dodano: 2020-06-27 13:46:51 edycja: 2020-06-27 13:57:09 autor: 40 odsłon: 3567

28.06.2020 - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Być godnym Jezusa to uczynić Go pierwszym w miłości i według tej miłości budować wszystkie inne relacje. Wielu świętych, medytując nad tą Ewangelią, dochodziło do wniosku, że: „Kiedy Bóg jest na pierwszym miejscu, wszystko inne jest na właściwym miejscu”. Także nasze relacje, szczególnie te z ważnymi dla nas osobami: współmałżonkiem, dziećmi, rodzicami, przyjaciółmi, odnajdują właściwe miejsce, kiedy Bóg jest dla nas pierwszy. Kiedy potrafimy w drugim człowieku zobaczyć nie tylko jego samego, lecz także obecnego i działającego w nim Boga, wtedy Jezus wynagradza nam z hojnością przyjęcie Go w bliźnich. Życia możemy zazdrośnie strzec dla siebie lub tracić je dla innych. Tylko ta druga opcja jest rozwojowa.

OD 1 LIPCA W NASZYM KOŚCIELE

Msze św. w niedziele: godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 14.00, 18.00, 19.30, 21.00.

Msze św. w dni powszednie: godz. 6.30, 7.00, 9.00 i 19.00.

Od poniedziałku do soboty o godz. 20.30 różaniec i Apel Jasnogórski w kościele.

Od poniedziałku do soboty od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej

We wszystkie dni powszednie wakacji Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 19.00.

W najbliższy poniedziałek i wtorek dodatkowo Msza św. o godz. 9.00

 

LETNIE KONCERTY ORGANOWE

Z przykrością informujemy, iż w tym roku w związku z pandemią w lipcu nie będą organizowane koncerty organowe.

 

POSŁUGA LITURGICZNO-DUSZPASTERSKA W NASZYM KOŚCIELE

  1. Uczestnicy nabożeństw mają obowiązek zakrywania ust i nosa.
  2. Przystępując do komunii prosimy, aby najpierw podchodzili przyjmujący komunię          na rękę. Po zakończeniu udzielania komunii w tej formie,           jest udzielana komunia bezpośrednio do ust. Proszę o zachowywanie bezpiecznej odległości. Przyjmującym na rękę przypominamy o             spożywaniu komunii w obecności księdza.
  3. Odwołana została dyspensa od udziału w niedzielnych Mszach Świętych. Przypominam o obowiązku niedzielnej Mszy świętej dla wszystkich katolików.
  4. Od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej zwolnione są osoby w podeszłym wieku, osoby chore lub objęte      wskazaniami władz sanitarnych oraz osoby sprawujące opiekę nad chorymi i niepełnosprawnymi.
  5. Przypominam, że nie ma  dyspensy od Mszy św. dla dzieci i młodzieży.   .
  6. Zostaje przedłużony czas Komunii Świętej wielkanocnej w Archidiecezji Gdańskiej do uroczystości Świętych Apostołów Piotra i          Pawła, tj.        do dnia 29 czerwca 2020 r.
  7. Wracamy do sprawowania uroczystości pogrzebowych według zwyczaju który obowiązywał w parafii przed wybuchem pandemii.
  8. W parafii na nowo odbywają się: spotkania grup i wspólnot duszpasterskich. Do normalnego trybu funkcjonowania         wracają,         spotkania w poradni dla narzeczonych.
  9. Nadal nie korzystamy z wody święconej w kropielnicach.

10.      Transmisje z naszego kościoła dostępne tylko  na kanale: TTR - Władysławowo Wniebowzięcia NMP, przez kamery live na       stronie:           parafia.wladek.pl/kamery-live, a także w telewizji Chopin  (transmisje 24 godziny na dobę)

 

MSZA ŚWIĘTA W INTENCJACH RYBAKÓW.

W uroczystość świętych Piotra i Pawła tj. w poniedziałek 29 czerwca o godz. 18.00 w naszym kościele odprawimy uroczystą Mszę św. w intencjach wszystkich związanych z morzem. Dobremu Bogu będziemy polecać wszystkie rybackie rodziny. Będziemy także modlić się w intencjach tych, którzy na morzu zginęli. Mszę świętą rozpoczniemy poświęceniem figury św. Piotra patrona rybaków którą umieściliśmy na ścianie starej części kościoła przy wejściu do zakrystii. W czasie Mszy świętej zostaną zebrane ofiar na tacę z których zostanie sfinansowana figura, aby w ten sposób mogła stać się darem rybaków. Zapraszam poczty sztandarowe. Ze smutkiem pragniemy poinformować, iż w tym roku nie udało się zorganizować Mszy św. w Porcie.

 

PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA (02.07)

Msza św. o godz. 9.00 o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym kapłanie. Po Mszy św. Nabożeństwo ku czci Chrystusa Najwyższego Kapłana w intencjach kapłanów.

 

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA (03.07)

Po Mszy św. o godz. 9.00 nabożeństwo ku Czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Msza św. Wynagradzająca NSPJ o godz. 19.00.

 

ODWIEDZINY CHORYCH

Chorych z systematyczną posługą kapłani odwidzą po wakacjach. Jeśli jest pilna potrzeba odwiedzin proszę o kontakt.

 

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA (04.07)

Po Mszy św. o godz. 9.00 nabożeństwo ku Czci Najświętszej Maryi Panny.

 

ŻYWY RÓŻANIEC

Spotkanie połączone ze zmianą tajemnic dla Żywego Różańca w niedzielę 5 lipca o godz. 15.00. Nabożeństwu przewodzić będzie II Męska Róża ŻR ( tajemnice bolesne)

Intencja powszechna: za nasze rodziny.
Módlmy się, aby dzisiejszym rodzinom towarzyszyły: miłość, szacunek oraz rada.

Intencja parafialna: Aby młodzież i dzieci z naszej parafii oraz wszyscy przyjeżdżający do naszego miasta dobrze i bezpiecznie wypoczęli.

 

ZBIÓRKA OFIAR GDAŃSKIE SEMINARIUM

W przyszłą niedziele będziemy gościć kleryków z Seminarium Gdańskiego. Ofiary z tej niedzieli są przeznaczone na utrzymanie Arcybiskupiego Seminarium w Gdańsku.

 

MODLITWA WIELBIENIA

W czasie wakacji zapraszamy do naszego kościoła na modlitwę wielbienia. Modlitwę wielbienia prowadzić będzie wspólnota „Jemu Chwała” z Władysławowa. Modlitewne spotkania będą miały miejsce:  09.07, 22.07, 05.08, 19.08 o godz. 19.00.

 

CODZIENNY RÓŻANIEC

Codziennie o 20.30 zapraszamy do kościoła wszystkich parafian na różaniec i apel.

Przez cały czerwiec prosimy dobrego Boga o ustanie epidemii, w intencji osób chorych, tych, którzy się nimi opiekują oraz służb medycznych i sanitarnych, a także w  intencjach zbliżających się wakacji. Prosić będziemy o dobrą pogodę i bezpieczny wypoczynek dla turystów i aby nikomu nic złego się nie stało. Różańca nie będzie w najbliższy piątek.

WODA ŚWIĘCONA

Konferencja Episkopatu oraz sanepid zalecają aby w kościele nie nalewać wody do kropielnic oraz nie błogosławić wody do dużych pojemników. W związku z wieloma zapytaniami znaleźliśmy chyba najbezpieczniejsze rozwiązanie zakupując wodę butelkowaną, fabrycznie zamkniętą. Woda została pobłogosławiona.

 

CARITAS

W czasie pandemii wszelkie sprawy z pomocą ubogim proszę załatwiać przez telefon s. Monika Jurewicz MChr tel.695818226

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odeszli: † Link Marian, ur. 1949, Niepodległości,  

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

 

KIOSK PARAFIALNY i  SALA PAPIESKA - czynne od 9.00 do 20.00

 

NABOŻEŃSTWO WYPOMINEK - w każdą niedzielę o godz. 9.00

 

NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

W każdą środę o godz. o godz. 16.45; Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy

 

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

W kościele w piątki po Mszy św. o godz. 17.00; Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

 

RÓŻANIEC W INTENCJI POWOŁANYCH

Różaniec w intencji powołanych z prośbą o nowe powołania kapłańskie i zakonne  w każdy czwartek przed Mszą św. wieczorną.

 

BIURO PARAFIALNE

poniedziałek, środa, piątek; godz. 9:30 – 11:00; 16.00-17.00; w poniedziałek w biurze przyjmuje Proboszcz

 

SPOWIEDŹ

Podczas każdej Mszy św. i 30 minut przed Mszą św. wieczorną.

Spowiedź odbywa się w wyznaczonych do tego miejscach na zewnątrz kościoła.

 

NUMER KONTA PARAFII: 38 83480003 0000 0000 5467 0001

 

Rozpoczyna się czas wakacji i urlopów. Dla jednych to czas odpoczynku, dla drugich wzmożonej pracy. Wszystkim Parafianom i wszystkim wypoczywającym w naszym mieście życzę dobrej pogody, regeneracji sił zarówno fizycznych jak i duchowych, zachwytu nad pięknem przyrody i budujących spotkań z ludźmi. Matka  Boża niech Wam daje radość z posługi wobec wypoczywających, turystom zaś niech  wyprasza łaskę bezpiecznego i skutecznego wypoczynku!

 

 

Władysławowo, 28.06.2020                                                                                                                Ks. Marek Jarząbek SChr

 

                                                                                                                                                       proboszcz


27 czerwca 27 czerwca 40 3567