loading...
« Strona główna

2020.03.01- I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Z Jezusem zwyciężać pokusy

Po chrzcie w Jordanie, gdzie Jezus usłyszał, że jest umiłowanym synem Ojca, Duch wyprowadził Go na pustynię. Tam Jezus pościł czterdzieści dni i był kuszony przez Złego. Pokusy dotyczyły tożsamości Jezusa. Szatan trzy razy powtarzał: „Jeśli jesteś Synem Bożym…”. I właśnie opierając się na tożsamości, czyli świadomości miłości Ojca ku sobie, Jezus pokonał pokusy. Jezus uczy nas, że im bardziej poznajemy, kim jesteśmy w oczach Boga, tym bardziej stajemy się wolni i zło przestaje być atrakcyjne.

NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI

z kazaniem pasyjnym w niedziele o g. 17.15

 

DROGA KRZYŻOWA

w każdy piątek: dla dorosłych - godz. 9.00 i 17.30;

dla dorosłych i młodzieży - godz. 19.00  (Droga krzyżowa w formie misterium)

dla dzieci - godz. 16.45;

dla wspólnoty WIARA I ŚWIATO odbywa się w każdą sobotę o godz. 15.00

 

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ

Zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej w naszym kościele w piątek, o godz. 19.00.

 

ZMIANA GODZIN MSZY ŚW.

Msza Święta wieczorna jest odprawiana o godz. 18.00.

 

TEGOROCZNE REKOLEKCJE

Tegoroczne rekolekcje parafialne rozpoczniemy 8 marca. Rekolekcje wygłosi  o. Wojciech Kozłowski ze Zgromadzenia Misjonarzy Św. Wincentego a Paulo, ceniony kaznodzieja i rekolekcjonista.

Nauki rekolekcyjne podczas Mszy św.:

Niedziela (8.03) – godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 14.00, 18.00

Poniedziałek (09.03), Wtorek (10.03), Środa (11.03) – godz. 8.00, 18.00

 

Rekolekcje dla dzieci i młodzieży zostały zaplanowane w dniach 09-11.03.2020

Rekolekcje prowadzą Siostry ze Wspólnoty Uczennic Krzyża

 

SAMOLOTOWA PIELGRZYMKA DO GRECJI (Śladami św. Pawła)

W terminie 10.10 – 17.10.2020 planujemy parafialną do Grecji. Cena około 3850 zł +150 Euro. Szczegółowy plan wyłożony na stoliku pod chórem. Zapisy u ks. Proboszcza

 

WIARA I ŚWIATŁO - Msza dla wspólnoty: 8 marca o godz. 15.00.

ŻYWY RÓŻANIEC

Najbliższa zmiana tajemnic Różańca świętego 1 marca o godz. 15.00. (Różaniec prowadzi XX Róża Żywego Różańca – tajemnice bolesne).

Intencje na marzec:

Intencja ewangelizacyjna: za katolików w Chinach. Módlmy się, aby Kościół w Chinach zachował wierność Ewangelii i wzrastał w jedności.

Intencja parafialna:

-Aby nasza wspólnota parafialna dobrze przeżyła okres wielkiego postu

-Aby młodzież dobrze przygotowała się do sakramentu bierzmowania.

-O Głębokie przeżycie I Spowiedzi i I Komunii św. dla dzieci z naszej parafii.

-Aby bez żadnych problemów udało się zrealizować prace remontowe w naszym kościele.

 

KURS NOWEGO ŻYCIA DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA Z KLAS I SZKÓŁ ŚREDNICH

W dniach 7 i 8 marca chcemy przeprowadzić „Kurs Nowego Życia” dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Początek w sobotę o godz. 9.00 zakończenie o godz. 20.30. W niedzielę początek o godz. 9.00 a zakończenie o godz. 13.30. W czasie spotkań będziemy mówić o podstawach wiary: Miłości, Grzechu, Zbawieniu, Wierze i Nawróceniu, Duchu Św. i Wspólnocie Kościoła. Tematy są złożenie z elementów, które działają na różne zmysły – nie tylko mówione słowo – także pantomima, scenka, fragment filmu, pieśń. Pojawią się także osobiste świadectwa głoszących katechezy. Zwracamy się z gorącą prośbą aby rodzice pomogli naszej młodzieży wziąć udział w spotkaniach.

 

PROŚBA O MODLITWĘ

Zwracam się z prośbą o modlitwę w intencjach kursu nowego życia dla kandydatów do bierzmowania. Prośbę kieruję przede wszystkim do Żywego Różańca, Straży Honorowej NSPJ i Apostolstwa Dobrej Śmierci.

 

PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA

Msza św. o godz. 9.30 w intencji osób starszych samotnych, chorych, emerytów i rencistów. Po Mszy św. Nabożeństwo ku czci Chrystusa Najwyższego Kapłana

 

GODZINA ŚWIĘTA

W I czwartek miesiąca o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i tzw. Godzina święta. Na godzinę Świętą zapraszamy w sposób szczególny Straż Honorową NSPJ.

 

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA

O godz. 9.30 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do skorzystania ze spowiedzi. O godz. 18.00 Msza św. Wynagradzająca za grzechy NSPJ.

 

ODWIEDZINY CHORYCH

W najbliższy piątek kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

 

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA

Msza św. o godz. 9.30. Po Mszy św. nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej.

 

 

SPOTKANIE Z PISMEM ŚWIĘTYM

W każdą Środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na systematyczną katechezę biblijną  Spotkania w salce na plebanii prowadzi ks. Edward.

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

  • 1 marca oraz 29 marca o godz. 11.45 - Spotkanie dla dzieci i rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. Spotkanie w auli Domu Parafialnego.
  • 15 marca o godz. 15.00 - dzieciom poświęcimy książeczki. (Msza św. dodatkowa, książeczki indywidualnie zakupują rodzice);

 

ŻYWY RÓŻANIEC

Zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich chętnych zarówno mężczyzn jak i kobiet pragnących wspierać modlitwą i ofiarą duchową działania Kościoła oraz naszej wspólnoty parafialnej w ramach wspólnoty Żywego Różańca o zgłaszanie tego faktu w zakrystii.

Żywy różaniec to grupa dwudziestu osób zobowiązujących się do odmawiania jednej tajemnicy (10 różańca) codziennie, czyli wszyscy razem odmawiają codziennie cały różaniec. Swoją chęć przynależenia do różańca zgłaszamy w zakrystii

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

  • PRACOWNIA św. O. Pio 

Pracownia Miłosierdzia "Św. Ojca Pio" serdecznie zaprasza nowe osoby do włączenia się do  naszej wspólnoty Pracownia czynna od poniedziałku do piątku w g. 09.00 - 13.00

Przyjdź i przekonaj się sam jak radośnie i owocnie możesz przeżyć dzień. Jest wiele osób, które siedzą same w domach a mogłyby cieszyć się obecnością drugiego człowieka. Czasami brakuje im odwagi by zrobić ten pierwszy krok albo nie wiedzą, że w ich parafii istnieje takie miejsce. Mobilizujmy, zachęcajmy naszych znajomych, sąsiadów. Wiek i dolegliwości nie są żadna przeszkodą. Najważniejsza jest chęć by otworzyć się na drugiego. 

  • JADŁODAJNIA  św. o. Pio czynna  od poniedziałku do piątku godz. 12.30
  • Z okazji I czwartku miesiąca zapraszamy w czwartek 5 marca wszystkich emerytów, rencistów, samotnych i chorych na nasze comiesięczne spotkanie po Mszy św. o 9.30 w Pracowni Miłosierdzia  

 

PRACE W NASZYM KOŚCIELE

Trwają prace remontowe w naszym kościele związane z całkowitą wymianą posadzki i innych elementów kamiennych w prezbiterium liczymy na to, że tak jak było w przypadku ławek tak i teraz, potrzeba ta znajdzie zrozumienie i wielu ofiarodawców. Ofiary można przekazywać na konto parafii: 38 83480003 0000 0000 5467 0001

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

Paweł Siuchniński , ur. 1942, zam. 1000-lecia PP 17/13; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Gościom, oraz Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych płynących od Jezusa Chrystusa.

 

Władysławowo, 01.03.2020                                                                                                                Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz