważnych dla swojej rodziny sprawach.

 

CHRZEŚCIJAŃSKIE KINO NA FALI
Wakacyjnemu wypoczynkowi w naszym mieście  towarzyszy trafnie dobrany film. W Domu Parafialnym, w Auli św. Wojciecha funkcjonuje chrześcijańskie kino. Seanse filmowe codziennie o godz. 20.00, wejście darmowe. Pełny repertuar na plakatach i na stronie internetowej parafii.

 

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA
Msza św. o godz. 9.30 wynagradzająca za grzechy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po Mszy św. Nabożeństwo ku Czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do skorzystania ze spowiedzi.

 

ODWIEDZINY CHORYCH
W najbliższy piątek chorych odwiedzą: ks. Bogumił i ks. Mateusz i ks. Andrzej.

 

PIERWSZA NIEDZIELA MIESIĄCA (3.09)
Zapraszamy wszystkie dzieci na tradycyjny różaniec 3 września przed Mszą o godz.10:30, w którym modlimy się za Rodziny z naszej parafii.  Szczególnie te dotknięte emigracją.

 

MODLITWA WIELBIENIA
Zapraszamy na Mszę świętą i wieczór wielbienia.  Najbliższe wielbienie: piątek (01.09) o godz. 18.00.

 

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA
Msza św. o godz. 9.30. Po Mszy św. nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej.

 

ŻYWY RÓŻANIEC
W niedzielę 3 września wystawienie Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 do godz. 18.00. Nabożeństwu modlitewnemu przewodzić będzie X Róża Żywego Różańca. (Odmówimy radosne tajemnice różańca)

Intencje dla żywego różańca

 • Intencja ewangelizacyjna: Aby nasze parafie, ożywiane duchem misyjnym, były miejscami, gdzie przekazuje się wiarę i daje świadectwo miłości.
 • Intencja parafialna: O błogosławieństwo Boże dla dzieci, młodzieży, katechetów, nauczycieli, opiekunów rozpoczynających nowy rok szkolny.

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.
Przypominamy,  iż dzieci z klas III szkoły podstawowej do I Komunii św. przystąpią w  drugą niedzielę maja 2018 roku. Terminy spotkań dla dzieci i rodziców zostaną podane w najbliższym czasie.

 

PRZYGOTOWANIA DO  BIERZMOWANIA
Przypominamy,  iż młodzież z klas III gimnazjum do bierzmowania przystąpi w marcu. Spotkania dla nich odbywać się będą od października we wtorki o godz. 19.00. Reszta informacji zostanie podana na początku września.

 

POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO
W poniedziałek 4 września rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy młodzież, dzieci, nauczycieli, wychowawców, pracowników Oświaty i rodziców w na Mszę św. o godz. 8.00 w intencji o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej w nowym Roku Szkolnym 2017/2018. W niedzielę 10 września w czasie Mszy św. o godz. 11.00 uczniom klas „0” i „I” poświęcimy tornistry i przybory szkolne.
Proszę o dopilnowanie, aby dzieci po wakacjach i przed rozpoczęciem roku szkolnego przystąpiły do spowiedzi.

 

CHRZEST ŚWIĘTY
Do wspólnoty kościoła zostali włączony:

 • Grzegorz Koralewski,
 • Arkadiusz Andryskowski,
 • Kamil Roman Okroy

 

ZMARLI
W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

 • † Anna Stromska, ur. 1929, zam. ul. Boh. Kaszubskich

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

 

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA
Sakrament małżeństwa zawali:

 • Marzena Kupperschmidt / Adrian Lipczak
 • Butkiewicz Daria / Christoph Kramer

 

LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA
Zbiórka dla całej Liturgicznej Służby Ołtarza odbędzie się w sobotę 9 września o godz. 9.30. Zapraszamy także chętnych chłopców do wstąpienia w szeregi LSO.

 

RÓŻANIEC „DO GRANIC” POLSKI
Pragniemy poinformować o inicjatywie modlitewnej Różaniec „Do Granic” Polski, w którą włączają się polskie diecezje przez które przebiega granica lądowa lub morska RP. Inicjatywa ta jest kontynuacją idei „Wielkiej Pokuty”, która odbyła się na Jasnej Górze w zeszłym roku.

Wielka modlitwa różańcowa zaplanowana jest na 7 października br.,
w Święto Matki Bożej Różańcowej. Tego dnia wierni udadzą się na granice Polski i będą modlić się w przygranicznych kościołach stacyjnych na różańcu. Przez tę bezprecedensową modlitwę różańcową,(okalającą cały kraj) organizatorzy wydarzenia pragną okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa ludzi do odmawiania różańca. Chcą też przepraszać i wynagradzać za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragną jednocześnie błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o pomoc dla Polski i świata.

Deklaracje dotyczące uczestnictwa w tym wydarzeniu w poszczególnych kościołach stacyjnych (a więc i w naszym kościele) prosimy składać na stronie internetowej: www.rozaniecdogranic.pl/

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM
Katecheza chrzcielna w piątek 8 i 22 września o godz. 19.00 w salce na plebani.

 

ODPUST NARODZENIA NMP KRÓLOWEJ POLSKIEGO MORZA W SWARZEWIE
Odpust w dniach 03.09. – 10.09.2017 r.
W niedzielę, 3 września o godz. 10.00 Suma Odpustowa w Swarzewie, która sprawowana będzie ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i upamiętnia 80. rocznicy koronacji Figury Matki Bożej. Program szczegółowy na plakatach.

 

40-LECIE ZRZESZENIA KASZUBSKO-POMORSKIEGO
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział Władysławowo w niedzielę 3 września, będzie świętowało 40-lecie istnienia.
Z tej okazji  o godz. 14.00 Msza św. w intencji Zrzeszenia. Po Mszy św. przemarsz do ośrodka „Cetniewo” i wspólne uroczyste jubileuszowe spotkanie

 

 

Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, odpoczywającym dobrego wypoczynku, natomiast tym którzy rozpoczynają rok szkolny światła Duch Świętego

 

Władysławowo, 27.08.2017                                                                                          Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz

Zapraszamy!!!

al. Żeromskiego 32, 84-120
WŁADYSŁAWOWO

tel./fax: (058) 674 02 74, e-mail: wladyslawowo@tchr.org

 

Msze święte
Dni powszednie

6:30, 7:00 i 18:00

Niedziela i święta

6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 18:00

Spowiedź

 W czasie każdej Mszy Świętej

Inicjatywy