loading...
« Strona główna

21.06.2020 - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Nie bójcie się!
Dzisiejszej niedzieli trzykrotnie słyszymy wezwanie Jezusa: „Nie bójcie się!”. Nie bójcie się, co o was ludzie powiedzą. Nie bójcie się tych, którzy mogą was prześladować, a nawet zabić. Nie bójcie się, bo jesteście ważni i wiele warci dla Ojca. Jedyny lęk, który powinien opanować serca uczniów i nasze, to lęk przed grzechem, przed oddzieleniem od Boga, przed największą stratą, której możemy doznać w życiu: odrzuceniem przez nas Jego miłości. Wobec tej straty wszystko inne jest relatywne. Nie bójmy się więc przyznawać do Ojca, do Jezusa, do Ewangelii, a On będzie się przyznawał do nas jako swoich dzieci.

NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE

Przez cały czerwiec zapraszamy na  nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa o godz. 17.30. Nabożeństwa nie będzie w najbliższy piątek.

Zachęcamy do rodzinnego odmawiania Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

POSŁUGA LITURGICZNO-DUSZPASTERSKA W NASZYM KOŚCIELE

 

 1. Uczestnicy nabożeństw mają obowiązek zakrywania ust i nosa.
 2. Przystępując do komunii prosimy, aby najpierw podchodzili przyjmujący komunię    na rękę. Po zakończeniu udzielania         komunii        w tej formie, jest udzielana komunia bezpośrednio do ust. Proszę o zachowywanie bezpiecznej odległości. Przyjmującym na   rękę przypominamy o spożywaniu komunii w obecności księdza.
 3. Odwołana została dyspensa od udziału w niedzielnych Mszach Świętych. Przypominam o obowiązku niedzielnej Mszy świętej dla        wszystkich katolików.
 4. Od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej zwolnione są osoby w podeszłym wieku, osoby chore lub objęte     wskazaniami władz sanitarnych oraz osoby sprawujące opiekę nad chorymi i niepełnosprawnymi.
 5. Przypominam, że nie ma  dyspensy od Mszy św. dla dzieci i młodzieży.         .
 6. Zostaje przedłużony czas Komunii Świętej wielkanocnej w Archidiecezji Gdańskiej do uroczystości Świętych Apostołów Piotra i      Pawła, tj. do dnia 29 czerwca 2020 r.
 7. Wracamy do sprawowania uroczystości pogrzebowych według zwyczaju który obowiązywał w parafii przed wybuchem pandemii.
 8. W parafii na nowo odbywają się: spotkania   grup i wspólnot duszpasterskich. Do normalnego trybu funkcjonowania       wracają,       spotkania w poradni dla narzeczonych.
 9. Nadal nie korzystamy z wody święconej w kropielnicach.

10.     Transmisje z naszego kościoła dostępne tylko  na kanale: TTR - Władysławowo          Wniebowzięcia NMP, przez kamery live na   stronie: parafia.wladek.pl/kamery-live, a także w        telewizji Chopin     (transmisje 24 godziny na         dobę)

 

CARITAS

W czasie pandemii wszelkie sprawy z pomocą ubogim proszę załatwiać przez telefon s. Monika Jurewicz MChr tel.695818226

 

CODZIENNY RÓŻANIEC

Codziennie o 20.30 zapraszamy do kościoła wszystkich parafian na różaniec i apel.

Przez cały czerwiec prosimy dobrego Boga o ustanie epidemii, w intencji osób chorych, tych, którzy się nimi opiekują oraz służb medycznych i sanitarnych, a także w  intencjach zbliżających się wakacji. Prosić będziemy o dobrą pogodę i bezpieczny wypoczynek dla turystów i aby nikomu nic złego się nie stało. Różańca nie będzie w najbliższy piątek.

 

NAUKI PRZEDŚLUBNE

Tych, którzy zamierzają wstąpić w sakramentalny związek małżeński  zapraszamy do uczestniczenia w kursie przedmałżeńskim. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek  22 czerwca. Nauki odbywać się będą przez cały tydzień o godz. 19.00 w auli w domu parafialnym. Na nauki zapisujemy się w podczas pierwszego spotkania. W naukach uczestniczą oboje narzeczeni.

 

SAKRAMENT BIERZMOWANIA

 • Próba dla kandydatów do bierzmowania w kościele - wtorek 23 czerwca godz. 19.00.

Na spotkanie młodzież przychodzi z indeksem.

 • Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania - środa 24 czerwca godz. 19.00.
 • Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania czwartek 25 czerwca,  o godz. 19.00.

   Obecność na spotkaniach obowiązkowa.

 • Uroczystość Bierzmowania - piątek 26.06.2020, g.18.00. Sakramentu udzieli  Ks. bp. Zbigniew Zieliński.

Młodzieży przypominamy o maskach.

 

WODA ŚWIĘCONA

Konferencja Episkopatu oraz sanepid zalecają aby w kościele nie nalewać wody do kropielnic oraz nie błogosławić wody do dużych pojemników. W związku z wieloma zapytaniami znaleźliśmy chyba najbezpieczniejsze rozwiązanie zakupując wodę butelkowaną, fabrycznie zamkniętą. Woda została pobłogosławiona. Oprócz wody została także przygotowana sól egzorcyzmowana.

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odeszli: † Zenon Koss, ur. 1957, Toronto, Canada; † Romualda Sikora, ur. 1933, ul. Wyzwolenia  

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

 

ZMIANA LOKALI WYBORCZYCH

Na prośbę Burmistrza naszego miasta pragnę poinformować o zmianie lokalu wyborczego dla obwodu nr 4, który dotychczas mieścił się w Domu Parafialnym przy ul. Żeromskiego we Władysławowie, nowa siedziba lokalu wyborczego to Szkoła Podstawowa nr 2 przy ul. 1000-lecia PP 2 we Władysławowie. Lokal wyborczy dla obwodu nr 5, który dotychczas mieścił się w szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Drogowców 1 we Władysławowie, obecnie znajduje się w Zespole Szkół Nr 1 przy ul. Morskiej we Władysławowie. Jednocześnie pragniemy poinformować, iż lokale wyborcze będą czynne w dniu wyborów w godzinach od 7.00 do godz. 21.00

 

 

 

 

KIOSK PARAFIALNY i  SALA PAPIESKA

Czynne w dni powszednie od 16.00 do 18.30; w niedzielę od 9.00 do 15.00

 

NABOŻEŃSTWO WYPOMINEK - w każdą niedzielę o godz. 9.00

 

NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

W każdą środę o godz. o godz. 16.45; Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy

 

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

W kościele w piątki po Mszy św. o godz. 17.00; Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

 

RÓŻANIEC W INTENCJI POWOŁANYCH

Różaniec w intencji powołanych z prośbą o nowe powołania kapłańskie i zakonne  w każdy czwartek przed Mszą św. wieczorną.

 

BIURO PARAFIALNE

poniedziałek, środa, piątek; godz. 9:30 – 11:00; 16.00-17.00; w poniedziałek w biurze przyjmuje Proboszcz

 

SPOWIEDŹ

Podczas każdej Mszy św. i 30 minut przed Mszą św. wieczorną.

Spowiedź odbywa się w wyznaczonych do tego miejscach na zewnątrz kościoła.

 

MSZE ŚW. W NASZYM KOŚCIELE

niedziela - g. 6.30, 8:00, 9:30, 11.00, 12.30, 14.00, 18.00; dni powszednie o godz. 6.30, 7.00, 18.00

 

NUMER KONTA PARAFII: 38 83480003 0000 0000 5467 0001

 

 

Rozpoczyna się czas wakacji i urlopów. Dla jednych to czas odpoczynku, dla drugich wzmożonej pracy. Wszystkim Parafianom i wszystkim wypoczywającym w naszym mieście życzę dobrej pogody, regeneracji sił zarówno fizycznych jak i duchowych, zachwytu nad pięknem przyrody i budujących spotkań z ludźmi. Matka  Boża niech Wam daje radość z posługi wobec wypoczywających, turystom zaś niech  wyprasza łaskę bezpiecznego i skutecznego wypoczynku!

 

 

Władysławowo, 21.06.2020                                                                                                                Ks. Marek Jarząbek SChr

 

                                                                                                                                                       proboszcz