loading...
« Strona główna

2019.12.29 - NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

Rodzina – sanktuarium miłości

Kiedy patrzymy na Świętą Rodzinę, odkrywamy podstawową zasadę życia – wzajemną miłość. Miłość jest istotą życia Rodziny z Nazaretu, w której centrum stoi Syn Boży Wcielony. W tej szkole życia pragniemy uczyć się budować jedność i szczęście naszych rodzin. Dziś szczególnie chcemy patrzeć na św. Józefa. Jego troska o rodzinę może nas budować. Święty Józef przede wszystkim słuchał głosu Boga i zawierzył Jego prorokom. Rozumiał, jak wielkie wartości niesie w sobie tradycja, co potwierdziło spełnienie się proroctw w jego życiu. Myślał tylko o Dziecięciu i Jego Matce. Historia życia Józefa i całej Świętej Rodziny uczy, że w życiu nie ma przypadków. W przeciwnościach mamy czynić to, co jest w zasięgu naszych możliwości, ale przede wszystkim zdać się na Boga. Posłuszeństwo jest najlepszą odpowiedzią na łaskę Bożą.

NABOŻEŃSTWO DZIĘKCZYNNE

We wtorek kończymy Rok 2019. Chcemy dziękować Bogu za wszelkie dobro, jakie było naszym udziałem w minionym roku. Eucharystia dziękczynna za Rok Bożej Opieki nad naszą wspólnotą parafialną z prośbą o Boże błogosławieństwo w roku przyszłym o godz. 17.00. Mszę św. dziękczynna poprzedzi wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. Msza Dziękczynna jest jedyną Mszą św. sprawowaną w naszym kościele tego wieczora.

 

1 STYCZNIA - 1 stycznia przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. odbywają się według porządku niedzielnego. Tego dnia każdy katolik ma obowiązek być na Mszy św..

 

PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA - Msza św. o godz. 9.30 w intencji osób starszych samotnych, chorych, emerytów i rencistów. Po Mszy św. Nabożeństwo ku czci Chrystusa Najwyższego Kapłana.

 

GODZINA ŚWIĘTA - W I czwartek miesiąca o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i tzw. Godzina święta.

 

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA - O g. 9.30 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. O g. 17.00 Msza św. Wynagradzająca za grzechy NSPJ.

 

MODLITWA UWIELBIENIA - Zapraszamy na modlitwę „Adorację w Duchu Uwielbienia”, która odbędzie się w naszym kościele w piątek (03.01) o godz. 17:30. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 16.50.

 

ODWIEDZINY CHORYCH - W najbliższy piątek kapłani odwiedzą chorych

 

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA - Po Mszy św. o godz. 9.30. nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej.

 

APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI - Spotkanie formacyjne Apostolstwa w sobotę 4 grudnia po Mszy św. o godz. 9.30 w salce na plebanii.

 

PRZYGOTOWANIA DO  BIERZMOWANIA - Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z III gimnazjum odbywać się będą dopiero w lutym

 

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

  • 5 stycznia o godz. 11.45 - Spotkanie dla dzieci i rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. Spotkanie w auli Domu parafialnego.

ŻYWY RÓŻANIEC

5 stycznia o godz. 14.00 odbędzie się Msza święta w intencji: „O łaskę nieba dla wszystkich zmarłych członków Żywego Różańca oraz o błogosławieństwo dla członków Żywego Różańca, którzy obecnie tworzą tę wspólnotę i ich rodzin”. Bezpośrednio po Mszy św. rozpocznie się modlitwa różańcowa którą poprowadzi prowadzi XVIII Róża Żywego Różańca (taj. światła)

Intencja ewangelizacyjna- Szerzenie pokoju na świecie:  Módlmy się, aby chrześcijanie, ci, którzy wyznają inne religie, i ludzie dobrej woli szerzyli pokój i sprawiedliwość na świecie.

intencja parafialna: Aby Bóg dał nowe powołania z naszej wspólnoty parafialnej.

Aby bezproblemowo przebiegały prace inwestycyjne w naszym kościele.

Aby tegoroczna kolęda kapłanów przyniosła owoce duchowe dla naszej parafii.

 

ORSZAK TRZECH KRÓLI

W uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia, przez Władysławowo przejdzie Orszak Trzech Króli. Jest to uliczne przedstawienie z udziałem wiernych zawierające elementy dawnych misteriów Bożego Narodzenia. W trakcie barwnego przemarszu, który rozpocznie się o godz. 12.00 przy Ratuszu, a zakończy Mszą św. w kościele, rozbrzmiewać będzie radosny śpiew kolęd. W tym roku dla uczestników marszu sami przygotowaliśmy około 1000 koron które rozdamy uczestnikom marszu. Pokłon Królów odbędzie się w żywej szopce przy kościele.

 

OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

W poniedziałek 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – święto Trzech Króli. Po Mszach św. poświęcimy kredę i kadzidło. Przypominam iż jest to święto nakazane. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na misje.

 

ŻYWA SZOPKA

Zapraszamy do odwiedzania Żywej Szopki w dniu 6 stycznia w godz. od 11.00 do 15.00.

 

PRACE KTÓRE CHCEMY PODJĄĆ W NASZYM KOŚCIELE

Bardzo serdecznie dziękuję tym wszystkim którzy w bieżącym roku wspierali remonty i modernizację naszego kościoła. Dziękuję za wszystkie złożone ofiary.

Pod koniec stycznia chcemy w naszym kościele rozpocząć prace związane z całkowitą wymianą posadzki i innych elementów kamiennych w prezbiterium (bez zmiany ich kształtów) liczymy na to, że tak jak było w przypadku ławek tak i teraz, potrzeba ta znajdzie zrozumienie i wielu ofiarodawców. Ofiary można przekazywać na konto parafii: 38 83480003 0000 0000 5467 0001

 

CARITAS PARAFIALNA

Biura Caritas, Jadłodajnia  św. o. Pio, Pracownia Miłosierdzia św. O. Pio 

Czynne od 2 stycznia. 

 

WIZYTA DUSZPASTERSKA - 2020 r. – program dostępny w odrębnej zakładce.

 

Wszystkich solenizantów i jubilatów powierzam opiece Świętej Rodziny.

 

ŻYCZĘ DOBREJ NIEDZIELI I DOBREGO TYGODNIA.

 

 

Władysławowo, 29.12.2019                                                                                                                Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz