loading...
« Strona główna

2020.02.02 - IV NIEDZIELA ZWYKŁA

Życie całkowicie oddane w darze
Jezus – pierwszy całkowicie oddany Ojcu i konsekrowany, poświęcony dla misji. Tak maleńki, a już rozpoznany przez Symeona i Annę w swojej najgłębszej tożsamości. Życie Boga-Człowieka ofiarowane w darze! Życie, które wnosi pokój, błogosławieństwo, radość, nadzieję. Maryja i Józef, przynosząc Dzieciątko Jezus do świątyni, przynoszą Bogu także swoje życie i życie Świętej Rodziny, które wpisuje się w misję Syna Bożego. Jezus w tajemnicy swojego ofiarowania w świątyni uczy nas, że za każdym razem, gdy coś z siebie szczerze ofiarujemy innym, mogą oni dostrzec w nas coś z piękna i tajemnicy Boga samego.

OBCHODY 100. ROCZNICY ZAŚLUBIN POLSKI Z MORZEM WE WŁADYSŁAWOWIE

 

9 LUTEGO

11.00 - uroczysta MSZA ŚWIĘTA w kościele p.w. WNMP we Władysławowie
12.00 - przemarsz pod pomnik Antoniego Abrahama i gen. Józefa Hallera: Odśpiewanie hymnu, złożenie kwiatów, przemówienia         okolicznościowe.

         Prosimy o wystawienie pocztów sztandarowych

 

10 LUTEGO

 15.00 - złożenie kwiatów pod pomnikiem gen. Józefa Hallera przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, spotkanie z mieszkańcami
           - ciepły poczęstunek dla mieszkańców na Targowisku Miejskim (ul. Morska)

 

11 LUTEGO

10.00 - rekonstrukcja przybycia Hallera do Wielkiej Wsi (Hallerówka, ul. Morska 6)
                   - przemarsz na plażę
                   - rekonstrukcja wypłynięcia Hallera pod biało-czerwoną banderą na wody polskiego morza
                   - przysięga uczniów z Gminy Władysławowo
                   - odsłonięcie tablicy pamiątkowej z okazji 100. rocznicy Zaślubin Polski z Morzem przy ul. Hryniewieckiego

                                                                                                                                    (obok         Kapitanatu Portu)
18:00 - program słowno-muzyczny pt. "Morze nasze morze" przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół nr 1 we Władysławowie

                                                                                                                                                                (szkolne patio)

 

ŚWIĘTY OD GARDŁA

Jak podaje tradycja, św. Błażej uzdrowił dziecko bliskie uduszenia z powodu ości, która utknęła w gardle. Z tego powodu św. Błażej ogłoszony patronem od chorób gardła. Stąd na zakończenie mszy św. w tym dniu, w kościołach udziela się błogosławieństwa ku czci św. Błażeja poświęconymi świecami. Ksiądz podchodzi do każdego z wiernych z osobna i udzielał specjalnego błogosławieństwa, wypowiadając liturgiczną formułę: "Przez wstawiennictwo świętego Błażeja, niech Bóg zachowa Cię od choroby gardła i wszelkiego innego zła. W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

Błogosławieństwo gardła 3 lutego po Mszy św. o godz. 18.00.

POŚWIĘCENIE CHLEBA, SOLI I WODY

W środę, 5 lutego 2020r. – we wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy w kościołach święci się chleb, wodę i sól. Również w naszym kościele podczas Mszy św. o godzinie 18.00 będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia.

 

PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA

Msza św. o godz. 9.30 w intencji osób starszych samotnych, chorych, emerytów i rencistów. Po Mszy św. Nabożeństwo ku czci Chrystusa Najwyższego Kapłana

 

GODZINA ŚWIĘTA

W I czwartek miesiąca o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i tzw. Godzina święta. Na godzinę Świętą zapraszamy w sposób szczególny Straż Honorową NSPJ.

 

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA

O godz. 9.30 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do skorzystania ze spowiedzi. O godz. 17.00 Msza św. Wynagradzająca za grzechy NSPJ.

 

STRAŻ HONOROWA NSPJ

Spotkanie formacyjne Straży Honorowej NSPJ w czwartek 6 lutego po Mszy św. o godz. 17.00 w salce na plebani.

 

WIELBIENIE

Trwamy w pierwszopiątkowych wieczorach wielbienia. Najbliższe wielbienie  w piątek (07.02) o godz. 17:30.

 

ODWIEDZINY CHORYCH

W najbliższy piątek kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

 

WIARA I ŚWIATŁO

Msza dla wspólnoty: 9 lutego o godz. 15.00. Po Mszy Świętej bal karnawałowy w auli Domu Parafialnego św. Jana Pawła II

 

ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

We wtorek 11 lutego, w dniu w którym przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes obchodzić będziemy Światowy Dzień Chorego.

Msza św. dla chorych i ich opiekunów połączona z  namaszczeniem w ramach święta Najświętszej M. P. z Lourdes będzie miała miejsce 11 lutego   o godz. 9.30. Zwracam się z prośbą aby pomóc wszystkim chorym dotrzeć do kościoła na tę Eucharystię.

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

  • 16 luty o godz. 15.00 - Msza św. połączona z obrzędem odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. (dzieci przynoszą ze sobą świece chrzcielne);

 

NAUKI PRZEDŚLUBNE

Tych, którzy zamierzają wstąpić w sakramentalny związek małżeński  zapraszamy do uczestniczenia w kursie przedmałżeńskim. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek  24 lutego o godz. 19:00 w auli w domu parafialnym. Nauki odbywać się będą przez cały tydzień o godz. 19.00.

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

  • JADŁODAJNIA  św. o. Pio czynna  od poniedziałku do piątku godz. 12.30
  • PRACOWNIA św. O. Pio 

         Przy naszej jadłodajni działa pracownia warsztatowa dla osób samotnych, ubogich, bezdomnych i wszystkich, którzy chcą        zamienić nudę i samotność na wspólną pracę, rozmowy i spotkania. Pracownia czynna od poniedziałku do piątku w g. 09.00 - 13.00.

  • W najbliższy wtorek tj. 4 lutego o godz. 18.30 zapraszamy Członków Parafialnego Zespołu Caritas oraz tych wszystkich, którzy        chcieliby poszerzyć grono naszej wspólnoty na spotkanie, które odbędzie się w jadłodajni Caritasu (wejście od ul. Świerkowej).  Nie ma znaczenia ile masz lat. Pomagać innym można na wiele sposobów
  • Z okazji I czwartku miesiąca zapraszamy w czwartek 06 lutego wszystkich emerytów, rencistów, samotnych i chorych na nasze      comiesięczne spotkanie po Mszy św. o 9.30 w Pracowni Miłosierdzia  

 

LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA

Zbiórka dla lektorów o godz. 9.00; dla ministrantów o godz. 9.30. Zapraszamy także chętnych chłopców do wstąpienia w szeregi LSO. Spotkanie dla kandydatów na ministrantów o g. 9.30.

 

DUSZPASTERSTWO DZIECI

  • Zapraszamy wszystkie chętne dzieci, śpiewające, grające do tworzenia scholii "Dzieci Maryi" w sobotę do domu parafialnego od    godz.10:30 do 12:00.
  • Na Podwórkowe Koło Różańcowe zapraszamy najmłodsze dzieci, we wtorki od godz. 16:00 do 17:00.
  • Spotkanie „Oazy Dzieci Bożych” odbywają się we czwartki o g. 16.00 w salce dzieci w Domu Parafialnym.

 

PRACE KTÓRE CHCEMY PODJĄĆ W NASZYM KOŚCIELE

W najbliższym czasie chcemy w naszym kościele rozpocząć prace związane z całkowitą wymianą posadzki i innych elementów kamiennych w prezbiterium (bez zmiany ich kształtów) liczymy na to, że tak jak było w przypadku ławek tak i teraz, potrzeba ta znajdzie zrozumienie i wielu ofiarodawców. Ofiary można przekazywać na konto parafii: 38 83480003 0000 0000 5467 0001

 

100 LITRÓW KRWI NA 100-LECIE ZAŚLUBIN POLSKI Z MORZEM”

Miejski Klub HDK PCK Władysławowo serdecznie zaprasza w dniu 8 lutego 2020. 

na Zaślubinowy Honorowy Pobór Krwi; Szkoła Podstawowa nr 2 we Władysławowie, ul. 1000 – lecia P.P. 2; Rejestracja od 8.30 do 11.30.

Honorowy krwiodawca powinien: mieć ukończone 18 lat, dowód osobisty oraz cieszyć się dobrym zdrowiem.

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odeszła: † Stefania Szreder, ur. 1934, zam. Abrahama. Wieczny odpoczynek racz ijej dać Panie…

 

WSZYSTKIM DROGIM PARAFIANOM, GOŚCIOM, ORAZ JUBILATOM TEGO TYGODNIA ŻYCZYMY WIELU ŁASK BOŻYCH

 

 

Władysławowo, 02.02.2020                                                                                                                   Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz