loading...
« Strona główna

2020.01.26 - III NIEDZIELA ZWYKŁA

Wszystko w służbie ewangelizacji
Uwięzienie Jana Chrzciciela było dla Jezusa znakiem rozpoczęcia Jego misji głoszenia Ewangelii bliskości Boga. Jezus nie działał sam. Do dzieła ewangelizacji zaprosił uczniów, tworząc z nimi wspólnotę życia. Co takiego miał w sobie Syn Boży, że apostołowie potrafili natychmiast pozostawić własne sprawy i bliskich, aby związać swoją przyszłość z Nim? Dziś Jezus spotyka każdego z nas uwikłanego w życiowe zmagania i codzienność. Prosi, abyśmy w świadczeniu o Nim wykorzystywali całe nasze dotychczasowe doświadczenie. On z prostych rybaków nie uczynił rabinów, nauczycieli Prawa, lecz rybaków ludzi. Jakie moje doświadczenia pomogą mi być świadkiem Jezusa?

ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE

         Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Odwiedziliśmy wszystkie rodziny, które zaprosiły nas do swoich domów. Składamy serdeczne Bóg zapłać za gościnę, serdeczność i życzliwość, z jaką byliśmy przyjmowani w waszych domach.

Mamy świadomość że w czasie kolędy nie zawsze mogliśmy poświęcić odpowiednią ilość czasu – dlatego przepraszamy. Ale też przypominamy iż jest możliwość przez cały rok by przyjść do kapłana i porozmawiać o sowich troskach.

         Za wspólną modlitwę, życzliwą atmosferę spotkań, za rozmowy, za sugestie, pomysły, dobre słowo jak również za składane ofiary serdecznie dziękujemy– Bóg zapłać.

 

MATKI BOSKIEJ GROMNICZNEJ

W niedzielę 2 lutego obchodzimy uroczystość Ofiarowania Pańskiego. Głównym tematem tego święta jest światło. Światło świecy, które symbolizuje Chrystusa „światłość prawdziwą, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi”

W tradycji poświęconą w kościele zapaloną gromnicę starano się zanieść do domu, by od niej rozpalić ogień, który zwiastować miał zgodę i miłość w rodzinie. Z zapaloną świecą obchodzono całe gospodarstwo, aby odstraszyć zło. Poświęcone świece, jako znak Bożej jasności, zapalano w trudnych chwilach: podczas burzy stawiano te świece w oknach, gromnicami zażegnywano klęski gradowe, dymem z nich kreślono znaki krzyża na drzwiach, piecu i oknach jako „zapory” przeciw nieszczęściom i złu. Gromnice po dzień dzisiejszy zapala się przy łożu umierających, na pamiątkę nieśmiertelności wysłużonej przez Chrystusa i jako widomy znak szczególnej opieki Najświętszej Maryi Panny. Poświęcenie gromnic podczas wszystkich Mszy świętych

 

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA

Msza św. o godz. 9.30. Po Mszy św. nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej.

 

APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI

Spotkanie formacyjne Apostolstwa w sobotę 1 lutego po Mszy św. o godz. 9.30 w kaplicy Jana Pawła II.

 

PRZYGOTOWANIA DO  BIERZMOWANIA

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z I klas szkoły średnie w najbliższy wtorek lub piątek

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

  • 02 luty o godz. 11.45- Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I komunii św. Spotkanie w auli Domu parafialnego. -
  • 16 luty o godz. 15.00 - Msza św. połączona z obrzędem odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. (dzieci przynoszą ze sobą świece chrzcielne);

 

NAUKI PRZEDŚLUBNE

Tych, którzy zamierzają wstąpić w sakramentalny związek małżeński  zapraszamy do uczestniczenia w kursie przedmałżeńskim. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek  24 lutego o godz. 19:00 w auli w domu parafialnym. Nauki odbywać się będą przez cały tydzień o godz. 19.00.

 

ŻYWY RÓŻANIEC

Spotkanie modlitewne połączone ze zmianą tajemnic dla członków Żywego Różańca w niedzielę 2 lutego o godz. 15.00. (Różaniec prowadzi XIX Róża Żywego Różańca – tajemnice światła).

Intencje na luty:

Intencja powszechna — Słuchanie wołania migrantów

Módlmy się, aby krzyk braci migrantów, którzy wpadli w ręce pozbawionych skrupułów handlarzy ludzi, był słyszany i brany pod uwagę.

Intencja parafialna:

-Aby nasz wspólnota parafialna dobrze przeżyła okres wielkiego postu

-Aby młodzież dobrze przygotowała się do sakramentu bierzmowania.

-Aby bez żadnych problemów udało się zrealizować prace remontowe w naszym kościele.

 

ŻYWY RÓŻANIEC

Zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich chętnych zarówno mężczyzn jak i kobiet pragnących wspierać modlitwą i ofiarą duchową działania Kościoła oraz naszej wspólnoty parafialnej w ramach wspólnoty Żywego Różańca o zgłaszanie tego faktu w zakrystii.

Żywy różaniec to grupa dwudziestu osób zobowiązujących się do odmawiania jednej tajemnicy (10 różańca) codziennie, czyli wszyscy razem odmawiają codziennie cały różaniec. Swoją chęć przynależenia do różańca zgłaszamy w zakrystii

 

CARITAS ( wejście od ul. Świerkowej)

  • JADŁODAJNIA  św. o. Pio czynna  od poniedziałku do piątku godz. 12.30

 

  • PRACOWNIA św. O. Pio 

Przy naszej jadłodajni działa pracownia warsztatowa dla osób samotnych, ubogich, bezdomnych i wszystkich, którzy chcą zamienić nudę i samotność na wspólną pracę, rozmowy i spotkania. Pracownia czynna od poniedziałku do piątku w g. 09.00 - 13.00.

 

 

SPOTKANIE Z PISMEM ŚWIĘTYM

W każdą środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na systematyczną katechezę biblijną  Spotkania w salce na plebani prowadzi ks. Edward.

 

LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA

Zbiórka dla lektorów o godz. 9.00; dla ministrantów o godz. 9.30. Zapraszamy także chętnych chłopców do wstąpienia w szeregi LSO. Spotkanie dla kandydatów na ministrantów o g. 9.30.

 

DUSZPASTERSTWO DZIECI

  • Zapraszamy wszystkie chętne dzieci, śpiewające, grające do tworzenia scholii "Dzieci Maryi" w sobotę do domu parafialnego od    godz.10:30 do 12:00.
  • Na Podwórkowe Koło Różańcowe zapraszamy najmłodsze dzieci, we wtorki od godz. 16:00 do 17:00.
  • W pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy na różaniec prowadzony przez dzieci w intencji Rodzin z naszej parafii. Najbliższy w         niedzielę 6 października przed Mszą o godz.10:30.
  • Spotkanie „Oazy Dzieci Bożych” odbywają się we czwartki o g. 16.00 w salce dzieci w Domu Parafialnym.

 

PRACE KTÓRE CHCEMY PODJĄĆ W NASZYM KOŚCIELE

Bardzo serdecznie dziękuję tym wszystkim którzy w bieżącym roku wspierali remonty i modernizację naszego kościoła. Dziękuję za wszystkie złożone ofiary.

Pod koniec stycznia chcemy w naszym kościele rozpocząć prace związane z całkowitą wymianą posadzki i innych elementów kamiennych w prezbiterium (bez zmiany ich kształtów) liczymy na to, że tak jak było w przypadku ławek tak i teraz, potrzeba ta znajdzie zrozumienie i wielu ofiarodawców. Ofiary można przekazywać na konto parafii: 38 83480003 0000 0000 5467 0001

 

WSZYSTKIM DROGIM PARAFIANOM, GOŚCIOM, ORAZ JUBILATOM TEGO TYGODNIA ŻYCZYMY WIELU ŁASK BOŻYCH

 

 

Władysławowo, 26.01.2020                                                                                                                   Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz