loading...
« Strona główna

2020.04.12 - NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Pusty grób znakiem życia

Grób jest pusty. Spowija go głęboka cisza poranka. A jednak wokół jest tyle ruchu. Maria, Piotr, Jan biegają, szukają, stawiają sobie w sercu pytania: Co znaczy ten pusty grób? Co się wydarzyło? Gdzie jest ciało Jezusa? Maria w swoim wielkim bólu patrzy zewnętrznie, powierzchownie, nie wchodzi do grobu, widzi jedynie odsunięty kamień. Piotr patrzy uważnie, racjonalnie, wchodzi do grobu, zauważa każdy szczegół. Jan wchodzi do grobu i patrzy oczami serca, oczami wiary. Wchodzi do pustego grobu i już wie: Pan zmartwychwstał!

Na radosne Święta Zmartwychwstania Pańskiego - zwycięstwa Chrystusa Pana nad śmiercią, piekłem i szatanem - składam serdeczne życzenia. Niech Chrystus Pan otworzy nasze oczy i serca, napełniając je światłem Zmartwychwstania, pokojem, radością, mocą ducha i wszelkim dobrem, abyśmy umieli Go rozpoznawać i o Nim świadczyć w naszym codziennym życiu. Niech niewyczerpana dla nas miłość Zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa, która wszystko przezwycięża jednoczy nas we wspólnym wychwalaniu Zwycięskiego Króla. Niech w tym tak bardzo trudnym dla nas wszystkich czasie, nasze niespokojne serca znajdą przy Nim swoje odpocznienie. Niech Pokój i Łaska Zmartwychwstałego spoczną na wszelkim trudzie i dziele podjętym w Jego Imię.

Te życzenia kieruję do całej Wspólnoty Wniebowzięcia NMP: do moich współpracowników, do wszystkich parafian, do wszystkich związanych emocjonalnie z naszym kościołem oraz do wszystkich członków grup i wspólnot.

 

Do składanych życzeń pragnę dołączyć podziękowania, tym wszystkim, którzy mimo ogromnych trudności wykazują więź z parafią. Dziękuję za wszelkie słowa życzliwości, za życzenia przekazywane na różne sposoby. Moje podziękowania kieruję do moich współpracowników księży którym przede wszystkim dziękuję za posługę w konfesjonale, którą mimo „niebezpieczeństwa” podjęli. Składam podziękowania Służbie Liturgicznej Ołtarza. Dziękuję naszemu panu Janowi, s. Małgorzacie  oraz wszystkim którzy tworzyli tegoroczne  wielkotygodniowe dekoracje. Dziękuję  panu Markowi naszemu organiście.  Dziękuję wszystkim, którzy poświecili swój czas i siły, aby te Święta w naszym kościele były dobrze przygotowane. Członkom Caritas, właścicielom „Pomorzanki” wolontariuszom oraz siostrze Monice dziękuję za troskę w te dni o biednych, by i oni mogli obficiej świętować. Niech Chrystus Zmartwychwstały będzie dla was nagrodą.

 

PRZYPOMNIENIE

Od dnia 25 marca do odwołania w każdej Mszy Świętej lub w innych celebracjach może uczestniczyć maksymalnie do 5 osób, w pierwszej kolejności mają to być osoby zamawiające intencję mszalną. Na liturgię wierni wchodzą jedynie przez drzwi boczne.

Poza liturgią kościół pozostaje w ciągu dnia otwarty. W naszym kościele większość Mszy św. jest koncelebrowana. (Czasami nawet 5 intencji). Aby umożliwić uczestnictwo w Mszy św. przedstawicielom rodzin każdą z intencji możemy odprawić oddzielnie. Jest możliwość ustalenia odrębnej godziny dla poszczególnych intencji.

Proponujemy godz. 7.30, 17.00, 17.30….

Proszę o potwierdzanie obecności na Mszy św., ponieważ ostatnio zdarzało się, że były nawet 4 intencje, a nikogo nie było  z rodzin zamawiających, w tym czasie dzwonili inni z pragnieniem bycia na eucharystii, a myśmy odmawiali, gdyż miejsca trzymaliśmy dla tych którzy mają intencję. Niepotwierdzenie obecności oznacza, że nikt z zamawiających intencję na Mszy św. nie będzie. Intencje oczywiście odprawiamy. Kontakt z ks. proboszczem numer tel. 507 025 872

Ograniczenie liczby uczestników zgromadzenia do 5 osób obowiązuje

również podczas liturgii pogrzebowej. W liczbie tej nie mieści się celebrans, ministrant czy pracownicy firmy pogrzebowej.

 

  1.  

Proszę wszystkich naszych parafian, aby codziennie o godz. 20.30 odmawiali w różaniec w intencji chorych i opiekujących się nimi oraz służb medycznych, kończąc go antyfoną Maryjną „Pod Twoją obronę” w intencjach Ojca świętego.

DYSPENSA

Przypominamy o udzielonej dyspensie Metropolity Gdańskiego od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych dla wszystkich wiernych Archidiecezji Gdańskiej oraz wszystkich osób przebywających na jej terenie aż do odwołania.

Osoby, które z niej korzystają, prosimy o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji Mszy Świętych w środkach społecznego przekazu. Zachęcamy do Komunii duchowe.

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

6.00 - Rezurekcja 

Msze św. według porządku niedzielnego. (Nie ma Mszy św. o godz. 8.00)

Bardzo proszę aby zachować aktualne ograniczenia liczby wiernych według wskazań organów państwowych i służb sanitarnych.

Nie ma tradycyjnego różańca na cmentarzu.

20.30- Koronka do MB i Różaniec - transmisja

 

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

Porządek Mszy świętych niedzielny.

20.30- Koronka do MB i Różaniec - transmisja

 

NOWENNA PRZED ŚWIĘTEM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA 

Nowenna przed św. Bożego Miłosierdzi codziennie o 20.30 - transmisja

 

TRANSMISJE

W wydarzeniach liturgicznych możemy uczestniczyć poprzez transmisję w mediach społecznościowych:

na facebooku  parafialnym facebook.com/wniebowziecie.nmp.wladek/

YouTube na kanale:

Parafia WNMP Władysławowo

oraz telewizję Chopin - kanał 42

 

ODPUST PARAFIALNY

Tegoroczny odpust parafialny ku św. Wojciech przeżywać będziemy we wspomnienie liturgiczne naszego patrona tj. we czwartek 23.04.

 

DYSPENSA

W piątek 17 kwietnia ze względu na oktawę wielkanocną nie obowiązuje post piątkowy.

 

ŻYWY RÓŻANIEC

Zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich chętnych zarówno mężczyzn jak i kobiet pragnących wspierać modlitwą i ofiarą duchową działania Kościoła oraz naszej wspólnoty parafialnej w ramach wspólnoty Żywego Różańca o zgłaszanie tego faktu u proboszcza.

OFIARY NA POTRZEBY PARAFII Ofiary na remonty i utrzymanie parafii można przekazywać na konto parafii:

38 83480003 0000 0000 5467 0001

...wszystkim parafianom rozumiejącym potrzeby parafii, za składane ofiary na konto parafii serdecznie dziękuję.

 

CARITAS

W czasie pandemii wszelkie sprawy z pomocą ubogim proszę załatwiać przez telefon s. Monika Jurewicz MChR tel.695818226

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

† Henryk Gerszewski, ur. 1937, zam. ul Nawigacyjna

Wieczny odpoczynek…

 

KIOSK PARAFIALNY i  SALA PAPIESKA

czynne w dni powszednie od 16.00 do 18.30;   w niedzielę od 9.00 do 15.00;  w święta nie czynne

 

SPOWIEDŹ

Podczas każdej Mszy św. i 30 minut przed Mszą św. wieczorną.

 

MSZE ŚW. W NASZYM KOŚCIELE

niedziela - g. 6.30, 8:00, 9:30, 11.00, 12.30, 14.00, 18.00; dni powszednie o godz. 6.30, 7.00, 18.00

 

BIURO PARAFIALNE

poniedziałek, środa, piątek - godz. 9:30 – 11:00; 16.00-17.00

Załatwiamy tylko sprawy konieczne

 

 

 

Władysławowo, 12.04.2020                                                                                                                Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz