loading...
« Strona główna

2019.12.22 - IV NIEDZIELA ADWENTU

Wiara św. Józefa
Zdarza się, że szlachetne plany zostają nagle zburzone. Pojawia się wtedy bunt i niezrozumienie, nawet w formie modlitwy. Czy jednak idzie za nią posłuszne wypełnianie tego, co Bóg zamierzył? Sytuacja Józefa była podobna. Jego życie legło w gruzach. Był zaręczony z Maryją, a tu okazało się, że zanim zamieszkali razem, znalazła się w stanie błogosławionym. Czy możemy sobie wyobrazić jego udrękę, a nawet rozpacz? Górę wzięła jednak miłość do Maryi i posłuszeństwo wobec Boga. Miłość do Małżonki kazała mu szukać rozwiązania, które obroniłoby Jej godność i cześć, nawet kosztem uznania go za tchórza. Zaufanie Bogu wyrażone w posłuszeństwie wiary przezwyciężyło wszelki lęk. Wiara św. Józefa to droga milczenia, zasłuchania w Boże słowo, mężnego posłuszeństwa Jego zamiarom.

WIGILIA DLA CAŁEGO MIASTA

Dzisiaj o godzinie 15.00 razem z władzami miasta zapraszamy na wspólną wigilię wszystkich mieszkańców miasta. Wigilię rozpoczniemy przed naszym kościołem otwarciem żywej szopki i  przekazaniem przez harcerzy światła betlejemskiego. W to późne popołudnie na pewno nie zabraknie modlitwy, życzeń,  łamania się opłatkiem i wspólnego śpiewania kolęd.

 

WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA

W tym dniu zachęcamy wszystkich do zachowania zwyczajowego postu. Wieczorem zaś zasiądźmy wspólnie do Wigilijnej Wieczerzy i pamiętajmy o zwyczajach, które należy zachować: odczytanie fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, połamanie się opłatkiem, modlitwa przy stole i wspólne śpiewanie kolęd. Pamiętajmy też o potrzebie wzajemnego wybaczenia krzywd i pojednania się w naszych domach i w sąsiedztwie.

W WIGILIĘ NIE MA MSZY ŚW. O GODZ 17.00.

 

SPOWIEDŹ

Poniedziałek (23.12): godz. 10.00 -12.00; 16.00 -18.00;  Wtorek (24.12): godz. 7.00 -11.00; w czasie rorat spowiedzi nie będzie;

W ŚWIĘTA NIE SPOWIADAMY

 

ŻYWA SZOPKA

Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w tworzenie  Żywej Szopki. Potrzebujemy osób, które przebiorą się za Maryję, Józefa i trzech króli w dniach: 25-26 grudnia w godz. 8.30 - 19.00. Bardzo mile widziane młode małżeństwa (z małym dzieckiem) oraz młodzież. Chętne osoby prosimy o zgłaszanie się do ks. Witalija. Stroje dla „aktorów” będą przygotowane.

 

KOLĘDOWANIE PRZY SZOPCE

Wszystkich którzy lubią grać i śpiewać kolędy zapraszamy do kolędowania przy szopce. Zapraszamy wszelkie zespoły, wszelkie grupy muzyczne do uwielbiania nowonarodzonego śpiewem. Wszystkich którzy w dniach 25-26 grudnia chcieliby sami, z zespołem, rodzinnie zagrać przy szopce o kontakt z ks. Bogumiłem.

 

OPŁATEK WIGILIJNY

W kiosku parafialnym i u sióstr można zaopatrzyć się w opłatek. Zabierając ten opłatek do naszych domów, a potem łamiąc się nim przy wigilijnym stole, wyrażamy naszą łączność z tym Kościołem i z całą wspólnotą parafialną.

 

PASTERKA

Uroczystą celebrację narodzin naszego Pana Jezusa Chrystusa tzw. Pasterkę odprawimy o godz. 21.00 i 24.00. Na godz. 21.00 zapraszamy dzieci (najlepiej przebrane za postacie z szopki).

 

RÓŻANIEC ZA ZMARŁYCH

24.12 (wigilia) o godz. 12.00 na cmentarzu różaniec za naszych zmarłych.

 

MSZE ŚWIĘTE W DNI ŚWIĄTECZNE

W Uroczystość Bożego Narodzenia nie ma Mszy św. o godz. 6.30 dalsze godz. Mszy św. bez zmian. W drugi dzień świąt  Msze św. według porządku niedzielnego.     

 

BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU

Betlejemskie Światło Pokoju można zabierać do domów w wigilię do godz. 16.00.

 

ŻYWA SZOPKA

Zapraszamy do odwiedzania Żywej Szopki w dniach 25, 26 grudnia w godzinach od 9.00 do 19.00.

 

MODLITWA O POKÓJ

25 grudnia o godz.15.00 spotkamy się przy Żywej Szopce, aby naszą obecnością i modlitwą  zamanifestować pragnienie pokoju w naszych domach w naszym mieście, ojczyźnie i na całym świecie…

 

ODNOWIENIE  PRZYRZECZEŃ MAŁŻEŃSKICH

29 grudnia  o godz. 12.30 odprawimy Mszę św. w intencji Rodzin naszej parafii w czasie której będzie możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy małżeństwa szczęśliwe, by podziękowały Bogu za radość trwałego związku, zapraszamy małżeństwa zagrożone, by się oddały w opiekę Świętej Rodzinie, zapraszamy także osoby porzucone, ale wierne przysiędze małżeńskiej, by nabrały sił do bohaterskiego świadectwa życia.

 

ZMARLI

W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

† Konrad Girek,1963, zam. ul Słoneczna /pogrzeb 28.12, g. 11.00/

† Aniela Oleszczuk,1936, zam. ul Młyńska  /pogrzeb 23.12,  w  Wejherowie św. Trójcy.

† Bogdan Dominik, 1932, zam. ul. Słoneczna /pogrzeb 23.12, g. 13.00/

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

 

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tygodnia, życzymy obfitości Bożych łask dla owocnego przeżywania tajemnicy adwentowego oczekiwania.

 

 

Władysławowo, 22.12.2019                                                                                                                Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz