dodano: 2019-11-23 22:21:48 edycja: 2019-11-23 22:23:37 autor: 41 odsłon: 5953

2019.11.24- UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

Przyjrzyj się, jak Jezus realizuje swoje królestwo. W bliskości do ludzi jako najlepszy ich pasterz. W rządzeniu, które jest pokorną służbą, a jej fundamentem – posłuszna miłość do Ojca. To miłość zatroskana o każdego, która nigdy nie staje się przymusem, zaprasza, aby człowiek podjął wolną decyzję uczynienia Chrystusa swoim jedynym królem. Każdy grzech i brak odpowiedzi na łaskę Bożą stają się zaprzeczeniem królowaniu Boga. Świat dzisiejszy pokazuje, że wszystko można ośmieszyć i wyszydzić, również królowanie Boga, bo demaskuje obłudę wszelkiej władzy, ludzkiej pychy i egoizmu. Jezusowe królestwo jest królestwem życia, które zwyciężyło szatana i śmierć, trwa bez końca. Jest królestwem służebnej miłości. Zdobywa się je przez posłuszeństwo i pokorną odpowiedź na łaskę płynącą z Krzyża. Jezus króluje z tronu miłosierdzia. Jego królestwo może stać się udziałem każdego, największego nawet łotra. Trzeba tylko ufnego i całkowitego uznania w Jezusie Króla wszechświata i swojego życia.

ADWENT

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy okres Adwentu, który ma nas przygotować na przyjście Chrystusa. Msza święta roratnia, czyli Msza święta o Najświętszej Maryi Pannie w naszym kościele odprawiana będzie codziennie (za wyjątkiem niedziel) o godz. 6.00. Roraty dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00. Wszystkie odważne dzieci zapraszamy także na godz. 6.00. Na roraty przychodzimy z lampionami lub świecami.

 

CARITAS

Dzisiaj wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas po każdej Mszy Św. zbierają ofiary przeznaczone dla Ubogich z terenu naszej parafii, zapowiedziane tydzień temu w rozdawanych ulotkach z okazji 3 Światowego Dnia Ubogiego. Przy wyjściu (z tyłu kościoła) stoi kosz przeznaczony na środki czystości, itp. dla Ubogich i Bezdomnych jako jedna z propozycji włączenia się w dzieło 3 Światowego Dnia Ubogiego.

 

CUDA EUCHARYSTYCZNE W POLSCE

1 grudnia rozpoczynamy nowy Rok Duszpasterski który będziemy przeżywali pod hasłem: „Eucharystia daje życie”. Wielu z nas nie docenia Mszy św., wielu przestaje wierzyć w cud przemienienia. W historii kościoła znane są nawet przypadki, że księża odprawiający mszę świętą tracili wiarę. Zdarzało się, że wówczas Chrystus przekraczał prawa natury i dawał nam

szczególne znaki. Od 750 roku na świecie odnotowano 130 cudów eucharystycznych ponad 130. Kilka z nich miało miejsce na  ziemiach polskich. W miarę możliwości będziemy się starali je przypominać.

Pierwszy cud eucharystyczny na ziemiach polskich miał miejsce w Głotowie (województwo warmińsko-mazurskie), w gminie Dobre Miasto. Dawne przekazy mówią o tym, że pewien rolnik orał sochą pole. Nagle woły, ciągnące za sobą narzędzie, po wykopaniu sporej grudy ziemi, znieruchomiały i odmówiły pracy. Оracz daremnie machał batem, był bowiem koniec dnia i praca też zbliżała się ku końcowi, więc było mu śpieszno. Woły ani rusz nie dawały się poruszyć. Nagle rolnik uświadomił sobie, że pole rozjaśniło się jak w południe, a blask rozchodził się gdzieś z podziemi, oświetlając klęczące woły, zapatrzone w jeden punkt. Źródłem jasności okazały się oblepione ziemią resztki jakiegoś naczynia. Tym naczyniem było pozłacane, srebrne cyborium, zawierające nienaruszoną Hostię. Odnaleziona Hostia, w  uroczystej procesji, została przeniesiona do kościoła w Dobrym Mieście. Jednak, w niewyjaśniony sposób, znalazła się ponownie na miejscu wykopania, na polu w Głotowie. Incydent ten został odczytany jako wskazanie miejsca, gdzie cudowna Hostia powinna pozostać na zawsze. Tam też zbudowano nowy, murowany kościół. Dokumenty historyczne wskazują, że na owym polu stał niegdyś drewniany kościółek pw. św. Andrzeja. W zawierusze historii, w czasie najazdu Litwinów, został spalony, a cyborium wraz z Hostią prawdopodobnie wówczas zaginęło, przysypane ziemią.

RÓŻANIEC ZA ZMARŁYCH

24 listopada o g.15.00 – Różaniec na cmentarzu komunalnym.

 

WYPOMINKI

Jest to szczególna forma modlitwy błagalnej za zmarłych, polegająca na wyczytywaniu ich imion. Za zmarłych w listopadzie modlimy się modlitwą różańcową w dni powszednie o godz. 16.30 w niedzielę o godz. 9.00.

 

KURS NOWEGO ŻYCIA

Jeśli chcesz:
• doświadczyć miłości Boga,
• doświadczyć zbawczej mocy Jezusa, uwalniającej od grzechów i cierpienia,
• otrzymać Ducha Świętego, który poprowadzi Cię dalej,
• poznać piękno i siłę wspólnoty, ożywianej miłością,
• zacząć żyć mocniej, pełniej i naprawdę…
            zapraszamy Cię do udziału w Kursie Nowe Życie.
Termin: 29.11-01.12.2019
Prowadzący: Szkoła Nowej Ewangelizacji

Miejsce: Dom Parafialny im Św. Jana Pawła II przy parafii WNMP we Władysławowie
Koszty: 40 zł (bez noclegu + obiad i kolacja sobota +drugie śniadania i podwieczorek); 
Warunkiem przyjęcia na kurs jest wniesienie opłaty.(Jeśli kogoś nie stać niech poinformuje o tym telefonicznie). Więcej informacji na temat sposobu zapisów pod numerem telefonu: 500217940 lub 601660408. 
Nr konta:  38 83480003 0000 0000 5467 0001
Rozpoczęcie kursu – piątek ok. godz. 17.00,

Zakończenie w niedzielę ok. godz. 15.00.
Ramowy plan kursu
Piątek: od godz. 17.00 zakończenie do 21.30.
Sobota: od 9.00, do  21.00.
Niedziela: od 8.30, zakończenie do 15.00.
Szczegółowy plan na poszczególne dni zostanie podany uczestnikom w trakcie kursu.

 

DUSZPASTERSTWO DZIECI

PRZYGOTOWANIA DO  I KOMUNII ŚW.

 

ŻYWY RÓŻANIEC

Spotkanie połączone ze zmianą tajemnic dla Żywego Różańca w niedzielę 1 grudnia o godz. 15.00.  Nabożeństwu powadzi XVII Róża Sióstr (tajemnice chwalebne)

W czasie spotkania będzie przeprowadzona zbiórka ofiar na nowy sztandar „Żywego Różańca”

Intencje dla żywego różańca

Intencja powszechna: za dzieci.
Aby każdy kraj podjął, priorytetowo i zdecydowanie, działania mające na celu polepszenie przyszłości dzieci, szczególnie tych cierpiących.

Intencja parafialna: O dobrą spowiedź przedświąteczną dla dzieci i młodzieży z naszej parafii oraz o dobre przygotowanie się do świąt Bożego Narodzenia dla całej naszej wspólnoty parafialnej.

 

LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA

Zbiórka dla lektorów o godz. 9.00; dla ministrantów o godz. 9.30. Zapraszamy także chętnych chłopców do wstąpienia w szeregi LSO. Spotkanie dla kandydatów na ministrantów o g. 9.30. Spotkania odbywają się w kościele

 

CARITAS

            godz.12.00 - wydawanie posiłku rodzinom

            godz. 12.30 - korzystanie z posiłku na miejscu.

 

IMIENINY KS. ANDRZEJA

W intencji solenizanta modlić się będziemy podczas wieczornej Mszy św. w sobotę 30 listopada o godz. 17.00.

 

 Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata, Który objawia nam tajemnicę Miłości zawierzamy wszystkich Drogich Parafian, Gości, Solenizantów i Jubilatów tygodnia życząc wszystkim obfitości Bożej łaski

 

 

Władysławowo, 24.11.2019                                                                                                                Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz23 listopada 2019r. 23 listopada 2019r. 41 5953