loading...
« Strona główna

2020.05.03 - NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

Przejść przez Jezusa
Piękne jest porównanie się Jezusa do bramy. Brama to miejsce przejścia. Wprowadza do środka i wyprowadza na zewnątrz. Daje przestrzeń wolności. Jezus jest tym, który daje wolność, który łączy Stary i Nowy Testament, prawo i łaskę, Torę i Ewangelię, świat i Kościół. Nie można dotrzeć naprawdę do Boga, drugiego człowieka, a nawet samego siebie, pomijając Chrystusa. Kto tak czyni, jest tym, który przychodzi, aby coś zyskać tylko dla siebie, jak złodziej czy przestępca w wymiarze duchowym czy relacyjnym, kradnąc, niszcząc czy zabijając radość, dobre imię, jedność. Ten, kto przechodzi przez Jezusa, przez osobistą relację z Nim, podobnie jak On prowadzi innych do życia w pełni.

NABOŻEŃSTWA W KOŚCIELE

W nabożeństwach w naszym kościele może  uczestniczyć 67 osób. W dni powszednie nie ma problemu z przyjściem do kościoła na Mszę św.. Problem stanowi Msza św. niedzielna.

Stąd też, aż do odwołania Msze św. w naszym kościele będą sprawowane w godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00. Jeśli będzie taka potrzeba dołożymy kolejne.

Każdy kto chce uczestniczyć w Mszy świętej jest zobowiązany do poinformowania o tym telefonicznie w godzinach pracy biura parafialnego tj. poniedziałek, środa, piątek w  godz. 9.30-11.00; 16.00-17.00.

Numer telefonu 58 674 02 74 prosimy o wybieranie numeru 1 (biuro parafialne).

 

Pragnę także prosić aby dalej przyjmować komunię świętą na rękę.

 

Jesteśmy zmuszeni do zmiany godzin odprawiania intencji.

 

Proszę zapoznać się z grafikiem.

 

PRZYPOMNIENIE

Przypominamy, iż wierni przebywający w kościele na liturgii lub adoracji, a także posługujący przy ołtarzu są zobowiązani posiadać maseczki. Księża nie muszą zakrywać ust i nosa podczas sprawowania Mszy św. lub innej posługi liturgicznej.

Przypominam, iż przy podchodzeniu do komunii należy zachować bezpieczną odległość 2 metrów od drugiej osoby. Przy przyjmowaniu komunii należy odsłonić twarz w taki sposób, by nie dotykać zewnętrznej części maseczki.

Proszę wszystkich naszych parafian, aby codziennie o godz. 20.00 włączali się w nabożeństwo majowe odmawiając Litanie Loretańską oraz różaniec w intencjach chorych i opiekujących się nimi oraz służb medycznych, kończąc go antyfoną Maryjną „Pod Twoją obronę” w intencjach Ojca świętego.

DYSPENSA

Do odwołania obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii. Dotyczy ona wszystkich wiernych Archidiecezji Gdańskiej i osób czasowo przebywających na jej terenie. Mając jednak na uwadze wprowadzone przez prawo zmiany, zachęcamy wiernych, aby korzystali z możliwości, jakie dają nowe przepisy i uczestniczyli w Eucharystii w swoich kościołach, zarówno w niedziele, jak i dni powszednie. O skorzystanie z niedzielnej dyspensy prosimy zwłaszcza osoby chore, noszące objawy infekcji dróg oddechowych, starsze, będące w grupie ryzyka zarażenia wirusem oraz tych wszystkich, którzy czują obawę przed zarażeniem. Osoby korzystające z dyspensy zobowiązane są w sumieniu do uczestnictwa we Mszy Świętej w domu, transmitowanej za pomocą środków społecznego przekazu i przyjęcia Komunii duchowej oraz do pogłębionej modlitwy osobistej i rodzinnej.

 

SPOWIEDŹ

Podczas każdej Mszy św. i 30 minut przed Mszą św. wieczorną.

 

OFIARY NA POTRZEBY PARAFII

Ofiary na remonty i utrzymanie parafii można przekazywać na konto parafii: 38 83480003 0000 0000 5467 0001

 

W MJAJU ODWOŁUJEMY:

Ze względu na pandemie zostają odwołane

-Uroczysta grupowa I Komunii św.

-Uroczysta grupowa rocznica I Komunii św.

-Uroczystość Bierzmowania

-Apele maryjne przy krzyżach i figurach

-Pielgrzymka do Swarzewa

-Procesje z okazji nabożeństw fatimskich

 

NABOŻEŃSTWA MAJOWE

Litanię do Matki Bożej w kościele odmawiamy codziennie o godzinie 17.45.   

W tym roku nabożeństwa majowe online o godz. 20.00, po nabożeństwie różaniec.

Nabożeństwo majowe online dla dzieci we wtorki i czwartki  o godz. 17.00;

Nabożeństwa na kanałach YouTube

Parafia WNMP Władysławowo oraz

TTR - Władysławowo Wniebowzięcia NMP

Zachęcamy do rodzinnego odmawiania Litanii Loretańskiej w domach.

 

TRANSMISJE

W wydarzeniach liturgicznych z naszego kościoła możemy uczestniczyć poprzez transmisję w mediach społecznościowych:

YouTube na kanałach: TTR - Władysławowo Wniebowzięcia NMP oraz telewizję Chopin - kanał 42

transmisja 24 godziny na dobą z naszego kościoła

Dodatkowo możemy uczestniczyć

na kanale: Parafia WNMP Władysławowo  (lepsza jakość)

Niedziela

Msze św. o godz. 9:00,  11.00, 12.00 i 18.00;

Dni powszednie i w niedzielę

Nabożeństwa majowe i Różaniec o godz. o godz. 20.00

Wtorki i czwartki

Nabożeństwo majowe dla dzieci o g.. 17.00

 

24 godziny na dobę można mieć podgląd z kamery live na stronie parafialnej

Adres: http://parafia.wladek.pl/kamery-live

 

CARITAS

W czasie pandemii wszelkie sprawy z pomocą ubogim proszę załatwiać przez telefon s. Monika Jurewicz MChR tel.695818226

 

SKARBONKA WIELKOPOSTNA

Z racji pandemii i związanych z nią ograniczeń nie udało się nam zebrać skarbonek wielkopostnych, które rozprowadzaliśmy w Środę Popielcową. Od dzisiaj do przyszłej niedzieli przed ołtarzem w kościele będzie ustawiony kosz do, którego będzie można złożyć skarbonkę. Z wyrazami wdzięczności. Członkowie Zespołu Caritas.

 

MSZA ŚWIĘTA  Z AKTEM ZAWIERZENIA POLSKI NAJŚWIĘTSZEMU SERCU PANA JEZUSA I MATCE BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI

W niedzielę, 3 maja br., zapraszamy do duchowej łączności i uczestnictwa we Mszy świętej w intencji Ojczyzny. Eucharystii o godz. 11.30 w Archikatedrze Oliwskiej w Gdańsku przewodniczył będzie Ksiądz Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź. Metropolita Gdański odmówi Akt zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski.

 

BEATYFIKACJA KARD. ST. WYSZYŃSKIEGO

Beatyfikacja Prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego, uzgodniona ze Stolicą Apostolską na 7 czerwca 2020 roku w Warszawie, z akceptacją Watykanu zostaje bezterminowo zawieszona. Nowy termin zostanie ustalony i ogłoszony po ustaniu pandemii. Biorąc pod uwagę wielkość i powszechną znajomość Błogosławionego, Kościół chce umożliwić jak najszerszej rzeszy wiernych udział uroczystościach beatyfikacyjnych.

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odeszła:

† Anita Kaczyńska, ur. 1975, zam. Róży Wiatrów; pogrzeb poniedziałek g. 11.00,

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

 

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, w szczególności Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzę obfitości Bożych łask płynących przez przyczynę Maryi, której w tym miesiącu w sposób szczególny cześć oddajemy

 

 

 

Władysławowo, 03.05.2020                                                                                                                Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz