loading...
« Strona główna

2020.09.27 - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Żyć świadomie
Najtrudniej spotkać Boga tym, którzy uważają, że „są w porządku”. Nie czują potrzeby nawrócenia ani spotkania Boga jako Zbawiciela. Tak było w przypadku faryzeuszy i starszych ludu, tak też bywa w naszym przypadku. Celnicy i nierządnice wyprzedzają nas w drodze do Boga, bo mają świadomość grzechu, wierzą w miłość Zbawiciela i pragną przemiany życia. Prośmy dziś o łaskę opamiętania i spojrzenia na siebie i własne życie oczami miłosiernego Zbawiciela. Do jakiej wolności zaprasza mnie Jezus? Jakiej przemiany pragnie dokonać w moim życiu, abym już nie tylko powtarzał: „Tak, Ojcze”, ale też to spełniał?

NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE

Nabożeństwa różańcowe dla wszystkich w dni powszednie o godz. 17.30

Dla dzieci  we wtorek i czwartek o godz. 17.00;

Dla młodzieży w  środę o godz. 19.00.

Tych wszystkich, którym trudniej jest dotrzeć do naszej świątyni, prosimy i zachęcamy do tego, aby w tym miesiącu wspólnie odmawiali różaniec w domach.

 

KONCERT IN MEMORIAM ŚWIĘTEGO JAN PAWEŁ II - 4 października g. 15.00

Koncert zatytułowany “In memoriam świętego Jan Paweł II” to osłona muzycznego koncertu pt. „ od czasów Beethovena do św. Jana Pawła II”. Przed publicznością wystąpi zespół to Duo del Gesù tworzony przez skrzypka Arnaud Kaminskiego oraz altwiolistę Krzysztofa Komendarek-Tymendorfa. Detale na temat zespołu na stronie: www.duodelgesu.com

            Program koncertu zawierać będzie utwory Beethovena oraz utwory kompozytorów dzisiejszych związanych z Pomorzem skomponowanych specjalnie z okazji 100-lecia urodzin naszego wielkiego rodaka, arcydzieło śp. Krzysztofa Pendereckiego pod tytułem Ciaconna in memorian Giovanni Paolo II. Początek koncertu godz. 15.00.

 

RÓŻANIEC DO GRANIC PARAFII

W  sobotę 17 października zainspirowani "Różańcem do granic" pragniemy po raz drugi zaproponować akcję "Różaniec do granic parafii", która swoim zasięgiem obejmie mieszkańców całej naszej parafii. Różaniec będzie odmawiany całą sobotę od mszy porannej do wieczornej z mieszkańcami poszczególnych ulic naszej parafii. Podobnie jak w zeszłym roku za różaniec będą odpowiedzialne poszczególne Róże Żywego Różańca. Będziemy się modlić w intencji ojczyzny, o zachowanie młodego pokolenia w wierze ojców, o uchronienie przed demoralizacją i sekularyzacją.. Dzieci i młodzież są obecnie pod wielką presją. Proponuje się im model wygodnego życia szczególnie w sferze płci i podważa się naturalny podział ról kobiety i mężczyzny. Będziemy prosić Matkę Najświętszą o dar odrodzenia Polski a Polska zaczyna się w naszych rodzinach, parafiach, wioskach i miastach. Będziemy także prosić o ustanie epidemii

 

JASNOGÓRSKA NOC CZUWANIA

XXXV Jasnogórska Noc Czuwania w intencji Polonii i jej duszpasterzy odbędzie się w dniach 16/17 października 2020r. Ze względów epidemicznych w tym roku nie ma organizowanego wyjazdu. Tego roku jest tylko forma transmisji internetowej.

 

PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA (01.10)

Msza św. o godz. 9.30 w intencji osób starszych samotnych, chorych, emerytów i rencistów. Po Mszy św. Nabożeństwo ku czci Chrystusa Najwyższego Kapłana. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta.

 

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA (02.10)

O godz. 9.30 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do skorzystania ze spowiedzi. O godz. 18.00 Msza św. Wynagradzająca za grzechy NSPJ. (Koronka do Bożego Miłosierdzia-  godz. 17.50)

 

ODWIEDZINY CHORYCH (02.10)

W najbliższy piątek księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną

 

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA (03.10)

Msza św. o Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 9.30. Po Mszy św. naboż. ku czci Matki Najśw.

 

ŻYWY RÓŻANIEC

W niedzielę 12 października o godz. 15.00 zmiana tajemnic. Koronkę i Różaniec prowadzi II Róża Żeńska (tajemnice światłą).

Intencje na październik:

ewangelizacyjna: Misja świeckich w Kościele.
Módlmy się, aby wierni świeccy, a szczególnie kobiety, na mocy chrztu w większym stopniu byli włączani w podejmowanie odpowiedzialności za Kościół.

parafialna: O potrzebne łaski na czas rekolekcji oraz o Boże błogosławieństwo dla całej naszej wspólnoty parafialnej na nowy rok duszpasterski.

 

MODLITWA UWIELBIENIA

Zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, który rozpocznie się 2 października o godz. 18.30. Modlitwę wielbienia prowadzić będzie wspólnota „Jemu Chwała” z Władysławowa.

 

KAPLICA W DOMU PARAFIALNYM

Bardzo chcielibyśmy aby powrócić do adoracji w kaplicy Jana Pawła II. Adoracja mogłaby się odbywać nawet cały dzień. W kaplicy jednak podczas adoracji nie mogłoby przebywać więcej aniżeli 2 osoby. Bardzo proszę, aby chętni do adoracji Najświętszego Sakramentu zgłaszali ten fakt w biurze parafialnym lub w zakrystii. Jeśli uda się stworzyć grafik kaplica przy zachowaniu dyscypliny zostanie na nowo otwarta.

XVII PIELGRZYMI PÓŁMARATON O MEMORIAŁ JANA PAWŁA II

Kategorie

  • XVII Pielgrzymi Półmaraton, 1/3 Maratonu Nordic Walking, Rajd Rowerowy 

            Termin: 4 października 2020 r.,

Uroczyste otwarcie i start honorowy o godz. godz.13:30, start główny o godz. 14:00.

Meta będzie usytuowana przy Kościele pw. Wniebowzięcia NMP we Władysławowie.

godz.15.00 - Koncert in memoriam św. Jan Paweł II

            Zapisy elektroniczne i regulamin biegu: https://elektronicznezapisy.pl/event/5025/strona.html

 

SPOTKANIE DLA DZIECI KTÓRE W TYM ROKU PO RAZ I PRZYSTĄPIŁY DO I KOMUNII ŚW.

Uroczystości tegorocznych I Komunii dobiegają końca. Na dzień 18 października zostało zaplanowane Uroczyste spotkanie wszystkich dzieci które w tym roku po raz I przystąpiły do I Komunii św. Msza święta dla tych dzieci odbędzie się o godz. 11.00. Zachęcam aby tego dnia dzieci przyszły w swoich albach. Zachęcam także, aby dzieci wcześniej przystąpiły do spowiedzi. Spowiedź dla dzieci będzie w sobotę 17 października w godzinach od 11.00 do 12.00 oraz od 17.00 do 18.00.

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

Przypominamy,  iż dzieci z klas III szkoły podstawowej do I Komunii św. przystąpią w  drugą niedzielę maja 2021 roku. Zapisy dzieci na przygotowanie do I Komunii św. będą miały miejsce 4 października po Mszy św. o godz. 11.00.

 

PRZYGOTOWANIA DO  BIERZMOWANIA

Kandydaci do bierzmowania z klas I liceum zapisują się na przygotowanie do tego sakramentu w biurze parafialnym w piątek 25 września od godz. 17 do 18 lub w sobotę 26 września w godz. od 9.00.do 10.00. Na wyżej wymienione spotkanie w biurze kandydaci przychodzą z indeksem z VIII klasy. Kandydaci z klas VIII o wszystkim zostaną poinformowani na katechezie.

 

INDEKSY DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA

Kandydaci do bierzmowania z klas VIII odbierają indeksy u swojego katechety we Władysławowie. Uczniowie uczący się poza Władysławowem indeks odbierają u ks. Vitalija. Uczniowie z kl. I szkół średnich którzy nie odebrali indeksu w wyznaczonych terminach mogą to uczynić mogą to uczynić w godzinach pracy biura parafialnego w  poniedziałki października u Ks. Proboszcza

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

Przy Caritas działa pracownia warsztatowa  św. O. Pio dla osób starszych, chorych i i samotnych. Pracownia czynna od poniedziałku do piątku w g. 09.00 - 13.00.

 

WOLONTARIAT

Serdecznie zapraszamy chętne dzieci i młodzież od kl. 4 szkoły podstawowej do włączenia się w dzieło Parafialnego Wolontariatu. Spotkania odbywają się w każdą środę w godzinach od 17.00 do 18.15. Więcej informacji udzieli s. Monika Jurewicz - tel. 695 818 226.

 

DUSZPASTERSTWO DZIECI

  • Zapraszamy wszystkie chętne dzieci, śpiewające,grające do tworzenia scholi  w sobotę do domu parafialnego od godz.10:30 do 12:00.
  • Schola "Dzieci Maryi" to dynamiczna i energiczna grupa śpiewających na chwałę Boga dzieci. Śpiewają maluchy i nastolatkowie, są tacy co grają na gitarze, bongosach, grzechotkach... Schola się zmienia - co roku ktoś "dorasta", ale też co roku "nowi" dołączają do grupy. Schola śpiewa w niedziele o 11:00 podczas Mszy świętej dla dzieci. ​Jest też wielka radość bycia razem podczas modlitwy, katechezy, czy na wspólnych wycieczkach i wyjazdach wakacyjnych. Wszystkie nowe chętne dzieci, które chcą śpiewać - zapraszamy w sobotę 10 października od godz.10:30-12:00 do domu parafialnego.
  • Na Podwórkowe Koło Różańcowe zapraszamy najmłodsze Dzieci, które swoje spotkania przeżywają we wtoreki od godz. 16:00 do 17:00. Nie wiesz czy się nadasz? Chciłbyś, ale nie masz odwagi? Myślisz, że może to nie dla Ciebie? Przyjdź i sam się przekonaj. Pan Bóg i Matka Boża zapraszają Cię do przeżycia wielkiej przygody!!! Naprawdę warto! Dołącz do nas!
  • W pierwszą niedzielę miesiąca 4 października przed Mszą o godz.10:30 zapraszamy na różaniec prowadzony przez dzieci w intencji Rodzin z naszej parafii.
  • Po wakacyjnej przerwie swoje spotkania wznawia „Oaza Dzieci Bożych” spotkanie odbędzie się we czwartek (01.10) o g. 16.00 w salce dzieci w Domu Parafialnym.

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odeszli: †Regina Grudzień, ur.1958, zam. ul. Gdańska, †Sławomir Śliwiński, 1961, zam. ul Rzemieślnicza,

† Edmund Zielke, 1937, zam. ul Żytnia, † Jacek Chałupnik, 1965, zam. brak, † Jadwiga Wujke, 191933, zam. Gdyńska

† Ewa Majka, 1953, zam. Rybacka 5

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM

Najbliższe katecheza chrzcielna w piątek  25 września o godz. 18.00

 

KAPLICA ŚW. JANA PAWŁA II - Czynna od 5 października w godzinach od 12.00 do 18.00

 

KIOSK PARAFIALNY i  SALA PAPIESKA – od wtorku do soboty od 16.00 do 18.30; w niedzielę od 9.00 do 15.00

 

NABOŻEŃSTWO WYPOMINEK w każdą niedzielę o godz. 9.00

 

NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

w każdą środę o godz. o godz. 17.45. Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy

 

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

W kościele w piątki po Mszy św. o godz. 18.00. Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

 

RÓŻANIEC W INTENCJI POWOŁANYCH - Różaniec w intencji powołanych z prośbą o nowe powołania kapłańskie i zakonne  w każdy czwartek o godz. 17.30.

 

PORADNICTWO RODZINNE - Poradnia rodzinna czynna w naszej parafii w poniedziałek, godz. 19.00-20.00

 

BIURO PARAFIALNE- czynne w poniedziałek, środa, piątek; godz. 9:30 – 11:00; 16.00-17.00. w poniedziałek w biurze przyjmuje Proboszcz

 

SPOWIEDŹ

Podczas każdej Mszy św. i 30 minut przed Mszą św. wieczorną.

Spowiedź odbywa się w wyznaczonych do tego miejscach na zewnątrz kościoła.

 

MSZE ŚW. W NASZYM KOŚCIELE

niedziela - g. 6.30, 8:00, 9:30, 11.00, 12.30, 14.00, 18.00; dni powszednie o godz. 6.30, 7.00, 18.00

 

NUMER KONTA PARAFII- 38 83480003 0000 0000 5467 0001

 

Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

 

Władysławowo, 20.09.2020                                                                                                                Ks. Marek Jarząbek SChr

 

                                                                                                                                                                                            proboszcz