loading...
« Strona główna

2020.03.20 - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

MODLITWA O ZAPRZESTANIE ROZPOWSZECHNIANIA SIĘ EPIDEMII KORONAWIRUSA

Ojcze nasz, pełni ufności prosimy Ciebie, aby koronawirus nie siał więcej zniszczeń i aby udało się jak najszybciej opanować epidemię.

Prosimy, abyś przywrócił zdrowie zakażonym i pokój miejscom, do których koronawirus  już dotarł.

Przyjmij tych, którzy zmarli na skutek tej choroby, oraz pociesz ich rodziny.

Wspieraj i chroń personel medyczny zwalczający wirus, inspiruj i błogosław tym, którzy starają się opanować sytuację.

Panie Jezu, lekarzu naszych dusz i ciał, czujemy się bezradni w tej sytuacji ogólnoświatowego zagrożenia, ale ufamy Tobie i prosimy udziel nam pokoju i zdrowia. Matko Boża, chroń nas i opiekuj się nami, i prowadź nas w miłości do Twojego Syna, Jezusa. Amen.

Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na ostanie dni Wielkiego Postu. Bo może się okazać, że nie będziemy wstanie wyspowiadać wszystkich chętnych. Nie będziemy w tym roku wyznaczać odrębnych dni spowiedzi i nabożeństw pokutnych. Bardzo proszę, aby już dzisiaj korzystać ze spowiedzi wielkopostnej. Spowiadamy codziennie od 17.00 do 18.00

 

PRZYPOMINAMY:

 • We Mszy Świętej w kościele może uczestniczyć maksymalnie 50 osób, w razie konieczności  podobna grupa może uczestniczyć we Mszy św. w auli św. Wojciecha. Zachęcamy, aby uczestniczyć łącząc się przez transmisję internetową i duchowo przyjmując komunię świętą. (transmisja przez internet).
 • Ksiądz Biskup udzielił dyspensy, dlatego nie mają grzechu osoby, które nie będą uczestniczyć we Mszy Świętej w Kościele.  
 • W pogrzebie może brać udział tylko najbliższa rodzina maksymalnie 40 osób.
 • Bardzo proszę, by w miarę możliwości w najbliższym czasie Komunię Świętą przyjmować na rękę, tak, by nie narażać księdza oraz innych wiernych przyjmujących od nich Ciało Pańskie. Chcemy przypomnieć, że taki sposób rozdawania Komunii Świętej nie uderza w jej godność. W historii Kościoła jest on dużo starszy niż rozdawanie Komunii do ust.
 • Nie będzie wspólnie celebrowanych Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej (tylko i wyłącznie transmisja przez internet).
 • Zmieniamy godzinę wspólnej modlitwy o ustanie epidemii koronką do Bożego Miłosierdzia i różańcem na godz. 20.30, tak by łączyć z całą wspólnotą kościoła w Polsce (będzie transmisja przez internet). 
 • Znak pokoju należy przekazywać przez skinienie głowy, bez podawania rąk
 • Kościół jak zawsze prze cały dzień będzie otwarty, podobnie kaplica Jana Pawła II w godzinach adoracji.
 • W razie potrzeby przy zachowaniu wszelkich zaleceń sanitarnych kapłani będą odwiedzali chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną.
 • Rezygnujemy w najbliższym czasie ze spotkań grup duszpasterskich.
 • Proszę o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach.
 • Proszę o modlitwę za chorych, tych, którzy się nimi opiekują, lekarzy i personelu medycznego oraz wszystkich służb sanitarnych.
 • Bardzo prosimy o uszanowanie tych postanowień. Jeśli nie z troski o siebie, to z troski o ludzi z którymi się spotykamy.
 • Prosimy o przekazanie tej informacji innym. 
 • Zachęcamy do wspólnej modlitwy w domach. Do łączenia się z nami za pośrednictwem transmisji internetowej.  

 

TRANSMISJE Z NASZEGO KOŚCIOŁA

Na facebooku  parafialnym facebook.com/wniebowziecie.nmp.wladek/ oraz YouTube na kanale:

Parafia WNMP Władysławowo

Niedziela

Msze św. o godz. g. 8:00, 9:30, 11.00, 12.30, 14.00, 15.00, 18.00;

Gorzkie żale 17.15

Dni powszednie

Msza św. o godz. 18.00

Katecheza o godz. 20.00

Koronka do MB i Różaniec o godz. 20.30

Piątek

Droga Krzyżowa o godz. 9.00 i 17.00

(Bardzo proszę o subskrypcje. Zrobienie subskrypcji pozwoli nam na jeszcze lepsze transmisje na YouTube)

 

TRANSMISJE MSZY ŚW.:

Niedziela,22 marca 2020 r.

7:00 – z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – TVP1

Poniedziałek, 16 marca 2020 r. – piątek, 20 marca 2020 r.

20:00 – z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii, TVP3 pasmo ogólnopolskie oraz na kanale YouToube dostępnym na stronach internetowych: www.jasnagóra.pl i www.episkopat.pl

Transmisja Mszy Świętej z kościoła św. Elżbiety w Gdańsku

Sobota - godz. 23.00, Niedziela - godz. 12.00

Odbiór: Satelita Eutelsat Hot Bird; na platformie NC+ kanał 230

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

 • Caritas rozprowadza Baranki na stół wielkanocny przez cały tydzień są one wyłożone z tyłu kościoła. Ofiary prosimy składać do skarbony.

 

PRACE W NASZYM KOŚCIELE

Trwają prace remontowe w naszym kościele. Zakończyliśmy malowanie prezbiterium, a obecnie jest kładziona posadzka. Ofiary można przekazywać na konto parafii:

38 83480003 0000 0000 5467 0001

 

KATECHEZA PRZED CHRZTEM - Odwołana na czas epidemii.

 

PORADNICTWO RODZINNE - Zamknięte na czas epidemii

 

BIURO PARAFIALNE - Załatwiamy tylko sprawy konieczne

 

 

 

O SPOWIEDZI

W Kościele nie ma możliwości spowiadać się na odległość, np. przez telefon, skype czy inne środki komunikacji. Największym zastrzeżeniem (oprócz innych) jest niemożliwość zachowania  tajemnicy spowiedzi i niebezpieczeństwo manipulacji przez osoby trzecie, podsłuchiwanie i nagrywanie, nabieranie spowiednika i podszywanie się. Nie można też podchodzić do spowiedzi w sposób automatyczny, bo jest to przecież spotkanie z osobowym miłosiernym Bogiem. To są realne przeszkody, których nie należy lekceważyć.

            Co zrobić, kiedy nie mogę z przyczyn ode mnie niezależnych przystąpić do spowiedzi, albo np. chcę zachować kwarantannę lub nie zarazić innych? W tym wypadku mamy do czynienia z sytuacją nadzwyczajną. I wówczas zarówno Boże miłosierdzie jak i Kościół wychodzą nam naprzeciw, ilekroć istnieje poważna racja i nie ma sposobności wyspowiadania się, wtedy dla usposobienia duszy do stanu łaski wierny „jest obowiązany zrobić rachunek sumienia i wzbudzić akt żalu doskonałego, który zawiera w sobie zamiar wyspowiadania się jak najszybciej”.

            Żal jest doskonałym, gdy wypływa głównie z miłości ku Bogu; gdy żałujemy już nie przez wzgląd na utracone dobra duszy, ani przez wzgląd na zasłużoną po śmierci karę, ale przez wzgląd na Samego Boga, więc dlatego, że grzesząc znieważyliśmy najwyższe doskonałości Boże, Jego Wszechmoc, Dobroć, Świętość, że obraziliśmy Swego Stwórcę, Odkupiciela i Poświęciciela. Taki żal miał św. Piotr, gdy wyszedłszy z podwórza, gdzie zaparł się był Zbawiciela „gorzko płakał“. Nie dlatego płakał, że się lękał, iż Jezus odbierze mu urząd apostolski, i pozbawi go nieba, - lecz dlatego, że żałował, iż obraził ukochanego Mistrza, nieskończenie dobrego i świętego, i że za wielką Jego miłość odpłacił taką niewdzięcznością.

            Jeśli sytuacja nadzwyczajna ustąpi, wtedy należy pójść do spowiedzi do konfesjonału i wyznać grzechy. Jeśli nie ustąpi, ufamy, że Bóg w swoim miłosierdziu odpuścił grzechy, bo Bóg nigdy nie nakazuje nam czynić rzeczy niemożliwych. Proszę pamiętać, że doskonałość nie polega na absolutnej miłości do Boga, której nie mamy, ale takim akcie woli, na jaki nas póki co stać. Ważne, byśmy mieli przed oczyma kochającego Boga i Ojca oraz żałowali, że obraziliśmy osobę nam bliską. Żal doskonały nie polega na intensywnych uczuciach, które nie muszą wystąpić. Wystarczy świadomość i poznanie, że moimi grzechami naruszyłem relację miłości do Boga z mojej strony.

Jeśli więc ktoś nie może się teraz wyspowiadać, nie powinien ulegać panice, lecz na modlitwie z ufnością wyznać Bogu swoje grzechy i poprosić o miłosierdzie.

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:  Jerzy Budzisz ur.1957, zam. ul. Żeromskiego;

 Wiesław Konkel, ur.1957, zam. Parkowa - pogrzeb wtorek 9.00

Wieczny odpoczynek…

 

Wszystkim solenizantom, jubilatom życzymy obfitości Bożych darów i dobrego przeżywania tajemnic Wielkiego Postu w tym roku tak mocno naznaczonego lękiem i obawami o przyszłość

 

 

Władysławowo, 22.03.2020                                                                                                                Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz