dodano: 2020-07-04 17:50:27 edycja: 2020-07-04 18:01:03 autor: 41 odsłon: 3768

2020.07.05 - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Wszystko jest darem
Wielu ludzi żyje z nie do końca uświadomionym lękiem w sercu: „A jeśli Bóg mi to zabierze?”. To ci, którzy noszą w sobie obraz zazdrosnego Boga, który odbiera nam rzeczy czy osoby, na których nam najbardziej w życiu zależy. Jest to oczywiście fałszywy obraz Boga. Prostuje to sam Jezus, dzieląc się z nami swoim doświadczeniem, które jest źródłem Jego radości: „Mój Ojciec przekazał Mi wszystko!”. To radosny okrzyk Syna obdarowanego przez Ojca. Miłość nie zabiera nigdy. Ona może tylko dawać, ofiarowywać i przyjmować. Może także zapraszać do pozostawienia czegoś, co szkodzi lub przeszkadza w rozwoju. Jest to jednak zaproszenie, a nie przymus. Przeżywając życie jako dar od Boga, staje się ono nawet pośród trudów i zmagań o wiele łatwiejsze i lżejsze.

OD 1 LIPCA W NASZYM KOŚCIELE

Msze św. w niedziele: godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 14.00, 18.00, 19.30, 21.00.

Msze św. w dni powszednie: godz. 6.30, 7.00, 9.00 i 19.00.

Od poniedziałku do soboty o godz. 20.30 różaniec i Apel Jasnogórski w kościele.

Od poniedziałku do soboty od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej

We wszystkie dni powszednie wakacji Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 19.00.

 

LETNIE KONCERTY ORGANOWE

Z przykrością informujemy, iż w tym roku w związku z pandemią w lipcu nie będą organizowane koncerty organowe.

 

POSŁUGA LITURGICZNO-DUSZPASTERSKA W NASZYM KOŚCIELE

  1. Uczestnicy nabożeństw mają obowiązek zakrywania ust i nosa.
  2. Przystępując do komunii prosimy, aby najpierw podchodzili przyjmujący komunię         na rękę. Po zakończeniu udzielania komunii w tej formie,         jest udzielana komunia bezpośrednio do ust. Proszę o zachowywanie bezpiecznej odległości. Przyjmującym na rękę przypominamy o             spożywaniu komunii w obecności księdza.
  3. Odwołana została dyspensa od udziału w niedzielnych Mszach Świętych. Przypominam o obowiązku niedzielnej Mszy świętej dla            wszystkich katolików.
  4. Od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej zwolnione są osoby w podeszłym wieku, osoby chore lub objęte         wskazaniami władz sanitarnych oraz osoby sprawujące opiekę nad chorymi i niepełnosprawnymi.
  5. Przypominam, że nie ma  dyspensy od Mszy św. dla dzieci i młodzieży.   .
  6. Zostaje przedłużony czas Komunii Świętej wielkanocnej w Archidiecezji Gdańskiej do uroczystości Świętych Apostołów Piotra i         Pawła, tj.        do dnia 29 czerwca 2020 r.
  7. Wracamy do sprawowania uroczystości pogrzebowych według zwyczaju który obowiązywał w parafii przed wybuchem pandemii.
  8. W parafii na nowo odbywają się: spotkania grup i wspólnot duszpasterskich. Do normalnego trybu funkcjonowania        wracają,         spotkania w poradni dla narzeczonych.
  9. Nadal nie korzystamy z wody święconej w kropielnicach.

10.      Transmisje z naszego kościoła dostępne tylko  na kanale: TTR - Władysławowo Wniebowzięcia NMP, przez kamery live na      stronie:          parafia.wladek.pl/kamery-live, a także w telewizji Chopin  (transmisje 24 godziny na dobę)

 

PRZY KOŚCIELE ZAPRASZAMY  W WSZYSTKICH TURYSTÓW W NASTĘPUJĄCE MIEJSCA:

Sala Pamięci Świętego Jana Pawła II. Jest to miejsce, w którym utrwalamy w naszej pamięci sylwetkę niezwykłego Świętego - Wielkiego Polaka. Mieści się ona w Domu Parafialnym.  Wejście przez kiosk parafialny. Wstęp wolny.

Obok kościoła znajduje się także ławeczka Świętego Jana Pawła II

 

PISMO ŚWIĘTE

W tegoroczne wakacje w naszej Parafii będziemy starać się pochylać nad jednym z elementów mających wpływ na nasze życie duchowe. Chcemy zwracać uwagę na refleksje nad Pismem Świętym i Jego obecnością w naszym życiu.

Proponujemy naszym wczasowiczom, aby tegoroczną pamiątką pobytu w naszym kościele stało się Pismo Święte które rozprowadzamy przed kościołem i w kiosku parafialnym.

ZBIÓRKA OFIAR GDAŃSKIE SEMINARIUM

Dzisiaj gościmy kleryków z Seminarium Gdańskiego. Ofiary z tej niedzieli są przeznaczone na utrzymanie Arcybiskupiego Seminarium w Gdańsku.

 

PODZIĘKOWANIE

W uroczystość świętych Piotra i Pawła poświęciliśmy figurę św. Piotra patrona rybaków którą umieściliśmy na ścianie starej części kościoła przy wejściu do zakrystii. Dziękuję tym wszystkim którzy tego dnia składali ofiary na tacę. Ofiary te w całości pokryły przedsięwzięcie.

 

MODLITWA WIELBIENIA

W czasie wakacji zapraszamy do naszego kościoła na modlitwę wielbienia. Modlitwę wielbienia prowadzić będzie wspólnota „Jemu Chwała” z Władysławowa. Modlitewne spotkania będą miały miejsce:  08.07, 22.07, 05.08, 19.08 o godz. 19.00.

 

CODZIENNY RÓŻANIEC

Codziennie o 20.30 zapraszamy do kościoła wszystkich parafian na różaniec i apel.

Przez cały czerwiec prosimy dobrego Boga o ustanie epidemii, w intencji osób chorych, tych, którzy się nimi opiekują oraz służb medycznych i sanitarnych, a także w  intencjach zbliżających się wakacji. Prosić będziemy o dobrą pogodę i bezpieczny wypoczynek dla turystów i aby nikomu nic złego się nie stało. Różańca nie będzie w najbliższy piątek.

 

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE

Nabożeństwo Fatimskie ma charakter ekspiacyjny i obejmują głównie wspólne odmawianie różańca. Jest to odpowiedź na dwa wezwania Maryi: do modlitwy oraz do czynienia pokuty za grzeszników. Najbliższe nabożeństwo:

Niedziela 12 lipca

godz. 20.30 -  II część różańca i procesja światła.

Poniedziałek 13 lipca

godz.   9.30 - II część różańca,

godz. 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia i III część różańca,

godz. 18.30 - IV część różańca, Msza Św. i procesja światła.

 

LETNIE KONCERTY ORGANOWE

Z przykrością informujemy, iż w tym roku w związku z pandemią w lipcu nie będą organizowane koncerty organowe ŻYWY

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odeszli: †Joanna Pająk, ur. 1933, zam. ul. Abrahama; †Bronisława Hincke, ur. 1933, zam. ul. Abrahama; †Irena  Frank,1931, zam. ul. 8 Marca- pogrzeb w poniedziałek o g. 11.00; Adam Skotzke, niemowlę, ul. Ceynowy. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

KIOSK PARAFIALNY i  SALA PAPIESKA - czynne od 9.00 do 20.00

 

NABOŻEŃSTWO WYPOMINEK - w każdą niedzielę o godz. 9.00

 

NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

W każdą środę o godz. o godz. 16.45; Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy

 

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

W kościele w piątki po Mszy św. o godz. 17.00; Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

 

RÓŻANIEC W INTENCJI POWOŁANYCH

Różaniec w intencji powołanych z prośbą o nowe powołania kapłańskie i zakonne  w każdy czwartek przed Mszą św. wieczorną.

 

BIURO PARAFIALNE

poniedziałek, środa, piątek; godz. 9:30 – 11:00; 16.00-17.00; w poniedziałek w biurze przyjmuje Proboszcz

 

SPOWIEDŹ

Podczas każdej Mszy św. i 30 minut przed Mszą św. wieczorną.

Spowiedź odbywa się w wyznaczonych do tego miejscach na zewnątrz kościoła.

 

NUMER KONTA PARAFII: 38 83480003 0000 0000 5467 0001

 

Trwa czas wakacji i urlopów. Dla jednych to czas odpoczynku, dla drugich wzmożonej pracy. Wszystkim Parafianom i wszystkim wypoczywającym w naszym mieście życzę dobrej pogody, regeneracji sił zarówno fizycznych jak i duchowych, zachwytu nad pięknem przyrody i budujących spotkań z ludźmi. Matka  Boża niech Wam daje radość z posługi wobec wypoczywających, turystom zaś niech  wyprasza łaskę bezpiecznego i skutecznego wypoczynku!

 

 

Władysławowo, 05.07.2020                                                                                                                   Ks. Marek Jarząbek SChr

 

                                                                                                                                                      proboszcz


04 lipca 04 lipca 41 3768