dodano: 2019-12-01 14:47:26 edycja: 2019-12-01 14:59:57 autor: 41 odsłon: 5101

2019.12.01 I NIEDZIELA ADWENTU

RORATY

w dni powszednie o godz. 6.00. Roraty dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00. Odważne dzieci zapraszamy na godzinę 6.00

Dla młodzieży każdego dnia po roratach wspólne śniadanie w domu parafialnym. Wejście od ul. Świerkowej.

II NIEDZIELA ADWENTU – 8 GRUDNIA 2020

DZIEŃ MODLITWY I POMOCY MATERIALNEJ KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE

 

GODZINA ŁASKI

8 grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech Maryja powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.

Jak godnie przeżyć Godzinę Łaski?

 Błogosławiona Dziewica obiecała, że wszystko o co ludzie w przyszłości będą ją prosić podczas Godziny łaski (nawet o to co niemożliwe), będzie im dane, o ile jest to zgodne z wolą Wiecznego Ojca.

ZAPRASZAMY NA MODLITWĘ 8 GRUDNIA (niedziel) O GODZ 12.00

Tego dnia  od 11.00 do 14.00 otwarta będzie kaplica Jana Pawła II

 

PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA

Msza św. o godz. 9.30 w intencji osób starszych samotnych, chorych, emerytów i rencistów. Po Mszy św. Nabożeństwo ku czci Chrystusa Najwyższego Kapłana.

 

GODZINA ŚWIĘTA

W I czwartek miesiąca o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i tzw. Godzina święta. Na godzinę Świętą zapraszamy w sposób szczególny Straż Honorową NSPJ.

 

STRAŻ HONOROWA NSPJ

Spotkanie formacyjne Straży Honorowej NSPJ w czwartek 5 grudnia po Mszy św. o godz. 17.00 w salce na plebani.

 

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA

O g. 9.30 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. O g. 17.00 Msza św. Wynagradzająca za grzechy NSPJ.

MODLITWA UWIELBIENIA

Zapraszamy na modlitwę „Adorację w Duchu Uwielbienia”, która odbędzie się
w naszym kościele w piątek (06.12) o godz. 17:30. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 16.50.

 

ODWIEDZINY CHORYCH

W najbliższy piątek kapłani odwiedzą chorych

 

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA

Po Mszy św. o godz. 9.30. nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej.

 

APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI

Spotkanie formacyjne Apostolstwa w sobotę 7 grudnia po Mszy św. o godz. 9.30 w kaplicy Jana Pawła II.

 

KONFERENCJA  I SPOWIEDŹ DLA MŁODZIEŻY PRZYGOTOWUJĄCEJ SIĘ DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

 

NABOZEŃSTWO POKUTNE DLA DZIECI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Nabożeństwo i spowiedź dla uczniów z klas VI i VII szkoły podstawowej w środę  18 grudnia w godz. od 16.00 do 17.00

 

OPŁATKI

Od poniedziałku (2 grudnia) po godz. 18.00 siostry będą roznosiły opłatki. Ofiary z opłatków przeznaczone są na potrzeby Domu Głównego Sióstr w Poznaniu - Morasku.

 

OPŁATEK WIGILIJNY

W kiosku parafialnym można zaopatrzyć się w opłatek. Zabierając ten opłatek do naszych domów, a potem łamiąc się nim przy wigilijnym stole, wyrażamy naszą łączność z tym Kościołem i z całą wspólnotą parafialną.

 

ŻYWA SZOPKA

Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w tworzenie  Żywej Szopki. Potrzebujemy osób, które przebiorą się za Maryję, Józefa i trzech króli w dniach: 25-26 grudnia w godz. 8.30 - 19.00. Bardzo mile widziane młode małżeństwa (z małym dzieckiem) oraz młodzież. Chętne osoby prosimy o zgłaszanie się do ks. Witalija. Stroje dla „aktorów” będą przygotowane.

 

KOLĘDOWANIE PRZY SZOPCE

Wszystkich którzy lubią grać i śpiewać kolędy zapraszamy do kolędowania przy szopce. Zapraszamy wszelkie zespoły, wszelkie grupy muzyczne do uwielbiania nowonarodzonego śpiewem. Wszystkich którzy w dniach 25-26 grudnia chcieli by sami, z zespołem, rodzinnie zagrać przy szopce o kontakt z ks. Bogumiłem, aby ustalić dzień i godzinę.

 

CARITAS

godz.12.00 - wydawanie posiłku rodzinom

godz. 12.30 - korzystanie z posiłku na miejscu.

 

 

Przy wyjściu z kościoła wolontariusze będą rozdawać „tutki miłosierdzia”.

Akcja polega na zabraniu z kościoła torby i wypełnieniu jej artykułami spożywczymi z długim terminem przydatności do spożycia (mile widziane słodycze i kawa).  Zwrot wypełnionej torby - do 15 grudnia. Torby można przynosić

 do  Caritasu od poniedziałku do piątku od 9.00 – 13.00.  Wejście od ul. Świerkowej.

 

WOLONTARIUSZE

W najbliższy wtorek 3 grudnia zapraszamy Wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas na wspólne świętowanie Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, który rozpoczniemy w kaplicy Jana Pawła II Mszą Św. o godz. 18.00.

 

I CZWARTEK MIESIĄCA

Zapraszamy wszystkich emerytów, rencistów, samotnych i chorych na spotkanie Mikołajkowe  w  I czwartek miesiąca (5 grudnia) po Mszy św.

o godz. 09.30 do siedziby Caritas.

 

TAK, POMAGAM

Przed nami kolejna Zbiórka Żywności pod hasłem "Tak, Pomagam". Będzie ona miała miejsce w marketach na terenie naszego miasta 6 -7 grudnia. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tej akcji, tak, abyśmy mogli pomóc przeżyć święta radośnie tym, którzy są w trudnej sytuacji materialnej.

 

PACZKI ŚWIĄTECZNE będą wydawane we wtorek i środę (17 i 18 grudnia) w godz.

10.00 - 13.00 w siedzibie Caritas

 

WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM

W przyszłą niedzielę członkowie PZC będą rozprowadzać  świece Wigilijne Caritas

 

KARTKI ŚWIĄTECZNE LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA

W II i III Niedzielę Adwentu po  każdej Mszy św., Liturgiczna Służba Ołtarza będzie rozprowadzać cegiełki w formie ręcznie wykonanych kartek świątecznych. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na wspólny wyjazd zimowy.

 Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tygodnia,  życzę owocnego przeżywania Adwentu, by przyjście Pana w ludzkim Ciele przyniosło prawdziwą radość.

 

 

 

Władysławowo, 01.12.2019                                                                                                                Ks. Marek Jarząbek SChr -  proboszcz


01 grudnia 2019r. 01 grudnia 2019r. 41 5101