loading...
« Strona główna

2020.06.14 - XI NIEDZIELA ZWYKŁA

Troska Dobrego Pasterza
Jezus widzi nie tylko to, co zewnętrzne. On czyta w głębi ludzkich serc. Jest poruszony kondycją człowieka udręczonego życiem i porzuconego, czyli samotnego, zagubionego, niczyjego. On jako Dobry Pasterz pragnie otoczyć go swoją troskliwą miłością i mądrością. Pierwszym krokiem jest prośba o modlitwę w intencjach tych, którzy razem z Nim będą troszczyć się o ludzi zagubionych. Drugim – posłanie apostołów, a dziś innych powołanych. Jezus obdarza ich swoją bliskością i udziela im ze swojej władzy, ponieważ misję pełnią w Jego imieniu. Cechą powołanych ma być bezinteresowność. Wszystko darmo otrzymali od Boga, wszystko darmo mają dawać braciom.

BOŻE CIAŁO

W tym roku w Uroczystość Bożego Ciała uczciliśmy obecnością Jezusa w Najświętszym Sakramencie przy 21 ołtarzach. Wszystkim tym, którzy znaleźli czas dla Jezusa i wzięli udział w tych uroczystościach – niechaj BÓG wynagrodzi ich modlitewną obecność oraz zaangażowanie!  Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie pięknych Ołtarzy. Podziękowania kieruję również pod adresem Liturgicznej Służby Ołtarza oraz dziewczynek sypiących kwiaty.

 

„OKTAWA BOŻEGO CIAŁA”

Do czwartku 18.06 trwa „oktawa” Bożego Ciała. W te dni odprawiamy procesję eucharystyczną  połączoną z nabożeństwem czerwcowym tj. o godz. 17.30 . Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów

 

POSŁUGA LITURGICZNO-DUSZPASTERSKA W NASZYM KOŚCIELE

 1. Uczestnicy nabożeństw mają obowiązek zakrywania ust i nosa.
 2. Przystępując do komunii prosimy, aby         najpierw podchodzili przyjmujący komunię na rękę. Po zakończeniu udzielania komunii w tej formie, jest udzielana komunia bezpośrednio do ust.
 3. Odwołana została dyspensa od udziału w niedzielnych Mszach Świętych. Przypominam o obowiązku niedzielnej Mszy świętej dla     wszystkich katolików.
 4. Od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej zwolnione są osoby w podeszłym wieku, osoby chore lub objęte    wskazaniami władz sanitarnych         oraz osoby sprawujące opiekę nad chorymi i niepełnosprawnymi.
 5. Przypominam, że nie ma  dyspensy od Mszy św. dla dzieci i młodzieży.
 6. Zostaje przedłużony czas Komunii Świętej wielkanocnej w Archidiecezji Gdańskiej do uroczystości Świętych Apostołów Piotra i    Pawła, tj. do dnia 29 czerwca 2020 r.
 7. NOWY TERMIN BIERZMOWANIA - 26.06.2020, g.18.00
 8. Wracamy do sprawowania uroczystości pogrzebowych według zwyczaju który obowiązywał przed wybuchem       pandemii.
 9. W parafii na nowo odbywają się: spotkania grup i wspólnot duszpasterskich, katecheza          przedchrzcielna i rzedmałżeńska. Do normalnego trybu funkcjonowania wracają, spotkania w poradni dla narzeczonych.
 10. Nadal nie korzystamy z wody święconej w kropielnicach.
 11. Transmisje z naszego kościoła  dostępne tylko  na kanale: TTR - Władysławowo Wniebowzięcia NMP, przez kamery live na stronie:         parafia.wladek.pl/kamery-live, a          także w telewizji Chopin  (transmisje 24 godziny na         dobę)

CODZIENNY RÓŻANIEC

Codziennie o 20.30 zapraszamy do kościoła wszystkich parafian na różaniec i apel.

Przez cały czerwiec prosimy dobrego Boga o ustanie epidemii, w intencji osób chorych, tych, którzy się nimi opiekują oraz służb medycznych i sanitarnych, a także w  intencjach zbliżających się wakacji. Prosić będziemy o dobrą pogodę i bezpieczny wypoczynek dla turystów i aby nikomu nic złego się nie stało.

 

ROCZNICA ŚMIERCI KS. ALOJZEGO PIŁATA

16 czerwca (wtorek) obchodzimy 51 rocz. śmierci ks. Alojzego Piłata proboszcza parafii we Władysławowie. Zapraszamy na Msze św. w jego intencjach o godz. 18.00 oraz na różaniec przy jego grobie na godz. 20.00.

 

UROCZYST.  NAJŚW. SERCA  PANA JEZUSA

W piątek 19.06 obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to również dzień modlitw o uświęcenie kapłanów w ich intencjach odprawimy Mszę św. o godz. 9.30

Po nabożeństwie czerwcowym o godz. 18.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła. Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

 

NAUKI PRZEDŚLUBNE

Tych, którzy zamierzają wstąpić w sakramentalny związek małżeński  zapraszamy do uczestniczenia w kursie przedmałżeńskim. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek  22 czerwca. Nauki odbywać się będą przez cały tydzień o godz. 19.00 w auli w domu parafialnym. Na nauki zapisujemy się w podczas pierwszego spotkania. W naukach uczestniczą oboje narzeczeni.

 

SAKRAMENT BIERZMOWANIA

 • Próba dla kandydatów do bierzmowania w kościele - wtorek 23 czerwca godz. 19.00.

Na spotkanie młodzież przychodzi z indeksem.

 • Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania - środa 24 czerwca godz. 19.00.
 • Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania czwartek 25 czerwca,  o godz. 19.00.

   Obecność na spotkaniach obowiązkowa.

 • Uroczystość Bierzmowania - piątek 26.06.2020, g.18.00. Sakramentu udzieli

Ks. bp. Zbigniew Zieliński.

Młodzieży przypominamy o maskach.

 

WODA ŚWIĘCONA

Konferencja Episkopatu oraz sanepid zalecają aby w kościele nie nalewać wody do kropielnic oraz nie błogosławić wody do dużych pojemników. W związku z wieloma zapytaniami znaleźliśmy chyba najbezpieczniejsze rozwiązanie zakupując wodę butelkowaną, fabrycznie zamkniętą. Woda została pobłogosławiona. Oprócz wody została także przygotowana sól egzorcyzmowana.

 

WIARA I ŚWIATŁO

Msza święta dla wspólnoty „Wiara i Światło” odbędzie się 21.06. o godz. 15.00.

CARITAS

W czasie pandemii wszelkie sprawy z pomocą ubogim proszę załatwiać przez telefon s. Monika Jurewicz MChr tel.695818226

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odeszła: † Lidia Malaga , ur. 1928, ul. Obrońców Helu, 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

 

KIOSK PARAFIALNY i  SALA PAPIESKA

Czynne w dni powszednie od 16.00 do 18.30; w niedzielę od 9.00 do 15.00

 

NABOŻEŃSTWO WYPOMINEK - w każdą niedzielę o godz. 9.00

 

NOWENNA DO MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

W każdą środę o godz. o godz. 16.45; Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy

 

KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

W kościele w piątki po Mszy św. o godz. 17.00; Ważne intencje składamy do skrzynki przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

 

RÓŻANIEC W INTENCJI POWOŁANYCH

Różaniec w intencji powołanych z prośbą o nowe powołania kapłańskie i zakonne  w każdy czwartek przed Mszą św. wieczorną.

 

BIURO PARAFIALNE

poniedziałek, środa, piątek; godz. 9:30 – 11:00; 16.00-17.00; w poniedziałek w biurze przyjmuje Proboszcz

 

SPOWIEDŹ

Podczas każdej Mszy św. i 30 minut przed Mszą św. wieczorną.

Spowiedź odbywa się w wyznaczonych do tego miejscach na zewnątrz kościoła.

 

MSZE ŚW. W NASZYM KOŚCIELE

niedziela - g. 6.30, 8:00, 9:30, 11.00, 12.30, 14.00, 18.00; dni powszednie o godz. 6.30, 7.00, 18.00

 

NUMER KONTA PARAFII: 38 83480003 0000 0000 5467 0001

 

Wszystkim Parafianom, Gościom,  Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzę obfitości Bożych łask płynących przez przyczynę Najświętszego Serca Pana Jezusa, które jest pełne dobroci i miłości.

 

Władysławowo, 14.06.2020                                                                                                                   Ks. Marek Jarząbek SChr

 

                                                                                                                                                      proboszcz