dodano: 2020-09-12 15:09:00 edycja: 2020-09-12 15:19:06 autor: 41 odsłon: 5541

2020.09.13 - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Zawsze gotowi do przebaczenia
Nowe serce, które Bóg chce nam dać, to serce gotowe do przebaczenia na wzór Jezusa. Ilekroć skruszeni prosimy o miłosierdzie, Bóg przebacza nam i daje kolejną szansę. Dlaczego więc tak często nie umiemy, czy nie chcemy przebaczać? Ten, kto krzywdzi innych, wcześniej sam został skrzywdzony; ten, kto rani innych, wcześniej sam został zraniony. Oczywiście to nie usprawiedliwia wyboru zła czy grzechu, lecz wskazuje na przyczynę. Zemsta tylko poszerza krąg nienawiści i przemocy, natomiast przebaczenie z serca zatrzymuje przemoc. Przebaczenie daje szansę na przemianę.

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE

Trwa Nabożeństwo Fatimskie jeszcze dzisiaj tj. niedziela 13 września:

godz. 9.00 - II część różańca,

godz. 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia i III część różańca,

godz. 17.30 - IV część różańca  po różańcu procesja światła.

 

KAPLICA W DOMU PARAFIALNYM

Bardzo chcielibyśmy aby powrócić do adoracji w kaplicy Jana Pawła II. Adoracja mogłaby się odbywać nawet cały dzień. W kaplicy jednak podczas adoracji nie mogłoby przebywać więcej aniżeli 2 osoby. Bardzo proszę, aby chętni do adoracji Najświętszego Sakramentu zgłaszali ten fakt w biurze parafialnym lub w zakrystii. Jeśli uda się stworzyć grafik kaplica przy zachowaniu dyscypliny zostanie na nowo otwarta.

 

SPOTKANIE DLA WSZYSTKICH DZIECI KTÓRE W TYM ROKU PO RAZ I PRZYSTĄPIŁY DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ

Uroczystości tegorocznych I Komunii dobiegają końca. Na dzień 18 października zostało zaplanowane Uroczyste spotkanie wszystkich dzieci które w tym roku po raz I przystąpiły do I Komunii św. Msza święta dla tych dzieci odbędzie się o godz. 11.00. Zachęcam aby tego dnia dzieci przyszły w swoich albach. Zachęcam także, aby dzieci wcześniej przystąpiły do spowiedzi. Spowiedź dla dzieci będzie w sobotę 17 października w godzinach od 11.00 do 12.00 oraz od 17.00 do 18.00.

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

Przypominamy,  iż dzieci z klas III szkoły podstawowej do I Komunii św. przystąpią w  drugą niedzielę maja 2021 roku. Zapisy dzieci na przygotowanie do I Komunii św. będą miały miejsce 4 października po Mszy św. o godz. 11.00.

 

JASNOGÓRSKA NOC CZUWANIA

XXXV Jasnogórska Noc Czuwania w intencji Polonii i jej duszpasterzy odbędzie się w dniach 16/17 października 2020r. Ze względów epidemicznych w tym roku nie ma organizowanego wyjazdu. Tego roku jest tylko forma transmisji internetowej.

 

PRZYGOTOWANIA DO  BIERZMOWANIA

Kandydaci do bierzmowania z klas I liceum zapisują się na przygotowanie do tego sakramentu w biurze parafialnym w piątek 25 września od godz. 17 do 18 lub w sobotę 26 września w godz. od 9.00.do 10.00. Na wyżej wymienione spotkanie w biurze kandydaci przychodzą z indeksem z VIII klasy. Kandydaci z klas VIII o wszystkim zostaną poinformowani na katechezie.

 

DZIEŃ WIECZYSTEJ ADORACJI W INTENCJACH KOŚCIOŁA

We wtorek 22 wrzenia w naszej parafii przypada dzień Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Po Mszy św. o godz. 7.00 rano wystawiony zostanie Najświętszy Sakrament i adoracja będzie trwała do wieczornej Mszy św.

Grafik adoracji:

  8.00- 10.00 - Hallerowo

10.00- 12.00 - Cetniewo

12.00- 14.00 - Żwirowa

14.00- 16.00 - Szotland

16.00- 18.00 - Śródmieście

Znajdźmy choć trochę czasu na bycie z Jezusem Eucharystycznym w wyznaczonym dla siebie czasie lub o innej porze dnia.

 

OAZA DZIECI BOŻYCH

Po wakacyjnej przerwie swoje spotkania wznawia „Oaza Dzieci Bożych” spotkanie odbędzie się we czwartek (01.10) o g. 16.00 w salce dzieci w Domu Parafialnym.

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

Przy Caritas działa pracownia warsztatowa  św. O. Pio dla osób starszych, chorych i i samotnych. Pracownia czynna od poniedziałku do piątku w g. 09.00 - 13.00.

 

XVII PIELGRZYMI PÓŁMARATON O MEMORIAŁ JANA PAWŁA II

Kategorie

            Termin: 4 października 2020 r.,

Uroczyste otwarcie i start honorowy o godz. godz.13:30, start główny o godz. 14:00.

            Meta będzie usytuowana przy Kościele pw. Wniebowzięcia NMP we Władysławowie.

godz.15.00 - Koncert in memoriam św. Jan Paweł II

            Zapisy elektroniczne i regulamin biegu: https://elektronicznezapisy.pl/event/5025/strona.html

 

KONCERT IN MEMORIAM ŚWIĘTEGO JAN PAWEŁ II

Koncert zatytułowany “In memoriam świętego Jan Paweł II” to osłona muzycznego koncertu pt. „ od czasów Beethovena do św. Jana Pawła II”

Przed publicznością wystąpi zespół to Duo del Gesù tworzony przez skrzypka Arnaud Kaminskiego oraz altwiolistę Krzysztofa Komendarek-Tymendorfa. Detale na temat zespołu na stronie: www.duodelgesu.com

            Program koncertu zawierać będzie utwory Beethovena oraz utwory kompozytorów dzisiejszych związanych z Pomorzem skomponowanych wreszcie specjalnie z okazji 100-lecia urodzina naszego wielkiego rodaka, arcydzieło śp. Krzysztofa Pendereckiego pod tytułem Ciaconna in memorian Giovanni Paolo II

Początek koncertu godz. 15.00

 

LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA

Zbiórka dla całej Liturgicznej Służby Ołtarza odbędzie się w sobotę 13 września  o godz. 9.30. Zapraszamy także chętnych chłopców

do wstąpienia w szeregi LSO

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

†Andrzej Kalff, ur.1956, zam. ul. M. Reja; †Jan Ignaszów, 1935, zam. ul Morenowa; †Władysław Bolda, 1921, zam. ul. Świrkowa

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

 

PMKS „RYBAK”                   

Odbyły się Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym klasycznym i w wyciskaniu sztangi leżąc w Skierniewicach, 04-06.09.2020 r.

W mistrzostwach udział wzięli zawodnicy naszego Parafialnego Klubu Sportowego. Tytuły mistrzowskie, rekordy życiowe i 13 medali to dorobek naszych zawodników. Ze względu na sytuację epidemiologiczną osobne mistrzostwa Polski zostały połączone w jedną imprezę. Tak więc większość naszych zawodników startowała dzień po dniu, co nie sprzyjało osiąganiu rekordowych wyników. Mimo tego prawie wszyscy ustanowili swoje rekordy życiowe, co przeniosło się zajmowane wysokie miejsca.

W  trójboju siłowym , w grupie juniorów młodszych do 16 lat  Rozalia Glembin w swej kategorii wagowej zajęła II miejsce wynikiem 235,o kg , a Mateusz Poniatowski był trzeci i uzyskał bardzo dobry wynik 472,5 kg. W juniorach do 18 lat  Marysia Poniatowska zdobyła tytuł w-ce Mistrzyni Polski, uzyskując 302,5 kg W juniorach starszych bardzo dobrze zaprezentowała się Anita Słomska zdobywając po zaciętej walce medal brązowy podnosząc 312,5 kg. Wśród chłopców w tej grupie wiekowej nieznacznie przegrał złoty medal Marcin Lange, plasując się ostatecznie na drugim miejscu ze znakomitym wynikiem 722,5 kg.  Dało to naszemu zawodnikowi również drugie miejsce we współzawodnictwie IPF na najlepszy wynik wśród juniorów starszych. Bardzo udanie starty w trójboju siłowym zaliczyli nasi weterani, Marian Piwowarczyk w kat. do 66,okg i Henryk Hintzke w kat. do 74,0 kg. Obaj zdobyli tytuły Mistrzów Polski w swych grupach wiekowych. Druga część zawodów to zmagania zawodników w wyciskaniu sztangi leżąc.Rozpoczęliśmy od najmłodszych: Mateusz Poniatowski zdobył w kat. juniorów do 16 lat w wadze do 93,0 kg medal srebrny wyciskając 135,o kg,  Natomiast Marysia Poniatowska zajęła I miejsce wśród juniorek do 18 lat wynikiem 90,0 kg. Wynik ten dał też naszej zawodniczce niespodziewanie  tytuł Mistrzyni Polski seniorek w kat. do 72,o kg.

Wśród juniorów do 23 lat tytuł v-ce Mistrza Polski w kat do 105,o kg  zdobył Marcin Lange wynikiem 220,0 kg. Po raz kolejny z medalem z zawodów rangi mistrzowskiej wraca Paweł Hadas, który w kat. do 66,o kg zdobył tytuł w-ce Mistrza Polski seniorów,  wyciskając sztangę o wadze 175,0 kg. Zawody zakończył start weteranów, wśród których  w swej grupie wiekowej i wagowej I miejsce zajął Marian Piwowarczyk.

      

NABÓR DO GRUPY TERAPEUTYCZNO-ROZWOJOWEJ

Pracownia Psychoterapii we Władysławowie ogłasza nabór do grupy terapeutyczno-rozwojowej.  Program skierowany jest do osób w wieku 18-26 lat, które mają trudności w radzeniu sobie       z własnymi emocjami, posiadają niską samoocenę i są niezadowolone z siebie, mają problemy     i trudności w relacjach z ludźmi: w rodzinie, w związku, w pracy lub w szkole, czują samotność, pustkę i brak poczucia sensu życia, szukają wiedzy na temat swojego postępowania.

Nabór do grupy  poprzedzony jest konsultacjami indywidualnymi.

Więcej informacji znajdą Państwo pod nr tel. Izabela Patura: 660-618-611 lub Ewa Wojtych 502 983 398

Miejsce i terminy spotkań:

Dom Parafialny im. Św. Jana Pawła II(wejście od tyłu budynku).

Grupa startuje w październiku  2020  roku. Będziemy się spotykać dwa razy w  miesiącu, w środy. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapraszamy wszystkich chętnych.

POWSZECHNY SPIS ROLNY

W całej Polsce trwa Powszechny Spis Rolny, który potrwa od 1 września do 30 listopada 2020 r. Udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje wszystkie gospodarstwa rolne prowadzące działalność rolniczą. Podstawową formą udziału w spisie jest samospis internetowy. Wystarczy wejść na stronę http://spisrolny.gov.pl i wypełnić elektroniczny formularz. Na tej stronie podany jest również numer telefonu na infolinię, gdzie można uzyskać dodatkowe informacje lub dokonać spisu przez telefon. Udział w spisie rolnym jest obowiązkowy.

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM

Najbliższe katecheza chrzcielna w piątek  25 września o godz. 18.00

 

KAPLICA ŚW. JANA PAWŁA II - Zamknięta do odwołania

 

KIOSK PARAFIALNY i  SALA PAPIESKA - czynne w dni powszednie od 16.00 do 18.30; w niedzielę od 9.00 do 15.00

 

NABOŻEŃSTWO WYPOMINEK w każdą niedzielę o godz. 9.00

 

NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

w każdą środę o godz. o godz. 17.45. Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy

 

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

W kościele w piątki po Mszy św. o godz. 18.00. Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

 

RÓŻANIEC W INTENCJI POWOŁANYCH - Różaniec w intencji powołanych z prośbą o nowe powołania kapłańskie i zakonne  w każdy czwartek o godz. 17.30.

 

PORADNICTWO RODZINNE - Poradnia rodzinna czynna w naszej parafii w poniedziałek, godz. 19.00-20.00

 

BIURO PARAFIALNE- czynne w poniedziałek, środa, piątek; godz. 9:30 – 11:00; 16.00-17.00. w poniedziałek w biurze przyjmuje Proboszcz

 

SPOWIEDŹ

Podczas każdej Mszy św. i 30 minut przed Mszą św. wieczorną.

Spowiedź odbywa się w wyznaczonych do tego miejscach na zewnątrz kościoła.

 

MSZE ŚW. W NASZYM KOŚCIELE

niedziela - g. 6.30, 8:00, 9:30, 11.00, 12.30, 14.00, 18.00; dni powszednie o godz. 6.30, 7.00, 18.00

 

NUMER KONTA PARAFII- 38 83480003 0000 0000 5467 0001

 

Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

 

Władysławowo, 12.09.2020                                                                                                                Ks. Marek Jarząbek SChr

 

                                                                                                                                                                                            proboszcz


12 września 12 września 41 5541