loading...
« Strona główna

2020.09.20 - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

Nieskończona dobroć

W oczach Boga każdy ma szansę. Dla Niego nigdy nie jest za późno. Dla Niego nie ma przegranych ani prymusów z pierwszej ławki. Dla Boga wszyscy jesteśmy dziećmi zaproszonymi do współpracy w trosce o winnicę królestwa Bożego. Bóg jest nieskończenie dobry. Jego dobroć to pragnienie, aby „zapłacić temu ostatniemu tyle samo”, bo każdy jest godny miłości, bez względu na to, ile z siebie potrafi dać, czy dużo, czy mało. Logika Bożej dobroci przekracza całkowicie schematy ludzkiej sprawiedliwości. Może szokować i budzić niezrozumienie czy sprzeciw. Jednak w swoich wyborach Pan jako nasz Przyjaciel, pozostając wierny swoim obietnicom, w niczym nas nie krzywdzi.

DZIEŃ WIECZYSTEJ ADORACJI W INTENCJACH KOŚCIOŁA

We wtorek 22 wrzenia w naszej parafii przypada dzień Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 7.00 rano wystawiony zostanie Najświętszy Sakrament i adoracja będzie trwała do wieczornej Mszy św.

Grafik adoracji:

  8.00- 10.00 - Hallerowo

10.00- 12.00 - Cetniewo

12.00- 14.00 - Żwirowa

14.00- 16.00 - Szotland

16.00- 18.00 - Śródmieście

Znajdźmy choć trochę czasu na bycie z Jezusem Eucharystycznym w wyznaczonym dla siebie czasie lub o innej porze dnia.

 

ROCZNICA I KOMUNII

W związku z wieloma zapytaniami i prośbą o zorganizowanie rocznicy I Komunii św. pragnę poinformować, że tak jak było to zapowiadane przed wakacjami uroczystość ta odbędzie się 27 września w czasie Mszy św. o godz. 11.00. Spowiedź dla dzieci w piątek, 25 września o godz. 16.30. Po spowiedzi o godz. 17.00 będzie miała miejsce próba dla osób zaangażowanych w liturgię.

 

SPOTKANIE DLA WSZYSTKICH DZIECI KTÓRE W TYM ROKU PO RAZ I PRZYSTĄPIŁY DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ

Uroczystości tegorocznych I Komunii dobiegają końca. Na dzień 18 października zostało zaplanowane Uroczyste spotkanie wszystkich dzieci które w tym roku po raz I przystąpiły do I Komunii św. Msza święta dla tych dzieci odbędzie się o godz. 11.00. Zachęcam aby tego dnia dzieci przyszły w swoich albach. Zachęcam także, aby dzieci wcześniej przystąpiły do spowiedzi. Spowiedź dla dzieci będzie w sobotę 17 października w godzinach od 11.00 do 12.00 oraz od 17.00 do 18.00.

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

Przypominamy,  iż dzieci z klas III szkoły podstawowej do I Komunii św. przystąpią w  drugą niedzielę maja 2021 roku. Zapisy dzieci na przygotowanie do I Komunii św. będą miały miejsce 4 października po Mszy św. o godz. 11.00.

 

PRZYGOTOWANIA DO  BIERZMOWANIA

Kandydaci do bierzmowania z klas I liceum zapisują się na przygotowanie do tego sakramentu w biurze parafialnym w piątek 25 września od godz. 17 do 18 lub w sobotę 26 września w godz. od 9.00.do 10.00. Na wyżej wymienione spotkanie w biurze kandydaci przychodzą z indeksem z VIII klasy. Kandydaci z klas VIII o wszystkim zostaną poinformowani na katechezie.

OAZA DZIECI BOŻYCH

Po wakacyjnej przerwie swoje spotkania wznawia „Oaza Dzieci Bożych” spotkanie odbędzie się we czwartek (01.10) o g. 16.00 w salce dzieci w Domu Parafialnym.

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

  • Przy Caritas działa pracownia warsztatowa  św. O. Pio dla osób starszych, chorych i i samotnych. Pracownia czynna od poniedziałku do piątku w g. 09.00 - 13.00.
  • Serdecznie zapraszamy chętne dzieci i młodzież od kl. 4 szkoły podstawowej do wlączenia się w dzieło Parafialnego Wolontariatu. Spotkania odbywają się w każdą środę w godzinach od 17.00 do 18.15. Więcej informacji udzieli s. Monika Jurewicz - tel. 695 818 226.
  • W najbliższy weekend, tj. 25 i 26 września (piątek i sobota) odbędzie się zbiórka żywności "Tak Pomagam" w sklepach na terenie naszej PARAFII. W zbiórce wezmą udział wolontariusze Caritas. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w to dzieło. ZEBRANA żywność zostanie przekazana Pracowni Miłosierdzia "św. o. Pio" oraz osobom potrzebującym.

 

XVII PIELGRZYMI PÓŁMARATON O MEMORIAŁ JANA PAWŁA II

Kategorie

XVII Pielgrzymi Półmaraton o Memoriał Jana Pawła II

1/3 Maratonu Nordic Walking o Memoriał Jana Pawła II

Rajd Rowerowy o Memoriał Jana Pawła

            Termin: 4 października 2020 r.,

Uroczyste otwarcie i start honorowy o godz. godz.13:30, start główny o godz. 14:00.

            Meta będzie usytuowana przy Kościele pw. Wniebowzięcia NMP we Władysławowie.

Zapisy elektroniczne i regulamin biegu:https://elektronicznezapisy.pl/event/5025/strona.html

 

KONCERT IN MEMORIAM ŚWIĘTEGO JAN PAWEŁ II - 4 października g. 15.00

Koncert zatytułowany “In memoriam świętego Jan Paweł II” to osłona muzycznego koncertu pt. „ od czasów Beethovena do św. Jana Pawła II”

Przed publicznością wystąpi zespół to Duo del Gesù tworzony przez skrzypka Arnaud Kaminskiego oraz altwiolistę Krzysztofa Komendarek-Tymendorfa. Detale na temat zespołu na stronie: www.duodelgesu.com

            Program koncertu zawierać będzie utwory Beethovena oraz utwory kompozytorów dzisiejszych związanych z Pomorzem skomponowanych wreszcie specjalnie z okazji 100-lecia urodzina naszego wielkiego rodaka, arcydzieło śp. Krzysztofa Pendereckiego pod tytułem Ciaconna in memorian Giovanni Paolo II

Początek koncertu godz. 15.00

 

JASNOGÓRSKA NOC CZUWANIA

XXXV Jasnogórska Noc Czuwania w intencji Polonii i jej duszpasterzy odbędzie się w dniach 16/17 października 2020r. Ze względów epidemicznych w tym roku nie ma organizowanego wyjazdu. Tego roku jest tylko forma transmisji internetowej.

 

KAPLICA W DOMU PARAFIALNYM

Bardzo chcielibyśmy aby powrócić do adoracji w kaplicy Jana Pawła II. Adoracja mogłaby się odbywać nawet cały dzień. W kaplicy jednak podczas adoracji nie mogłoby przebywać więcej aniżeli 2 osoby. Bardzo proszę, aby chętni do adoracji Najświętszego Sakramentu zgłaszali ten fakt w biurze parafialnym lub w zakrystii. Jeśli uda się stworzyć grafik kaplica przy zachowaniu dyscypliny zostanie na nowo otwarta.

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

†Maria Czarzbon, ur.1935, zam. ul. Obr. Helu; †Maria Białkowska, 1949, zam. ul Inżynierska

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM

Najbliższe katecheza chrzcielna w piątek  25 września o godz. 18.00

 

KAPLICA ŚW. JANA PAWŁA II - Zamknięta do odwołania

 

KIOSK PARAFIALNY i  SALA PAPIESKA – od wtorku do soboty od 16.00 do 18.30; w niedzielę od 9.00 do 15.00

 

NABOŻEŃSTWO WYPOMINEK w każdą niedzielę o godz. 9.00

 

NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

w każdą środę o godz. o godz. 17.45. Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy

 

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

W kościele w piątki po Mszy św. o godz. 18.00. Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

 

RÓŻANIEC W INTENCJI POWOŁANYCH - Różaniec w intencji powołanych z prośbą o nowe powołania kapłańskie i zakonne  w każdy czwartek o godz. 17.30.

 

PORADNICTWO RODZINNE - Poradnia rodzinna czynna w naszej parafii w poniedziałek, godz. 19.00-20.00

 

BIURO PARAFIALNE- czynne w poniedziałek, środa, piątek; godz. 9:30 – 11:00; 16.00-17.00. w poniedziałek w biurze przyjmuje Proboszcz

 

SPOWIEDŹ

Podczas każdej Mszy św. i 30 minut przed Mszą św. wieczorną.

Spowiedź odbywa się w wyznaczonych do tego miejscach na zewnątrz kościoła.

 

MSZE ŚW. W NASZYM KOŚCIELE

niedziela - g. 6.30, 8:00, 9:30, 11.00, 12.30, 14.00, 18.00; dni powszednie o godz. 6.30, 7.00, 18.00

 

NUMER KONTA PARAFII- 38 83480003 0000 0000 5467 0001

 

Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

 

Władysławowo, 20.09.2020                                                                                                                Ks. Marek Jarząbek SChr

 

                                                                                                                                                                                            proboszcz